Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Witam moje kochane :) Czytam Was codziennie, ale nie piszę, bo w sumie nie mam o czym. Wczoraj byłam u gina, ale nic ciekawego się nie działo (i dobrze :)) USG nie robi, bo chodzę na fundusz, pobrał tylko cytologię, kazał zrobić badanie na HIV, bo podobno przepisy się zmieniły i trzeba zrobić. Zastanawiałam się nawet czy nie zrobić sobie USG prywatnie, no ale skoro gin mówi, że nie ma takiej potrzeby, to może lepiej faktycznie nie robić. Tym bardziej, że żadnych niepokojących objawów nie mam. Brzuszek się powiększa, a więc się rozciąga, co czuję, szczególnie jak jestem na spacerze, to ciągnie mnie po bokach u góry brzuszek, no i od czasu do czasu doskwierają mi zaparcia. Pod koniec listopada będę miała USG połówkowe i już się nie mogę doczekać. Znowu zobaczę moje kochane serduszko :) Ściskam Was bardzo mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) Fisia dziękuje za pamięć!!!!!!!!!!!!! Postarzałam sie i już licze dni do porodu. Brzuszek mam okazały więc oszczędzam się jak mogę. Całuje i wracam do łóżeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem Dziewczynki. Wpadam z okazji wczorajszych urodzin Motylka, przepraszam kochana, ze wczoraj nie napisałam ale dopadło mnie jakieś choróbsko i miałam nadzieję, że dziś będzie lepiej no i chociaż zawiodłam się na tej mojej nadziei to pomyślałam, że już zwlekać nie mogę dłużej... Tak więc spóźnione ale bardzo szczere życzenia urodzinowe, życzę Ci przede wszystkim spokojnej końcówki ciąży łatwego i w miarę bezbolesnego porodu a potem to już tylko bezgranicznej radości i spełnienia w macierzyństwie a także spełnienia wszelkich marzeń. Sto Lat!!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 😘 4 all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Aniu koniecznie zdrowiej. Niech Cie bliscy tulą i karmią zdrowymi produktami. robią herbatkę i tulą:) No i dziękuję za pamięć. To strasznie miłe:) Dziewczynki buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :] u mnie do terminu porodu zostało 8 tyg a ja juz zaczynam panikować :/ to normalnie nienormalne :/ boję się wszystkiego, a to że coś pójdzie nie tak, a to że nie zdąrzę dojechać (mam 120km), a to że będzie bolało tak że nie dam rady, a to że będzie mnie bolało po porodzie, boję się tej depresji która może mnie dopaść (a może już dopadła:/) normalnie boję się wszystkiego....o i tak mijają mi ostatnie dni :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyssha tO CAŁKIEM NORMALNE odczucia tez je mam i pewno każda z nas ma Ja wczoraj byłam u mojego gin.Jestem w 30 tyg przytyłam 8 kg pomału zaczynam odczuwac wszystkie dolegliwości ciązowe :) Mój gin kazał mi wybrac czy chcę rodzic po świetach czy przed świętami ze względu na cesarkę mam te możliwość wyboru. No i teraz zaczynam o tym myśleć ehhhhhhhhhhhhh z jednej strony chcialabym szybciej a z drugiej strony boję się. ale jakoś to będzie:) Pozdrowionka dla was wszystkich no i życzenia dla motylka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł Babińcu:) Dawno mnie nie było ale to z powodu tego, ze moja mama baaardzo potrafi czas zorganizowac. cały czas mam cos do zrobienia i nie mam czasu. A nawet jak mam to wole odpocząc ;p Softis nie masz sie co bać, bo jeszcze wiekszy stres na 1000% czeka cie tak miesiac przed tak jak ja jestem ;p Haniu moja droga jestem :):) Składam wszytkim solenizantką Najszczersze choc spóźnione życzonka :):) Duzo słodyczy, zdrowia i MIŁOŚCI 🌼 No a tak patrząc u mnie to : ..... zostało mi do terminu 34dni. No nie powiem ze sie nie boje , bo z dnia na dzien coraz bardziej :P dodatkowo dzisiaj mnie dosuc nieprzyjemnie boli podbrzusze :( We wtrorek ide do lekarza, ma mi zrobic jakies wyniki na jakies bakterie , które mi nie przeskadzaja a ddzidiusiowi po porodzie mogą zaszkodzic i bede miała usg zeby okreslic czu dzidzius prawidłowo rosnie i jaka jest obecnie jego waga no i mam nadzieje ze moze poznam płeć w końcu. Mam takie pytanie jak bylo z wami tzn kiedy *(ile czasu przed) zaczoł wam sie obniżąc brzuszek?? Każda z was miała siare?? Bo mnie jakkos nie leci - choc połozna ogolnie mówiła, ze nie kazdej kobiecie leci w trakcie ciaży. Buziolle dla wszytkich mamusiek i pociech 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylka - mi się nie obniżył nawet dzień przed porodem, więc to chyba różnie wygląda. Szwagierkom obniżały się brzuchy tak gdzieś na 2 tyg przed. Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku STO LAT 🌼 równiez Ci życzę spokojnej końcówki ciązy, szybkiego porodu i aby dzidzia dała Ci się wyspac w nocy :) MOtylku, Tylka, Softis, Dafi, jak to już niewiele zostało do końca, az mi sie wierzyć nie chce że czas tak szybko mija...pozdrawiam Was gorąco :) A ja się wczoraj wzięłam za malowanie ścian w holu, zdołalam tylko na górze, na dole już nie miałam siły :) ale z efektu jestem zadowolona, dzis po pracy skonczę, jak mam coś do roboty to mnij mysle :) Karolinko - jak tam Twój jnowy amant, znajomośc sie rozwija hę? Fajne są takie początki, motylki w brzuchu ;) Zmykam popracować - miłego weekendu wszystkim dziewczynkom :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Tititiwa zapomniała o nas czy jak? Noe pisze, nawet malutkiego słówka :( tesknimy za Tobą Titku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pocieszenie :) Niestety nie zdałam :( A jaka ze mnie blondynka to wstyd opowiadać. Nigdy jeszcze stresu nie odczuwałam z taką intensywnością przez tak długi czas. Trzymało mnie długo przed dniem zdawania i w trakcie egzaminu. Przez ten stres poległam, a mąż ulitował się nade mną bidulką mówiąc, że przecież mnie wszędzie wozi i wcale nie muszę zdawać tego egzaminu bo chętnie powozi mnie dalej. Ale mnie wkurzył, teraz to właśnie będę zdawać choćby i 10 razy, brrry... Nie wiem tylko czy moje serduszko to wytrzyma :) No, mam teraz temat zastępczy do pisania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś dasz rade!!!! co nas nie zabije to nas wzmocni!!! Jestem z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Moja księżniczka śpi więc mam chwilkę przy śniadanku. Polecam bułeczkę z wędlinką i pomidorkiem i herbatka. Na deser kawałek czekoladki. Która chetna? Bolerko dla mnie też to był najgorszy egzamin w życiu, matura to był pryszcz. No ale jakos poszło a teraz śmigam autkiem i nie wyobrażam sobie jak by to było gdybym była zależna od kogoś. Dasz radę - trzymam kciuki !!!! Ciężarówki - ale ten czas leci, moja mała będzie miała już 2 m-c a Wy będziecie rodzić. Jejuniu, a ja dopiero bylam w szpitalu. Jeżeli chodzi o obniżanie brzuszka to ja u siebie nie zauwazyłam takiego momentu a siara leciała mi dopiero po porodzie, wcześniej może raz cos pokapało ale to było juz pod koniec ciąży. Pozdrawiam Udanego tygodnia Do usłyszenia Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helo:) Ja dzisiaj miałam wizyte u ginia :) widziałam mojego skarbka malutkiego:). Zaczełam 36tydz wiec teoretycznie za tydz ciąza bedzie donoszona jak to mi gin powiedziała. Na razie wazymy 2750 ale mówiła, ze do tej wagi moze byc tak +- 450. Po za tym wymiary prawidłowe, przepływowość tez, dalej główeczką do dołu i lekarka powiedziała, ze jest wszystko ok:) Jedynie co nie wiemy co tam sie kryje czy babeczka czy mężczyzna ale cóz nie mozna miec wszystkiego ;p he he. No i za 2 tyg do kontrolnej wizyty jeśli do tego czasu bym nie urodziła, to zrobi wtedy jeszcze raz pomiary i moze sie uda dojrzec płec :D Pozdrawiam was wszystkie gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Widzę, że pomimo zimna nasze forum zamarło, więc postanowiłam coś naskrobać... W piątek poczułam na 100 % ruchy dzidziusia, był to dokładnie pierwszy dzień 19 tc :) Super uczucie, najpierw pukał mnie lekko z lewej strony a później tak jakby rybki pływały w podbrzuszu :) Radość nie do opisania :) 16.11 jadę na USG i już nie mogę się doczekać. Jak dzidzia pozwoli to zobaczymy z mężem co noszę pod serduszkiem :) Pozdrawiam Was kochane i piszcie, bo strasznie pusto na naszym topiku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj pusto pusto ... Dori super że poczułaś te ruchy to przezycie nie do opisania:) U mnie w 32tyg powiem ci że tez nie do opisania ehhhh jestem tak obolała wewnętrznie chyba mam żebra połamame czy co:) ale jestem szczęsliwa pod wczoraj nie chodze już do pracy więc mogę poleniuchowac ale w domu jak to w domu zawsze robota jakaś jest:) Ruszcie się babeczki i piszecie coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
softis coś wiem odnośnie kopania po żebrach ;))) nawet teraz Maluszek szaleje aż już nie wiem jak mam usiąść, bo podoba Mu się wpychanie pupici pod żebra z mojej prawej strony....uuuu aż boli ;)))) u mnie 33 tc i strasznie się już denerwuję, płaczę codziennie i nawet nie wiem dlaczego, normalnie jak na początku ciąży mam takie humorki, aż się dziwię, że Mąż jeszcze ze mną wytrzymuje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki:) ja zagladam tutaj codziennie z nadzieją, że przeczytam nowe wpisy a tu nic:( no ale mam nadzieję, że to się zmieni?! Softis, Matysha i Tyllka już coraz bliżej rozwiązania:) ale ten czas leci!! Dori poczułaś pierwsze ruchy?- wspaniale:) U mnie koniec 17 tygodnia:) brzuszek staje się widoczny- co mnie bardzo cieszy. Mdłości ustąpiły, czasem tylko zdarzają się poranne epizody:) Na wadze przytyłam cały kilogram! oby tak dalej, przy mojej wadze do konca ciazy mogę utyć max 12 kg...chociaż i tak mnie to przeraża:) Reszta dziewczyn???? piszcie co u Was?!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK .........WiEK...MIEJSCOWOŚĆ......POTOMSTWO.........OSTAT.@ Schering.......36.....Wrocław............................... ................ Wiola30........30.....Kuj.-Pom............Angela 7lat.................... Bolerka34......34.....Warszawa.............................. ............... Kama26.........26.....dolnośląskie.......................... ........16.07 Minia 24........24.....Częstochowa................................ ..27.07 Asik79...........29.....Trójmiasto.........Kacperek 4 l.............13.04 KaRoooLiNa22..22.....lubelskie.............................. .........21.08 ...........................ZACIĄŻONE........................ ...termin porodu Motylek55555....29.....Poznań..............................c iąża.....13.11.09 Tyllkaaa...........19.....Dzierżoniów....................... .ciąża.....26.11.09 Matyysha.........28.....lubelskie........................... .ciąża.....28.12.09 Softis..............32.....podkarpackie...Weronika 6 l.....ciąża.....04.01.10 Anucha26.........27.....Śląsk............................... ..ciąża.....25.01.10 Dafodilek ........29.....Wrocław.....Karolek 11 m-cy....ciąża.....31.01.10 Lemurka22.......22.....kuj-pom............................ci ąża.....10.02.10 Majek123.........24.....Zakopane..........................ci ąża.....28.02.10 Kamila220579....29.....Niemcy.............................ci ąża..... Dori78.............30....................................... ....ciąża..... Hanna22...........23.....Wrocław...........................c iąża.....13.04.10 .................Planowane imiona dla dzidziusiów........................... Motylek555555.........syn Tyllkaaa.................Krzysiu / Oliwka Matyysha................syn Kamila220579...........Marcjanna Maja / Mikel lub Antuan .........................SZCZĘŚLIWE MAMUSIE................................... Mar—gerita....27..Warszawa................synek ur. 16.06.08 Madziulek81...27..Gdańsk...................Kacperek ur.17.06.08 – 2380g 45cm Sylwia .........29..Trójmiasto...............Natalka ur. 20.06.08 – 3690g 54cm Demiluna......28..Anglia......Wiki 5 l......Julian ur. 27.06.08 – 3640g Harbatka......29..Warszawa.................Bartuś ur. 27.06.08 – 3300g 54cm Agital..........27..Żywiec.....................Piotruś ur.18.07.08 – 3450g 58cm Avinion........30..Kraków....................Martynka ur. 08.08.08 – 3700g 54cm Koug...........35..Opole..Michał 13,Ola 8..Emilka ur. 23.08.08 – 3245g 54cm Dafodilek .....28..Wrocław...................Karolek ur.12.09.08 – 3400g Kasika1........23..Rzeszów...Kacper 3l.....Karolinka ur. 22.10.08 – 3300g 50cm Mania23........24..Warszawa................Szymonek ur. 17.11.08 – 2600g 52cm Fisia**..........30..śląskie....Marta 4lata...Bartuś ur.10.12.08 – 2640g 52cm Validos27......29..Kraków....................Maksymilian ur.18.12.08 – 3480g 56cm Maliwina29....30..Warszawa.................Hubert ur. 28.12.08 – 2700g 50cm AniKa*.........27..Irlandia...Weronisia 3l...Basia ur. 28.12.08 – 2910g 49cm Agi37...........38..Warszawa.................Paulinka ur. 31.12.08 – 3000g 52cm Banitka27......27..Koszalin...................Bruno ur. 03.01.09 – 3700g 57cm Kołderka*......24..Żyrardów..................Julia ur. 07.01.09 – 4200g 54cm Nuczka.........28..podlaskie..................Zosia ur. 20.01.09 Cebulka30.....30..Piotrków Tr...Nadia 7l...Norma ur. 21.01.09 – 3350g 54cm Robur..........31..Zach.pom...Daniel 8 l....Milena ur. 26.02.09 – 3550g Dziubassek....23..Trójmiasto................Kubuś ur. 27.02.09 – 2530g 47cm Basiunia*......29..śląsk......Szymon 5 l.....Miłosz ur. 14.04.09 – 3750g 56cm Titowa1.......28..Irlandia.....................Laura ur. 19.06.09 – 2170g 45cm MM_Jadziunia.32..Opole.......Jaś 4 l.......Maria ur. 27.08.09 – 3160g 55cm Tak dla przypomnienia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) u nas juz 21tc i 2 dzien i zaraz jeszcze godziny policze :-D Coraz czesciej i bardziej czuje mala :)uwielbiam to :) 19 mamy kolejne usg dakladne i bedzie kolejna fotka :) poza tym wszystko ok a co u was kochane :)tak ciuchutko tutaj ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki nie wierzylam ze kiedys i ja wam to napisze ale jestem w ciąży:) jestem taka szczęsliwa a jednocześnie pełna strachu ojj boje sie o moje maleństwo z każdą chwila kiedy mniej sikam kiedy piersi mniej bolą i jak cos kuje w brzuszku ale modle sie i proszę Boga by tym razem sie udało u mnie to 8 tydzień i dziewczynki mam do was pytanie bardzo mnie to stersuje mam nadzieje ze mi pomożecie jakiej wielkości wasze dzidzie były w tym okresie u mnie dzidzius ma 17 mm czy to jest ok? modle sie bym przestała tak panikować moj mąż mówi ze przez te 9 miesiecy jak ja sie tak bede przejmowac to zwariuje ale po 2 poronieniach strach bedzie chyba do konca chciałabym sie juz obudzic w 20 tygodniu:) pozdrawiam was serdeczxnie i prosze zaciązone i mateczki o zerknięcie na usg z 7-8 tyg jakiej wielkości wasze pociechy były BUZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MInia gratuluje z całego serca i bądz dobrej myśli . Co do wielkości zarodka to nie pamiętam bo jak byłam na pierwszej wizycie to mi tylko pisze CRL-4mm= 6 i nie wiem czy to długośc całego zarodka chyba nie bo coś mała by była , więc nie mogę ci pomóc .Ale nie stresuj się wszystko bedzie dobrze .Pozdrawiam:) CZAS ZLECI SZYBCIUTKO zobaczysz:) tyllla motylek matyssha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minia:) po pierwsze to gratuluję:) myśl pozytywnie- ja bedę trzymać kciuki. doskonale rozumiem Twoje obawy, bo miałam i czasem jeszcze mam tak samo. Myslę, że po poronieniach to normalne ale nie możemy dać sie zwariować, dla dobra dziecka:) Jeśli chodzi o usg to nie masz sie czym martwić:) Ja co prawda nie mam wyniku z 8 tyg ale za to wiem, że w 6 tc miałam 0,47 cm z kolei w 11 tc- było juz 5 cm. Tutaj jest taka fajna stronka, tydzień po tygodniu Brzuszek. Net -8 tydzien ciąży Miłego dnia! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minia bardzo się cieszę i gratuluję z całego serduszka :] a ja pamiętam ile miał mój Maluszek, dokładnie na początku 7 tc miałam robione usg i mierzony był zarodek: 4,5mm tyle miał. Ale Ty się nie przejmuj wymiarami a w przyszlości wagą płodu bo to wszystko i tak nic nie znaczy, będzie dobrze zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje ze jesteście ze mna ze cie cieszycie moim szczęsciem tak długo na to czekałam teraz juz musi byc oki znalazłam stronke i jest oki ten wymiar takze juz sie nie martwie ..... bedzie dobrze wiem ze wszystko przede mną ale wierze ze bedzie dobrze musi w koncu byc pamiętam jak wy pisałyście tez były obawy chwile zwątpienia a teraz patrzę na nasza tabelkę i coraz blizej wam do rozwiazania ciesze sie strasznie :))))))))) buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo serdecznie witam cię Minia24 na forum! :) :) :) Pisz do nas o wszystkim co cię nie pokoi. W końcu po to tutaj jesteśmy... Nikt lepiej od nas nie wie co to strach, lęk o maluszka. Pozdrawiam i oczywiście trzymam kciuki! Uwierz, że będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×