Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Titowa wszystkie trzymamy kciuki...Teścik rób szybko!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do łazienki marsz...;) A może już rozbiłaś?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my odbieramy swoje M3 za kilka dni, ale mamy zamiar je prowizorycznie wyposazyc i od razu wynajac bo mieszkac tam nie bedziemy narazie (potrzebuje pomocy przy niemowlaczku, a ją dostane tylko od mojej mamy ;))zreszta to nas odciazy bo ci co wynajma bedą nam splacac kredyt. A my kupujemy dzialke i w dalszej perspektywie tez sie bedziemy budowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulka już spłaciliście to ile raty wasze wynosiły o Boże my płacimy na razie 1800 ale na 30 lat...... Jestem ciekawa bo jeśli już spłaciliście jestem w szoku, chybaże na całośc nie braliście!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde no instytucja babcia - super, ja niestety i jedną i drugą mam w odległosci ok. 300 km...;( i to w różnych kierunkach...Sami będziemy musieli radzić sobie....( Ale też się cieszę.....będziemy od maleństwa z dzieciątkiem, może to i dobrze, że sami.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już jestem w 11 tygodniu...;) Tzn. 10 tydzień + 3 dni ;) A brzuszka nie widać...:( Już chyba bym chciala aby maluszek się zaczął rozpychać.... Dziewczęta pracujące w ciąży, jeśli pracujecie od kiedy idziecie na zwolnienie, ja się zastanawiam że chyba od początku 7 albo końca 6 miesiąca, to będą miesiące jesienne i ja z brzuszkiem....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
validos to był 4-5 tydzień...:(:(:( co do robienia bety to sama nie wiem bo jak poroniłam w pażdzierniku to dosyć wysoka beta utrzymywała mi sie do pierwszej miesiączki...czyli jakies 6 tygodni...przez cały ten czas obawiali się czy aby przypadkiem nie był to ciąża pozamaciczna:( lezałam tydzień w szpitalu co dwa dni badania USG i krew prawie codziennie....więc....powiem Wam że już nie wiem....mam gdzieś nadzieję że kiedy pójdę w piątek do lekarki to jeszcze nie bedzie @ i zrobi mi USG a wtedy moja kruszynka pokaże się:)...Czy ja się łudzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nawet mi nie mowcie o kredytach, bo na sama mysl dostaje gesiej skorki. Dobrze,ze sa takie malutkie i za 2 lata koniec z nimi:) Chociaz wolalabym juz miec to za soba.. Validosku ciesz sie,ze tak rosniesz, bo wszystko jest w porzadku:) ile juz kg dostalas gratis?:>:) Dziubassku nie przepraszaj, bo nie masz za co:) ja zaczynam w nastepnym cyklu czyli gdzies tak pod koniec miesiaca. Najpierw poczekam do soboty na wyniki badan. Nie doluj sie, bo w lipcu wreszcie zaswieci sloneczko i zobaczysz 2 kreseczki:) a pozniej to tylko bedziesz z cm chodzic i mierzyc obwod brzuszka:) Basiunia mimo wszystko trzeba miec nadzieje 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello hello! dzien dobry! ten prad nam w koncu wylacza! Koug zapomniala przyjsc i zgasic siatelko! nu nu nie bobla Ty! a le mysle ze jutro zajrzysz na topik co??? jakby bylo inaczej!!!!! widze ze mamy sporo dluzniczek na topiku! dobrze dziewczta trzeba isc do przodu! brawo! ale powiem Wam ze biorac taki kredyt w miedzy czasie trzeba pomyslec o innej inwestycji ktora przyniesie dodatkowy dochod i splaci choc czesc zadluzenia. My kupilsmy za grosze w tamtym roku dzialke lesno-rolna, piekna 9200m2 5100-to czesc rolna a 4100 lasek, likalizacja bardzo dobra bo autkiem do Pabianic dojedzie sie w 5min...przy samej drodze asfaltowej...bez medii ale to sie przeciez da zrobic za te kilka latek bo inne zabudowania mieszkalne sa w odleglosci 200m, zlozylismy wniosek o przeksztalcenie na budowlana, jest b.duza szansa ze wydadza pozwolenie, klasa ziemi V, wiec pod uprawe i tak fatalna, cena ziemi w najblizszych latach i tak pojdzie do gory, kazdy to trabi, wejscie do Uni wzmozylo ekspansje na nieruchomosci a wymiana waluty tylko to poglebi. Cena dzialki ktora kupilismy w ciagu 5lat wzrosnie 8-10krotnie, a pozniej kto wie mozna poporcjowac i sprzedac na kilka mniejszych, badz sprzedac 1/3 i miec na budowe domku... I aby ominac podatek od wzbogacenia nalezy wstrzymac sie ze sprzedaza 5lat od momentu przeksztalcenia, co z pewnoscia wiecie. Tak wiec zachecam do inwestycji i posiadania dobrego nocha! bo ja osobiscie nie wyobrazam sobie pracowac do 60tki od 1ego do 1ego jak to bywalo w mojej rodzinie i nietylko mojej ale i wiekszosci z nas... A my bedziemy mialy czas na zajecie sie wnukami i pieczeniu ciast o! AAAAAA a testyje sie w niedziele za tydzien i mnie tu nie ponaglac prosze bo znowu pol apteki wykupie! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulcia ❤️ cycow to mi nie zabraknie, bo przeciez moge liczyc na Twoje! :p co nie dam rady podesle Tobie :D :D :D Basiunia sluchaj jak dla mnie to bylo za wczesnie, sluchaj ja bylam w 5-6tyg i babeczka powiedziala ze gdybym przyszla doslownie dzien wczesniej to jeszcze nie byloby widac... u mnie byla sytuacja tego typu ze z dnia @ wychodzilo mi ze jest to 8tydz ale z pierwszego usg wyszlo inaczej (mysle ze przesunela mi sie owulka i stad ta roznica) i babeczki zdaniem byla to wczesna ciaza 5-6tydz a dzidzia miala 2mm. Wiec ja mysle ze jeszcze wszystko przed Toba i sie tak nie zamartwiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera jasna! gdzie tu sprawiedliwosc??? dzis bylo w radio, ze u nas w Kraku robia bezplatne badanie USG 2D lub USG 4D kobietom w ciazy. Poszlam tam a juz nie bylo jak sie zapisac ;( nikt nie mowil ze rejestracja jest o 10 00 i potrwa krotko. Zapisali tylko 70 kobiet!!! a co to jest na caly krakow. Myslalam ze rejstrują na bierząco. Coz, jak zajechalam to juz bylo po wszystkim,;podhodzily tylko juz zapisane laski (niektore wogole nie bylo widac ze sa w ciazy) poprosilam, ze mi zalezy, ze moge poczekac az ktos wypadnie i sie spozni, ale mi odmowiono ze to dsie rzadko zdarza. Jeszcze TV zaczela mnie krecic, mowie im ze n ie lubie i mam nadzieje sie dzis w telewizji nie zobaczyc. Eh. jest mi przykro az sie poryczalam, tak mi zalezalo aby zobaczyc swoje juz duze bobo w 4D ;( to badanie jest przeciez takie drogie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, Avi, kochana, już niedługo zobaczysz swojego dzidziusia nie na usg, tylko na prawdę! ile to jeszcze? 6 tygodni? :) Ja się nie mogę doczekać u nas jeszcze 3 miesiące... basiuniu... trzymam za Ciebie kciuki, zeby było ok! 🌻 titowa, ja myślałam, ze już dziś testujesz, bo pisałaś, ze w niedzielę ;) i weszłam na topik, m.in. żeby zobaczyć nowiny, a tu nic? Jak ktoś ma wieści od Justyny, to napiszcie... miłego popołudnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Validosku, też tak myślę że 3m-ce szybko zlecą. Titek, czy opieka ginekologiczna w Irlandii jest podobna do tej w naszym kraju, czy są jakieś zasadnicze różnice. Bywasz w gabinetach prywatnych czy korzystasz z państwowej opieki medycznej? A do mnie na maila bocianki nie dochodzą:( Nad Wisłę też nie chcą przylecieć :( Kounguś, co to za eliksirek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolerka, gratuluje pracy :) banitka - ja też miałam mdłości wieczorami :( niedlugo miną! :) dziewczyny w ciąży... niedyskretne pytanie. jak jest u was "z tymi sprawami" ? to znaczy fiku miku z mężusiem? jestem zaskoczona, bo pierwszy trymestr to straszna posucha,ale teraz... nie poznaję siebie. Oczywiście trzeba uważać na brzuszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafodilku ja w nastepna sie testuje! ale dzieki ze sprawdzasz! 🌻 Avi no wlasnie Tobie zostalo blizej niz dalej wiec glowa do gory nibawem zobaczysz malenstwo i nie w 4d tylko w realu! Bolerko coz z tutejsza sluzba zdrowia do gorzej niz w Polsce! ja lecze sie prywatnie, widzisz w Polsce w miescie ktorym mieszkalam na 80tysiecznik przypadalo ok 30 ginekologow o ktorych min slyszalam, tu mieszkam w 35tysieczniku i nie ma zadnego ginka!!!!! to skandal! przyjezdza jeden z miasta obok (czytaj 30km stad) ja dojezdzam do polskiej ginki, ktora jest najbardziej konkretna jaka mialam w swoim zyciu... droga 80km w jedna strone- tyle mam do stolicy... teraz musze placic i za wizyte i za usg, kazdo badanie itp.itd, natomiast jesli zafasolkuje wizyte mam za darmo plus podstawa: cisnienie, mofrologia itp...ale usg platne. Tutaj jest tak jak przekraczasz pewien pulap min. dochodow za wszystko musisz placic szpital ,lekarza pierwszego kontaktu dentyste wszystko! mozesz bezplatnie sie ubezpieczyc to wtedy sytuacja inaczej wyglada... ja sama dysponuje ubezpieczeniem dodatkowym w postaci - opieki szpitalnej. Mozna ubiegac sie o karte medyczna, ale przyznaja ja po rozpatrzeniu dochodow... dochod - wydatki na dom, dojazd do pracy, jesli nieprzekroczysz uzyskujesz karte, ktora uprawnia Cie do wszystkiego... taka posiadalam ostatni rok temu, teraz czekam na przyznanie kolejnej... A z ost ciaza to mialam naprawde przeboje! wszystko bylo od sasa do lasa! i moze dlatego ja stracilam, gdyby wczesniej wykryto toxo kto wie... tu z glupimi prostymi badaniami czeka sie 6dni robiczych! zwykla morfologia! progesteron czekalam (w panstwowym 2tyg!!!) pisze panstwowo bo oni wysylaja probki do glownego laboratorium, ktore oddalone jest 120km! no naprawde smieszne! az mi sie bluznic chce! dziadostwo i tyle z niczym sie nie spiesza! a tu w gre wchodzi zycie ludzkie! moze na rynku ekonomicznym przewyzszaja nas 20letnia przewaga, ale w sluzbie zdrowia sa 20lat w tyle! i pomyslec ze tak rozwiniety kraj... u mnie bylo tak: I-wsze usg wykonalam w Polsce jak bylam na holiday\'u zaraz po powrocie (czytaj 5dni po usg) zglosilam ciaze u lekarza pierszego kontaktu (taka jest tu procedura panstwowki) ta zaklada karte ciazy i wysyla to do najblizszej poradni ginekologicznej... ja mialam pecha... bo pierwsza wizyte wystawili mi na 17tydz!!!! o zgrozo! a u mnie wtedy bylo juz pozamiatane, bo stracilam dzidzie 2tyg wczesniej...jak myslisz jakie uczucia mna targaly, kiedy po tym wszystkim rozpieczetowalam list z taka zawaroscia ... A dodam, ze lekarz rodzinny nie robi badan na toxo, cyto,rozyczke itp, takie badania wykonuja w poradni, a w moim przypadku bylo to ogromnie istotne. owe spotkanie mialo sie odbyc w miescie oddalonym 30km od mojego, przepraszam!! co za bajzel w tym kraju i systemie maja! oj mam taka w sobie agresje ze nie masz pojecia! Teraz nie bede taka glupia, swoja lekcje zebralam... pojde do ginki, ktora mnie prowadzi, co daje mi fachowa rade od samego poczatku, wizyta nieodplatna, a za dodatkowe badania moge placic (chyba ze zrobie tak, ze pojde do rodzinnego i poprosze o ich wykonanie, zakladajac ze dostane karte, ale musze uzbroic sie w cierpliwosc bo wyniki beda z wiekszym poslizgiem niz prywatnie) prywatnie krew do badan oddaja w dublinie, a gabinet ginki tez mam w dublinie... ona zostaje moim lekarzem prowadzacym a nie jakis rodzinny, ktory jest kardiologiem, mozesz nawet trafic na pediatre - ktorzy dla mnie nie wiedza tyle o ginekologii jak specjalisci od tej dziedziny. Ale ona i tak wysle mnie jeszcze do szpitala by i tam mnie prowadzili -czytaj do poradni. Zagmartfane to wszystko jak kostka rubika bez rubika... Ale sie rozpisalam... no coz ale tak to wszystko tu wyglada... a za dobra opieka to i nawet z wielkim brzucholem wsiade do pociagu przemierzajac 80km pozniej w taxi i po wizycie wrocic z powrotem ta samym sposobem do domku... ale zeby miec pewnosc ze wszystko tym razem jest w porzadku. Milego czytania! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie kto tak może się rozpisać?! tyyyylko Titek:-) Tituś cycki to mi tak puchną, że niedługo to sama będę je ssała:-) :-) :-) żartowałam akurat natura obdarzyła mnie raczej tradycyjnym rozmiarem;-) ale jakby trzeba było wykarmic twoje baby to nie ma sprawy. damy rade;-) Malwina my kredyt bralismy 8 lat temu a wtedy nasze mieszkanie było 3 razy tańsze niż teraz wiec kwota kredytu była niewielka jak na dzisiejsze czasy. Bolerko oczywiście Tobie też wyślę piekne boćki, myslałam, że tylko ja wierze w takie zabobony;-) ale coś w tym musi być, a propos eliksirku Koug jak go dostałam to nie wypiłam od razu i w tym cyklu w którym byłam pewna, że zajde nici z 2 kreseczek, a w ostatnim wypiłam i niespodzianka:-) własnie wróciłam z mojej przyszłej posiadłości;-) mam aż 6 brzózek i 1 choinkę:-) ale zawsze coś. Planowałam jakie drzewka posadzić już we wrzesniu by rosły z fundamentami. Tituś masz racje inwestycja w ziemie to najlepsza jaka może być, my kupilismy działkę w listopadzie a juz jej cena wzrosła. Jak pomyśle że pare lat temu mogłam ją kupić za 1/3 ceny to żałuje że wczesniej sie nie zdecydowałam. ale lepiej późno niż wcale:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majek:) nie przytyłam ani kg:) a brzuch rosnie wiec nie wiem jak to jest -mnie coraz wiecej a kg nie:) cuda:) Kurde no wg mnie badanie takie jak 4D powinny byc bezpłatne! a nie prawie 300 zł! masakra ale juz niedługo bedziesz miała malenswto przy sobie:) Bolerko:) moge jednego bociana kopnąć:) na pewno doleci:) Dafi:) ja póki co mam lekka posuche od poczatku:) biedny mezus:) ale moze przezyje:) MAM NADZIEJE ZE MINIE MI NIEDŁUGO:):) Titus to faktycznie słuzba zdrowia nie wesoła ale dobrze ze znalazłas dobrego lekarza:)i tego sie trzymaj:) Koug a Ty co porabiasz:)?? Fisiu słonko wracaj:) bo smutno:( Cebulko:) biust tez mam spory:):) wykarmimy wszystkie alenstwa:) a ja wybrałam biała armature do łazienki:) i z 30% rabatem od kolegi wiec super sie udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no masz racje Validosku, i dzis na naszych bloniach bylo bezplatnie, ale cholera tylko dla 70 kobiet, przeciez to skandal. ech, szkoda slow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! miałam balowy weekend :) wczoraj bal na zakończenie studiów, prawie sie popłakałam ze niektorych osob juz nie zobacze :( ah jak te 5 latek zleciało. a dzis cioci imieniny, wiec pogoscilismy sie z mezulkiem :) validku--- co do brzuszka to mi sie wydaje ze mojego nie bardzo widac, ale wczoraj jak byłam w sukience takiej pod biustem odcinanaej to kolezanki ktorym nie mowiłam o ciazy zauwazyły brzuszek i sie pytały :) wiec to znaczy ze widac juz :) titku--- co do moich zachcianek to na razie mam spokój, raczej mam niechec np do mleka i sera zoltego i czekolady :) za czym kiedys bardzo przepadałam :) bede tzrymac kciuki za testowanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomniała bym napisac... wkurzyłam sie dzis na maksa! na imieninach cioci powiedzielismy o dzidziusiu. wszyscy sie bardzo ucieszyło ale jedna rzecz mnie wkurzyła, chodzi o to ze moja ciotka ma 2 synow 18 i 17 lat i zaczeła gadac ze ktorys z nich na chrzestnego pojdzie, i wkurzyło mnie to bo moze my bysmy chcieli kogos innego poprosic i przede wszystkim sami zdecydowac. a poza tym po co o tym gadac teraz do chrzcin daleko jeszcze. no i wiecie co bedzie jak okaze sie ze kogos innego poprosimy! jak mozna tak wogole narzucac, przeciez to rodzice na chrzestnych prosza a nie słuchaja deklaracji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olej to gadanie Mania. nikt nie ma prawa nic ci narzucac ;) na zlosc bym ich nie wziela na chrzestnych. Zeszta to kupa czasu jescze, sto razy zmienisz zdanie ;) ja o tym narazie nie mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde no--- ja tez nie mysle o tym i tym bardziej mnie to wkurzyło ze po co tak gadac, i jeszcze do tego narzucac swoje kandydatury,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatku wspomne ze nie bede tym razem takich dlugich poematow trzaskac! :p :D :D :D Cebus to fakt, w tych czasach ziemia to lepsza niz lokata w banku... widzisz nasza dzialka za to ze lesno-rolna 4-5krotnie tansza od tych budowlanych w tym samych rejonie, wiec za 2lata po przeksztalceniu dorona cenom bud. a i one w najblizszych latkach pojda w gore. A drzewce to jest to co kocham, zielen przyroda pluskajaca chocby sztuczna fontanna swiergot ptaszkow etc etc... ok koncze pare slow do Ciebie bo sie znowu rozpisuje :D :D :D a co do cycochow mnie Bozia malenstwami obdarzyla :( wiec licze na Ciebie no i widze ze Validosek sie do charytatywnosci dolacza! uuuuuffff problem mam z glowy! :D :D Manius a olej gadanine! do tego czasu jeszcze trzeba miec duzy pepino i okrzyki na sali porodowej, tak wiec wszystko w woim czasie... a fakt, sytuacja nieco niezreczna... powinnas czyms ja zbyc typu... do tego czasu cioteczko jeszcze daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ ❤️ ❤️ Koug ❤️ ❤️ ❤️ A ze jest juz po polnocy niech zyczenia pelne mocy na ptaszyny skrzydlach docieraja i marzenia Twe spelniaja! Slonca tyle co gwiazd na niebie tak zyczenia sle dla Ciebie! Wszystkiego naj naj Aneczko by zawsze swiecilo Ci sloneczko! a to sa te kwiatki o ktorych Ci juz wczesniej wspomnialam! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 no mam nadzieje ze odpowiednia ilosc Ci daje! tylko nie bede Ciebie nimi dzis bila, tylko daje grzecznie bys do wazonu je wstawila! Udanych urodzin!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego,duzo zdrowka dla ciebie i malenstwa,wiele radosci i wspanialych chwil w zyciu!!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STO LAT STO LAT NIECH ŻYJE ŻYJE NAMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!! wszystkiego najlepszego Aniu, zdrówka, szczęścia, by Dzidzia rosła zdrowo. Ja tak w biegu z rana bo idę do gina na 10, Jeju jak się denerwuje. Dziewczynki trzymajcie za mnie kciukaski:-) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziękuję Dafodilku  Titku, tak też sądziłam. Mam koleżankę na wyspach, która była w ciąży szczęśliwie zdrowej, do której, jak się uprzeć to i lekarza nie było potrzeba. USG planowo robiliby 1 raz, ale była prywatnie. Jak powiedziała lekarzowi, że w Polsce opieka wygląda inaczej to powiedział, że ma wybór… Cebuluś, zbieram boćki po we wrześniu to już posucha, a mnie się przydadzą :) Dzięki Validosku  Mania, nie dogodzisz wszystkim, a szczęśliwie wybór należy do Ciebie. Chrzestnych wybiera się takich, którzy interesują się dzieckiem nie tylko podczas 3 najważniejszych uroczystości w ich życiu… Koug Aneczko, Dużo zdrówka, szczęścia, radości oraz spełnienia marzeń urodzinowych ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼 ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOUG:):):) i ja się dołaczam ze skromnymi zyczeniami: niech na Twoim własnym niebie zawsze świeci słonko, zycie wyscielało Ci dywan z kwiatów pod nogami, a wszystkie troski i zmartwienia uciekały od Ciebie:):):) najdalej jak sie da:):):) 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziaki dziewczyny :) Jesteście kochane ❤️ normalnie wszystkie bym Was wyściskała-niektóre \"odpowiednio\" buziaczki cukiereczki ciasteczka i takie tam -wszystkim stawiam ! P.S. Nawet Fisia nasza kochana pamiętała no... a ona ma dziś imieninki-kto ma jak niech wyśle jej też życzonka-ucieszy się na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×