Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Zapraszam fryteczki dla wszystkich mamus.Do wyboru surowka z kapustki kiszonej mizeria z ogoreczkow ketchup musztarda majonez;).Zapraszam, no a teraz jeszcze mielone dosmazylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POwiedzcie mi drogie kobietki,chce zawiesic firanki ale troche sie obawiam maz w sumie zaoferowac swoja pomoc. Wy patrze wszystko robicie ale ja slyszalam ze jedna kobieta wieszala firanki lozysko jej sie odkleilo i koniec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojego kuzyna zona tak zrobila i pisalam chyba o tym juz tu na forum. Tragedia starszna.:( Czekaj na meza, my robimy wszystko, hmm..ale ja wrzucam do pralki, maz wiesza :P Okna tez on pomyl i firanki powiesil, ja tylko dopralki wrzucilam. Oszczedzaj sie jeszcze przez te kilka tygodni, a tobie to juz niewiele zostalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika82
Hej! Jak rozpoznajecie , ze dzidziuś ma czkawkę? Moja córcia kopie czasem reguralnie w jedno mieksce czy to własnie oznacza czkawkę?? Miałam wczoraj sen :) sniło mi się że urodziłam córcię, tak jak prognozował ostatnio lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to rozpoznaje jako takie rowne i systematyczne podskoki ;) Trudno to opisac, ale wiem kiedy ma czkawke, bo tak smiesznie drga. I czasem trwa to nawet kilka minut. Moze to kopanie w jedno miejsce to to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merana
Dziękuję, ubranka wyprałam, już schną, teraz tylko jeszcze prześcieradełka i kocyk i wszystko będzie gotowe na powitanie maluszka. A wiecie, troszkę się niepokoję. Do tej pory nie mam żadnych zwiastunów porodu, a tu już 38 tc. Miałam dawniej skurcze Braxtona-Hicksa, bezbolesne i nieregularne, ale od jakiegoś czasu minęly. Nie mam żadnych bóli. a Wy czy coś odczuwacie? Nie chciałabym mieć wywoływanego porodu, bo podobno ból jest większy i gorzej się go znosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam caly czas skurcze nieregularne :) podobno to niegrozne poki nie ma rozwarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Moja mała właśnie ma czkawkę, śmiesznie brzuch podskakuje. Elektryczna Czarownico, bardzo mi miło, że nick sie spodobał :) Czyli mój sen się spełnił. Mogłyby mi się tak numery totolotka przysnic... Ale mnie bolało podbrzusze rano, już się bałam, że się zaczyna, no ale jakos przeszło. Mam nadzieję, że chociaż tydzień jeszcze Mała wytrzyma i się nie będzie spieszyć. Ale brzydko i buro za oknem, zjadłabym jakieś ciasto na poprawę nastroju. Aaaa, ktoś robił frytki - poproszę i dla mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki za pochwałe dla mojego malucha.Ja własnie po kolacji i dopycham się snikersem.Karte znalazlam po godzinie szukania myslałam że szlak mnie trafi.Jak mąż przyjechał odrazu pojechalismy go zarejestrować i kupic bilety do cyrku na sobote bo własnie przyjechał do naszego miasteczka.Zachaczylismy tez o tesco i kupilam dla małej te pieluchy hagisy z wycięciem na pepuszek. Surfitka w domu mówimy tylko po polsku ale w szkole kuba mówi tylko po angielsku bo w tej szkole nie ma nikogo kto by znał ten jezyk oprucz jednej dziewczynki co jest w młodszej klasie.Więc dość szybko załapał w ciagu 1,5 roku teraz bez problemu sie dogaduje i wszystko rozumie w poruwnaniu do mnie bo ja to noga jestem z angielskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia na pewno sobie radzisz całkiem nieźle. Nie martw się dzieciaki szybko łapią, ale dbaj, żeby nie zapomniał polskiego :p Chociaż jak widać to zdolny chłopak to nie będzie miał problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przywiozłam książki z polski do zerówki i pierwszej klasy wiec ile sie da to się uczymy.Wiec nie jest najgorzej. Ale mnie dzisiaj coś brzuch boli ale nie jakies tam skurcze tylko tak dziwnie ide się położyc może przejdzie to do jutra kochane miłej nocki papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie tylko mnie dziwnie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dzisiaj tak napierdziela kręgosłup jakoś wyjątkowo wyżej niż zawsze. Tak mniej więcej po środku jakbym się nastała gdzieś albo coś. I tylko trochę czuję ulgi jak robię koci grzbiet przy kompie, ale wtedy raczej wyglądam jak żółw z grubaśną skorupą niż kot hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia dlatego pytam, bo wiem ze dzieciaki szybko lapia i nawet przestaja mowic po polsku tylko ciagle mowia po angielsku. Widze co tu sie dzieje, mam do dzicka po polsku, a ono do mamy po angielsku. a wazne jest by rowniez polskiego nie zapomnial. Dziewczyny mam skurcze :o Trwa to juz od kilku godzin mniej wiecej co 20 min i w odczuciu dokaldnie jak przed @, dobrze ze ide do gina. Nie bola, ale takie dziwne sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka, jak miałam takie skurcze tydzień temu, to moja gin kazała mi jechać do szpitala. Nie pojechałam, bo po paru godzinach przeszły. Pewnie by mnie tam zostawili do porodu, a to mi sie nie za bardzo usmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP....T C...IMIE karka81............Stalowa Wola............synek........01.06...38..x Ewcia24..............śląsk................synuś... ....02.06..38....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..38.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...38..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...38...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...27.....X kirysek...........Bialystok.........synuś.........08.06. ....38...Tomaszek AnetkaG27.......Siedlce................córunia....10.06. ...26......Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31...........Bremen.........coreczka.......12.0 6....36......Zosia Goba1/26......... Poznań....... synek..........13.06...........37. Kubuś malgonia80/27........okol. Kraków....synek.....13.06.....36.....Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka.........14. 06..37..Nina majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... .16.06.....36....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....36..Franek kasia78/29.............łódz..........córunia.........19. 06.....34...Jula Jotka79............Lublin............synek.......19.06.. .....35............x gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......36....X karolinna7...........Wrocław..............syn........... 20.06.......34....X Demiluna..27..........Anglia.............syn........ ..21.06....34...Julian beja1981.......Toruń...........córcia........ .21.06...........35....Kinga katrina0408/30........Irlandia......x.....21.06 ...35.......x Alkatraz/28............Elbląg........córeczka.....23.06......35....Hania Perłakrynicy/32.......Pajęczno....synek....23.06........ .35....Mikołaj klakowska84..........Głogów..........córa..........27.0 6...33 Alicja Monika82...............Kraków.......córeczka......... 28.06......34..Anna Obca/24................Wołomin.....synek...28.06.08..... 34....Kubuś el-mir-ka/22..........Brzeg.......córeczka......29.0 6.......35...Kaja martusia 82/25....Deeping st.James.....córeczka......29.06....35..Julia oliwka100...........Wrocław........córcia....29.06...... 34.....Oliwia mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka 09.07.......33....Hania guska***.............cork..........x.............13.06.. ......37.....x NASZE URODZONE DZIECI Nick--------D.P.-----P.D.P.-----DŁUGOŚĆ----WAGA-----IMIĘ ------PORÓD Iza_-------18.04------15.06-------43 --------1380-------Bartosz-------CC malinka***-9.05------21.06-------------------2300------- Emilka-----------SN przyszła 13.05---------28.05----51----------3480-----Eliasek--------- -CC hej kobitki :) jestem dzis padnięta -praktycznie cały dzień spędziłam na zakupach. Kupiłam prawie wszystko brakuje mi tylko łóżeczka materacyka i wanienki ale to zadanie dla mojego męża bo ja nie moge nosić. Tyle jest pięknych rzeczy dla maluszków że nie wiedziałam na co sie zdecydować ale jakoś mi się udalo;) Teraz musze to wszystko porać i poprasować ale to sama przyjemność. Nie wiem tylko gdzie ja to poukładam bo jeszcze jestem u rodziców a wyprowadzać sie bede za jakieś1,5 tyg. do naszego mieszkanka i wtedy będziemy kupować mebelki więc narazie nie mam gdzie się podziać z rzeczami dzidzi ale bede musiała sobie jakoś z ttym poradzić. Bylam wczoraj u lekarza i mam 1 cm rozwarca ale mam sie nie martwić bo wszystko jest dobrze i lekarz powiedział że to normalne poprostu niunia powoli szykuje sie do wyjścia na ten świat. Pozdrawiam was i wasze malutkie pociechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmykam do ginka, mam nadzieje, ze to jeszcze nie to. Jeszcze chcialabym tak z 10 dni chociaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka jeśli wrócisz do domku to daj nam od razu znać co i jak. Bo w sumie masz jeszcze troszkę czasu na rozpakowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U mnie od jutra malowanie .Dzisiaj kupiłam wózek :) a właściwie moi rodzice go kupili. Zamówiłam też komodę pod kolor łóżeczka i jestem z siebie bardzo zadowolona :) Właściwie wszystko juz mam zostały mi same drobiazgi jak smoczki czy kremy :) Dzisiaj też miałam skurcze Jeden dość mocny aż mnie wygieło trwał około pół minuty i przeszedł ale chodzę juz duzo wolniej co mnie okropnie wkurza bo raczej jestem osobą dość energiczną a tu szybszy spacer powoduje u mnie odrazu skurcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP....T C...IMIE karka81............Stalowa Wola............synek........01.06...38..x Ewcia24..............śląsk................synuś... ....02.06..38....Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....27....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..38.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...38..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...38...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...27.....X kirysek...........Bialystok.........synuś.........08.06. ....38...Tomaszek AnetkaG27.......Siedlce................córunia....10.06. ...26......Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....26.....x Milka/31...........Bremen.........coreczka.......12.0 6....36......Zosia Goba1/26......... Poznań....... synek..........13.06...........37. Kubuś malgonia80/27........okol. Kraków....synek.....13.06.....36.....Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka.........14. 06..37..Nina majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....26..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... .16.06.....36....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....36..Franek kasia78/29.............łódz..........córunia.........19. 06.....34...Jula Jotka79............Lublin............synek.......19.06.. .....35............x gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......36....X karolinna7...........Wrocław..............syn........... 20.06.......34....X Demiluna..27..........Anglia.............syn........ ..21.06....34...Julian beja1981.......Toruń...........córcia........ .21.06...........35....Kinga katrina0408/30........Irlandia......x.....21.06 ...35.......x Alkatraz/28............Elbląg........córeczka.....23.06.... ..35....Hania Perłakrynicy/32.......Pajęczno....synek....23.06........ .35....Mikołaj klakowska84..........Głogów..........córa..........27.0 6...33 Alicja Monika82...............Kraków.......córeczka......... 28.06......34..Anna Obca/24................Wołomin.....synek...28.06.08..... 34....Kubuś el-mir-ka/22..........Brzeg.......córeczka......29.0 6.......35...Kaja martusia 82/25....Deeping st.James.....córeczka......29.06....35..Julia oliwka100...........Wrocław........córcia....29.06...... 35.....Oliwia mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka 09.07.......33....Hania guska***.............cork..........x.............13.06.. ......37.....x NASZE URODZONE DZIECI Nick--------D.P.-----P.D.P.-----DŁUGOŚĆ----WAGA-----IMIĘ ------PORÓD Iza_-------18.04------15.06-------43 --------1380-------Bartosz-------CC malinka***-9.05------21.06-------------------2300------- Emilka-----------SN przyszła 13.05---------28.05----51----------3480-----Eliasek--------- -CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka chyba każda z nas teraz szybciej się męczy. Ja to się już normalnie toczę i wszyscy mi mówią, że nie donoszę do terminu tak się ponoć zmieniłam z wyglądu itd. Wyobraź to sobie, że mnie już męczy nawet jak za długo ciągle mówię, a jestem straszną gadułą :P więc zdarza się, że się zasapię i muszę się napić, żeby kontynuować. Więc z Tobą nie jest tak źle, że tylko wolniej chodzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie;) Bylismy u znajomych, a czas tak szybko leci ze hej juz 22, jutro czwartek , jeszcze parenascie dni i mala juz bedzie u mego boku;) Surfitka licze na to ze mnie nie przescigniesz z porodem Elmirka ja tez mam zadyszke jak chodze i gadam, a spacery juz lekko ograniczylam, bo ostatnio jak szlam po schodkach w lesie, to myslalam ze tam urodze!!! Maz teraz codziennie do mnie dzwoni z pracy i pyta, czy jeszcze cala jestem;) Alkatraz, Oliwka ale wam zazdroszcze tych zakupow, ja juz mojej podstawowe rzeczy kupilam, a to takie przyjemne bylo:) Moja ma czkawke tak srednio raz dziennie, i czuje to jak takie delikatne podskoki, albo takie regularne drgania w czesci ponizej pepka. Czka tak sobie okolo 2 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
el-mir-ka z tym zasapaniem sie podczas mówienia to dla mnie tez normalka hehe Głownie tak mam jak jestem zdenerwowana aż mi tchu wtedy brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, ładna kuchnia! Moja jest w takich kolorach jak Twoja firanka, pasowałaby mi :) A mnie sie śmiać chce jak ide do sklepu i nie umiem wysapać przy ladzie co chcę. Na szczęście ekspedientki są wyrozumiałe i czekają aż złapie oddech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abii ta firanka to niby nic, a taki subtelny klimacik tworzy w kuchni ze nie chce mi sie z niej czasami wychodzic;) Znalazlas juz imie dla corci, czy jeszcze nie jestescie pewni, u mnie Sophie pozostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie nad Dorotą. Można fajnie zdrobnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bliska znajoma Dorote, tam na zdjeciu z grilla taka z telefonem. Badzo fajna i madra babka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba sie zdecyduję :) Miałam kiedyś koleżankę Dorotę, była bardzo utalentowana i też urodziła sie w czerwcu. Właśnie przeczytałam sobie Wirtualnej charakterystykę dziecka spod Bliźniąt. Nie będę miała nic przeciwko, jeżeli moje dziecko takie będzie :) Konczę na dziś, pora spać :) Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×