Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

no niestety nie sprzwdza ale co zrobić,on tylko na 1 wizycie bada i juz potem nie. a jak mu mówiłam o upławach to nic tylko zapytał jakie są i jaki mają zapach to powiedział że to nic-to normalne w ciąży,a szyjki mi nie sprzwdza nawet niewiem jaka jest czy już się szykuje czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi za kazdym razem sprawdza od początku ciąży czy coś sie tam nie zieje!No i mam teraz 2,5cm rozwarcie i sie skraca szyjka. BYłam po młodego w przedszkolu dostali na dzień dziecka piłke i słodycze!TEraz śpi bo zmęczony chyba-oglądał bajki i zasnął GOSIa29 chyba twojego synka widziałam zdje cia jesli sie nie myle z komuni-duży chłop i przystojniak!!!!!!!Bedzie z wózkiem na podryw chodził -he!he! No kurde dziewczyny ciesze sie ze to końcówka bo w te upały to ja nie wiem co bym zrobiła z takim brzucholcem sie kulać!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie mi powiedział,ze dziecko zdrowe i moge lada chwila rodzic!!TERaz ide do niego we wtorek i juz nie bede tylko na ktg-za jedyne 20zł do szpitala bo w gabinecie nie ma a u nas w szpitalu jak sie z ulicy przyjdzie to kasuja chyba ze nz oddział do szpitala wezma to nic nie płacisz!U nas kazdej rodzącej która chce dają znieczulenie!!!!Wiecie co moja kumpela zpracy urodziła w ten wtorek synka -w pon.poszła na ktg była 2dni po terminie po ktg polozna zawołała lekarza ,ze tu jest pani po terminie 1 dzień i skurcze są na 30procent czub cos takiego nie wiem dokładnie ale tak mi mówiła i ją zbadał i rozwarcie na 3cm miała i dał ją już na oddział i octy dali i urodziła. Po tym co mówiła mi to sama nie wiem ,jak bym na przykład pojechała na ktg i tez by mnie zbadał lekarz to kto wie ....no ale ona po terminie a ja jeszcze 3 tyg.niech siedzi jeszczs z tydziń......... Ech tak se juz wkrecam -bo chce miec to za soba -zresztą kazda z nas ma juz dosyć ................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez sie cesze ze zakonczy sie przed upalami :D Bo kostek czasem tez nie widac ;) Ale wedlug mojego gina niewiele puchne. A co do badania szyjki to mi raz sprawdzano na usg jej dlugosc podczas ciazy w 19 tygodniu. Gin badal tradycyjnie na pierwszej wizycie, a potem dopiero w 37 tc, zeby sprawdzic czy cos sie dzieje. Z tego co wiem, nie powinno sie grzebac tam co wizyte, bo moga byc plamienia i takie tam...ale pod koniec juz sprawdzaja. Beja, ja mysle ze ty z takim rozwarciem to szybko pojedziesz na porodowke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co szukałam w internecie DIET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Niezła jestem co!!!!!no jak bede karmić to nie tak szybko na dietke przejde!!!!!!!!!Ja to chyba rekordzistka na forum jestem 25kg utyłam a mała ma 3kg no terza to może ze 3200!Do normalnej wagi musze dojechac do 60kg stane na głowie a schudne .Po Krystianie stosowałam diete kopenhaską -te które sie odchudzały to wiedzą o co chodzi 2 tyg.to samo sie je i schudłam orzez 2tyg.9kg! Zarcie nocami mi sie śniłio-ale dałm rade!!!!!!!!!!!!PO porodzie to na pewno bede chodizc w ciążowych......rzeczach chyba ze przy okazji zrobią mi odsysanie................he,he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka no tez mam taka nadzieje!!!!!!!!!Ale boje sie bo co zyego rozwarcie mam a cisz w eterze.skurczy prawie zero jak mówiłam to gin.to onze jak mnie wezmą to porządne skurcze i od razu jechać bede albo tak jak mam zero prawie skurczy tylko wody odejdą!!!!!!!!!On sie bawi w proroka czy co? sam nie wiem dziecko samo zdecyduje kiedy przyjdzie na świat!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja juz obliczam tez dni i z jednej strony ogromna panika a z drugiej chec by miec juz za soba i tulic synka. Co do rekordow w tyciu to chyba ja jestem rekordzistka 30kg!! :( Co pozatym wczoraj bylam u gina i dostalam skierowanie do szpitala mam od 3tygodni nogi jak balony to nie jest zwykla opuchlizna tylko mega... I wogole nie schodzi i w dodatku cisnienie 156/115 nastraszyl mnie czym to moze grozic. Od wczoraj sie wybieram i nie moge dojsc. Jutro juz napewno pojade chyba jednak do miedzylesia bo karowej mi sie juz odechcialo. Boje sie ze bede musiala zostac, a ja mam jeszcze tyle do zrobienia... Całuski dla was. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja banana!!! ;) Doczytalam co napisalyscie , ale zajelo mi troche, bo wczoraj mnie nie bylo- pakowalam torbe, jakies zakupy, ogolny mlyn i napiecie rosnie;) Dzisiaj bylam na rozmowie z anestezjologiem, a potem usg kontrolne, i omowienie szczegolow cc z lekarzem, a taka mloda pani doktor byla ,moze w moim wieku, a jaka sympatyczna, zreszta pan dr anestezjolog tez mlody i mily, pytalismy sie czy bedzie mnie znieczulal, no ale to zalezy od tego jak grafik ustala. Bede miala zewnatrzoponowe znieczulenie, bo pelna narkoze stosuje sie tylko w ostatecznosci, a poza tym jest to dla dzidziusia tak samo szkodlwe i ze skutkami ubocznymi, a to zewnatrzoponowe do dziecka nie przenika, i jest fit potem. Moja mala wazy 3 kg, a ja dzisiaj mam termin porodu z malpy, i cisza, czyli gdybym miala naturalnie rodzic, to pewnie sprawdzilaby sie data z usg czyli 12 czerwiec, a cc mam 3 czyli we wtorek. Lekarz mowil zeby nawet o tym nie myslec, ja nawet nie wiem o ktorej godz beda mnie ciac, tego dowiem sie w poniedzialek telefoniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka powiem tylko tyle ze zazdroszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, ale ci dobrze :) Juz bedziesz tulic malutka :) I mala taka w sam raz :) Z tym cukrem to byl raczej jednorazowy wybryk u ciebie, bo inaczej bylaby wieksza pewnie. Bezire ja bym nie zwlekala ze szpitalem. Poszlam do KFC i wcielam kurczaka i diet cole :P I pekam..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirka nie przejmuj sie tymi bolami w prawym boku, ja tez to mialam, staraj sie nie uciskac tej strony, i nie spij na prawym boku, powinny bole powinny ustapic, albo chociaz zelzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczatka ja tu sikam po gaciach ze strachu, a wy mi zazdroscicie, a powiem ze troche zaskoczona bylam waga , myslalam ze Zoska bedzie wieksza, a tu tylko 3 kg, do wtorku to juz pewnie niewiele na wadze zyska. Ech ale dobrze jest, oby moja mala , i dzieci wszystkich dziewczyn zdrowe byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika, zazdroscimy bo bedziesz juz po wszystkim wkrotce, a my z brzuchem bedziemy sie meczyc jeszcze troche a i tak nas nie minie :P Tez czasem lapie stresa..szczegolnie jak poczytam jakies glupoty w necie, jak to straszny bol..i jakos nie pasuje mi porownanie bolu porodowego do amputacji, jak dzis przeczytalam :o Jak to czytam to zazdroszcze tym co maja cesarke :P i wtedy tez mysle o znieczuleniu zewnatrzopoowym. I cos czuje ze go wezme ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka, to sobie pofolgowalas dzisiaj, my z mezem tez na mc swintucha pojechalismy po szpitalu. Goba, Surfitka, ja wyjde ze szpitala, i zaraz potem Wy na porodowce poznacie te klimaty, a Gosia juz 10, jejku dzien mnie nie bylo i tyle nowych wiadomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, ja sie jakos szykuje na 15-ego dopiero. Cos czuje ze corcia mimo wszystko nie bedzie sie pchala wczesniej na swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już gadam do kuby ze jak wyjdzie póżniej to dostanie na dzień dobry na dupke od mamy:-) ale tak szczerze to mam nadzieje ze mnie weźmie w przyszłym tygodniu. surfitka ty naturalnie rodzisz-a biezesz lewatywe? a tak apropo to jak przenosisz to beda ci wywoływać 14 dni po czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra miala zewnatrzoponowe i bolu nie zna a bol ponoc jeden z najwiekszych jaki moze czlowiek przezyc, ale to juz mogoa dziewczyny poopowiadac ktore rodzily, ale ja jakiegos nerwa juz mam torbe jak zaczelam pakowac, to mam taka wielka ze ho, ho, ajeszcze nie wszystko wzielam oczywiscie biore kosmetyki, jak dzisiaj widzialam te mamuski to rozpacz normalnie, przeciez po porodzie nalezy jakos o siebie zadbac, a nie skakac, jak matka natura nas stworzyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, ja nie moge przenosic przez cukrzyce. Wiec 15 czerwca mam juz umowiona wizyte w szpitalu na wywolanie ( 1 dzien po terminie). A co do lewatytwy to nie wiem jakie sa tu zwyczaje, a jak nie ma w szpitalu to coz..nic co ludzkie nie jest mi obce ;) Meza nie bedzie przy parciu, juz ja sie o to postaram :P a na reszcie czyt. lekarzu i pielegniarkach mi nie zalezy jak sie cos wymknie. bede chciala rowniez by mnie nie cieli, ale to tez nie zalezy do konca ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba ja dostalam dzisiaj lewatywe do domu, mam zrobic przed operacja, tylko 130 ml mysle ze w polsce tez mozna taka w aptece kupic i zrobic sobie jak cie pierwsze bole dopadna, albo nawet samej juz w szpitalu, no chyba ze jest ci obojetne kto to robi, w sumie jakie to ma znaczenie mi lekarka powiedziala ze chyba lepiej na wlasnym kibelku posiedziec niz tym szpitalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kumpela tez, miala porod indukowany i wziela epidural i nie wie co to bol porodowy. I namawia mnie na to samo. I tak mysle, ze czlowiek przeciez po to wymyslil epidural, aby z niego korzystac, no nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, moze ja zapytam mojego gina o lewatywke? Moze tez mozna w aptece kupic...jeju no ie wiem jakie zwyczaje w tym kraju :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka, nawet jak cos poleci to maz i tak widziec nie bedzie, a przynajmniej u mnie, nie tna krocza chyba ze dziecko zklinowane jest w kanale rodnym i trzeba uzyc proznociagu, to wtedy. Naturalne pekniecie lepiej i latwiej sie goii Epidural mysle jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie bedzie cie czyscic przed porodem i lewatywka nie bedzie potrzebna, wiem ze gdybym miala naturalny porod to nawet nie myslalabym o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale ja moge miec wywolywany, czyli niekoniecznie bedzie mnie czyscic :o Ale pytalam wlasnie kolezanki z pracy co tu rodzila, i mowi, ze pytaja w szpitalu o wyproznienie, i jak cos to robia w szpitalu. Problem z glowy :) I tna tu tez jak trzeba, kolezanka troszke pekla, ale nie cieli :D:D:D A jak wiadomo pekniecia sie szybciej goja niz ciecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, pomysl, to juz ostatni weekend macie we dwojke..od tej pory zawsze juz w trojke :) Alez zycie nam sie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałam dzisiaj z ordynatorem położnictwa ze szpitala gdzie będę rodzić. I ustaliliśmy że wywoła mi poród po pełnych 37 tygodniach. Czyli 18 czerwca.Cyba że coś się samo zacznie wcześniej. A że mam 2 cm rozwarcia to wszystko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka zycie we trojke, jeszcze nie dochodzi to do mnie , ze mala bedzie najwazniejsza w zyciu, ale wyzwanie, a jak maz moj przezywa, o jejku, a na poczatku tez zadnego porodu razem, do dzieci na dystans, a teraz sam sie spytal czy bedzie mogl byc przy mnie na sali, i wogole liczy juz godziny - poprostu totalna odmiana. Prawda jest taka ze my przezywamy ciaze od poczatku, a faceci ostatni miesiac. A jezeli chodzi o ciecie to nawet cesarka , to jest naciecie skory, miesnie brzucha sa rozsowane na boki, a macica tylko na 5 cm- to zalezy od wielkosci dziecka, a potem tez jest ze tak powiem rozrywana(moze to zbyt groznie brzmi ale inne slowo akurat do glowy mi nie przychodzi), bo zauwazona ze lepiej i szybciej taka rana sie goi niz po skalpelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede miala ciecie metoda Stark Mala mi a dlaczego chcesz szybciej urodzic sa jakies wskazania? Zawsze mala na wadze troche przybierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, ja wczoraj uslyszalm "komplement" od meza..ze jak patrzy na moj brzuch to jego boli ;) Widze, ze bardzo przezywa zmiany ktore maja nastapic. I boi sie tego... Mala mi, no to jeszcze troszke przed toba...ale glowa do gory, damy rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×