Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość jozefinka

MEDYCYNA NATURALNA-porady

Polecane posty

Gość ....finka
Madzia 004---podaj swoje gg (doradze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia004
finko nie mam gg ,ale napisz mi na moją skrzynkę .Proszę Cię i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Twój numer telefonu przyspieszy porade ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia004
finko tylko nie chciała bym podawać na forum mojego nr.telefonu . Napisz na moją skrzynkę swój .Pozdrawiam i odpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Zewnetrznie ---pomoga okłady z swiezych lisci babki lancetowatej ,ktore nalezy umyc przegotowana ale nie wrzaca woda i przykładac na chore miejsce .Okład zmieniac 3x dziennnie lub zakładac na cała noc .Kuracje kontynuowac do 14 dni .Mozna rowniez przykładac liscie zmiazdzone .Babke zastapia rozbite liscie kapusty. Dodatkowo mozna jeszcze zastosowac okłady z rozgotowanej cebuli (w niewielkiej ilosci wody).Przyłozyc na gazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Wewnetrznie----pic nafte,nalewke z pokrzywy ,nalewke z nagietka -do kupienia w aptece .Rosyjskie Mumio ( 1 tab dziennie -na noc )-do kupienia na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Wewnetrznie----pic nafte,nalewke z pokrzywy ,nalewke z nagietka -do kupienia w aptece .Rosyjskie Mumio ( 1 tab dziennie -na noc )-do kupienia na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Madzia004---jesli uzywałas leki -.dodatkowo odtruj wątrobe ;tabletkami wegla leczniczego i silimarolem .Nafte mozna popijac dopiero po tej kuracji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia004
finko dziękuję - silimarol dzisiaj kupiłam i będę zażywać ,jutro kupię węgiel i zamówię Mumio (nalewki z ziółek też) .Mam pytanie czy nafta ma być oczyszczona ,bo w aptece tylko taka jest, a jak nie oczyszczona to gdzie można kupić? Cieszę się bardzo że jesteś na tym forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia004
finko w aptece jest nafta homeopatyczna, z tego co czytałam o niej jest mało skuteczna , nie wiem czy w sprzedaży jest inna i gdzie kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Nafta homeopatyczna---z apteki ; dr Gornicka -lekarka i zielarka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Ganglion-----cd ....wewnętrznie (wypić);1 ampułka dziennie Biostyminy.Okłady z rozciętego liscia aleosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
finka co sądzisz o leczeniu węglem aktywowanym,dsbiozyjelit,inaczej przerost flory bakteryjnej jelit,lub jak kto woli candydozy Dawka ok. 5-10 g węgla leczniczego rozdrobnionego jest w stanie pokryć powierzchnię ścinek przewodu pokarmowego człowieka ochronną warstwą, która nie dopuszcza do niej bodźców drażniących; adsorbuje wodę, produkty płynne i gazowe gromadzące się w jelicie; adsorbuje bakterie, wirusy, komórki grzybów drożdżakowych; działa na śluzówkę osuszająco, lekko ściągająco; utrudnia rozmnażanie bakterii i drożdżaków, utrudnia zasiedlanie śluzówki przewodu pokarmowego przez wirusy, bakterie, pierwotniaki i grzyby.To znalazłam w internecie. Jak to wygląda jeżeli chciałabym połączyć leczenie węglem i ziołami;MUSZĘ CHYBA ZACHOWAĆ JAKĄĆ PRZERWĘmiędzy jednym ,a drugim,nie mam pojęcia w jakiej dawce brac ten węgiel.Może masz dojście do autorytetów medycyny naturalnej na ten temat? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Najpowszechniej przyjmuje sie ,ze dzienna dawka wynosic moze jedna łyzke stołową proszku .Rozmieszacgo trzeba w jednej szklance wody ciepłej i wypic rano . Długiej kuracji nie nalezy przeprowadzac latem .W zimie ,jesienią,wczesną wiosną trwac moze nawet do 12 tygodni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
WEGIEL LECZNICZY --Carbo Medicinalis Autor: finkadk 10.01.10, 18:39 Dodaj do ulubionych Odpowiedz Węgiel leczniczy pochłania gazy (usuwa wzdęcia), alkohole (1 g węgla pochłania 300 mg etanolu, 400 mg fenolu, 1800 mg chlorku rtęci, 800 mg morfiny), toksyny bakteryjne, wydzieliny zapalne błon śluzowych, alkaloidy, antybiotyki, metale ciężkie, fenole, salicylany, białka. Słabo pochłaniają kwasy, zasady, siarczan żelaza, cyjanki, sulfonylomocznik. Węgla aktywnego nie ma sensu podawać z innymi lekami, bowiem pochłania on wszystko co napotka w przewodzie pokarmowym. U zwierząt jest skuteczny w dawce conajmniej 1500 mg/dobę. Węgiel drzewny działa przeciwbiegunkowo w dawkach conajmniej 3 g/dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Re: WEGIEL LECZNICZY --Carbo Medicinalis Autor: finkadk 12.01.10, 14:45 Dodaj do ulubionych Odpowiedz Węgiel moze byc stosowany wewnętrznie i zewnętrznie w najprzerozniejszych chorobach od ukąszenia przez pszczołe i inne owady począwszy , na zółtaczkach noworodkow i reakcjach alergicznych na rozne rosliny skonczywszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Re: WEGIEL LECZNICZY --Carbo Medicinalis Autor: finkadk 13.01.10, 13:12 Dodaj do ulubionych Odpowiedz Wegiel drzewny pomaga przy wzdeciach ,biegunkach ,niestrawnosciach ,chorobach watroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Najpowszechniej przyjmuje sie ,ze dzienna dawka wynosic moze jedna łyzke stołową proszku .Rozmieszacgo trzeba w jednej szklance wody ciepłej i wypic rano . Długiej kuracji nie nalezy przeprowadzac latem .W zimie ,jesienią,wczesną wiosną trwac moze nawet do 12 tygodni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Wegiel a ziola ----dlatego stosowac najlepiej wg wyzej wymienionego przepisu ;w dawce jednorazowej (rano ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
finko, podaję ci mój nr gg: 2109135, proszę napisz do mnie, bardzo potrzebuje porady w kilku sprawach. napisz nawet jak mnie nie ma, to ja odpisze na gg ustalimy czas kiedy obie będziemy mogły porozmawiać. dziekuję ci z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Bramka sms .. hmmm...nie mogę wysłac do Ciebie wiadomosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia b
Witam Finko, mam tez pytanie dotyczace bolow stawow - kolanowych i stopy ( duzy palec). Kolana trzeszcza przy wchodzeniu i schodzeniu po schodach, lewa stopa boli niemal cala od dobrych 4 miesiecy. Wynik rtg wykazal zwyrodnienia umiarkowane i drobne zmiany wytworcze w st.rzepkowo-udowym. Biore diclofeniak kiedy nie daje rady wytrzymac w bolu, duzo jestem na nogach, pracuje w sklepie. Mam tez wiele innych dolegliwosci stawowych i kostnych (osteoporoza zdiagnozowana kiedy mialam 27 lat, obecnie mam 40.) Dziekuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Finko ratuj
tego lata zaczly mi puchnac nogi. nie jakos mocno ale troche. wokol kostek mam popekane zylki. zauwazylam tez ze nogi bardziej puchna dy siedze w miejscu i sie nie ruszam. moze jakies ziolka mi pomoga? inna moja dolegliwosci sa pogrubione pochewki sciegien w dloni a w zwiazku z tym przykurcze i bole w dloniach. ortopeda zalecil konsultacje z reumatologiem i we wtorek ide do niego. ale moze medycyna naturalan ma cos do zaoferowania w takich przypadkach. bede wdzieczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocipazurek
FINKO-- a co sadzisz na temat kociego pazura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naturaqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
Żurawina jest bardzo skuteczna w walce z zapaleniem dróg moczowych i helicobakter pyroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do finki
przewlekle zapalenie (suche) sciegien w dloniach. jak sobie pomoc??? sterydy przynosza ulge ale po odstawieniu jest juz gorzej. jak to wyleczyc i odzyskac w miare sprawne dlonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No jak wróci do zdrowia
Oj tylko nie sterydy,bo sobie rozwalisz cały organizm,to najgorsze świństwo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do finki
tylko chwilowo bralam bo zapisal mi ortopeda powiedzial ze krtkotrwale branie nie powinno zaszkodzic . zastanawiam sie nad propolisem bo podobno ma silne dzialanie przeciwzapalne. leki z grupy NLPZ nie pomagaja niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×