Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość jozefinka

MEDYCYNA NATURALNA-porady

Polecane posty

Gość monika_krakoff
Zaczerwienienia na twarzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
WODA UTLENIONA --ona leczy ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia19szczecin
co na odwodnioną tłustą cerę pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek_Kr
Finko. Słyszałem już wcześniej duż dobrego o tej metodzie leczenia zatok, za pomocą liści kapusty. Po przeczytaniu Twoich informacji przekonałem się w pełni do tej metody i chcę ją przeprowadzić, bo mam przewlekły, poważny stan zapalny zatok. Czy możesz mi polecić literaturę na temat tej metody? żebym mógł pogłębić wiedzę. Z góry dziękuję za pomoc i aktywność na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Moge polecic i inne metody leczenia zatok...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Zatoki --- parowki ziołowe ,ssanie oleju słonecznikowego -str 19 .Wiecej na gg...............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iii...
finka a slyszalas cos o petocje? mam na udzie czerwone kropeczki nie wiem jak to wyjasnic obsypane cale udo jakby plamy utworzone wlasnie z malutkich czerwonych kropeczek. do tej pory myslalam ze to naczynka popekane ale cos mnie naszlo ze jednak naczynka troche inaczej wygladaja czy jest jakis sposob na te kropki by zniknely?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
iii--sprobuj smarowac Mascia z wit A ,Mascia nagietkowa......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iii...
finko dzieki ale czy to sa dwie odrebne masci i czy mam je jednoczesnie smarowac czy na chwile jedna zobaczyc czy pomoze jesli nie to druga dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
iii- To sa dwie odrebne masci -niedrogie. Mozesz je uzywac na przemian w ciagu dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co odnosnie jelit
moglabys mi poradzic odnosnie zaparc...chodze do ubikacji raz na tydzien i to co ze mnie wyjdze to mniej niz kot naplakal.od pewnego czasu stosuje lewatywy mniej wiecej raz na 2 tygodnie i w zasadzie jest to moja jedyna droga wyprozniania.nIe wiem co mam robic. Prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
O zaparciach pisałam n a stronach -odszukaj.....Jesli i one nie pomoga napisz ponownie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jaki sposób moge oczyscic stawy/kostki nóg. ledwo chodzę rano...potem już lepiej,jak się rozchodze-po ciży tak mi się zrobiło..... myślałam o metodach Tombaka ale niestety teraz jestem w trakcie karmienia/mały ma 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Z uwagi na okres karmienia nie mozna zastosowac kuracji do wewnatrz .Pomoc moga okłady z borowiny ,lisci kapusty .Smarowanie zywokostem .Moczenie nog do wysokosci stawow w solach leczniczych ,wodzie z octem jabłkowym.Masowac stopy na rolkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
cd obrzek kostek stop ;obrzek limfy piersiowej moze tu miec zwiazek własnie z karmieniem ,zalegajacym pokarmem...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehh..
co na plamice ? na udzie czerwone kropeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ehh-- masc "Alantan " i "Masc z wit A "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Finko? Co zalecasz na dysbiozę jelit, jeśli chodzi o jej zrównoważenie w każdym odcinku na przestrzeni całego pasażu jelit? Bardzo ciekawy jestem twojej opinii... Na badania profesjonalne mikroflory jelitowej mnie narazie nie stać ! Zresztą i tak one nie oddałyby w pełni stanu pracy jelit... Tylko mi nie pisz o probiotykach z mleka, ogórkach kiszonych czy kapuście kiszonej ..To odpada, gdyż produkty z jakich się je przyrządza są na pół z chemią, nawet te przyrządzane domowym sposobem! mam po nich jeszcze większe problemy! Wiem, że poprawa pracy jelit, to ucieczka syndromów wielu jeszcze innych chorób , które mnie dopadły z tej racji (bóle stawów, uwapnienie blaszek miażdżycowych w sercu, jaskra, dna moczanowa, cukrzyca typu II, łuszczyca stawowa, polipy w żołądku....no i stłuszczenie wątroby i początkowa niewydolność nerek(nefropatia). Powikłań dużo, przyczyna jedna: jelita i uszkodzony szlak metaboliczny(dna i cukrzyca). co oczywiście wszystko jest ze sobą jakoś ściśle powiązane , zależne też od wydolności narządów(wątroba , nerki, jelita, żołądek-zapalenie błony śluzowej-zwłóknienie- w wyniku becności również H.P. -brzydkiej bakterii - jeśli chodzi o spustoszenia w organiźmie ). Czy też kandydoza? W jakimś stopniu tak-z powodu cukrzycy..Pasożyty nieobecne-przynajmniej nie wykryte przez labor.Kliniczne -paraz. w Katowicach i inne labo na śląsku-jak narazie! Czy umiałabyś zastanowić się , co Ty osobiście uważasz za istotę mojego problemu zdrowotnego? Proszę nie brania pod uwagę żadnych panów wydzielających ciepło rączkami(uzdrowicieli). Takie metody mnie zupełnie nie interesują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Dysbiozę(ponoć)-zapomniałem napisać- stwierdził mi lekarz (chyba)Wadim Iwanow -z Częstochowy na apraturze Volla. I ja się z tą diagnozą zgadzam.... I jeszcze jedno: brałem niektóre probiotyki w tabletkach i kapsułkach-te apteczne(np. m.in.Probacti). I co? A no nic! Zero poprawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
zioła też piłem w mieszankach od lekarza naturalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Czy uzywał Pan przez dłuzszy czas leki chemiczne ,antybiotyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Finko pewnie juz pisalas cos
na temat trądziku. Na której stronie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
I jeszcze jedno: Rozmawiałem dość szeroko z lekarzami naturalistami już o wiele wcześniej i czytałem bardzo wiele publikacji z zakresu medycyny naturalnej w tym temacie( zwłaszcza czeskiego dr Jonasza z Pragi, Brostoffa z Anglii, dr Myłek z Stalowej Woli, profesora Bogdana Romańskiego z Bydgoszczy, prof. Heczki-mikrobiologa w Krakowa i wielu jeszcze innych autorów...I wspólny mianownik wyszedł mi taki, iż przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak dobrego rozeznania ze strony gastrologów, immunologów i ich ignoranacja coraz częstszych syndromów -pojawiających się na skutek zanieczyszczenia żywności, gleby oraz powietrza [i o ironio!]oraz niedostrzeganych przez nich w rozmowach [oko w oko] problemu KONSERWANTÓW. Tego tematu się nie porusza w ogóle na wizycie w gabinetach lekarskich- o skutkach jakie przynosi takie odżywianie! To tak, jakby ktoś ciągle "ścierał kurze w pomieszczeniu w którym cały czas pracuje jakaś szlifierka -napędzająca brudy i kurz...". Badania z zakresu biochemii klinicznej-nieco mogą rzucać światła na stan organów i komórek organizmu w ich roli dobrej i sprawnej wydolności biologicznej i funkcjonowania odtruwającego. Cóż ztego jeżeli ktoś zastosuje "stosy" różnych suplementów, medykamentów czy ziółek i naturalnych preparatów, jeśli "dowozi stale swojemu organizmowi zakonserwowane i zatrute chemicznie produkty? W końcu "oczyszczalnie' w naszym organiźmie zostają zablokowane tymi "odpadami", 'fekaliami'-lista długa do wyliczenia i organizm zaczyna się bronić przeróżnymi objawami, aż po nowotwór włącznie! To jest jedna z podstawowych PRAWD, które nie należy lekceważyć! Powracam jeszcze na chwileczkę do tematu laborat., akurat w polskich - przeważnie jest to szukanie "igły w stogu siana". Kto potrafi zastosować "odpowiednio silny magnes i przerzucić stosy tej suszonej trawy, może ją wyciągnąć"! Ale tu potrzebny jest rozum! Candida albicans +++ w kale -Colegium Majus U.J. Kraków -Wydział Mikrobiologii Lekarskiej oraz posiew kału u Frydy w Katowicach (przerost nieco Escherica Coli, natomiast Candidy NIE! Objawy swędzenie wokół odbytu, wokół narządów, wokół brzucha u dołu. Gazy, wzdęcia-zwłaszcza w górnej części brzucha, nieraz bulgotanie czy też jakiś niesmak. ok. rok temu odbiajanie się zgnitą wodą jak ze stawu9coś w rodzaju zgniłego jajka-siarkowodoru). Stolce cuchnące nieraz fekaliami bądź inną cuchnącą wonią.... A wtedy przez kilka godzin- zanim się nie wypróżnię, niemiły dyskomfort w brzuchu, nadciśnienie tętnicze-wzrost... Etc.., etc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Zadałam Panu pytanie ......na str 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Tradzik ---pisałam obszernie na stronach ...prosze odszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Co do antybiotyków to rzadziej. Natomiast leki chemiczne z racji dny moczanowej, cukrzycy(dodatkowo do insuliny), nadciśnienia tętniczego i statyny(Atoris) jeszcze od serca. na rozszerzenie naczyń, niesterydowe preciwzaplne od bólu stawów.. I to jest cała medycyna akademicka -maczająca ludzi w marynacie chemicznej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Rozumiem pana swiadomosc i stan. Trzeba odtruc organizm ....wzmocnic go ....i poprawic prace poszczegolnych narzadow..... Pisania nie mało.................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×