Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość jozefinka

MEDYCYNA NATURALNA-porady

Polecane posty

Gość Dobrze Wiedziec
NASTY2000 Dziekuje za rade.Wiem o wodzie got.pomocnej w "rozluz'nieniu" jednakze mam obawy co do tworzenia sie kamienia (piasku)w nerkach w wiekszej jeszcze ilosci (moze sie myle).Oczywiscie, o chemii nie moze byc mowy-b.slusznie-dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrze Wiedziec
p.Finko,Serdecznie dziekuje.Ach,ile ma Pani wiadomosci!Ogrom,jak na hobbystke!Nie wiem jak poslugiwac sie "gg",ale jak "zasiegne je'zyka"zaraz sie skontaktuje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki za info
o rzezusze :-) wlasnie ja hoduje na talerzu :-) bardzo ja lubie do kanapek, czasami nawet na obiaad posypuje sobie nia ziemniaki albo surowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maści i maści
ZAPALENIE ZATOK- zapobiegawczo polecam obowiazkowo czapke . Kazde przemarzniecie glowy moze prowadzic do nawrotu... Warto ssac tu olej slonecznikowy. Pomocne sa okladyz lisci kapusty n a noc , przykladane na czolo. W leczen iu zatok pomagaja parowki; garsc Septosanu+ 2 lyzki miety gotowac w 3 litrach wody .Rozebrac sie do pasa , stanac nad garnkiemi okryc sie kocem czy np przescieradlem.Po 20 min ubrac sie cieplo i polozyc spac. Parowke stosuje sie raz w tyg. Gdyby cieknaca ropa powodowala stan zapalny gardla nalezy je plukac mieszanka ;;1 lyzeczka soli bochenskiej na szkl wody + 10 kropli Azucalenu+ 5 kroplim propolisu .P o tej kuracji Zatoki powinny byc wyleczone. Czytałam Twoje rady Finko odnośnie zatok. A co gdy one mnie tylko bolą. Jak chronić zatoki szczękowe? Kurcze chodze w czapce już od września. Co myslisz o gorczycy na zatoki? Co z alergią? Biore Sinupret, nagrzewam je Solluxem, robie parówki. A one mnie bolą juz z miesiąc. Oliwe z oliwek ssiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ZATOKI---cd Smarowac mascia rozgrzewajaca ;BEN -GAY;szczegolnie kiedy bola ,przed wyjsciem na zimne powietrze i na noc.Ssanie oleju moze powodowac ;stany podgoraczkowe ,nudnosci ,bole chorych narzadow ale to oznacza ,ze rozchodza sie stany zapalne i kuracji nie nalezy przerywac jedynie tu ograniczyc do 1 x dziennie .Po ustapieniu dolegliwosci ;2x dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puniolkka
Finka dziękuje Ci bardzo za skarbnice wiedzy.Właśnie siedzę i wcinam rzeżuszkę.Posiałam w ubiegłym tygodniu,chyba organizm sam się upomniał o brakujące mu witaminy,bo pierwszy raz w życiu posiałam rzeżuszkę o tej porze roku.Dodaję ja nawet do zupy.dzisiaj np.jaddddłam ja ze szpinakowa i mnie baredzo smakuje.A sama rzeżuszka jak teraz ja tak skubię bez niczego to bardzo fajnie szczypie.Teraz czuję się jak smok co zionie ogniem.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ZATOKI --chorym zatokom moga byc winne nerki To ich zła praca sprawia ,ze rozne zanieczyszczenia krwi ,nie majace ujscia z moczem na zewnatrz ,kraza po całym organizmie szukajac miejsca ,w ktorym mogłyby sie ulokowac ....zatoki padaja wowczas ofiara ,tutaj mnoza sie drobnoustroje i mamy ;stan zapalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
heh - smacznego .Pozdrawiam rowniez. Tez musze posiac rzezuche .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ZATOKI---cd dlatego wewnetrznie nalezy pic napary zioł pomagajace oczyscic krew przez nerki ,przewody moczowe.Takie zioła to np .l brzozy ,l macznicy ,l maliny ,n pietruszki. Z gotowych srodkow przy tym schorzeniu;Fitolizyna ,,sok łopianu i sok brzozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finko a jaki
propolis bys polecila? chodzi mi o firme bo na rynku tego tyle jest ze nie wiadomo co wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasty2000
Na zanieczyszczone tytoniem płuca...RZUCIC PALENIE i duużżooo pi,żeby jak najszybciej toksyny z organizmu wypłukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maści i maści
Finko stosuje Twoje porady . Bardzo mnie bolą zatoki. Szczegolnie szczękowe. Jakby mnie ktoś pobił......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenka z lublina
Mam ogromny problem. Ogólnie to często robie się czerwona, pali mnie twarz, zmiany temperatury stresy to mozliwe ze mogą być naczynka ale przy tym mam non stop zimne dłonie i stopy są sine. Pewnie to sprawa krążenia i to pewnie tez ma wpływ na to czerwienineie się? to jest straszne uczucie , nie wiem co mam robi? Co na to brac? z gory dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ZATOKI---cd okłady z lisci kapusty lub babki lancetowatej pomoga sciagnac stany zapalne na zewnatrz.Lisc kapusty rozbic jak na kotlety ,posmarowac najlepiej olejem rycynowym ;ktory ma tu dodatkowe własciwosci lecznicze . Owinac ,ocieplic ...beda wysychac....zmieniac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ZDROWIE I PAPIEROSY--mozna naprawic straty w organizmie w ywołane paleniem ale tylko przestajac palic .Czy istnieje tu problem z rzuceniem palenia ?Ryzyko zawału zmniejsza sie od chwili ,kiedy człowiek przestaje palic . Tyton obniza odparnosc organizmu ,bo niszczy wit C .Zwieksza jej dzienne zapotrzebowanie z 60 do 200 mg .Niszczy tez wit A i beta karoten .Obniza rowniez poziom cynku we krwi .Duzo przebywac na powietrzu .Wykonywac cwiczenia polaczone z głebokimi wdechami i wydechami .Przewietrzysz płuca i dotlenisz wszystkie tkanki.Uwaga ! nie wolno pic goracej kawy i palic papierosa .Odtruc organizm ;jesli nie ma zaparc mozna przyjmowac tab wegla. Biostymine ;wyciag z aleosu -1 ampułke dziennie przez 20 dni .Kuracje powtorzyc po 2-4 tygodniowej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cd zatoki
a jak wybić bakterie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech szkoda gadac co w człowieku zbiera się, jak czyta takie bzdury np. dotyczace leczenia zapalenia zatok jak i jego przyczyn, medycyna naturalna jak najbardziej ale potwierdzona wiedza a nie takie bzury, broń Boże smarowania rozgrzewającą maścia przed wyjściem na dwór a co do okładów z wyżej wymienionych roślin to już nie wiem jak napisac aby nikogo nie urazić, cóz moze pomoże na głupotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karnina0347
moj syn zarazil sie grzyica,napewno odemnie bo ja z tym walcze od dawna, prosze pwiedzcie jak moza jemu i mnie pomoc,nie chce aby bral sterydy. jestem zalamana.czuje sie winna.pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryska - najlepiej nie narazac\' sie na zdenerwowanie - prosze nie czytac\' co tu pisza\', usia\'s\'c\' wygodnie w fotelu i pomarzyc o czyms, co chcialoby sie, by sie spel\'nilo. Pozdrawiam i zycze przyjemnych kontemplacji. Bo czemuby nie - to szkody nie przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ZATOKI-- na temat leczenia wiedza poparta miedzy innymi takimi zrodlami jak; PORADNIK ZDROWIA ,APTEKA NATURY -Jadwigi Gornickiej-lekarki i zielarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
OKŁADY Z LISCI KAPUSTY---Stosowane zewnetrznie lecza nastepujace choroby i dolegliwosci ;opłucna -płucna (katar ,zatoki ,zapalenie oskrzeli ),zoładkowo -jelitowe ,watrobowe, pecherzowe,egzeme ,opryszczki ,tradzik ,łupiez ,gangreny , i martwice ,guzy i nowotwory ,hemoroidy ,rozne infekcje (ropienie ,ropowica ,czyraki ,zastrzał),nerwobole zebowe ,dnawy ,kolke nerkowa ,oparzenia ,pekniecia i odmroziny z pecherzami ,połpasiec i goraczki ,przerost wezłow chłonnych ,wykwity skorne w kile, ropien zimny , gruzlice stawowa i kostna ,stłuczenia ,siniaki ,silne bole głowy ,migreny ,ukaszenia ,zapalenia opłucnej ,astma ,zapalenie naczyn chłonnych ,dolegliwosci naczyniowe ,zylaki ,obrzek migdałow ......dr J Gornicka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
cd Okłady z lisci kapusty potwierdzaja proces odtruwania i regeneracje leczonych tkanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
cd Przy owrzodzeniach ,egzemach ranach zaniedbanych lub zakazonych ,liscie wywołuja niekiedy zaostrzenie ,bole .Zjawisko to potwierdza proces odtruwania i regeneracje .Wprzypadku stwierdzenia nietolerancji ,swedzacej wysypki ,nalezy przerwac przykładanie lisci i zastapic je okładami z czystej oliwy z oliwek ,z migdałow lub ze słonecznika .Gdy ustapi zapalenie ,mozna wznowic przykładanie lisci ograniczajac ,jezeli zachodzi potrzeba ,czas trwania okładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
cd Przed uzyciem lisci kapusty wykroic srodkowa zyłe głowna ,rozbic jak na kotlety aby ukazał sie sok na powierzchni .Posmarowac lisc olejem rycynowym =najlepiej lub słonecznikowym ,co powieksza ich antytytoksycznosc i czyni je bardziej gojacymi.Przyłozyc i owinac. W przypadku np bardzo czułej rany macerowac liscie przez poł godz w oleju słonecznikowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ANGINA -- liscie z kapusty jako okład na szyje na noc usmierzaja bole i pomagaja w detoksykacji poprzez wydalanie trucizn z organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ASTMA ,ZAPALENIE OSKRZELI--3-4 liscie jako okład na piers i na szyje ,u podstawy płuc lub na łopatki ,według lokalizacji bolu..Zostawic na 3- 4 godziny,a nastepnie cała noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
WEZŁY CHŁONNE ---okłady pomoga w usunieciu toksyn .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×