Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kicia211

wypowiedzenie,zwolnienie i godziny do odprawowania pomocy!!!

Polecane posty

hej wszytskim amm duzy problem i prosze o pomoc:-) 12 pazdziernika dalam wypowiedzenie o prace z dutygodniowym okresem,pracyje do 26 pazdziernika,mialam do odpracowania 8,5 godziny odpracowalalm 7 i zostalo mi jeszcze poltora,moj przelozony pogrywa se teraz ze mna i ja chce juz od poniedzialku do piatku isc na zwolnienie bo juz nie daje rady,ale problem w tym ze mam jeszcze poltora godziny do osdprawcowania,czy moge ics na zwolnienie majac te godziny,prosze o pomoc bardzo:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz iśc
najwyżej dostaniesz mniejsza kase-czyli nie zaplaca Ci za niedopracowane 1,5godziny i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale napewno? moga np nie wyrazic zgodny na rozwiazanie ze mna umowy i kazac mi odpracowac te 1,5 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz iśc
nie zdarzyło mi sie zeby komus kazano po skonczeniu okersu wypowiedzenia przepracować brakujące godziny.Albo ktoś musiał zostać ostatniego dnia dłużej albo nie zapłacili za brakujące godziny.Pracowałam jako kierownik i miałam takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha czyli bez problemu w ten ostatni tydzien czyli od poniedzialku do piatku moge isc na l4,wypowiedzenie konczy mi sie wlasnie w pitake,mialam w sumie do odpracowania 8,5 godziny 7 juz odpracowalalm ale nie amm juz sil isc do tej pracy,bardzo sie boje aby nie miec przez to jakis nieprzyjemnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszata
Kiciu, rozumiem Twoje panikowanie. Sama bym zachowywała się podobnie, bo jeste tak znerwicowana przez swoją prace. Nie znam sie na przepisach, ale nie sądze aby w tej sytuacji ktoś sie czepiał o 1,5 godziny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszata
...no chyba, że np. byłaś molestowana i ten ktoś maksymalnie chce Ci zatruć życie... A bywaja tacy niestety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja firma to jesdne wilekie gowno,naparwde,ciesze sie ze z tamtad odchodze,boje sie tylko ze moga mi wystawic nagane albo nie wiem co,naparwde nie amm sil isc juz tam do pracy a moja przelozona jest taka wrdena ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz isc
bylam kierownikiem i nigdy nikomu ani ja ani z polecenia dyrektora czy dzialu personalnego nie kazałam odpracować tych godzin po wypowiedzeniu-mieli mniej kasy.Chyba ze pracowali do konca swojego wypowiedzenia, to wtedy pilnowałam zeby brakujace godziny odpracowano.A jesli ktos poszedł na zwolnienie, to tak jak pisałam-dostał mniej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicia---- > pracujesz na cały etat czy może pół? Płacone masz od godziny, czy z góry ustalone wynagrodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz isc
nie.Jesli masz niedopracowane godziny i poszlas na l4 to przeciaz kazdemu sie moze zdarzyc "choroba" w trakcie wypowiedzenia.Moja była firma to tez wielkie bagno i wielki stres-dlatego zwolniłam sie, ale psychika już nie ta sam co wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 99% nie mają prawa wymagać od Ciebie odpracowania tych godzin, a już tym bardziej dawać jakiejś nagany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide do drugiej pracy od 29 i nie chcem aby jakies nieprzyjemne sytuacje powstalkyzalezy mi na dobrej reputacji w nowej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się,na świadectwie pracy będziesz miała tylko informacje o liczbie dni: w których byłaś na L4, wykorzystanego urlopu,wykorzystanego urlopu na żądanie i ewentualnie informację o liczbie nieusprawiedliwionych dni w pracy. A zresztą jak ktoś już tutaj napisał, nie Twoja wina, że \"zachorowałaś\" w trakcie wypowiedzenia i nawet jakbyś chiała nie wiem jak bardzo to nie zdążysz odpracować tej 1,5 godziny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje boje sie tylko reakcji mojej brygadzistki kiedy przyniose jej zwolnienie i beda musiala oddac kluczyc do szafki,,mam jeszcze pytanie,w poniedzialek amm isc niby na 6 rano do pracy,lekarz przyjmuje od 8 czy moge dopiero np po 14 lub na nastepny dzien zadzwonic i oznajmic ze jestem na zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz iść do pracy. Zwolnienie lekarskiej jesteś zobowiązana dostarczyć pracodawcy w ciągu 3 dni od jego wystawienia (czyli do środy). Możesz ewentualnie zadzwonić rano do pracy i powiedzieć, że idziesz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie jest to konieczne tak? napewno brygadzistka pomysli ze ja specjalnie poszlam na zwolnienie aby nie przyjsc do pracy,jeju boje sie tej wrednej baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taki zamiar,ja naparwde zle sie czuje,jeszcze tylko jedne pytanie,czy lekarz da mi zwolnienie,we wrzesniu tez bylma na zwolnieniu 5 dni chorowalalm i teraz tez zle sie czuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinien Ci dać skoro się źle czujesz. Możesz powiedzieć, że chcesz zrobić sobie jakieś kopleksowe badania, bo strasznie jesteś przemęczona i nie wiesz od czego to może być itp. Wymyśl jakieś tego rodzaju powody. Poza tym myślę, że jakbyś powiedziała, że złożyłaś wypowiedzenie z pracy, to też zrozumiałby o co chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magderina l4
L4 trzeba dostarczyc do pracodawcy w ciagu 7 dni od daty jego wystawienia, a nie w ciagu 3ech.O zwolnieniu pracodawce nalezy poinformowac max w drugim dniu niobecności w pracy-może być przez telef.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogumiła
Ajaka to firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×