Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość taka jeeedna

czy studia psychologia sa trudne?

Polecane posty

Gość gość
zależy na jakiej uczelni są trudne - np. na UW jak przychodzi sesja to nie masz zycia, ale ogólnie zajęcia są różnorodne i ciekawe jeśli ktoś naprawde się interesuje psychologią, czytałam o tym też artykuł, że psychologia wraca do łask http://www.policealna.blog.gowork.pl/co-dalej-po-psychologii/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Czy ktos z Was studiuje psychologie, lub zna kogos kto studiuje na Uniwersytecie Gdanskim ? Poniewaz jestem zainteresowana studiami na tej uczelni i niebawem skladam tam dokumenty. Jednak najpierw chcialabym poznac opinie. Jestem zainteresowana systemem zaocznym , poniewaz bardziej mi on odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam siostre, która swoje studia konczyla tutaj www.psychologia.org nie przypominam sobie, żeby dlugo siedziała, czy po nocach podczas sesji, raczej dosc spokojnie je skonczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Studia psychologiczne wymagają nie tylko wszechstronnej wiedzy (biologia, filozofia, nauki ściśłe itp) od studenta, ale zdolności dedukcji, obserwacji i przyswajania dużych ilości materiału. Dużo czytania, studiowania lektur, własnych obserwacji, analiz i projektów. Jeśli umiesz pracować samodzielnie, jesteś zdyscyplinowany/zdyscyplinowana a przy tym umiesz myśleć analitycznie i kreatywnie to dasz sobie radę i będziesz zadowolony/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety to nie są łatwe studia, ale można taki kierunek studiować w fajnej uczelni, mieć interesujące zajęcia, poszerzać swoje horyzonty myślowe i mieć do czynienia z ludźmi, którzy będą naszymi autorytetami, przewodnikami w życiu. Z tym wszystkim zetknęłam się właśnie studiując psychologię w - www.ignatianum.edu.pl i szczerze Ci polecam wybrać właśnie tę uczelnię. Tak dużo się tam nauczyłam..jak się studiuje w takiej atmosferze, w takich komfortowych warunkach jak tam, to każdy trudny kierunek staje się łatwiejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz faktycznie to studiowac to nie będą trudne Az takie. Ja jestem na studium tutaj www.pscyhologia.org naprawde fajna sprawa, jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia1991
Mi się podobał ten kierunek ale z pracą nie jest łatwo, obecnie odbywam staż w klinice PsychoMEDIC i jest naprawdę rewelacyjny, 90 % czasu to praktyka więc polecam wszystkim serdecznie właśnie tam zdobyć swoje pierwsze doświadczenie i z tego co wiem są jeszcze wolne miejsca : https://psychomedic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torrinka
Ciężko określić czy są trudne, wiele zależy chyba od osobowości. Mój przyjaciel urodził się chyba po to, by zostać psychologiem, bo studia miło wspomina i bez trudności je przeszedł. Teraz niedawno otworzył własny gabinet i ma zamiar poszerzyć swoją ofertę o psychoterapię z zaburzeń seksualnych, gdyż się szkoli w tym kierunku w warszawskim Centrum CBT. A co dalej? Czas pokaże, na pewno nie spocznie na laurach, zbyt bardzo go pasjonuje ta dziedzina wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgga2
Może najłatwiejszy kierunek to nie jest, ale z drugiej strony same studia to trochę mało żeby pracować z ludźmi. Ja chciałabym po mgr pójść na ten kurs: http://www.fundacja-wroclaw.org/kursy/informacje-o-kursie-36. Jest długi i dość ciężki, bo trzeba też przejść przez superwizję i terapię własną, ale biorąc na siebie odpowiedzialność za czyjeś zdrowie psychiczne chcę być odpowiednio przygotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm trudne pytanie. Jestem studentką psychologii, ale to dopiero 4 semestr. Jeszcze dużo przede mną. Na chwilę obecna mogę powiedzieć z pewnością, że jest to ciekawy kierunek. Uczę się tego, co przydaje mi się na co dzień chociażby w kontaktach z innymi ludźmi. Poziom trudności podejrzewam, że w dużym stopniu zależy od uczelni. Ja studiuję w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi i dla mnie jest akurat, nie za niski, ale tez nie dramatycznie wysoki. Nie przerażałabym się tym, że nie do końca rozumie się podręczniki psychologiczne. Są tam pojęcia,słowa o których będziesz miała bardzo dużo na zajęciach, wtedy wszystko sie rozjaśni, wiem po sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja skończyłam psychologię na USWPS - to nie są łatwe studia. Niektóre przedmioty były wręcz kosmicznie trudne do zdania. Dużo czytania, pracy własnej, ale i grupowej. Oczywiście, miałam na roku ludzi, którzy totalnie olewali naukę i jakoś zdawali. Ja chciałam się dużo nauczyć,więc miałam masę roboty. Kwestia uczciwości i podejścia do nauki. Wiem też od znajomych, że UW jest godny uwagi. Natomiast odradzam APS - moja kuzynka bardzo żałowała, że poszła na te studia. Bardzo mało praktycznych przedmiotów. U nas na USWPS było dużo warsztatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antolo

Czy możecie podpowiedzieć, na której uczelni na psychologii można normalnie zaliczyć metodologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola23

Ja studiuję psychologię na łódzkim Medyku i muszę przyznać, że nie jest łatwo, ale na pewno ciekawie. Są prostsze i trudniejsze przedmioty, jak wszędzie, ale jeśli ktoś faktycznie chce to robić w przyszłości to da radę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie są to najprostsze studia. Jest bardzo wiele teorii, poza tym teoria to nie wszystko. Pozostaje jeszcze praktyka bo co innego przeczytać o danym schorzeniu, co innego nawiązac kontakt z osobą, która ma problemy. 

Dlatego też bardzo ważne jest odbycie odpowiedniego stażu. 

Daje tutaj namiar na gabinet, który daje możliwość stażu dla psychologów starających się o certyfikat PTP https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/o-centrum/staz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×