Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

czesc kala na samym poczatku jak dowiedzialam sie ze bede mama to szybko pobieglam do polskiego ginia w dublinie bo tez nie wiedzialam gdzie mam isc, zrobila mi usg i potwierdzila ze jestem w ciazy to byl dopiero 6 tydz ale powiedziala ze wszytko jest wporzadku takze troche sie uspokoilam, tutaj wszytkie badania mozna zrobic tylko w szpitalu takze musisz isc do ogolnego gp po list do szpitala, u gp placisz tylko za pierwsza wizyte kazda nastepna jest za darmo szpital i wszytkie badania sa za darmo, ja bylam juz w szpitalu tydzien temu ale nic nie zalatwilam bo powiedzieli ze oddzwoniom do mnie naszczescie mam juz umowiona wizyte takze czekam, troche sie denerwuje bo dziewczyny maja juz robione badania a ja ciagle czekam ale moze nie potrzebnie sie tym stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konwalia ..... Pozwole sobie odpowiedzieć ci chociaż ja nie z tego topiku ja juz raczej zblizam się do wielkiego finiszu :) Ja miałam pierwsze takie konkretne bdania pod koniec 2 miesiaca takze spokojnie nie denerwuj sie ... bo tym bardziej zaszkodzisz maleństwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniś-27 Myśle ze na twoim etapie ciąży to jest prawdopodobne wiec nie stresuj sie i spokojnie czekaj do jutra. Trzymam kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokoko cyt"USG nt to jest badanie przeziernosci karkowej a ten potrójny, to coś tam z hormonów" a przepraszam ze zapytam .... ile ty masz lat ze robią ci potrójny ? ? ? bo nie zawsze jest konieczny ... dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokoko Jeszcze jedno zdziwilo mnie bardzo to iż kazano ci zaprzestać brać kwas foliowy. Każdy ginekolog powie ci ze kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dzidziusia a niektore witaminy nie zawieraja go wcale lub mniejsza ilość. Radzę ci skonsultuj to z kims bo witaminy z tego co ja wiem zaczyna sie brać po ukonczeniu 3 miesiąca ciąży i to też nie takie - jak dla kobiet w ciąży tylko specjalnie dostosowane do ytwojego organizmu a raczej do tego czego mu tak naprawde brakuje i pamietaj przedawkowanie witamin też jest szkodliwe wiec nie rozumiem na jakiej podstawie ten twoj lekarz kazał ci zażywać cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) byłam dziś u gina i wszystko jest git:):):):):):):):) pani gin powiedziała, że mam nie doszukiwać się problemów, bo oczywiście marudziłam nad tymi moimi wynikami, a są w normie jak na kobietę w ciąży;) jednak niepokojący jest tyn wysoki cukier i muszę powtórzyć badanie, ale pani gin powiedziała, że nie wyglądam jej na osobę z cukrzycą i być może wynik jest po prostu błędny, oby tak było:) Dowiedziałam się też, że powinnam najpóźniej jeść cokolwiek ok.18-19, a ja jadłam jeszcze o północy, bo oczywiście byłam głodna więc może to od tego? A co najważniejsze widziałam maleństwo:) Co to jest za wzruszający widok... obróciło się jakby do góry nogami i cały czas machało łapkami i nóżkami, coś cudownego:) ma dokładnie 24,2mm:) W ogóle to dziś mija 56 dzień od zapłodnienia w/g moich obliczeń i nawet z ciekawości spytałam czy na tyle maluszek wygląda i wiecie co? okazało się, że jest dokładnie tak jak myślałam, bo pani gin powiedziała, że do zapłodnienia musiało dojść ok.13-14 listopada:) a ja wiem, że to było dokładnie 13 listopada:) No i badanie przezierności karku wskazuje, że wszystko jest prawidłowo:) kotkaaaa---------> najszczersze gratulacje:) Ty to dopiero będziesz musiała jeść;) kala983----------> gratulacje:) konwalia---------> nie denerwuj się niepotrzebnie:) wydaje mi się, że tamtejsi lekarze jednak wiedzą co robią i chyba wszystko jest tak zorganizowane by ani Tobie ani maluszkowi nie stała się krzywda:) moniś---------> pisz co i jak, gdy już będziesz po usg:) jestem pewna, że wszystko będzie dobrze:) trzymam kciuki za Ciebie i malucha:) oczko--------->oj takich drogich portasów, to i ja nie kupię, bo 200zł, to jednak stanowczo za dużo. Muszę poszukac czegoś tańszego. W ogóle to nie wiem czy ktokolwiek mnie pobije w tym ile już teraz przytyłam, bo ważę już 58,5 kg:O Co prawda tłumaczę sobie, że w kozakach, jeansach i w ogóle ubrana po pachy, ale jakby nie było to już 5 kg przytyłam na pewno:O porażka:O ale co tam;) ważne, że maluch jest zdrowy:) mogę ważyć i 100 kilo, nic mnie to nie obchodzi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokoko tak sie zastanawiam po co te dokładne badania? Tzn napewno nie zaszkodzą i dorze jest wiedzieć że jest wszytsko ok tylko że zalecają je lekarze ja jest coś nie tak albo w starszym wieku. Przynjmniej tak mi sie wydawało. Jak w środe bede u lekarki to sie zapytam co ja powinnam zrobić. Usg genetyczne robi sie między 11-13 tyg a drugie koło 20 tyg ja juz jutro 13 zaczynam. A apropos tycia to ja w ciagu dwuch tyg przyyłam 3kg a było to w między 6 a 8 tyg i tak stanęło od tamtej pory nie przytyłam nic a nic i brzuch też mi sie powiększył na początku i teraz stanał w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Titi mam 22 lata. Po pierwsze to lekarz zalecił centrum materna, pytałam się po prostu co biorą dziewczyny. Centrum materna z tego co wiem zawiera kwas foliowy. Wiem, że przedawkowanie witamin jest szkodliwe, narazie spokojnie biorę sobie jeszcze kwas foliowy. Nie martw się o mnie, dam sobie radę :D Co do badań to napisałam, że mam mieć usg nt i dopiero jak to wyjdzie nie tak to test potrójny. A jeśli nie to przepraszam, że się źle wyraziłam. Byłam chora i trochę niekumata :) Wogóle to bardzo dziękuję za troskę :) Pozderawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam skierowanie na USG nt, lekarz kazal zrobić test podwójny w tym samym dniu i hormony w tym samym dniu , ale ja juz jestem po 30-tce - czy któraś wie po co robi się te hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mata78
Witam i radością dołączam do Was! NICK..........WIEK......MiASTO..........OST. @.......TERMIN PORODU okokokokokokoko ...22...Kraków........18.10...............? BUDGIE........29.......Wrocław...........28.10.......... ...4.08.2008 Carmelina.....32.......Warszawa.........28.10........... ... .? Julka...........24........Londyn.............9.12....... .........? sikorka112....32.......Szczecin...........01.11......... .. ....? karusia1978...29........Kraków...........24.10.......... .31.07.200 8(?) anabanana1983... 24 .....Nowa Sól...... 24.10 ...............? pola82...........25.......ok/Jeleniej Góry..3.11...............10.08.2008 cocaina83.......24......Wrocław..........24.11.......... .27.07. 2008 Ola8509........22.........Łódź..............29.10....... ..........? moniś............27..........Poznań..........26.10...... .....1.08.08r czekająca na cud Sylwia 23.Ełk - Gdańsk...4.11...............? anqa81…........26….......Zamość…...... ....01.11……..... 07.08.2008r evak............32......ok/Trójmiasta...... 03.11.........10.08.2008 Katee...........20.........Radom............9.11........ .........16.08.2008(?) Gunia222.......22.....ok.Kielc...........20-11.......... ..27 -sierpien Evi_22........22.........ok.Bydgoszczy....16.11......... 23.08.08 vanilka80.......27..............................15.11... ......22.08.08 ekinio...........29......W-wa................20.11...... ....26-31.08.08 kotkaaaa......25......Wawa....20.11....blizniaki-3jaczki ..27.08.2008r Avinion..........29.......Kraków..........26.10......... .....02.08.2008 konwalia9.......28.......Dublin............30.10........ ......06.08.2008 Sylwik2630......26.......Den..Haag.......27.11.......... .....??? dwie_kreseczki..24.....Gorzów Wlkp....20.11...............24.08.2008 Aniunia00.........24.......Tarnów...........17.11....... ......24.08.08 ewcia73...........34.......Wrocław..........17.11....... ......24.08.2008 mata78............29........Łapy.............21.11..............28.08.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko a juz myslalam ze kazali ci robić te badania bez podstaw to chyba zawsze kieruja na testy jak nt wysoki a co do witamin ja i tak bym się wstrzymala z materna do konca 3 miesiaca :) pamietaj po witaminkach sie tyje na maksa a te witaminki na poczatku nie sa potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mata78
Jeśli chodzi o badania: jak nie pojawiła sie @ i test z moczu był pozytywny to sama sobie poszłam zrobić test z krwi na betę. Następnego dnia poszłam prywatnie do gina i przedstawiłam wynik (196uml/ml) i lekarz powiedział, że w takim razie jestem w ciąży, ale na badanie jest troszkę za wcześnie. Przypisał mi profilaktycznie Duphaston,witaminki no i folik i kazał przyjść na pierwsze USG w terminie tak jakby następnej miesiączki,czyli pod koniec 2 miesiąca ( to będzie 9tc)n i zrobić morfologię i takie tam różne... Także te badania w 10 i 12 tc przynajmniej coś wykazują.A poza tym nastepne USG jest chyba ok.22tc i ...pod koniec ciąży - o ile potrzebne. Podobno między 8 i 12 tc najtrafniej można ocenić przezierność karkową, a w 4-5tc tylko istnienie pęcherzyka. Jeśli chodzi o tycie: To ja też pomimo,żejestem w 7tc.odczuwam pojawienie się brzuszka. Zawsze miałam płaski,wyćwiczony a teraz jak siadam to mi ciasno w spodniach :) Czy to możliwe? Ale jak wypowiadają się inne dziewczyny,to chyba tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie. Nawet nie kazali a zaproponował usg nt, a potem to tak jak mówisz, że kierują. Narazie też się wstrzymuję, biorę sobie kwas foliowy. Ja to wogóle jestem sceptycznie nastawiona co do witamin. Bo zawsze mi mówili, że jeśli wyniki są ok to nie trzeba nic w siebie dodatkowo wciskać :). Ja już tylko marze o naturalnych witaminach. Ojj jak ja kocham nowalijki :) Ale jeszcze trochę zostało. Ja słyszałam od jednego z ginekologów, że oprócz tycia matki, przewitaminizowane dzieci rodzą się dużo większe :) Dzidziuś gigant :D nie no przesadzam, ale ponoć jest jakaś zależność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe też tak słysłaszam j a jestem w 8 miesiacu i ograniczyłam witaminki bo mam dobre wyniki krwi wiec nie biore codziennie bo za niedlugo bede wygladała jak kulka :) aaa chyba juz tak wygladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki , ja juz po wizycie. Lekarz byl jeszcze wiekszym szoku niz ja no ale od poczatku.Polozylam sie na kozetce i mowi,ze widzi cos dziwnego ale stwierdzil ze powolutku , pokzal mi ten najwiekszy pecherzyk ciazowy i mowi ladny duzy i ...bije serducho !! potem mowi a teraz widze...kolejny pecherzyk ciazowy-rozumie pani co do pani mowie??hehe a ja ze tak rozumiem.ale mowi,ze nie widac serducha tylko ciazlko zolte ale mierzy go mierzy i za chwilke,ze odwoluje to co powiedzial a ja w tym momencie zobaczylam 2 serducho bijace !!! a on ze mamy dwa...a potem,ze widzi cos jeszcze (caly czas krecil glowa...hehe)ze widzi 3 pecherzyk ciazowy i wg wymiarow i ksztaltu itp nie jest to napewno krwiak itp tylko na 100% pecherzyk ale , ze niw wdzi nic w srodku-czyli jak w poprzednim usg u tamtej babeczki ale to bylo TYLKO 4 dni temu.Pow.ze mam przyjsc za 10dni na kotrolne USG smial sie co chwilka ze dobra robota P.Malgosiu i ze zuch dziewczyna:))hehe na pocztaku wizyty pytal mnie sie czy wsyztsko ok teraz na koniec drugi raz czy naoewno mnie nic nie boli a ja mowie,ze mam skurcze macicy-wiem bo takie mialm d pierwszej ciazy ale pod koniec:)a on mowi,ze w takim razie rozumie skad sa te skurcze:) mowi,ze da mi troche progesteronu i cos tam wypisuje malo z tego wszytskiego by mi zapoimnial dac recepty...tak byl zaaferowany i mam brac luteine 2x1 i folik-kazal zaprzestac brac witaminy...nie wiem czemu ale luz.I jestesm szczesliwa,ze widzialam2 serducha a co do tego 3ciego...hmm nie ukrywam,ze rodzinka wolala by dwa...mieszkamy w 2 pokojach i mamy rocznego synka-nie wiem jak sobie poradziny z 4~!! 2 i tak jest niezlym szokiem:)ale ja chce tego 3:) najgorsze jest to,ze przed moim wejsciem wyszla strasznie zaplakana kobieta ale tak strasznie plakala...widfzialm w reku tylko usg z taka malutka kuleczka-pecherzyk ciazowy i mysle albo puste jajo albo ciaza obumarla,,,boze jakie to straszne.... no ale teraz do17 czekamy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Trzymam za Was wszystkie kciuki, ja miałam do Was dołączyć, termin miałam na sierpień 2008. Niestety, 22 grudnia straciłam mojego Okruszka. Ciezko mi,ale wierzę, ze jeszcze się uda. Wam bardzo kibicuje i życzę spokoju i zdrowia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) kotkaaaa----------> no to potrójne gratulacje:):):) żeby tylko trzecie serduszko pokazało się za 10 dni:) a ten lekarz to stary, młody?;) biedaczek pewnie pierwszy raz spotkał się z ciąża większą niż mnoga:D Yennyfer--------> bardzo to przykre:( czytam też Wasz topik i... co tu dużo gadać...:( Musisz być dzielna i na pewno urodzisz zdrowe dziecko, juz niedługo:) Życzę Ci tego z całego serca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kateee :) To jeszcze raz kochana gratuluje :) Hehee ja chyba bym z 2 nie dałabym rady. :) Ale na pewno tez strasznie bym się cieszyła :D Yennyfer, powiem ci to co kołderce. Bardzo mi przykro, nie potrafię wyrazić tego co myślę. Wierzę jednak w to, że doczekacie się niedługo swoich maleńst i usłyszymy od was dobre wieści i tym razem uda się do końca. :) Tego życzę z całego serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę dzisiaj na zakupy, popatrze za spodniami, BUDGIE powiem ci czy są jakieś promocje na spodnie. mam nadzieję, że coś jest, bo liczę po cichu, że kupię sobie jeszcze jedną parę. Jejku jak mi się nic nie chce. Mam dzisiaj tyle roboty, a nawet mi się palcem nie chce ruszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUDGIE - ten lekarz to bardzo doswiadczony dr bardzo mu ufam jest jednym z najlepszych lekarzy w szpitalu MSWiA w warszawie i przyjmuje wiele lat:) pewnie blizniaki to nie wyczyn ale trojaczki podobno sie strasznie zadko spotyka. Yennyfer -powodzenia,jak bylam w 1 ciazy czesto czytalam forum,,ciaza obumarla\'\'w tej ciazy tez czytam ...siedze i czytam i placze z wami !!tylko tyle moge zrobic... a powiekm wam jedno...mi sie wydaje ze te 3 to jest puste przez 4 dni nie zmienilo swoich wymiarow nadal 13mm pecherzyk wiec raczej wiem co bedzie za 10 dni bo dwa pozostale powiekszyly sie o 8mm i 6mm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokoko ja sopdnie ciazowe na szczescie mam z poprzedniej ciazy i mimo ze jeszcze bardzo wczesnie - wkladam je aby nie usciskac maluchow.mogla bym miec normalne ale po co...luz to luz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja jedne dostałam od szwagierki. Drugie kupiłam sobie sama. Ja niestety w swoich spodniach już chodzić za bardzo nie mogę. Chodzić jeszcze jak chodzić, ale usiąść już nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie oczko:) dzięki wielkie, bo ja coś zbieram się i zbieram do sklepu i zebrać nie mogę:O Nie znoszę kupować ubrań:O Oczko, Ty zdaje się masz podobny wzrost do mnie, tak? ja mam 169 cm więc byłoby mega-super-hiper jakbyś powiedziała mi, że już coś kupiłaś:) bo pójdę prosto do tego samego sklepu:D Nie wiem jaki masz styl, ale ja myślę o zwykłych jeansach, żadnych tam eleganckich, bo w takich nie chodzę;) Aha, no i tak do 100zł max chciałabym wydać na spodnie, bo chyba nie ma sensu wydawać więcej, nie? kotkaaaa--------> jak widać nawet doświadczonego doktora można zaskoczyć;) ja w każdym raize życzę Ci gorąco by ten trzeci malec pokazał się jednak:) Ja to nie mogę przestać myśleć o tym co widziałam wczoraj na usg:) Wzruszyłam się jak głupia, gdy zobaczyłam jak mój maluszek macha rączkami i nózkami:) Zupełnie się tego nie spodziewałam;) Coś niesamoitego, że taka mała istotka, niespełna 2,5 cm, a taka jest ruchliwa. Na głowie sobie stała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki , moze zrobcie sobie suwaczki z wiekiem ciazy bedzie lawiej wiedziec w ktorym jestescie tyg:) łooo 11 tydzien...ja tez juz chce... a bylyscie juz na usg tym o przeironosic karkowej.Z moim Michalkiem bylam jakos ok.12 tygodnia - najwazniejsze usg,mierzy dlugosc kosci nosowej i karczek:P i jersli cos jets nie tak tfu tfu to wtedy kieruje na inne badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUDGIE, my z mężem po USG tak samo. Jejku, jako on był wsruszony, jak on się okropnie cieszył. Poza tym dla niego maleństwo w końcu stało się realne. Tak mam podobny wzrost do ciebie, też dzinsy zwykłe. Zobaczymy, jak będą droższe niż 100 to też nie kupię bo nie ma sensu. Ale to też dla mnie jest dziwne, z tą odzieżą ciążową. Jest często szmatowata, brzydka a ceny takie, że szok. Materiały normalne, chodzi tylko o skrojenie. Nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEPRASZM OKOKO DO WCZORAJSZEGO DNIA WOGOLE NIE CZYTALAM TEGO CO BYLO NA FORUM SIEDZIALAM TYLKO W NECIE I SZUKALAM INFO O DZIECIAKACH BO USG SIE USPOKOILAM:) 24HMM TO JESZCZE CHWIKA....MAMTKO JAK TEN CZAS LECI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×