Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

czesc dziewczyneczki, przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalam ale brakuje mi sily - biedny ten moj mezulek a do tego jeszcze wybredny apetyt !!! u lekarza bylam w czwartek, wszystko jak na ten wczesny etap w p[orzadku. Fasolinka ma 1,5 cm i bije jej malutkie serduszko (8 tydz ciazy wg pstatniej miesiaczki). Wizyta trwala 1,5 godz - pobrali mi mocz, krew, zbadali, zmierzyli a na koniec usg. Takze troszke sie uspokoilam nastepna wizyta za 3tyg a potem jak wszystko w porzadku to co miesiac. okokoko udanych zakupow !!!!!!!! pappapappatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokokokokoko ja dopiero kupowałam coś dla dziecka w 3 trymestrze, każdy straszy przesądem, wiec sobie odpuściłam, wiecie chciałą bym mnieć drugą córeczkę, ale nie wiem czy nam wyszła, ale najważniejsze żeby było zdrowe :) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokoko, a mnie lekarz powiedział żeby nie pić bezkofeinowej kawy, bo chemicznie przetwarzana i że jak mam ochotę to mogę się napić do dwóch kaw normalnych dziennie tyle że lekkich - że już są lepsze niż bezkofeinowe, ja byłam strasznym kawoszem i jakoś ochota na kawę przeszł, choć piję 1 bo mam niskie ciśnienie i słabo się czuję bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizyta u lekarza przebiegła bez problemowo. Jestem bardzo mile zaskoczona. Lekarz okazał się bardzo miłym facetem, wyjaśnił mi wszystko i rozwiał większość wątpliwości a co najważniejsze stwierdził, że z dzidzią wszystko jest w porządku i mimo, że byłam państwowo zrobił mi usg...widziałam swoje Szczęście, jest poprostu śliczne, takie malutkie, serduszko bije tak jak powinno i strasznie się wierci, szkoda, że jeszcze nie czuję jego ruchów...tatuś teraz chodzi dumny jak paw, bo już widział swojego dzidziusia i już mi zapowiedział, że na następnej wizycie życzy sobie aby zrobić mu zdjęcie:-) tak więc wszystko jest jak najbardziej w porządku...ale jestem szczęśliwa:-) Niespodziewałam się, że widok tego maleństwa wywoła u mnie takie emocje, wzruszenie i niesamowitą radość... Macierzyństwo jest naprawdę piękne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też tak słyszałam, o tej kawie. Poza tym piję tylko od czasu do czasu, jak najdzie mnie ochota. Chyba jednak wypiję kofeinową :D Super, że wizyty przebiegły wam ok, ze wszystko z waszymi maluszkami w porządku :) Co do przesądów w takowie nie wierzę. Jestem zapobiegliwa i chcę mieć spokój. Ja do czerwca muszę mieć wszystko gotowe, a przynajmniej te najważniejsze rzeczy, typu łóżko, łóżeczko turystyczne, wózek itd. Drobiazgi to już kupie przed samym porodem :). Co do ciuszków. To ja niestety nie mogłam się powstrzymać :), moja mama też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adula24
dziewczyny poradzcie zronbiłam test i jedna kreska wyszła bardzo wyrazna a druga jasniejsza czy to ciąza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wyszły dwie kreseczki to prawdopodobnie jesteś w ciąży, teraz tylko musisz iść do lekarza na potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adula24
bardzo bym chciała bo czakam juz 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratata
adula to jest ciąża:) na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adula ----->ciąża jak nic.Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyny ja też nie kupuję nic wcześniej.Po dzieciach nic nie mam bo za długa przerwa więc muszę robić zakupy od nowa. oczko-------------->napisz co kupiłaś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratata
czy można jeść cebule w ciązy? ja też pije kawe, lekarz nawet zalecił, bo mam niskie ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratata
wszystko? mi zabronił jeść cytrusy, surowe mięso, ser pleśniowy:( ale itak nie mam na to ochoty, wczoraj na kolacje zjadłam 6 ogórków kiszonych z bananami popijąjąc mlekiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... jestem obecnie w 10 tygodniu. mam już za sobą 2 usg i dowiedziałam się że dobry lekarz nie robi usg wcześniej niż w 9-10 tyg ciąży. ja niestety nieświadomie miałam robione usg miedzy 5 a 6 tyg co było błędem lekarza u którego byłam na samym początku. kiedy poszłam pod koniec 9 do innego lekarza powiedział mi że we wczesnej fazie usg jest szkodliwe tak samo jak nie można robić usg żeby posłuchać serca maluszka w 10 tygodniu ani wcześniej ponieważ fale są zbyt silne dla płodu. wiec z ostatniego usg dowidziałam się o długości maluszka i o jego tętnie tylko 160 uderzeń/min. iże wszystko jest ok bo maluszek nawet się rusza już . w 13 tyg mam usg stwierdzające lub wykluczające wady płodu i dowiedziałam sie że jeżeli w tym okresie dziecko nie będzie miało kości nosowej to prawdopodobnie będzie miało zespół dawna... oczywiście wskazane witaminy np. centrum Materna przez całą ciąże i folik ale tylko do 16 tyg ciąży potem już go nie można brać polecono mi tez- omegę 3 bez witaminy a . uważam że my kobietki powinnyśmy baczniej wybierać lekarzy unikać tych państwowych, którzy robią wszystko na odczepne i mało zwracają uwagi na zdrowie pacjentki czy płodu oczywiście nie wszyscy..ale w tak ważnych miesiącach warto zainwestować w dobrego polecanego lekarza ja tak robiłam i teraz nie żałuję. pozdrawiam wszystkie kobitki w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssilana masz racje nie ma co szczędzić na lekarzach bo to jest ważny etap i duże zmiany w naszych organizmach. Jednak myśle ze ilu dobrych lekarzy tyle też i dobrych rad. Ważne jest aby nam odpowiadał i abyśmy były z niego/niej zadowolone :) Pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tratata----------------------->tak faktycznie surowego mięsa nie wolno ale o tym zapomnialam bo się brzydzę takim jedzeniem.Tego nie powinien jeść nikt bo bardzo łatwo o zakażenie np.włośnicą lub tasiemcem.Ale dlaczego zabronił ci jeść cytrusy????? Ja jem je bez ograniczeń-inne dziewczyny chyba też ,bo nieraz pisały.Przecież to witamina c.Nie rozumiem. Jeżeli chodzi o witaminy to omegę 3 zawiera prenatal omega 3 stworzony specjalnie dla kobiet w ciąży ale z tego co wiem to najlepiej zażywać go w 3 trymestrze i po porodzie. w pierwszym trymestrze prenatal complex(zawiera środek zapobiegający nudnością i stanom zapalnym dróg moczowych),w drugim prenatal classic a w trzecim ten z omegą 3.Tak mi doradził lekarz i pani w aptece powiedziała to samo. Ja jestem w 12 tc i nie miałam jeszcze żadnego usg.Idę za tydzień w środę .Najbardziej mnie ciekawi czy faktycznie będzie to ciąża mnoga bo lekarz powiedział że na 80% po tyej kuracji hormonalnej którą miałam będą bliźniaki.Wytrzymałam już tyle to wytrzymam jeszcze tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adula24 gratuluję, to pewnie jeszcze bardzo wczesna ciąża. Ja miałam tak przy pierwszym teście, który wykonałam przed spodziewanym okresem. Potem kolejne krechy były już ładne i grube :) Karusia. Nie kupiłam w sumie nic oprócz płynu do soczewek, butów mężowi i dwóch książek. Jedna dla męża \"Święci i grzesznicy\" a dla mnie drugi tom \"przygody Mikołajka\". Potem byliśmy w kinie :D na \"Niania w Nowym Jorku\" pozytywny miły film, polecam. lekkie kino :) Tratata nie wiem dlaczego lekarz zabronił cytrusów. Zaiwerają dużo witaminy C. Powinno się je dobrze umyć i dokładnie obierać ze skóry. Ponoć są pryskane chemią, ale co teraz takie nie jest. Ja jem i to w bardzo dużych ilościach. Co do serów pleśniowych nie można jeść tych niepasteryzowanych, a u nas jak wiadomo, jada się głównie Turki, Sekrety Mnicha i inne, a te pasteryzowane są :) A co do tych niepasteryzowanych to ponoć mogą zawierać listerię, dlatego też nie powinno się jeść wędzonych ryb. Z tego samego powodu. Co do surowego mięsa sprawa jest jasna ale nie koniecznie włośnica, bo na tą są badania, tak samo jak na taśiemca i z tymi badaniami trafia do sklepu, bardziej ponoć chodzi o toksoplazmozę. :) Nie wolno pić żadnego alkoholu, nawet karmi. Ssiliana, ja też popieram. Najpierw trafiłam, źle potem znów źle a teraz chodze do polecanego lekarza i jestem bardzo zadowolona. Co do kwasów omega 3 zamiast wcinać tabletki jedzcie duże ilości tłustych ryb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny. Halo Halo śpicie? :D Taki piękne przedpołuydnie. Ja siedzę i wietrzę mieszkanie. Aż miło tak wiosennie. Dla mnie zimy może już nie być :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!! No bardzo miłe i ciepłe przedpołudnie i południe. Ja już jestem po 3h spacerku. Jestem troszkę padnięta :) i jak dla mnie to zimy też może już nie być!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaZuzi
Hej dziewczyny jestem ubiegłoroczną listopadówką Piszę bo -Sprzedam zestaw odzieży ciążowej renomowanych firm. Ubrania "rosną" wraz z brzuszkiem, na mamusię o wzroście 160-162 cm. W skład zestawu wchodzą: spodnie czarne na kancik, spodnie długie ala bojówki, spodnie rybaczki lniane, spodenki krótkie- rewelacyjne, sukienka(może być tuniką do spodni), bluzeczka tunika biała i błękitna. Ubrania nie są zniszczone (po jednej mamie) były kupione w sklepach. Cały komplet sprzedam za 300-250zł. Ile to kosztuje w sklepeie same wiecie:) Zainteresowanym prześlę zdjęcia na maila. Mój mail to tomaga76@o2.pl Trzymajcie się cieplutko. Aga z Zuzią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam taką górę prasowania że nie mam pojęcia czy dam radę to wszystko wyprasować. Koszmar. Jeszcze wieczorem muszę lecieć do sklepu po toster bo mi się zepsuł, a ostatnio jedyne śniadanie to tosty lub omlet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja praca praca i jeszcze raz praca!Boże zeby tak już był czerwiec to bym mykla na L4 a tak -trzeba latać do roboty.Nawet nieraz nie widzę że jest ładna pogoda:praca,zakupy,lekcje z dziećmi,z przedszkola,do przedszkola,gotowanie,prasowanie Boże kiedy ja się wyśpię??????????? Ale ze mnie maruda.Dobra nie zrzędzę już. A ja byłam w sobotę z dziećmi w kinie na Don Chichocie------------>robili go twórcy Shreka ale to jest jakaś totalna kaszana.Niewypał mówię wam. A jeszcze w tym tygodniu jestem sama z dziećmi na noc bo mąż pracuje od 18 do 6 rano.Teraz mi już łyso a co będzie jak przyjdzie koniec lipca????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o karusia!!! ja Cie! to ja cesarkę poprosze, wole się męczyć tydzień leżeć w łożku niz maja mi tak cipe pokroić:) to już wole pokrojony brzuch i macicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwierz mi ze nie wolisz Po cesarce nie możesz do pół roku nic dźwigać. Dwa razy rodziłam i mówię wam że nie taki diabeł straszny jak go malują. A była cięta zeby nie peknąc.Wiesz lepiej szyć po gładkiej ranie niż po rozerwanych strzępach.Mnie tylko przy pierwszym dziecku nacęli bo maly ważył 4200g A przy drugim już nie. Dlatego ja napisałam że wolę rodzić niż oglądać. Widzicie że ta kobieta która rodzi jest bardzo spokojna.Naprawdę niewiele kobiet krzyczy i cuduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karusia oglądałam właśnie ten film :(((, tragedia, chyba nie do przeżycia, przyznam że zrobiło mi się nie dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×