Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

Przystrojenie choinki

Polecane posty

Ja co roku kupuję świeżą jodłę kaukazką.Jest śliczna,nie gubi igieł.Zawsze wybieram gęstą i dużą do samego sufitu.Ubieramy ją parę dni przed Wigilią,aby w domu panowała ta wspaniała atmosfera. Moja choineczka jest złoto czerwonaz dodatkiem kremowych kremu i ozdób ze słomy,no i oczywiście lampeczki. Już się nie mogę doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choineczka
a może maqcie fotki choineczek białych, ecru, raczej jednokolorowych... Wrzućcie fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikola
ja uwazam ze najpiekniejsze sa jednak choinki roznokolorowe, są takie swojskie, domowe .. a te 1 czy 2 -kolorowe kojarza mi sie z wystawami sklepowymi, a nie z cieplem domowego ogniska moj Tata zawsze powtarzal ze "choinka musi byc jak choinka" a to znaczy ze musi byc na niej duzo i kolorowo - bo przeciez nawet tak sie mowi" wystroilas sie jak CHIONKA!" co znaczy ze ubralas sie PRZESADNIE, duzo, kolorowo, strojnie, moze i kiczowato ubior nie moze taki byc, ale CHIONKA owszem w koncu to choinka- i ma byc strojna i z przepycgem- wlasciwie to tylko ona jedna raz do roku moze byc wlasnie taka:) jakos tak mi zapdly w pamiec slowa taty i odkad jestem na swoim to zawsze ubieram chionke we wszystko co mam pod reka- kolorowe bombki, łancuchy, koraliki, cukierki, ciastka, swiecidelka itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! Tak fajnie swiatecznie tu u was....Ja co roku staram sie ubierac choinke inaczej niz w poprzednim....byla juz srebrno-biala.zloto-czerwona,srebrno-niebieska....w tym roku bedzie bialo-ecru.....Uwielbiam stroic domek na swieta,chociaz raz w roku dom wyglada tak pieknie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w tym roku stana 3 choinki-zywe,przyodziane tylko w biale swiatelka:)na dole mam otwarta przestrzen wiec mysle,ze bedzie pieknie,jak w lesie;) na gorze-w pokoju dziecka stanie sztuczna i na niej zawisnie wszystko co tylko mojemu dziecku wpadnie w raczki:).jedno jest pewne:bedzie baaaaaaaaaardzo kolorowa:) nie wiem jak masz w mieszkaniu...wiec trudno doradzac \"styl\"ubrania drzewka..czy lubisz na \"bogato\"czy naturalnie?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinka - pokoj mam w odcieniach brązu jasnego, kremu, złota dlatego też i taką choinkę najprawdopodobnie zrobię tylko hmm jakie drzewka są najladniejsze? jakoś ja ni widzę róznicy w igiełkach jak i tak są sztuczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świerk - po pierwsze - jest tani, po drugie - jest tani ;) , po trzecie nie wiem, jak mocno pachnie bo nigdy nie mieliśmy, po czwarte - strasznie szybko oblatują z niego igły i są bardzo ostre, więc czyszczenie później dywanu to robota dla kopciuszka (polecam raczej osobom z parkietem). Jodła - po pierwsze jest droższa niz świerk, ale za to dłużej stoi bez gubienia igieł, pięknie pachnie lasem przez parę dni, później też, ale coraz słabiej. Igły zbiera się dość dobrze, najlepiej odkurzaczem, bo przy zamiataniu się elektryzują ;) Sosna - szczrze powiem ic w tym temacie nie wiem, nie widziałam w sprzedaży. Przypomnę tylko jeszcze, że żywe drzewka jeśli naszym zamiarem jest aby po Świętach były nadal żywe mogą stać w ciepłym pokoju przez maksymalnie tydzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIABONG: to maskotka mojej corki. Uszyty z materialu przez jej ciotke, 25 lat temu. Taki sobie stworek o nieokreslonym wygladzie i bajecznie kolorowy (kazda czesc ciala z innego materialu).Dziabong byl cerowany z 10 razy. Wata, ktora w byl wypychany byla zmieniana kilkakrotnie bo z powodu prania ciagle sie \"kluszczyla\". W koncu zostal wypchany wkladem takim z poduszki :-). Zjezdzil pol swiata. Od 4 lat (chyba) nie spi ze swoja towarzyszka ale zajmuje zaszczytne miejsce na polce w szafie - dla potomkow :-) Niby nic, a COS i KTOS. \"Gdyby Dziabong\" umial mowic\". Pisze z duzej litery bo to prawdziwy przyjaciel mojej corki. MOja Dziewczynka ma 29 lat :-) Pozdrawiam wszystkie Dziabongi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakTak - dziabongiem nazwal mnie mój mąż - inni mówią kochanie, żabko, aniolku, księżniczko a mój albo dziabong albo tuptuś.... pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jghjhgj
jaki tydzien??? u mnie stoi miesiac,az puszcza zielone galazki;)fakt,igly opadaja jak szalone bo mamy b cieplo w mieszkaniu..pozniej wynosimy ja do garazu...tam sobie stoi i czeka do wiosny az bedzie wkopana. i zawsze sie przyjmuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trzpiotka mamrotka
Ja tam nie wiem, ale czasami mam dosyc chionki, warto by w tym roku ubrac ja jakos inaczej.. moze w sztuczne kwiaty? To głupi pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trzpiotka mamrotka
A lampki to ładne sa te duże, np. kolorowe grzybki....albo takie duze zwykłe lampki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradczyni z chatynki
"A ja kupiłam dekoracyjną małą choineczkę, wysokości około 25 cm., zawieszę ja na ścianie, dokupię gałązki świerkowe "...tak myslałam zrobic, ale...moje dziecko (co prawda juz dorosłe) , zapytało mnie czy w takim razie w przyszłym roku bedzie tylko gałązeczka swierkowa na stole...wiec kupie sredniej wielkości choinkę , złoty czub, złote bombki i ubiorę zakupioną drapcię ..a tę małą - powiesze w oknie.. Po co to napisałam? :), W końcu mogłam :) napisac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradczyni z chatynki
A co lutne złotymi ozdobami, tak po bambersku, a co!!! :P :P :P {ugiecie pod boki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradczyni z chatynki
Pomysł zaczerpnełam z wystawy sklepowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje pierniczki, pomarancza w plasterkach ususzona, cytryny i limonki i jedyne inne rzeczy to takie aniolki co kupilam na allegro bo sa sliczne!! Chociaz zastanawialam sie jeszcze czy po 1 aniolki nie dac kazdemu do prezentu, dobry to pomysl??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulkaa sosna ja mialam przez kilka lat- masakra zawieszenie na niej bombek graniczylo z cudem :P Zbyt dlugie igly ma ale wyglada ladnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nakupiłam sporo tych aniołków z Allegro, tanie i prześliczne, w kolorze kremowo-złotym. Mam stare bańki, niektóre 30-letnie i stopniowo zastępuję je nowymi, bo jednak szklane bombki są drogie, a te tandetne plastikowe chińskie mi się nie podobają. Kolorystyka ogólnie będzie złoto-kremowo-granatowa-zielona, i będzie prześlicznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura Diaz ja mam dokladnie takie same ale widzialam jeszcze takie w szkockiej kracie tez ladne ale juz nie bede kupowac... Ja mam mnostwo babek, bo kiedys tata prowadzil sklep nakupowal do sklepu, sklep splajtowal a my zostalismy z bombkami :P A myslisz ze dodanie takiego aniolka do prezentu to dobty pomysl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotki2, ja myślę że to jest świetny pomysł, one kosztują grosze a są prześliczne. Możnaby też położyć po jednym przy każdym nakryciu na wigilijnym stole i potem każdy wziąłby sobie jednego na pamiątkę, ciekawy pomysłJ Dzieciaki by się ucieszyłyJ Do mojej choinki te w czerwoną kratkę nie pasowałyby, ja kupiłam 16 szt ecru-złote i 4 szt zielone. Widziałam podobne w sklepie, kosztował coś ok. 4 zł jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mamy chyba te same aniołki:) A ja właśnie dostałam bombki z Avonu, takie fajne cekinowe, wyglądają jak pokryte łuską:) Zamawiałam co prawda co innego, ale się skonczyły zapasy i dali mi te bombki, i jeszcze obniżyli cenę, i nawet są fajniejsze niż to co zamawiałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam żywą choinkę, i wielokolorowa tradycyjna typowo świąteczną:) wieszam bombki, cukierki , pierniczki a w tym roku sa tez aniolki bombki ala gniazda takie z gałęzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie zabieram za pieczenie pierniczkow na swieta na choinke :) piernik juz upieklam 2 tygodnie temu, teraz dojzewa w szawce :) Kurde nie umeim sie doczekac strojenia, zawsze robilismy to dopiero w wigilie ale teraz chyba zrobie wczesniej, tylko najpierw sprzatanie :/ pozdrawiam i milej atnosfery przedswiatecznej zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×