Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cygaro

wesołe mamy trochę starszych dzieci-luźne pogaduchy

Polecane posty

mój biszkopt: 5 jajek 0,5 szkl. mąki pszennej 0,5 szkl. mąki ziemniaczanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia 1 szkl cukru najpierw ubijasz pianę z białek, potem dodajesz w trakcie ubijania cukier i żółtka. Mąki z proszkiem mieszasz osobno w misce, potem wsypujesz mąkę z proszkiem do ubitej piany i łyżką musisz dokładnie wymieszać. Dużą okrągłą formę smarujesz tylko magraryną i pieczesz na 180 stopni około 45 min, lub 160 z termoobiegiem 35 min, zresztą każda kuchnia inaczej piecze, więc na wyczucie, lepiej żeby z góry sie mocniej zbrązowił, a w środku był dopieczony. Ja zawsze widze, że już bo ciasto u góry zaczyna odsuwać się od brzegu blachy. Jak urośnie mi nie wysoki, to robię tylko z niego dwa placki i dorabiam jeszcze jeden, wtedy tort zamiast 3 ma 4 warstwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cały smaruję bitą śmietaną:) zabarwiałam ją kiedyś czerwonym kiślem z torebki, ale dosłownie 2 łyżeczki przy ubijaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prostokątną blachę, to musisz upiec dwa rzay biszkopt bo to plaskacze wyjdą:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba, że mało gości to przekroić na pół i z robić 4 warstwy mniejszego prostokąta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja taki sam biszkopt tylko mąki dodaje szklanke a nie pół(tej pszennej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będzie gwiazda to w okrągłej żebym mogła wyciać .Jak prezent to w kwadratowej:) I tak zrobie 2.A jaki jeszcze kształt mogę zrobić?tylko nie trudny......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ładny kolorek miało i bez problemu sie ubijało. Na tego torta ze zdjęcia poszło mi 2 opakowania po pół litra śmietanki kremówki 36% ozdób na torta w sklepach jest szalony wybór, prezenciki też widziałam i żabki, krasnoludki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdę to ci będzie ciężko obsmarować w rogach:O może prościej było by zostawić okrągły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo kwadrat, ostatnio modny:D ja tam się nie gimnastykuję, robie okrągłe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak te serduszka sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygaro dawaj przepis jeszcze na przełożenie i śmietanę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, latam co chwila do kuchni bo mi się mielone w piekarniku piecze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten z serduszkami boski:) a śmietana:) kupujesz kartonik(2 szt.) 0,5 litra, mocno schładzasz, przy wylewaniu z kartonika proponuje rozciąć karton, bo często co gęste zostaje pod wieczkiem, i dodajesz śmietan-fix czy jakoś tak to się nazywa, najlepszy jest Dr. Oetker, tam się chyba wsypuje 2 torebeczki na 0,5 l. Ubije ci się na sztywno. Jeśli kolorek kiselem to nie przedawkuj, bo będzie paskudny smak:) dodaj 2 łyżeczki i spróbuj. ożna dodać też łyżkę cukru pudru, bo sama śmietana nie jest ani trochę słodka. Jeśli chcesz napis innym kolorem to możesz dodać do troszku śmietany zwykłą kawę, bardzo ciekawy smak, i brązowawy kolorek nakrapiany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co jeszcze? jeśli warstwa dżemu to najlepiej kwaśny wiśnia albo śliwka:) niektórzy dają ananasa do warstwy, ale jawolę brzoskiwnie, bo ananas jest twardy i źle się kroi torta:) jeszcze dwie dobre rady: 1) biszkopt upiecz dzień wcześniej, bo jest lepszy jak odparuje i trochę stężeje, o to się go potem skrapia ponczem:) 2) śmietaną dekoruj kilka godzin przed podaniem, bo świerzy tort jest nie dobry, musi się to ściągnąć, żeby się lepiej kroił i lepiej smakował:) i jeszcze- jeśli ozdoby robisz kolorowe, bądź gotowe, nałóż je na torta bezpośrednio przed podaniem, bo to cholerstwo, mocno farbuje i robi zacieki wokół na śmietanie, tak samo robią pisaki do tortów, śmietana jest wilgotna i ohydnie to potem wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde cygaro a do przełożenia też taką śmioetanę sie robi i brzoskwinie w środek? czy same brzoskwinie? czy jeszcze inne cudo?? Ja naprawdę nigdy torta nie robiłam:o masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok wiemy jak zrobic torta.teraz powiedzcie co mam zrobic w srode na obiad wpada mojasiora z facetem,a nie chce znowy bic schaba to takie oklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×