Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość henk1

Kto widział diabła?

Polecane posty

Gość Urian
nike ! przyklasnelas ,wiec masz podobne zdanie jak Myrevin nie obrazilas mnie poniewaz jestem tym kim chcecie mnie widzieć jak to henk1 ująl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo mają z tego tytułu
-> posągowa nike mam rozwinąć? proszę bardzo.. Jeśli zaprzeczasz istnieniu czegoś to znaczy, że samym faktem brania pod uwagę tego czegoś - poświadczasz o możliwości jego istnienia. Nie zaprzecza się istnieniu czegoś, czego nie ma. Bo skoro nie ma, to nie ma potrzeby zaprzeczania. Teoretycznie z tego punktu widzenia nie ma rzeczy, która nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urian
nie wiem lepiej nike Poprostu czytam Cie uwaznie 22:37 posągowa nike no cóż być może mój ułomny umysł tego po prostu nie ogarnia,ale przynajmniej się staram -->urian muszę przyznać maverinowi rację,jesteś oszukiwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybyś zechciał rozwinąć moglabym się zastanowić i odpowiedzieć.nie przyklaskuję,zgadzam się albo nie-dla mnie to różnica.kim jesteś,nie dla mnie -dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urian
nie jestem dla siebie bez Was poprostu mnie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniedziałek jest złym dniem do świętowania.. znajomi wymyslili że odbędzie się to w sobotę. A w niedzielą tez miałem gości.. itd.. itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak,fajnie sie było swobodnie upijac w rytmie muzyki,kiedy wróca te czasy? e,z tym poniedziałkiem to masz rację.co zaczniesz w poniedziałek ciągnie się cały tydzień.dlatego postuluję żeby tydzień przcy zaczynać od wtorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urian
chyba do Ciebie do mnie dodalby slowo "upadly"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urian
wzajemnie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Witajcie:) Mnie się temat podoba i chyba nikomu tu nie przeszkadzamy nawet jeśli dygresje będą obfite i dalekosiężne;) Poczytałem sobie troszkę i aby nie wyjść na paskudnika, który Was tu zaprosił i olał, zabiorę głos w dyskusji;) Nike " zawsze myslałam że piekło to królestwo szatana a nie jego więzienie" Bóg strącił Szatana za karę. Myślisz, że dał mu królestwo za krnąbrność? Czy o kimś, komu daje się królestwo i władzę, mówi się, że "został strącony do czeluści piekielnych"?;) "wiara nie jest logiczna.nie ma dowodów na istnienie boga a miliony w niego wierzą.a jeśli się wierzy że bóg istnieje to niezaprzeczalnie istnieje tez diabeł,prawda?" Nie zgadzam się. To Bóg jest stwórcą Diabła więc istnienie Diabła jest uzależnione od istnienia Boga, a nie na odwrót. Można powiedzieć "Skoro istnieje Diabeł to musi istnieć Bóg, który go stworzył" - poprawne Twierdzenie "Skoro istnieje Bóg to musi istnieć też diabeł" jest nieprawdziwe. Istnienie Boga nie implikuje istnienia Diabła (nie musiał go stwarzać);) "ale ponieważ bóg jest miłością,nie zniszczył go.i dlatego mamy na ziemi to co mamy,z powodu wolnej woli.pasuje mi" - z tego wynika, że Bóg, kierując się miłosierdziem dla Diabła, stał się okrutnikiem dla ludzi;) Czy to nie podważa jego dobroci?;) "jesli istotnie istnieje i dał ci wolną wolę to nie może wiedzieć jaki będziesz, którą ścieżką podążysz. nie wierzę tym którzy twierdzą że wszystko juz od dawna jest wiadome bo to by zaprzeczało ideii wolności myslenia i wyboru" - a co z wszechwiedzą Boga? Jeśli Bóg nie wie, jak postąpimy, nie jest wszechwiedzący, jeśli wie, my nie mamy wpływu na nasze zbawienie gdyż rodzimy się z zapisanym całym naszym losem niezależnie od naszych działań;) "a za trochę złe ale ogólnie do przyjęcia do czyśćca?koncepcja do mnie nie przemawia,pewnie dlatego że brakuje wiary.jeśli bóg nas kocha to przyjmuje że możemy zawieść jego oczekiwania,ale wierzy że tego nie zrobimy?pewnie tym co wierzą jest o wiele łatwiej,pod wiarę można podciągnąć wszystko" - Bóg nie może wierzyć, to podważa koncepcję wszechwiedzy. Jeśli coś wiesz, nie musisz w to wierzyć;) Wiara dotyczy tylko niesprawdzalnego;) Do Myrevin: "Na co istocie boskiej wszechmogącej coś takiego jak anioły. Diabły to anioły ?" Jedna z zagadek. Nie wiadomo, po co. czyż istota wszechwładna i wszechwiedząca może pragnąć towarzystwa istot mniej doskonałych? Według mnie Aniołowie i zastępy świętych są pozostałością pogańskich Bogów. Zwróć uwagę, że identycznie jak w wierzeniach pogańskich, każdy z nich ma swoją ściśle określoną funkcję i zakres działania;) Porównaj postaci Szatana i skandynawskiego Lokiego, z zaratustrianizmu Ahura Mazdy i Arymana;) "Nasze życie jest ponoć testem na cholerę ten test jak już wszystko wiadomo ?" - zgadzam się;) Do "bo mają z tego tytułu" Z czystej przekory spytam. Czy jeśli będę zaprzeczał istnieniu Wielkiego Kosmicznego Spagetti, które jest stwórcą życia i rozkoszy podniebnych to będzie znaczyło, że ono istnieje gdyż nie zaprzecza się istnienia rzeczy nieistniejących?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słowo "upadek" wymyślili ludzie. Z punktu widzenia Boga nie ma czegoś takiego jak upadek. Wszystko jest logicznym i koniecznym następstwem jego planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Oczywiście;) Tu również można spytać: "Skoro Bóg wiedział, że Szatan się zbuntuuje i będzie kusił ludzi do złego, po co Bóg go stworzył? Czyżby był masochistą potrzebującym przeciwnika i sadystą lubiącym patrzeć na cierpienie istot, które stworzył?";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg strącił Szatana za karę. Myślisz, że dał mu królestwo za krnąbrność? Czy o kimś, komu daje się królestwo i władzę, mówi się, że \"został strącony do czeluści piekielnych\"? za karę wyrzucił go z nieba usuwając w cień i pozbawiając swojego boskiego towarzystwa. Bóg przecież nie stworzył szatana jako szatana.czy nie był najpierw aniołem a potem upadł? jeśli się wierzy że bóg istnieje to niezaprzeczalnie istnieje tez diabeł,prawda?\" chodziło mi oto że kilkakrotnie spotkałam się ze stwierdzeniem że diabła nie ma z ust osoby ,,wierzącej,, Bóg nie jest okrutnikiem,ale skoro tak nas kocha że jesteśmy zupełnie wolni nie może nas ustrzec przed złem bo to by było ingerowanie w wolną wolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->posągowa nike Powołując go do życia wiedział że to zrobi, mimo to go stworzył.. To tak jak bym wiedział że jak wypuszczę mysz z klatki narobi szkód w kuchni czy gdziekolwiek a potem bym uznał że należy ja ukarać za to, zamiast wypuścić ja na dwór np. Po za tym ludzkie pojęcie dobra i zła niekoniecznie musi się pokrywać z tym boskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->myrevin Powołując go do życia wiedział że to zrobi, mimo to go stworzył. skąd wiesz że wiedział? ludzkie pojęcie wiedzy niekoniecznie musi się pokrywać z tym boskim,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×