Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

znudzonycenzura

Diabel - pod moim lozkiem mieszka- POMOCY!!!!!! Czesc 2

Polecane posty

Kaya -> a Ty wiesz, ze i Ciebie obgadywalysmy (dzieki Gio :D) na Zlocie :D Margotka -> to jak juz bedziesz miala taka fote z zaskoczenie, wiesz gdzie ja potem podyslac powinnas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saszka
Jak zaglądałam tu wiosną, ktoś mówił że jedzie latem na Krym. Ciekawa jestem wrażeń - opinii. Jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ...uporalam sie z czytaniem...:D:D ale bylo tego ..duuuzo ...teraz juz wiem ....wszystko ..no moze prawie wszystko ..:) Tygrysku ..mie obgadywalyscie?? no fajnie ...a czemu mnie nic nie pieklo?? :D:D .. Bardzo , ale to bardzo chce w nastepnym roku przyjechac do Polski ..prawdopodobnie koniec czerwca .. ..nawet juz pewne sprawy wyjazdowe zalatwiam ... paszporty ..mam nadzieje ze uda mi sie zrealizowac plany ..a moze i was zobaczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tygrysek ---> hmmm :D zrobiłam kilka notatek odnośnie mitu, baśni, historii w związku z \"Władcą\" ale do konkretnego pisania jeszcze nie przystąpiłam. Ale żebyś ty nie myślała, że ja nic w tym kierunku nie robię. Robię tylko jeszcze nie formalnie :) Margot ---> Remarqua nie znam poza tą jedną książką, ale mam zamiar to nadrobić, bo to kawał dobrej literatury musi być. Amok ---> jeżeli chodzi o książki to ja też jestem nadwrażliwiec :P Powiem nawet, że bardziej sugestywny jest dla mnie jakiś książkowy opis niż scena w filmie. Jednak własna wyobraźnia tworzy najgorsze potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A czy w waszych miastach są tzw. Tanie książki? W Poznaniu jest ich chyba ze 3. Trochę to wygląda jak w antykwariacie, tylko, że to nowe książki i tanie. Pisałam już kiedyś, że kupiłam tam \"Jezioro bodeńskie\" za 80 groszy. Są to najczęściej wydania w miękkich okładkach, jakieś wydania stare, wycofane nakłady, ale można kupić kilka książek i zapłacić na przykład 15 złotych :D W Krakowie bardzo mi się podobały te książki sprzedawane we wszystkich przejściach podziemnych, na dworcu. Też można znaleźć super okazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ >>>Saszka, duzo by o tym Krymie opowiadac...w Bakczysaraju jest piekny palac chanow...nawet z haremem :D...i jeszcze miasto skalne -Czukut Kale (chyba nie przekrecilam nazwy?). Symferopol - stolica Krymu - miasto prawie \"zachodnie\", bardziej burzujskie choc mniej sklepow i nie taki bogaty \"asortyment\" - widac ze ludzie biedniejsi... Sewastopol -flota Czarnomorska, oprocz tego zabytki w stylu greckim...Jalta - wiadomo... poza zabytkami, ktorych az tak duzo nie widzielismy, bo to byly praktyki i raczej chodzilismy w terenie, to oczywiscie podziwialismy przyrode. troche sie nachodzilismy po gorach i lezelismy na kilku plazach (fajnie lezec na plazy i widziec gory :):D), lazilismy po stepach akermanskich i nie tylko...jeszcze byly zielone i kolorowe, i odurzajaco pachnialy ziolami...ogolnie polecam, choc nie dla mieczakow bo warunki sanitarne sa fatalne, no i zaopatrzenie w sklepach tez marne, lepiej wziac swoje konserwy i gorace kubki... jak bedziesz to sprobuj tzw\"czeburieki\" - bardzo dobre, cos w rodzaju zlozonych na pol nalesnikow , z ciasta drozdzowego, z roznym nadzieniem (ser zolty, mieso, kartofle,) smazone na oleju...jesli piwo to \"czernigirskie\", \"baltika\" albo \"slawutycz\". maja tez dobre wina ale nie podam przykladu bo nie pamietam...to chyba tyle 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ludzie, no nie spac!!!!!łikend jest!!!!!!! ja zaraz lece na poczte (@#%@^&%^&^- nie chcialo im sie nosic przesylki to od razu awizo zostawili, wrrr....😡)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, Tygrysku, jak masz ochote przeczytac to autorem \"pachnidla\" jest Patrick Suskind [powinno byc u-umlaut :))] a ksiazka juz czyba od trzech lat na rynku...jak nie wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie spie.... juz :P Air -> aaaaaaaaaaaaaa!! takie tanie ksiazki???????????????/ To tanije niz w antykwariacie jest!!!! ja chce taki sklep!!! W Wawie bywaja tanie ale oznacza to np 5, 10 zl ciekawsze tytuly sa juz drozsze.... A z opisami to ja tez wole ksiazkowe niz filmowe, ta wyobraznia... Przystap lepiej to oficjanego pisania, niech ja poczytam cos dobrego :D Daimon -> opowiedz cos jeszcze, zaciekawilas mnie tymi opisami ;) Za ksiazka sie rozejrze ale najpierw w bibliotece :) dziekuje :) Kaya -> jakto \"moze\" sie zobaczymy?? NA PEWNO!!!! :D :D :D nie wiem czemu Cie nic nie pieklo.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Daimon ---> a jak tam dojechaliście? Pociągiem? I ile to trwało? Michał chce jechać w przyszłym roku i jak się dowiedział, że znam kogoś kto był na Krymie kazał mi się wszystkiego dowiedzieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jejku za szybko wysyłam te posty i zapominam, że miałam jeszcze coś napisać :P Tygrysku ---> w tych naszych Tanich książkach też są książki mało tanie :) I też są w różnych cenach, ale trafiają się takie smaczki za grosze dosłownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>Tygrysku, mozna by jeszcze duzo opisywac ale to juz subiektywne wrazenia... fajne sa tam knajpki, pol otwarte, z tureckimi stolikami, zaraz nad morzem (fajnie sie w takej siedzialo w upal) >>>AIR, jechalismy najpierw pociagiem z wroclawia do przemysla (kolo 7-8 godzin jazdy). potem autobusem jeszcze 4 dni, oczywiscie z przystankami na zwiedzanie i zakupy, ale te przystanki to takie 2-3 godzinne. moze jakbysmy mieli kierowcow na zmiane to dojechalibysmy szybciej, a tak to tylko 9 godzin dziennie moglismy jechac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>AIR, jeszcze cos...odnosnie tych warunkow sanitarnych....woda wszedzie byla zimna, co przy takich temperaturach jakie tam panuja nie jest bardzo uciazliwe (tylko na poczatku trudno sie przyzwyczaic)...za to kibelki...porazka...fakt, ze przewaznie nocowalismy na polach namiotowych, ale... pomijajac fakt ze to byly po prostu dziury w ziemi, to niektore nawet sie nie splukiwaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tam porabiata Diabołki ;) miałam warszawskich gości (jeden belgijsko-warszawski) których oprowadzałam po Wrocławiu...byli zachwyceni...cool\'owe to moje miasto :D Kaya...nooo nareszcie :D jesli chodzi o mnie to mozesz liczyc ze nawet jesli nie bedziesz chciała mnie zobaczyc to zobaczysz :P ;) Gio...dobrze że dziewczyny takie żywiołowe są, jakby wszyscy tak spokojnie siedzieli jak ja to by ździebko nudno było ;) dzieki za miłe słowa... Kachni...i jak idą poszukiwania Hiszpana? ;) Majorek...kope lat 🖐️ kremik to ja ino i zawsze Nivea stosowałam,ten zwykły...czy inne działają...to juz Elfik chyba próbowała...A jak ci pisanie magisterki idzie? :P Margot...włoski odrosną, a póki co po swojemu je potargaj....zreszta, jak uroda jest to zaden nieudany fryz nie zaszkodzi ;) Znudzony...widze ze wpadasz ino kontrolnie...diabeł chyba musi wrócić ci pod łózko zebyś zaglądał częściej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saszka
Bardzo mi się wrażenia z Krymu podobają. Jechaliście z jednym kierowcą? Napisz coś jeszcze. Albo może wiesz, gdzie szukać opinii? Na pewno przygotowywaliście się do wyjazdu - a co praktykujecie? Może wcześniej już coś pisałeś, chętnie poczytam, tylko gdzie szukać, bo przeczytać tych 350 stron nie sposób... A mnie się ostatnio dostało z Wyborczą Pożegnanie z Afryką - cisza, spokój, inny klimat niż w filmie - też książka bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff jak goraco... w miescie ciezko wytrzymac... jak chce znow do lasu nad wodeeee ;) Daimon -> opisuj :D A moze zdjecia jakies?? :) Kasiek -> nadejdzie taki czas kiedy i ja zwiedze Wroclaw!! Juz od dawna to sobie obiecuje :) Zobaczymy ile kasy zostanie mi po wakacjach i moze w jakis weekend.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..a co to sie taka czytelnia zrobila na diablach ..? A ja wam polecam ksiazke Dominique Webb \".Jak osiagnac sukces\" Wracam do niej co jakis czas ..do poszczegolnych tematow ..i wciaz stwierdzam ze lepszego poradnika na rozne dolegliwosci \"duszy\"...nie znalazlam .! Specjalnie zwracam sie do ..AMOKA...chyba powinienes przeczytac .. ..bo po wczorajszym twoim temacie ..jestem powaznie zalamana ! A teraz zaczelam czytac ..\"..Jedenascie minut ..\"..P.Coelho ..zaczyna sie niewinnie ..ale podobno ..mozna wyciagnac z niej ciekawe wnioski .. Juz na wstepie ..uswiadomilam sobie ..ze w wiekszosci przypadkow ..prostytutki to ..bardzo biedne w sumie kobiety ,ktore bedac w okresie najwiekszych mlodzienczych marzen ..jeszcze porzadne ,pelne wiary w uczciwosc \"męska\'....zostaly przez mezczyzn . .sponiewierane \"uczuciowo\"..!! Taka kobieta po kilku zawodach milosnych ..postanawia wziac \"odwet \"..na meskim gatunku...staje sie zimna ..wyrachowana ..!!! Oczywiscie do prostytucji trzeba tez miec ..predyspozycje ..ale czesto jest akt desperacji ..ze strony kobiety..! ( nie mowie tu absolutnie o kobietach ,ktore wykonuja ten zawod ..tylko dla ..szybkiego zysku ..! ) ..no poczytam dalej ..to jeszcze pogadamy ..Wiem ze napewno juz niejedna z was ja przeczytala ..ale ja dopiero teraz ja dostalam ..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saszka
fajnie, jak pierwszy raz od pół roku mam chwilkę żeby pogadać to wszyscy wyjechali... Słyszałam, to się nazywa URLOP, czasem mi ludzie opowiadają. mała - czytam sobie przypadkowe strony i trafiłam na Taurogi z czerwca - masz racje. Pałac Radziwiłłów tak nie wyglądał, na jego miejscu stoi blokowisko (najprawdopodobniej, albo rosną drzewa za osiedlem, aż tak dokładnie nie mieliśmy czasu sprawdzać) . Ta budowla w mieście jest dużo póżniejsza, jest tam muzeum "wsi okolicznej", szkoła, biblioteka i coś tam jeszcze. Ale najpierw były budynki, a potem ktoś dobudował wieżyczki, tak twierdziła pani z muzeum. Całość prezentuje się okazale i dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Saszka- ja jechalam nie czytajac nic na temat krymu, no wiec nie wiedzialam czego sie spodziewac :). tyle tylko, ze przed wyjazdem byly 2 spotkania tzw. \"organizacyjne\". po przyjezdzie wrzucilam haslo \"krym\" w google i znalazlam troche stronek...nawet bylo o historii i ludnosci...takze jak masz czas to na pewno cos znajdziesz...praktyki byly geologiczno-botaniczne, a w sumie polegalo to na lazeniu w teren cala banda + kadra, i sluchaniu co maja nam do powiedzenia. trzeba bylo robic notatki a teraz musimy to opisac w sprawozdaniach i dopiero zalicza nam te praktyki...zdjecia bede miec we wrzesniu (od kolegi), bo sama nie mam aparatu cyfrowego wiec...ale jak beda to oczywiscie prosze chetnych o adresy i zapycham skrzynki :) Saszka, napisz cos o sobie... >>>Tygrys, na upaly tylko arbuzy i zimna woda w duzych ilosciach (co najmniej wanna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Giovi, z reguly omijam poradniki szerokim lukiem, ale moze... tez czytalam topik Amoka...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saszka
11 minut. Też na świeżo, ale spostrzeżenie trochę inne. Czym dla niej różniłby się jeden mąż którego nie kocha od wielu - z którymi też nic jej nie łączy. To w końcu tylko 11 minut, da sią przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ale jestem niepozbierana... \"jedenascie minut\" nie zrobilo na mnie az takiego wrazenia...owszem, ksiazka ciekawa, zyciowa, ale tyle bylo wokol niej szumu, no i wiedzialam ze to o prostytutce...chyba zbyt wiele sie spodziewalam....jednak \"alchemik\" do tej pory pozostal \"niepokonany\". ...czasem lepiej nic nie wiedziec o ksiazce zanim sie ja przeczyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daimon >>..to nie jest typowy poradnik tylko ksiazka psychologiczna ..ale ..na podstawie faktow mozna wyciagnac wnioski i przez to zrozumiec sens wiekszosci zdarzen .. Dla przykladu cos wam opowiem .. Wiadomo wiekszosci z was ze ja zajmuje sie ..ogolnie .. \"wiedza tajemna ..\"..parapsychologią..i ze wszystko co nas otacza ma swoje wytlumaczenie ..Zachowanie ludzi ..odbieranie nieswiadome roznych sygnalow .to .reagowanie danego czlowieka na \"aure\'..drugiego.. Dlatego czesto zastanawiamy sie ..dlaczego jedna osobe lubimy od pierwszego wejrzenia ..a innej ..nie trawimy chociaz nie powiedziala do nas ani jednego slowa ..! Wracam do przykladu ..Ja czesto kiedy siedze na przeciwko drugiej osoby i z nia rozmawiam ..zachowuje sie roznie w sposob calkiem niekontrolowany ..Zauwazylam ze ..przy osobach ,ktore \"zle odbieram \'...nie wiem co mam zrobic z rekoma ...i czesto krzyzuje rece ..opierajac ..na kolanach ..czyli ..\"na krzyz\"...!! Wlasnie w ksiazce ..Webba ..znalazlam logiczne wytlumaczenie ..dlaczego tak robie ..! :) cytuje ...\"...cialo ludzkie jest otoczone polem elektrycznym..czyli \"aura\'.. Ona sklania nas do tego ,ze wobec jednej osoby czujemy sympatie ..a wobec innej antypatie..Jezeli chcesz bronic sie przed wychodzacymi z kogos i zmierzajacymi w wasza strone ..szkodliwymi falami..czy to beda fale slowne lub myslowe ..wystarczy skrzyzowac ..rece lub nogi..Przez to uniemozliwiacie szkodliwemu wplywowi ..zeby was dosiegnal.. Dlaczego..?..dlatego ze , \"zamkneliscie\'..obwody pradow.W ten sposob mozecie bez uszczerbku ustrzec swoje sily i pogode ducha ..nie marnujac zbytecznie swojej energii na wewnetrzny niepokoj lub slowne zaklocenia ..! ...w tej ksiazce ..jest wyjasnienie i ukierunkowanie czlowieka dla zrozumienia tych wszystkich zjawisk ktore nas otaczaja.. ..ale sie rozpisalam ...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amok zalozyl jakis topik?? Qrde wlaze na Diably i Pajaca z pasku adresowego, wiec nie mam pojecia co sie dzieje na forum... Daimon -> mam arbuza, mam, wanny nie lubie w upaly, wole zimny prysznic :D Gio - > nie czytalam zadnej z tych ksiazek, qrde chyba powinnam isc do ksiegarni,,, A co do tego krzyzowania rak, to ja to wiedzialam :D Saszka -> pieknie Ci w czerni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzę sobie to tu to tam, Znaczy Kapitana Spotkałam, starego znajomego, jestem za, jedna z wyczytanych pozycji, raz nawet wpadł do wanny... Szaman Morski też pewnie gdzieś jest... Idę dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Tygrys, dzieki za przypomnienie o pajacu :) >>Saszka, ignorujesz mnie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daimon - nadrabiam, oglądam, podglądam siedzę w pracy bo nie mam siły wyjść. Ale o cochodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×