Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kornelia..o

Jak odbywa się przeprowadzenie lewatywy przed cc?

Polecane posty

Gość kornelia..o

dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haer
Wlew doodbytniczy albo dają czopki na przeczyszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedzie dokładnie tak jak napisałaś .Wypiąc tyłek i zaaplikują rurke w której jest płyn.To będzie trwać sekundy.Wiem że to krępujące ale nikt nie będzie się z Tobą cackał :) Najwazniejsze że nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia..i
wiesz, nie chcialabym sie mimowolnie podniecic bardzo lubie anal i t moze mnie troche "podgrzac" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam cc ale przed naturalnym porodem też miałam robioną lewatywę ... wyglądało to tak, że musiłam położyć się pupą w stronę pielęgniarki, potem ona włożyła rurkę wiadomo gdzie i zaczęła wlewać przez nią wodę z mydłem ... ja to czułam jako takie zimno. Potem musiałam iść do łazienki i poczekać minutkę aż zachciało mi się bardzo załatwić ... załatwiłam się i po wszystkim wzięłam prysznic :) Następnie ubrałam się w majtki i koszulkę i poszłam na salę porodową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po cholere komu lewatywa przed cc? :o tak na chlopski rozum .. a poza tym nawet przed sn nie trzeba - mozna,ale nie trzeba, luuudziee..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korneliao
Ok,dziekuje za odpowiedzi.Boje sie tego ,wydaje sie strasznie krepujace,ale dam rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po cholere komu lewatywa przed cc? :o tak na chlopski rozum .. a poza tym nawet przed sn nie trzeba - mozna,ale nie trzeba, luuudziee..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik2007
mialam cc i nikt nie robil mi zadnej lewatywy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laimonka -----
mialam cc i nie robili mi lewatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam cc, lewatywy nie miałam , tylko zabronili jrsc cały dzień przed cc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korneliaoo
Właśnie ja nie rozumiem po co przy cc ma byc lewatywa!!!Jednak tak jest w szpitalu w ktorym bede rodzic.Do porodu rozumiem,ze w czasie parcia sa rozne sytuacje,ale po co przy cc????Bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no np po to,ze po cc dochodzi do porazennej niedroznosci jelit (norma po zabiegach na jamie brzusznej) i to co zalego w jelitach by zalegalo w nich dalej. kolejne to to , ze ingerencja w jamę brzuszna jaka jest cc stwarza zagrozenie przebicia (przeciecia uszkodzenia) jelit i jesli cos sie w nich znajduje stwarza potencjalnie wieksze ryzyko zakazenia, dlatego lewatywa jest wskazana do ciecia cesarskiego, jak z reszta do kazdego zabiedgu w tym rejonie. czy to jest satysfakcjonujaca odp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia.
Jezeli jest zgodna z prawdą,a brzmi wiarygodnie,to oczywiscie ze jest satysfakcjonująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cc to zabieg operacyjny nie oszukujmy się, każdy inny planowany zabieg jest poprzedzony badaniami i żołądek , jelita muszą być wypróżnione, pacjent jest poinformowany,że ma nic nie jeśc od obiadu dnia poprzedniego, pracowałam w szpitalu i sama przechodziłam przez zabieg. Ponieważ nie każdą cc mozna zaplanować z 24 godz. wyprzedzeniem stąd ta lawetywa. powodzenia, życzę zdrowiutkiego dzidziusia, chyba to jest najważniejsze w tym wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia0
Anted dziękuję bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mialam cc a lewatywy nie robili. Może dlatego że to bylo w UK a nie w Polsce. Pytanie mam jednak - po co przy cc lewatywa?? :-0 Bo przy porodzie naturalnym dobrze jest mieć lewatywę, bo przy parciu można wyprzeć nie tylko dziecko ;) A przy cesarce? Po co - skoro parcia nie ma żadnego?? :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytaj wyżej, takie są ogólne wskazania do przeprowadzenia jakiegokolwiek zabiegu operacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dodam ze jesli cos by ci podczas zabiegu sie popusciloczy cos to to kim maja sie zajac wyciaganiem dzidzi z ciebie bo musi to przebiegac szybko i spawnie czy wycieraniem i sprzataniem zeby nic sie nie zakazilo to samo tyczy sie bycia na czczo mozna sie udlawic i tez nie wiadomo kogo sie czepiac dziecka czy matki wiec prosta odpowiedz jesli planowana cesarka lewatywa i post powinien byc a smieszy mnie ze jeszcze sa stare metody z rurka bo ja mieszkam w niewielkim miescie i u nas sa jednorazoowe lewtywy pojemniczek plastikowy wypelniony jakims tam plynem normalnie wklada ci do odbytu i wciska wode a pojemnik do kosza. wiec naprawde jestem zdziwiona sposobem opisywanych lewatyw i ta co ja mialam na100 mozna by sobie samemu zrobic bez krepacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chcesz to mozesz
przed przyjazdem do szpitala sama sobie zrobic lewatywę, kupujesz specjalny płyn z rurka i po kłopocie (ja tak zrobiłam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyna1984 to co mialas robione nazywa sie ENEMA i mozna faktycznie kupic sobie w aptece i zrobic samemu, jesli sie da rade dosiegnac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy zaplanowanej cesarce przeważnie nie robią lewatywy. Na cesarkę miałam przyjść o 7.00 rano, wieczorem zjadłam ok 18.00 ostatni lekki posiłek taki dostałam prikaz od lekarza :) Lewatywę jeśli musisz możesz wykonać sama w domu, dostępna w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba rzeczywiscie jakbym juz miala robic lewatywe, to wolalabym w domu,ale raczej cie nie informuja ,ze masz takowa mozliwosc,a szkoda :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja nie miałam lewatywy przed cc. Kazali mi tylko nie jeść przez 12h. Jednak sama zatroszczylam się żeby jelita były puste nie jedząc już od poltora dnia przed bo nasłuchałam się, ze parcie po cc to jakaś masakra. I rzeczywiście koleżanki z sali stekaly na kiblu, już samo siadanie boli że można zwymiotowac, nie wyobrazam sobie że musiałabym kupe robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×