Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość REBUS

praca na wlasnej dzialanosci dla konkretnej firmy oplaca sie?

Polecane posty

Gość beznadziejnaeeeee
nie oplaca sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
ale nawet jak firma oplaca zus i daja stala pensje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnaeeeee
pieknie ladnie a potem kaza Ci placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
jak kaza przeciez jakas umowa jest nie wiec jak sie zobowiazuja placic to chyba beda musieli placic nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnaeeeee
to po co masz zakladac dzialalnosc?skoro chca placic to sami niech zaloza...cos mi tu smierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
oni chca by zalozyc dziallanosc i placic zus 300zl bo ten najmniejszy mnie dotyczy i rozliczja sie z toba na zasadzie rachunkow.wystawiasz im rachunki.a chodzi dokladnie o sprzedaz telefonow.znasz kogos kto tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REBUS - mam wrazenie, ze chca cie w balona zrobic. ZAWSZE przy pierwszej dzialalnosci po wpisaniu odpowiedniego kodu w druku placisz 30% a nie 60% stawki zusowskiej. wiec co oni chca placic? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
jal zakladasz dzialalnosc jako pierwsza to zus jest 250zl jakos tak nie? i oni chca ta kase mi na zus dawac o to chodzi tylko ja nie wiem czy to sie oplaca daja tez stala pensje ale pozniej trza wyrabiac plany zreszta jak w banku wiec sie zastanawiam gdzie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejnaeeeee
mam wrazenie ze chca Cie wkrecic daj spokoj z ta dzialalnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
ale inni tak pracuja wiec chyba musi byc ok nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikikiki maupa
Jeszcze zależy czy oni wymagają wyłączności na współpracę, czy możesz nawiązywać kontakty z innymi firmami. Jak to pierwsze, to żaden interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
ale inni tak pracuja wiec chyba musi byc ok nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikikiki maupa
W takim razie spytaj tych "innych" jak na tym wychodzą, bo my to tak trochę wróżymy z fusów na podstawie własnych doświadczeń i tego co nam się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u nas to tak wygląda
wiesz co? mam brata prawnika, ostatnio rozważałam pewną propozycję pracy i on mi pomagał, rozważaliśmy właśnie opcję gdy miałabym zakładać własną działalność dla pewnej firmy. Kazał mi sobie nawet tym głowy nie zawracać. Firma kusiła super zarobkami, ok 2.tyś na tydzień, tylko podobno po tym całym zachodzie niewiele by mi zostało a do tego problem z własną działalnością, papierkowa robota itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
ale nawet jak chca placic zus i daja jakas tam podstawe to tez lipa? moze warto to przemyslec co? kurde jak zus oplacaja to wsaadzie zostaja ci tylko koszty jakies rachunkowosci i tyle chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikikiki maupa
Jak pracujesz tylko dla tej firmy to pewnie dostaniesz 1 fakturę w miesiącu. Taką "rachunkowość" to możesz sobie poprowadzić we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
a moge podpiac sie po dzialalnosc kogos z rodziny np jak ojciec prowadzi firme uslugowa moglbym to jakos polaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u nas to tak wygląda
chyba trzeba mieć własne biuro rachunkowe, czy jakoś tak, kogoś kto się będzie zajmował księgowością i właśnie nie wiem czy samemu można. Nie znam się na tym kompletnie, ale między innymi i dlatego brat mi odradzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjgojdogvfdvgbd
Nigdzie nie ma takiego przepisu, że księgowość trzeba prowadzić w biurze rachunkowym. Biuro wybiera się dlatego że jest w ogólnym rozrachunku taniej, nie ma się czasu na zabawę z fakturami lub że pracują tam fachowcy którzy wiedzą jakie przepisy wykorzystać, żeby trochę zaoszczędzić na podatkach. W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności dla jednej firmy nie jest to zbyt opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
A jest to prawnie mozliwe by firma dla ktorej mam pracowac majac swoja dzialalnosc oplacala mi zus i dawala mi jakas podstawe jak to sie ma odbywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikikiki maupa
Z tego co wiem, firma odprowadza ci zus jeśli cię zatrudnia. Jeśli ty prowadzisz działalność, musisz odprowadzać zus sam (tzn ze swoich zarobków). To tyle jeśli chodzi o kwestie finansowe. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to wiele firm oferuje prowadzenie księgowości firmom-ludziom z którymi współpracują. wtedy odpadłaby ci cała papierkowo-fakturowa robota łącznie z odprowadzaniem podatków, wypełnianiem pitów i opłacaniem składek. Oczywiście musisz ich zapytać, czy praktykują takie działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
oni mowili ze daja kase na zus i daja podstawe ale ja prowadze dzialalnosc wiec jak oni mi to daja wystawiaja mi fakture czy jak za co bo tego nie rozumie.jak ja cos zobie wystawiam im fakture a jak oni mi maja placic podstawe skoro ja jestem na dzialalnosci sam jak to mozliwe jest prawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikikiki maupa
Ich się pytaj a nie nas. My też możemy to różnie (niepoprawnie) zinterpretować. Być może chodzi o to że do tego co zarobisz dopisujesz sobie podstawę i składkę zusowską i tą kwotę wypisujesz na fakturze. Ale najlepiej zapytaj u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
a znacie kogos kto tak pracuje i wychodzi na tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikikiki maupa
Znamy, jeśli chodzi o prowadzenie działalności w ramach współpracy z firmą, ale te osoby działają w innej branży (nie sprzedają komórek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
tu chodzi o sprzedaz tel i aktywacji czyli doradca firmy telekomunikacyjnej.ciekawe czy narzucone plany sa duze i czy sie na tym wtchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfjgojdogvfdvgbd
No przecież piszesz że znasz osoby, które na tym jakoś wychodzą. Porozmawiaj z nimi i dowiedz się jak im sie wiedzie. Może podsuną ci jakieś rozwiązania, coś doradzą albo zasugerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×