Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość REBUS

praca na wlasnej dzialanosci dla konkretnej firmy oplaca sie?

Polecane posty

Gość koooooooleee
No i jeszcze co do zmiennej podstawy : musi byc to jasno okreslone w umowie. Zebys nie mial problemow z obliczeniem i wystawieniem faktury na poprawna sume

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
a w waszej firmie wy tak placiliscie jak ja mowie tez dawaliscie na zus i podstawe i kazaliscie obliczac to sobie pracownikowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooleee
No my akurat kiedy dawalismy podstawe plus zus, zaokraaglalismy zus do kwoty 250 zl (nie pamietam dokladnie, moze mniej, moze wiecej),i wtedy ustalalismy, ze kwota "pewna" wynosi tyle a tyle, wyliczalismy jego "utarg" ( z reszta kazdy handlowiec wiedzial ile zarobil) i wtedy wystawiali nam faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
no ok ale jak np pierwszy miesiac nie zarobie nic a podstawe mam miec i zus to wystawiam fakture na ta kwote tylko? a jak robiliscie pozniej z podstawa pomniejszaliscie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooleee
Nie, my nic nie pomniejszalismy, bo dawalismy tylko 5% "utargu", ale w naszym wypadku chodzilo o spore utargi, wiec nawet 5% bylo sporo. Na poczatku wystawisz fakture na kwote : podstawa plus zus plus podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
a podatek wynosi w takim przypadku zawsze 22%? a moge podpiac sie pod dzialalnosc kogos z rodziny czy to nie jest mozliwe, np jak ktos ma uslugi transportowe to juz nie bardzo czy jest mozliwosc polaczenia dzialalnosci z kims?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooleee
Moja rada: zastanow sie czy warto ci zakladac firme specjalnie zeby pracowac tam, gdzie ci zaproponowali. Jezeli jestes rzeczywiscie pewien swoich umiejetnosci handlowych, to ok. Ja nie jestem akurat dobrym sprzedawca, wiec wolalabym (na moim miejscu) szukac pracy, gdzie zatrudnia mnie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooleee
jak sie podlaczysz pod dzialalnosc kogos z rodziny to juz bardziej skomplikowane. Napjpierw ktos z rodziny musialby Cie zatrudnic, albo umowa bylaby podpisana przez kogos z Twojej rodziny a firma, ktora chce cie zatrudnic. Po drugie, kazda firma ma swoim statucie liste "kodow" dzialalnosc, ktore wykonuje, np kod XXX - uslugi transportowe. Jezeli nie ma w liscie dzialalnosci innych kodow, to firma moze tylko dzialac w zakresie transportu, no chyba ze przy zakladaniu wpisala sobie, ze bedize wykonywac pelno innych rzeczy, trzeba odnalezc czy na takiej liscie znajduje sie "sprzedaz", "posrednictwo handlowe" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooleee
Podatek VAT wynosi w twoim wypadku 22%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
ogolnie dzieki za rady,ja powiem szczerze ze nie wiem jakby mi szlo bo nie pracowalem nigdy jako handlowiec.obecnie szukam pracy i zastanawiam sie nad roznymi propozycjami miedzy innymi ta.niby z tego co slysze na dzialalnosci mozna wiecej zarobic niz na zwyklej umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Chłopie ja ci to wytłumaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Opłaca ci się to tylko pod warunkiem,że masz jakieś koszty i uciekasz od podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooleee
Mozna wiecej zarobic, bo wtedy ty ustalasz sobie swoj czas pracy, mozesz pracowac po 20 godzin dziennie i nikt ci nie zabroni. Wtedy wiadomo, ze zarobisz wiecej. Problem, ze nie masz platnych urlopow itd. jezeli nigdy nie pracowales jako handlowiec, to ja na twoim miejscu poszukalabym sobie normalnej pracy, nawet wlasnie w handlu, nabralbys doswiadczenia, a wtedy jakby ci to dobrze szlo, moglbys pomyslec o zalozeniu wlasnej dzialalnosci. Jezeli jestes mlody i niedoswiadczony w dziedzinie handlu, to radze nie rzucac sie od razu w zakladanie firmy itd. Unikniesz ewentualnych problemow. Zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
"oni mi gwarantuja podstawe 1500zl netto plus kase na zus to ja mam im wystawic fakturke za to na kwote 1500zl plus kwota na zus plus 22% vatu i na ta cala sume mam im wystawic fakture bym mial na czysto te 1500zl i kase na zus?" Wybacz, ale 1500 to jest kwota BRUTTO. Vat to jest zupełnie inna para kaloszy. Ty od tego 1500 jeszcze walniesz 19% podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Co więcej, SAM się rozliczasz. Możesz nająć biuro, ale bulniesz co najmniej 150-120 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Sam - musisz wiedzieć co i ja, żeby nie narobić bałaganu w papierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
a skad wiesz ze te 1500 to brutto co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Teraz płacisz zusu jakieś 300 stówki ale tylko dlatego,że dopiero zaczynasz. Za nie wiem dokładnie 2-3 będzie na normalnej stawce, a to jest jakieś 700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Bo jestem przedsiębiorcą i wiem jak działa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Cały widz polega na tym, że wtedy oni nie robią obsługi księgowej za ciebie, tylko sam się rozliczasz. No więc to jest oczywiste, to TY płacisz podatki, więc oni płacą ci kwotę BRUTTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
a ty skad wiesz ze 1500zl to brutto gadasz tak jakbys to ty zatudnial wiec moze jak masz doradzac to sprecyzuj swoje wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooleee
Co do kwoty ZUS, to pisalam, ze kiedys to bylo 250zl, rzeczywiscie moze to byc juz okolo 300 i jak pisze przedmowca jest to kwota "promocyjna" dla poczatkujacych przedsiebiorcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Pomyśl przez chwilę. Co zmienia posiadanie działalności? Zmienia tyle, że nie jeste już pracownikiem tylko niejako przedsiębiorcą. Działasz jako podmiot gosp i jako podmiot gosp podpisujesz umowę z drugim podmiotem. Czyli twój przychód tak jak każdej firmy jest przychodzem BRUTTO. Podatek płacisz sam. Po co innego byloby ci potrzebne biuro księgowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
to ze zus wyniesie z 300zl to ok ale czemu sadzicie ze 1500zl to brutto wtedy to wogule jakas lipa by byla bo 1500 brutto to jakies 1000zl do reki wiec cos tu nie haloo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koooooooleee
kolega do kwoty 1500 zl doliczy w fakturze podatek vat, czyli wyjdzie mu potem kwota brutto, a 1500 bez vatu jest kwota netto, chyba ze bylo powiedziane, ze 1500zl to juz jest kwota z podatkiem vat (to juz kwestia co ci powiedzieli w firmie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
wlasnie ze nie wytlumaczyli co i jak gadali ze daja 1500zl wiec ja myslalem ze to do reki jakby bylo inaczej to nie bardzo sie to kalkuluje wogule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Chłopie, krzyczałeś rozpaczliwie, czy ktoś jest w takiej sytuacji i może ci pomóc. Byłam w takiej sytuacji, teraz zatrudniam ludzi i wiem, jak to działa. Więc nie podchodź nieufnie to tego co mówię. Jeśli będziesz miał koszty - samochód, benzyna, wszystko do tego samochodu, materiały biurowe, literatura fachowa i co tam jeszcze racjonalnie się da - to uciekasz przed podatkiem, albo przynajmniej płacisz niższy. I TYLKO dlatego może ci się to bardziej opłacać niż praca na etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Kooooole, czy widzisz różnicę między VATEm który jest podatkiem od towarów i usług a podatkiem DOCHODOWYM??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalagdd
Mówię jeszcze raz - to się kalkuluje jak uzbierasz sobie koszty. Studia płatne też możesz wpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS
kolego to powiedz mi jak ja mam sobie w koszty wrzucac to skoro oni proponuja takie cos ze daja mi 150zl na benzyne i daja mi kase na uzytkowanie auta jakies 300zl jak zgodze sie swoim jezdzic i co to sa wtedy moje koszty te 450zl na miesiac?a tel mi daja i 50zl na polazcenia wiec co to tez mi sie w koszty wlicza czy to taka kwota ktora nie odliczam bo oni mi to daja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×