Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sroshka

Schlecker - praca

Polecane posty

Gość arkola
Ja z niecierpliwościa czekam na KR jak nigdy, bo mam takiego grafiku dosc Tymbardziej ze wszystko musze robic poczawszy od zmiany cen ,zamowien promo i zwykłych zmaiane promocji_zdaza wam sie zebysciue były w sobote na promocje jestescie sami na sklepi?? ja jestem zywym przykładem-flaki wyprówam. A kierowniczka siadzie w biurze i wypisuje pół dnia FV co tez robie PZDR wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie ze sie dziewczyny odezwalyscie bo myslalam ze tylko ja mam problemy z kierownikniczka moze jak nas wiecej sie odezwie to cos z tym zrobia!kurcze pracowac tydzien w tydzien od poludnia jest naprawde nie dowytrzymania.chodzisz non stop do tylu ledwo wieczorem wrocisz do domu a tu znowu trzeba isc do pracy.przepraszam kierowniczki ktore czuja sie obrazone bo chwala im ze sa inne i ukladaja grafiki nie pod siebie i tez chodza od poludnia!jestescie uczciwe wobec pracownikow i rzeczywiscie nie mozna wrzucic was do jednego worka z tymi niesprawiedliwymi!pozdrawiam was goraco.acha!i fajnie ze na niektorych sklepach potrafia sie dogadac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbello
POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH:_)))) CAŁUSKI i WIĘCEJ UŚMIECHU. IDZIE WIOSNA I NA PEWNO BĘDZIE RADOSNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do arkola jakoś nie chce mi się wierzyć, że w lutym miałaś tylko 1 dzień wolny. każdy miesiąc ma określona liczbę dni pracujących - przeważnie jest to okołu 20-22 dni pracy przy pełnym etacie. Nie można przekraczać tej liczby!! Więc ciekawa jestem jakim cudem miałaś tylko 1 dzień wolnego... Co do grafików - zgłoście to dziewczyny. Bo niektóre kierowniczki widocznie przesadzają. Ja rozpisuje wszystko sprawiedliwie i też sklep zamykam często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była pracownica
Witam serdecznie cz ,ktos z pracowników dostał już rozliczenie za rok 2011 będę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Dzwoniłam do Krakowa ale nie potrafią dać jasnej odpowiedzi-jak zawsze zresztą. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pitów-maja czas do konca lutego, wiec jak to w tej firmie w ostatnim dniu beda wyslane..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była pracownica
Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedz. Miłej pracy papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkola
witam do nesi Niestety yak było miałam jeden dzien wolnego bo codziłam ciagle po 3 -3,5 godz Fakt w tym czasie mailam 5 dni urlopu ale druga pracownica tez miale 5 dni urlopu a do tego az o 8-7 dni wolnego,ja 2 razy na rano a reszta popoludniu a druga na odwrotnie 2 popoludnie a reszta rano była razem z kierowniczka gdzie tu sprawiedliwosc?moze dlatego ze to dobra koleżanka naszej kierowniczki. Do jakiego obszaru należycie -chodzi mi o obszar KR??? Widac ze nektore kierowniczki moga byc ok Pozdrawiam Was Wszystkie ziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma ma mia
u nas kierownikiem regionu jest p.R.F ale tego pana nie widziałam juz chyba od listopada;-((Jak jeszcze mial asystenta p.S.L to czesciej zdarzały sie kontrole-a teraz "róbta co chceta" ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do arkola w takim razie Twoj kierownik bedzie musial sie spowiadac z tego przed Panem J... Nie można przekraczać liczby godzin pracujących w miesiącu i to dotyczy wszystkich! Kierowniczkę macie nową czy nieprzeszkoloną? Bo kobieta chyba nie wie jak powinny być rozpisywane grafiki. U nas regionalnym jest p.D.B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie może przekraczać liczby godzin oraz liczby dni pracujących w danym miesiącu. A to, że przyjęła koleżankę - tylko i wyłącznie jej błąd. Odwieczna zasada: Nie przyjmuj znajomych, bo albo nie będzie wykonywać twoich poleceń, albo przestanie być Twoja znajomą. A wszystkie powinnyście być traktowane wszystkich tak samo. U mnie dziewczyny mają tyle samo dni na popołudnie, tyle samo dni na rano - wiadomo, że czasami jedna ma więcej, inna mniej, ale to jest różnica góra 2 dni. Mają parę dni wolnego pod rząd. Grafiki rozpisywane są na brudno, żeby mogły sobie przejrzeć czy wszystko im odpowiada. Jeżeli wypadnie coś nieoczekiwanego to nie ma problemów ze zmianą grafiku. Wszystko zależy od podejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkola
Nesi u nas nie ma czegos takiego jak grafiki na brudno a ja juz dawno nie mialam 2 dni wolnego pod rzad.musze przecierpiec i szukac w miedzy czasie czegos innego bo tak dyskryminowana nie lubie byc.A za kierowniczke praktycznie wszystko robie a ona ... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkola
pan J... jest bardzo rzadkim gosciem a KR to p.E.B ja tam pracuje od roku a kierowniczka jest ponad 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogadaj z kierowniczka, jeżeli nie poskutkuje to pogadaj z regionalnym. Innego wyjścia nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak nam cos niepasuje to trzeba tu napisac i miec nadzieje ze przeczytaja bo jak mozna na kierownika poskarzyc KR jak kierowniczka bedzie sie potem mscic ze jej dupe obrobilas.faktem jest ze grafiki sa niesprawiedliwe a pracy zadanej przez kierownika coraz wiecej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkola
Rozmawiałam juz z kierowniczka i to nic nie dało bo mnsci sie na mnie ze ja z ostatnich 2 dni urlopu sciagnełam bo nie mialam zkim synka zostawic a mial 39,5 stopniagoraczki dostał zapalenia oskrzeli(a sama ma syna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to porozmawiaj jeszcze raz i powiedz ze bylo pismo, ze jest okreslona dni pracujacych i ze ona sie do tego nie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkola
do nesi a jak to jest co do dni roboczych gdzy sie było na urlopie bo ja np byłam w lutym 5 dni a pracuje 18 dni i do na popoludnie-tak może byc?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do arkola
Może ja postaram ci pomóc aby sobie obliczyć ile jest dni roboczych w danym miesiącu wystarczy odjąć dni ustawowo wolne tak na przykład luty ma 29 dni odjąć 8 dni ( soboty,niedziele)zostaje 21 dni roboczych ustawowo, byłaś 5 dni na urlopie to powinnaś przepracować 16 dni, urlop nie daje się w soboty czy niedzielę,jeśli pracowałaś w soboty lub niedzielę to powinnaś dostać za ten dzień wolny w tygodniu.Z tego co piszesz to już za dużo dwa dni przepracowałaś a zostało jeszcze 3 dni do końca miesiąca ??? Napisz czy pracujesz na cały etat czy na 3/4 lub1/2 etatu i czy miałyście zrobiony grafik na cały luty a czy urlop miałaś zaplanowany??? i jakie godziny masz wpisane w urlopie.Nie wiem jak jest u was czy macie Rejestr Czasu Pracy (RCP) bo przecież musisz na koniec miesiąca podpisać zgodność godzin pracy z listą obecności i nie może być tak że przepracowałaś 18 czy 20 dni bo to jest niezgodne i karalne. Jeśli pracowałaś w sobotę czy niedzielę tylko 2 godziny to musisz za to dostać w tygodniu wolny cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkola
Podane przezemnie dni to juz sa za cały miesiac.ogolnie liczba godzin mi sie zgadza bo mialam 20 nadgodzin ogolnie w lutym mam 84 h bo druga osba byla tez 5 dni na urlopie.Pracuje na 1/2 etatu.dzieki za tak szczegoloawa odpowiedz i ty;lko jak pojde do pracy to sprawdze rejest czasu pracy.Tylko u nas jest tak ze zaraz na poczatku miesiaca musimy ja podpisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do arkola
Tabela czasu pracy w 2012r MiesiącLiczba godzin pracyLiczba dni pracyLiczba dni wolnych Styczeń 168 21 10 Luty 168 21 8 Marzec 176 22 9 Kwiecień 160 20 10 Maj 168 21 10 Czerwiec 160 20 10 Lipiec 176 22 9 Sierpień 176 22 9 Wrzesień 160 20 10 Październik 184 23 8 Listopad 168 21 9 Grudzień 152 19 12 Łącznie 2016 252 114 Jeśli tak jak piszesz masz 1/2 etatu to w lutym powinnaś przepracować 84 godz ale że masz dopracowania 20godz to masz 104 godz w raz z urlopem. W lutym masz mieć 21 dni pracy i 8 dni wolne ustawowe ale byłaś na urlopie 5 dni więc 21-5 = 16 dni powinnaś pracować jeśli natomiast w tych 16 dniach pracowałaś w sobotę lub w niedziele to powinnaś dostać w tygodniu wolne.A co do pracy tylko na popołudniu jeśli nie masz tego w umowie że praca tylko na popołudniu i kierownik notorycznie to stosuje w każdym miesiącu to jest to dyskryminacja ( inaczej prześladowanie) pracownika co podlega to pod mobbing.Przedtem kierownik siedział tylko za biurkiem i pracował na ranne zmiany ale w obecnych czasach pracodawcy wymagają od kierownika nie tylko dobrego zarządzania sklepem ale też pracy na kasie i w różnych godzinach przez to że zatrudniają mało pracowników i to nie na cały etat. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to postaram ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do arkola
coś tutaj kręcisz bo z twojej wypowiedzi widać coś zupełnie innego piszesz że miałaś tylko 1 dzień wolnego w lutym byłaś 5 dni na urlopie i masz pracować przez 18 dni to policz 1+5+18=24 dni Luty ma 29dni to 29-24=5 a w te 5 dni to co pracowałaś czy miałaś wolne????????? mimo to powinnaś pracować w lutym odliczając urlop i dni wolne ustawowo tylko przez 16 dni a nie przez 18 dni a wolnego to z obliczeń wychodzi że miałaś więcej niż 1 dzień. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak myślicie będzie jakiś fundusz socjalny?bo na razie nic nie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do arcola EWIDENCJĘ CZASU PRACY PODPISUJE SIĘ POD KONIEC MIESIĄCA!!!! KIEDY KIEROWNIK UZUPEŁNI PRZED WYSŁANIEM DO KR WSZYSTKIE DNI!!! Nie rób tego nigdy więcej. Jak można podpisywać pusta kartkę!! Radzę Ci spisać sobie inne miesiace czy wszystko Ci sie zgadza...I sprawdzić w listą przepracowanych godzin! urlop liczy sie jako dzień pracujący. skoro jesteś na pół etatu, czyli masz 20 godzin tygodniowo, kazdy dzien urlopu liczy się jako 4 godziny pracy. Maksymalny liczba pracy w lutym to 21 dni!! Skoro miałaś 5 dni urlopu to mimo wszystko powinnaś jeszcze pracować maksymalnie przez 16 dni!! 16+5=21 dni i 8 dni wolnego łącznie z niedzielami. Jeżeli pracowałaś więcej, to firma oczywiście wypłaca za to pieniądze, ale przeważnie jest tak, że kierownik musi się konkretnie spowiadać dlaczego zaistniała taka sytuacja. Radzę również posprawdzać paski z wypłaty, czy liczba godzin na paskach zgadza się z tym co jest w Ewidencji Czasu Pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dddddd fundusz jest, niektóre sklepy dostały już regulaminy. Więc powinnaś dostać go z następną dostawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do arkola u mnie KR była p.E.B i praktycznie za każdym razem sprawdzała grafiki więc dziwię się że u was nie zauważa błędów jakie robi twoja kierowniczka . robiąc grafik przez pomyłkę zrobiłam sobie 22 dni pracujące zamiast 21 to musiałam się ostro tłumaczyć u p.J. To samo pewnie spotka twoją koleżankę jak tylko się dopatrzą w krakowie że masz wiecej przepracowanych dni niż powinnaś.teraz moją KR jest p. M.J. i ona również sprawdza grafiki czy wszystko jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do motorolka25
Do nas KR przyjezdza srednio raz na 1,5 miesiaca.przeliczyłam dni i mam co do ilosci dnimtak jak wyliczyła mi nesi ale patrzac sie na grafik kolezanki z pracy pracujacej tez na 1/2to jestem pokrzywdzona .Ja czekam na KR z niecierpliwoscia bo sie chce spytac jej czy tak to moze byc tzn jzeb jedna z pracownic była faworyzowana a druga czyli ja tylko na popoludnia chodzila. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po porostu spróbuj porozmawiać jeszcze raz w Kierowniczka i powiedz jej, że również chcesz chodzić na rano. Spróbujcie to najpierw rozwiązać między sobą, KR to ostateczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ze sie wtrace ale naprawde wierze dziewczynie ze z niektorymi kierowniczkami poprostu nie da sie pogadac.U nas jest to samo non stop od poludnia niekiedy wypada w tygodniu 3 lub 4 dni w tym sobota w ktora oczywiscie my zamykamy.jak sie ma dziecko i to dziecko chodzi do przedszkola to niekiedy odprowadze je do przedszkola potem biegne od poludnia do pracy wracam ok 20 dziecko spi lub zasypia i tyle sie z nim widze i tak dzien w dzien.mam wrazenie ze jestem tylko matka od parady reszta robi babcia lub tata.bo kierowniczki od poludnia nie chodza.KR tego niesprawdza bo juz dawno by cos z tym zrobila a nie pojde jej tego powiedziec bo potem bedzie sie mscic nasza kierowniczka.gdyby dzielily my sie sprawiedliwie ze kierowniczka by tez chodzila od poludnia to zadna by z nas tego niepoczula ze jest non stop od poludnia.a jak kierowniczce cos powiesz to ci odpowie ze jak sie niepodoba to won i tak w kolo macieja a my cierpimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tag12
A słyszałyście o czymś takim jak doba pracownicza?. Chodzi o to,że nie można na drugi dzień iść do pracy prędzej niż w dzień poprzedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×