Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łuszczyca

Łuszczyca

Polecane posty

Gość Łuszczyca

Choruję na nią od 25 lat, udawało mi się zaleczyć z dłuższymi lub krótszymi przerwami, jednak teraz cześć dostepnych środków farmakologicznych została wycofana z aptek - nagle zaczęły być szkodliwe, jakoś nikt tego wcześniej nie zauważył .Najgorzej jest na głowie, w tej chwili łupy schodzą mi razem z włosami, zmiany pojawiły się na plecach, brzuchu i ramionach. Lekarz też nie jest w stanie pomóc. Jesli macie jakiś sprawdzony sposób, prosze o poradę. Będę wdzięczna za każdą poważną wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężko tak doradzić...to bardzo osobiste.. Podam te leki które przypisał lekarz.. 1.Szampon Mediket ictamo 2.płyn Cerkosol do wcierań w skórę 3.Diprosalic płyn na recepte sterydowy 4.Cutivate-krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łuszczyca
Dzięki. Z tych podanych przez Ciebie stosowałam 2 - 3 - 4. Wcześniej udawało mi się opanować wysiewy szamponem Proderm, no ale od pewnego czasu go zakazali produkować i mam problem. Chwilowo pomógł niemiecki Stieproksal, w Pl dostępny tylko Stieprox, czyli jego słabsza wersja. Niestety - też już nie działa. To krepujące iśc do fryzjera, na basen, do lekarza ...i wszystkim tłumaczyć, że to nie jest zakaźnie, tylko dziedziczne, bo wyglada to okropnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amaranth17
Witam. :) Wiem, co przeżywasz. :( Sama choruję na łuszczycę, pierwszy wysiew pojawił się trzy lata temu, na początku zauważyłam malutką kropeczkę na nodze, później na głowie. Moi rodzice też są chorzy, więc od razu zorientowali się, co mi dolega. Przez prawie rok nie mogłam tego zaleczyć, całe lato przechodziłam w koszulach, zaczęły mi wychodzić włosy. Chyba nie muszę dodawać, że dla takiej młodej dziewczyny to straszna sprawa (teraz, z perspektywy czasu, wiem, że ludzie są w dużo trudniejszych sytuacjach, ale wtedy. . . szkoda gadać). Próbowałam wszystkiego - byłam w On Clinic, u ojców bonifratrów, u wszystkich dermatologów z bliższej i dalszej okolicy - nic nie pomagało. W końcu trafiłam do zielarki z Katowic, poczatkowo podchodziłam do tego sceptycznie, ale po miesiącu picia ziół aż oniemiałam z wrażenia - zmiany znikały w oczach, skóra się goiła, włosy przestały wypadać. :) Jedno jest pewne - liczy się systematyczność. Ale naprawdę warto - już dwa lata nie mam problemów z łuszczycą, czasami tylko wyskoczy coś we włosach, ale to pikuś. Acha, nie mogę pić mleka, jeść kwaśnych owoców(jabłek, cytrusów) i pomidorów. :) Jak znajdę tę kartkę z ziołami, to ja przepiszę. Pozdrawiam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amaranth17
glistnik 50 g z. krwawnika 30 g skrzyp 50 g nagietek 50 g przetacznik 50 g pokrzywa 50 g rumianek 50 g dąb 20 g wierzba 50 g dymnica 30 g liść orzecha 30 g wiązówka 50 g Zmieszać wagowo, łyżkę ziół zaparzyć szklanką wody na 10 minut i pić taką porcję 3 razy dziennie pół godziny przed jedzeniem. Smak nie jest najgorszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łuszczyca
Już przepisałam, jutro zamówie z aptece, bo ja baba ze wsi jeZdem, to u nas takie wynalazki tylko na zamówienie :) Stokrotne dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amaranth17
Ja też ze wsi. :classic_cool: Mam nadzieję, że pomoże, trzymam kciuki. :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łuszczyca
Kiedyś próbowałam Tpmbaka, to co on poleca, ale nic z tego, nie zadziałało, teraz nastawiam się bardzo pozytywnie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Duża 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łuszczyca
Oczywiście miało być TOMBAKA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulka022
NAJLEPSZA MAŚĆ JAKA JEST NA ŁUSZCZYCĘ TO LORINDEN A,PISZE CI Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA.BO JA TEŻ CHORUJE NA TĄ CHOROBĘ ALE OD TEGO CZASU CO UŻYWAM TĄ MAŚĆ I CHODZĘ RAZ PO RAZ NA SOLARIUM I NAPRAWDĘ JEST REZULTAT U MNIE JUŻ PRAWIE TEJ CHOROBY NIE WIDAĆ.ALE TĄ MAŚĆ DOSTANIESZ TYLKO NA RECEPTĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek_86
niestety nie ma dobrego lekarstwa na łuszczycę, jedne leki pomagają inne nie, niestety każdemu pomaga co innego, do tego dochodzą inne choroby, uwarunkowania organizmu, pogoda ... czynników jest wiele, znam osoby, którym np. pomogła ta maść: http://leczenieluszczycy.pl/, ale wiem, że są też taki, które leczą się u lekarzy i również im to starczy, po prostu trzeba szukać i się nie poddawać da się wygrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co pomogły komusc te zioła jeszczce na łuszczyce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zachorowalam 3 lata temu , zaczęło się od plamy na kolanie , dermatolog przepusala mi belosilac zeszło od razu po pewnym czasie wróciło ale zawsze pomaga. Teraz karmię piersią i praktycznie wszystkie leki są zakazane więc gdy już pojawią mi się rany i świąd nie do wytrzymania to smaruje ta maścią doraźnie przez dwa dni na noc i na jakiś czas mam spokój :) inaczej się nie da a ta maść naprawdę działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W walce z łuszczycą wsparciem jest żywa sól magnezowa. Stosuje się ją do kąpieli, można też robić okłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli podejrzewacie u siebie łuszczycę to w pierwszej kolejności musicie iść do dobrego dermatologa. Powinien ocenić zaawansowanie problemu i doradzić Wam najlepsze rozwiązanie. W moim przypadku padło na produkty dr. Michaels, które pomagają. Bez lekarza jednak bym ich nie znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Sraaaajkels!!! Kupa goóóówna na parafinie w cenie z kosmosu! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara771
Tutaj http://oberclinic.pl/zakres-uslug/dermatologia/luszczyca/ macie namiary na klinikę, która specjalizuje się w leczeniu łuszczycy. Warto się do nich udać, bo niewiele osób choruje na tę chorobę. Tylko dzięki wiedzy i doświadczeniu lekarza można pozbyć się problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetta87
A czy Twój stan poprawia się latem? U mnie tak było dlatego drogą logiki doszłam do naświetlania lampami LED LPL. Zapytaj o nie w gabinetach kosmetycznych i klinikach urody i zapisz się na zabieg - u mnie zadziałało może tobie tez pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam pić dużo wody, jakiś wyjazd nad może, oraz stosowanie kremu na łuszczyce z oleju konopnego jakim jest Psoris Premium, który obecnie jest najbardziej skuteczny jeśli chodzi o zwalczanie łuszczycy, tylko nie wiem jak jest z jego dostepnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, tak jak napisała shyg3rl, ja jeszcze dorzucę to żebyś najpierw zaakceptowała swoją łuszczycę i mniej się stresowała, ale stosowanie tego kremu też jest ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruha
moja 13 letnia córka 3 lata temu dostała łuszczycy. Bardzo ją swędziały kolana, łokcie teraz czasami pokazują jej się lekkie zmiany na plecach i w okolicy kości ogonowej i na głowie w okolicy karku ale to bardzo malutkie. Byliśmy u wielu dermatologów maści przeróżne: edelan na kolana i łokcie, daivobet na skóre głowy, belosalik, wcześniej inne ale nie pamiętam nazwy już . Dziś zamówiłam przez internet maść psoris premium, zobaczę jak ta maść będzie działała na skórę córki. Czytając różne opinie ludzi piszą ze jest rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie łuszczycy jestem od kilku lat i również miałam problem ze znalezieniem konkretnego i dobrego leku. Każdy dawał poprawę tylko na jakiś czas. Postanowiłam, że zaoszczędzę pieniądze i zamówię produkty DR Michaels. O dziwo, bardzo dobrze na mnie działają. Mam maść i szampon. Zero sterydów, same naturalne składniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PSORIS - mnie ta maść pomogła na moją łuszczyce. Kupiłam w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×