Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łuszczyca

Łuszczyca

Polecane posty

Gość gość
Przestrzegam przed lekami sterydowymi, zwłaszcza w przypadku małych dzieci! Sterydy działają szybko i dają dobre rezultaty, ale niestety na krótko, potem już jest tylko gorzej - skóra przyzwyczaja się do nich i potrzebuje coraz większych dawek. Jest bardzo duże ryzyko wystąpienia poważnych efektów ubocznych; zaniki skory w miejscach, gdzie łuszczyca występuje najczęściej, może wystąpić również depresja polekowa i naprawdę wiele innych. Po wielu latach stosowania sterydów zmiany są nieodwracalne, lekarze, którzy tak beztrosko przepisują te maści zachowują się wyjątkowo nieodpowiedzialnie. U mnie nic tak dobrze nie działa jak delikatne preparaty, najlepiej 100% ziołowe. Trudno takie znaleźć nawet w aptece. Ja znalazłam sklep z produktami konopnymi i to był strzał w 10! Mam dużo mniej tych okropnych plam na skórze a to po 3 dniach od zastosowania dzięki maści uniwersalnej którą znajdziecie na konopiafarmacja pl . Córka niestety też ma łuszczycę i dla niej kupiłam z tego sklepu maść baby polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Delatar-ale wycofany od lat. Ja mam przepisaną masc do robienia-skład jak w delatarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam to samo, mam łuszczycę skóry głowy, i mimo stosowania leków łuska tylko się rozrastała. W tym momencie leczę się dwutorowo, stosuje daivobet raz dziennie oraz raz dziennie nakładam na łuskę olejki, żeby ją nawilżyć i zmiękczyć. Efekty widać, łuska schodzi bez problemu (bez włosów) po olejku, a lek nakładam już na czystą skórę. Łuska powoli zmniejsza się, blednie. Daivobet jest na receptę więc musi ci go przepisać lekarz, ale olejki są ogólnie dostępne wszędzie, ja swoje kupuje w aleolej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia9022
Postanowiłam, że kupię sobie preparaty Dr Michaels i sprawdzę, bo może one okażą się dla mnie cudem. Są to droższe produkty, ale dostępne bez recepty. Muszę sprawdzić tylko sobie próbkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adiannaanna21
Bardzo dużo porad znajduje się na stronie blogu https://www.febumed.com.pl/Luszczyca-a-leczenie-bez-recepty-metody-i-porady-specjalistow-blog-pol-1520249377.html Łuszczyca jest zapalną, nawracającą chorobą skóry. Stygmatyzacja osób dotkniętych łuszczycą skutkuje ich całkowitą izolacją od otoczenia. Uporczywe nawroty choroby negatywnie wpływają na ogólny wygląd i kondycję skóry. Istnieją jednak bezpieczne metody pozbycia się tego problemu. Zastosowanie dermo kosmetyków, dostępnych bez recepty, wyraźnie poprawia wygląd skóry chorego na łuszczycę oraz wpływa na jej większą elastyczność i nawilżenie. Co ważne, preparaty te nie działają szkodliwie na organizm, a są bardzo skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też kiedyś miałem podobny problem, ale udało mi się go wyleczyć stosując olejek mleczny do kąpieli oraz emulsję do mycia twarzy i ciała https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2 Oczywiście zanim zdecydujesz się na jakikolwiek produkt, koniecznie skonsultuj się ze swoim dermatologiem, ponieważ może okazać się, że dany produkt przyniesie odwrotne skutki do oczekiwanych. Mi na szczęście udało się dobrać idealny zestaw, który w bardzo krótkim czasie poprawił mój stan skóry. W dalszym ciągu używam olejku, ale głównie w ramach profilaktyki, żeby nie dopuścić do nawrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosmetyki Garra Rufa przeznaczone do skóry z problemami takimi, jak egzema, łuszczyca, grzybice, różnego rodzaju zmiany zapaleniowe skóry (m.in. atopowe zapalenie skóry) , itp., są dostępne na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy na allegro kosmetyki Garra Rufa. Producent pisze, że na łuszczycę też pomagają. Działanie jest oparte na enzymie tej rybki, od której jest nazwa. Opis i produkty pod linkiem https://allegro.pl/uzytkownik/Pepetrzeci?order=m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam łuszczycę przez ponad dziesięć lat. Oczywiście leczyłam się farmakologicznie, ale miałam i tak zaoraną twarz. U mnie nachodziło z szyi, aż na czoło praktycznie. Co mi pomogło? Przede wszystkim terapie nawilżające, no i antybiotyki, chodzenie do dermatologa i na zabiegi medycyny estetycznej, głównie głęboko złuszczające naskórek, regeneracyjne. Z tych najlepszych moim zdaniem kosmetyków to http://www.drduda.pl/pl/program-czterech-krokow-w-pielegnacji-skory-luszczycowej/. Praktycznie cały czas masz nawilżoną skórę. Zrezygnowałam naturalnie w międzyczasie z mocnego makijażu. Jest znacznie lepiej. Może ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry :) Mam na szczęście tylko zaatakowaną dłoń ,ale od strony wewnętrznej ,więc dosyć uciążliwe ,kiedy tworzą się rany .Po każdym myciu rąk wcieram taki balsam do ciała Emolium Diabetix .Wczoraj moczyłam stopy w wodzie z dodatkiem ałunu w proszku ,działa złuszczająco ,wiec moczyłam też dłonie .Potem natarłam Emolium .Dzisiaj moja dłoń jest gładka .Leczyć pewnie nie leczy ,ale chyba pomaga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marian332
Centrum Medyczne Synexus prowadzi aktualnie rekrutację do badania w łuszczycowym zapaleniu stawów. Każda pełnoletnia osoba, która leczy się z powodu łuszczycowego zapalenia stawów i byłaby zainteresowana poznaniem szczegółów proszona jest o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu : 22 203 03 00 w celu umówienia bezpłatnej konsultacji lekarskiej. Konsultacje odbywają się we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni i Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamawia się samemu w recepturze aptecznej i ma się skład dobrany . U mnie nie wiedziałem wtedy ,a wywalało bo gromada syfu jest w nich co daje swąd i jak nasila wywalanie nowych obszarów. Smaruję się, ale bez parafiny czy gliceryny i tych sztucznych zaprawiaczy to wreszcie ulga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na łuszczycę i wszelkie zmiany bardzo dobre sa kosmetyki cetaphil. Sama posiadam kilka z nich, bo przy łuszczycy pielęgnacja to numer jeden. Moim ulubieńcem jest emulsja cetaphil em i balsam do ciała tez tej firmy, stosuję je dość często i moje paskudne dolegliwości związane właśnie z łuszczycą minęły, zwłaszcza oszpecające mnie placki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam łuszczycę już 22 lata. A krem sorion stosuję od lutego br.i w porównaniu do innych medykamentów zdziałał w moim przypadku cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam WYPAD spamerskie ściery!!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam na łuszczycę kosmetyki Garra Rufa. Zapraszam do sklepu internetowego https://expedit.com.pl/. Kosmetyki są skuteczne przy regularnym stosowaniu. Pozdrawiam Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Garra Rufa - kosmetyki do skóry z problemami na Expedit.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przestałam faszerować się lekami i maściami, które uwielbiają przepisywać lekarze i trafiłam z polecenia do vimedu na komory hiperbaryczne i na prawdę szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łuszczyca jest bardzo wstydliwą chorobą przynajmniej dla mnie. Mialam spory wysyp łuszczycy na skórze i to w widocznych miejscach dlatego często chodziłam w długim rękawie nawet jak było ciepło. Ciotka która jest pielęgniarką powiedziała mi że zna dobry żel na łuszczyce Dermatoxin i żebym sobie poszła do apteki i kupiła. Zrobilam zgodnie z zaleceniami i rzeczywiście preparat mi pomógł.. jak gdzieś widzę że nawracaja sie te plamy to od razu smaruje te miejsca nie czekam aż sie większe plamy zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaulaaa
Kremów, maści dostępnych na rynku jest bardzo dużo przynoszą krótkotrwałą ulgę. Warto zacząć od eliminacji produktów które wywołują stan zapalny, ja wykonywałam Test Nietolerancji Pokarmowej dokładnie Kod Metaboliczny 200 który w bardzo fajny sposób pokazuje reakcje na dany produkt spożywczy. Kolejnym krokiem jest komora hiperbaryczna! Niesamowite, potwierdzone efekty. Już po kilku zabiegach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janinajonik
O leczeniu, przebiegu choroby oraz pierwszych objawach można przeczytać na stronie http://www.swiatdietetyki.pl/choroby/luszczyca/ i tam też zachęcam zajrzeć. Choroba może zostać wyleczona w pewnym stopniu dzięki odpowiedniej diecie oraz samodyscyplinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaKaja
Spróbuj skorzystać z oleju konopnego lub typowo jakiś maści czy kremów na łuszczycę lub AZS. Mi najbardziej pomaga krem z konopi na łuszczycę ze strony: www.konopnymarket.pl . Stosuje codziennie, moja skóra z dnia na dzień wygląda lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeronikaBednarz

Spróbuj kremu z konopi: https://www.konopnymarket.pl/pl/p/Krem-z-konopi-na-luszczyce-Hemp-Care-200-ml-Virde/102  . Stosuje od jakiś dwóch miesięcy i widzę poprawę. Również w moim przypadku nie pomogły leki przepisane przez lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofijka

A orientujecie się, ile się czeka na zrobienie takiej maści w aptece? Która mi to zrobi najszybciej? Dostałam do zrealizowania, ale w aptece pod blokiem mi odmówili, bo to ponoć nie każda ma zaplecze. No i w sumie to teraz nie wiem, gdzie iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krófffka

Jeśli jeszcze szukasz to do DOZ się przejdź, tam na pewno robią, regularnie u nich takie robione kosmetyki zamawiam, bo mój dermatolog to ich fanem jest 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartalala

A długo czekałaś na taki zamówiony w DOZ kosmetyk? Jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakialat

A gdzie w ogóle szukac stacjonarnych aptek DOZ? Bo tak się składa, że bede potrzebowac własnie taki lek recepturowy na zamówienie i trochę się boję czy mi go zrealizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krófffka

Na pewno jak w google wpiszesz apteka doz to znajdziesz w swojej okolicy. Szybko dosyć realizują ja mialam jakoś po dniu czy dwóch do odebrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneka

A wiecie może, czy wszystkie leki realizują? Ja mam konkretnie do zrobienia krople do oczu, więc wiem, że może być z tym różnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×