Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Diabeł Wpieniacz

płyta indukcyjna czy gazowa??

Polecane posty

Gość Inez123
Och... Płyta indukcyjna... Moje marzenie... Marzenie, które już się spełniło... W jaki sposób? Po prostu wyszukałam odpowiedni model i 'łapu-capu' i już mam! A gdzie to wszystko dokonałam? Na kreocen.pl! Moim wyborem stała się: http://www.kreocen.pl/produkt/SIEMENS-Plyta-indukcyjna-EH375CE11E-18_1152_698450.html! Jak dotąd, działa bez zarzutu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w jakimś programie kulinarnym ktos kiedyś korzystał z płyty indukcyjnej?!NIE,profesjonaliści gotują tylko na gazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vin_
Może przejrzyj sobie płyty jakie mają na stronie www.solgaz.eu . Ja już sobie upatrzyłem ten najmniejszy model na 2 palniki i chyba zamówię. Generalnie boję się ognia, mam złe doświadczenia, więc wolałbym, żeby go nie było u mnie w kuchni ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeewa1978
Dziewczyny, do mojej nowej kuchni kupiłam z indukcję firmy Solgaz. Łatwa w utrzymaniu, sprawdza się bez zarzutu. Zauważyłam, że mają w swojej ofercie również płyty gazowe, gdzie nie jest wytwarzany płomień :o żałuję, że wcześniej nie zagłębiłam się w ten temat, bo wydaje się ona bardzo interesująca. Czy ktoś z Was ją posiada? Czy rzeczywiście oszczędność jest zauważalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1986_KRK
My mamy Solgaz w domu i jest super! Niby gazówka ale z ceramiczną górą :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gazowa - lepiej smakuja rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyrmenka91
naturalne - masz w gazowej ogien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po 8 latach przechodzę z ceramiki na gaz i to świadomy wybór, po prostu przygotowanie jedzenia przynosi więcej frajdy a otwarty płomień daje dużo więcej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam płytę indukcyją z panasonica i jestem z niej bardzo zadowolona. Jednak myślę że to od Ciebie zależy co chcesz mieć w kuchni, co będzie łatwiej Ci czyścić i łatwiej utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tylko gazowa,bo często wyłączają prąd i nie chce zostać bez możliwości zrobienia sobie czegoś ciepłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie to też gazowa. Taką mam i teraz będę zmieniał na 5 palnikową Amicę In 900. Teraz mam na 4 i czasami mi brakuje miejsca;/. A tak mam dodatkowy, duży palnik na środku i to jeszzce z elektronicznym zapłonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chyba wiem która to jest płyta. To jest ta wersja na szkle? Jak ci się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja także jestem za płytą indukcyjną, mam ją w swojej kuchni i jestem zadowolona, to model do zabudowy od Kernau - http://www.kernau.com/produkt/kih-6411-4b-plyta-indukcyjna-do-zabudowy.html Wcześniej mieliśmy standardową kuchenkę z palnikami na gaz i w tym zestawieniu płyta indukcyjna jest bezkonkurencyjna. Na pewno ich ogromnym plusem jest fakt, że w czasie gotowania powierzchnia płyty pozostaje zimna, nagrzewa się jedynie dno garnków. Poza tym, w przypadku płyt indukcyjnych oszczędność energii w porównaniu do standardowych płyt grzewczych może wynosić nawet do 25%. Dzieje się tak dlatego, ponieważ płyta indukcyjna rozpoznaje wielkość naczynia, a przez to dostosowuje pole powierzchni grzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma ktoś może płytę gazową z solgaz-u? przymierzam się do wymiany starej kuchni gazowej Amica na płytę chyba właśnie gazową. Nie wiem tylko czy na "zwyczajną" czy gaz pod szkłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko piec z płytą gazową a piekarnik elektryczny,u mnie zdarzają się wyłączenia prądu i wtedy jest się uziemionym,bo wszystko jest na prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1985_poznan
Ja mam gazowa plyte ceramiczna solgazu i jest super, dobrze ze mi znajoma polecila bo nawet bym o nich nie wiedziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byelby dzialala - ta z matrixmedia jest spoko mam podobna w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka:). Ja to gazu nie lubie i już od dawna miałam indukcje. Teraz chce zmienic na coś nowocześniejszego i bardziej oszczędnego w prąd. Ma ktoś Amica PI7551RSTK? Jakie oceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirkabelkaa
Jak dla mnie to tylko indukcja. Łatwo wyczyścić, szybciej się gotuje, dziecko mi się nie poparzy i jakiej wielkości garnka bym nie postawiła zawsze grzeje się równo i tak samo. Ja mam ten model, można łaczyć pola grzejne i stawiac naczynia o różnych kształtach: http://www.electrolux.pl/Produkty/Gotowanie/P%C5%82yty-do-zabudowy/P%C5%82yty-indukcyjne/%20EHX8H10FBK/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nette34
Ja również mam płytę indukcyjną. Wprawdzie na początku miałam obawy w zakresie tego czy będzie droga w użytkowaniu czy nie. Kilka koleżanek jednak polecało tak wiec postanowilismy sobie z męzem kupić. Nie żałuję bo wcale nie jest taka droga. Rachunki za prąd podskoczyły do góry ale nie płacę za gaz tak więc jedno wchodzi w drugie. Zdecydowałam się na plytę firmy Candy ( na stronie jest ich katalog: http://www.candy.pl/pl ) Jest to prosta czarna płyta z kilkoma polami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też po latach w końcu zdecydowaliśmy się na płytę indukcyjną. Podobały nam się te Amici z In i taką wzięliśmy. Chyba model 6544, czy jakoś tak. Na prawdę super wykonanie, szybki też nagrzew i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasiek2345
Jeśli chodzi o wybór pomiędzy indukcyjną a gazową to od siebie polecam indukcyjną. Może i ciut drożej wychodzi eksploatacja (w przeciwieństwie do gazowej), jednakże potrawy przygotowuje się szybciej. Przeczytaj sobie też o jej montażu: http://wladyslawzamoyski.pl/samodzielne-podla%cc%a8czenie-plyty-indukcyjnej-i-inne-instalacje-elektryczne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam okazję gotować i na płycie indukcyjnej (obecnie w domu), i na gazowej (w wynajmowanym mieszkaniu) i zdecydowanie wolę te pierwszą. Komfort gotowania jest o wiele większy, a poza tym potrawy są szybciej przygotowane :). Płyty indukcyjne według mnie mają jedną wadę - potrzebują specjalnych garnków, ale to wydatek na lata, więc nie jest aż tak źle :). Wszystkim osobom nieprzekonanym do indukcji polecam ten tekst - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/sprzet-agd/plyty-indukcyjne/grzanie-na-zimno-sekrety-indukcji-26.html, opisano tam najważniejsze zalety płyt tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzieliście te płyty gazowe Amici robione na szkle z tymi żeliwnymi rusztami? My ostatnio ogląaliśmy w sklepie i rewelacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest właśnie najlepsza opcja. Sama zastanawiałam się nad tym co kupić i trafiłam na robota w fajnej cenie na electro.pl. Myślę że jest to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×