Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

justi czasami odczuwamy skurcze macicy, które są zupełnie normalne, ale jesli skurcze i twardnienie pojawiaja sie czesto mówi sie o tak zwanym "stawianiu macicy", wszystko co cię niepokoi lepiej zgłosić lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Magdae! Właśnie usypiam na siedząco przed komputerem w pracy, jak wracam do domu, to muszę się zdrzemnąć, bo jestem nie do życia, poranne wstawanie idzie mi bardzo ciężko - to a propos senności w drugim trymestrze, u mnie najwyraźniej niewiele sięw tej kwestii zmieniło... Mdłości na szczęście jużw ogóle nie mam. Co do przekrwionej śluzówki, to rzeczywiście zrobiła się jakaś bardziej wrażliwa, ale u mnie to raczej odrobina krwi czasem jak wydmuchuję nos, tak minimalnie, nawet specjalnie mnie to nie zaniepokoiło, czytałam, że w drugim trymestrze można mieć krwotoki z nosa i że to normalne. Brzuszek urósł, a jakże, ciekawa jestem bardzo co powie na to mój Mężczyzna, widział mnie jakieś 3 tyg. temu. Mim zdaniem wyglądam teraz jakbym połknęła piłkę do siatkówki, no i połowa tej piłki wystaje. Ruchy czuję bardzo delikatne, wciąż czekam na kopniaka. Ale tak generalnie to czuję się znacznie lepiej niż w I trymestrze, zwłaszcza psychicznie - od ok 1,5 mies. nie mam plamień i mogę w miarę normalnie funkcjonować, chodzić na spacery, pracować, spotykać się ze znajomymi, itp. No i ta senność nie jest jednak taka jak na początku - wtedy potrafiłam przespać pół dnia. No ale nie chodziłam do pracy, więc miałam taką możliwość. Znalazłam już basen, teraz tylko umówić się na konkrtny dzień i mama z dzidziusiem troszkę się usportowią ;). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdae
dzieki wielkie za odpowiedz!!!!!!zycze wszystko co dobre!!!ja tez ruchy czuje dosc nisko ale na ostatnim usg lozysko nie bylo za nisko wiec nie wiem jak to jest moze teraz zrobilo sie za nisko -tego na razie niestety nie wiem ale juz niedlugo!!jezeli lozysko nie bedzie za nisko a ruchy nadal niziutko to znaczy ze wszystko ok!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniżej wklejam dla zainteresowanych link do artykułu z dzisiejszej Gazety pt. \"Jak nosić niemowlę\". Gdyby link nie działał, tzn, że gdzieś jest niepotrzebna spacja (czasem Kafeteria sama ją wstawia, nie wiem dlaczego, nie widać tego przed wysłaniem posta) - należy wtedy skopiować link, wkleić w pole adresowe i zlikwidować ewentualną przerwę. http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79399,1326219.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przy pierwszej ciazy ruchy czulam kolo 20 tyg -dokladnie nie pamietam bo to bylo bardziej podobne do burczenia w brzuchu. podczas 2 wyczulam ruchy w 14 tyg ZAJEBISTE UCZUCIE :) pozdrowienia dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! dzisiaj pracuje w troche innych godzinach 15-23 i mialam plan pospac do 12, ale obudzilam sie z rana, mezowi zrobilam sniadanie i lunch. woooow az sama nie wierze, on z reszta pewnie tez :) mamahuberta....widoki,lasy, jeziora,czyste powietrze i taki troche zwolniony tryb zycia, zastepuje mi wszystkie uciechy i plusy zycia w wielkim miescie. pochodze z Lodzi,gdzie sie wybawilam i wychodzilam chyba na cale zycie, bo tutaj w ogole mnie to nie ciagnie. magdae....ja tez czasami jak dmucham nosa to troszeczke krwi sie pokazuje,ale jak ktos wczesniej napisal...to normalne w naszym stanie. brzuch...dzisiaj po raz pierwszy przyszlam do pracy, w takiej obcislej bluzce,ale ciazowej i bardzo wygodnej. takze jezeli ktos jeszcze nie wiedzial o moim stanie,to sie dzisiaj dowiedzial, bo brzuszek juz widac. zwazylam sie i przeliczylam ile to na kilo przytylam i wychodzi mi ok 3 -3.5kilo. w czwartek mam wizyte u lekarza i pewnie mi wyznaczy usg aby podgladnac czy to Mateusz czy Zosia? :) a ja sie zajadam ostatnio chlebkami \'wasa\' i mi bardzo smakuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek :) MamaHuberta mnie lekarz przepisał ten żel w pierwszej ciąży i piłam go przez całą ciążę, bo miałam zgagę żołądkową i przełykową, więc gdyby nie on to bym się wykończyła :D Ale oczywiście skonsultuj to z lekarzem :) Teraz na szczęście zgagi nie mam :) ale współczuję Ci, bo wiem jak to umęczy :( No i po pierwszej lekcji teorii jestem na prawko - muszę niestety wysiedzieć swoje (tak to instruktor powiedział) ale jak już będę się czuła na siłach to egzamin wewętrzny i zaczynam jazdy :) Dużo ludzi ma i nie ma mnie narazie gdzie wcisnąć - no trudno :) A ja już bym chciała jeździć hihi A najlepsze jest to, że ja tam byłam chyba najstarsza :( i na dodatek z brzuszkiem - choć wydaję mi się, że jeszcze nie widać :D Kurcze tam takie dzieciaczki przed 18-stką i to na przyspieszony chcą jeszcze - i potem jeżdżą takie małolaty na drogach i szaleją :( Byłam w zaprzyjaźnionym sklepiku z odzieżą zachodnią :) i jakie piękne ciuszki dla małych księżniczek (większość nowych z metkami) jakie sukienusie przecudne :D :D :D ale się powstrzymałam - niech lekarz jeszcze potwierdzi, że to córa to wtedy mnie siłą nikt stamtąd nie wyciągnie hihi Jeszcze chwilę posiedzę przed kompem i uciekam coś w domku porobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Wróciłam z pobrania krwi i idę zrobić sobie bułkę. Pogoda za oknem się zepsuła i pada lekki deszczyk, ale o dziwo mam dobry humor chociaż mnie troszkę głowa boli. Ostatnio te zauważam czasem odrobinkę krwi z nosa ale na razie nie ma się czym przejmować. Wczoraj się cieszyłam, że mnie te plecy nie bolą po południu, no i oczywiście jak mnie około 20 dopadło to myślałam, że się ugryzę w ........ Tym razem mi trochę promieniowało na pośladek więc chyba lekarz mnie czeka :( Dzisiaj na szczęście mnie rano nie bolało Dawid za to już się chyba domaga śniadania bo zaczyna mnie szturchać:) Cwaniak Mały Miłego dnia Dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laski :) U mnie dzis znowu piekna pogoda i sloneczko swieci :) az zyc sie chce :) Ja dzis po poludniu ide na usg polowkowe. Ciesze sie i denerwuje zarazem. Ciesze sie ze obejrze moje dzidzi :) dzis tez sie dowiem jak zachowuje sie moja nieszczesna dodatkowa macica.. Wiecie co, gdybym sama nie chodzila prywatnie do lekarza to bylaby moja druga wizyta u poloznej w czasie ciazy, pierwsza mialam w 8 tygodniu a teraz juz 18 - ty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny:) Witam nowe kolezanki:) U mnie tyez sie pogoda popsula ale nie narzekam bo i tak pracuje bardzej zalezy mi na piatku kiedy bede miala woln: Dziewczyny mam pytanie: Czy Wam leci szybki czas? Znaczy czy Wam szybko leca tyg??? Ostatnio przyjaciolka do mnie ktory to juz tydzien, ja do nie ze zaczal sie 18sty a Ona ale ten czas leci a ja do niej ze mi nie...:) Zdaje sobie sprawe ze to juz prawie polmetek ae jakos mi czas normalnie leci... ni to wolno ni to szybko:) A jak jest u Was? Milego dnia Wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brutta :) mnie czas strasznie szybko leci - dzień za dniem, tydzień za tygodniem :) a jak ktoś się pyta który tydzień to zawsze mówie nie ten co rzeczywiście jest hihi - wczoraj np. spotkałam koleżankę i się pyta który tydzień a ja, ze 18 a potem sobie policzyłam atu już 20 hihi więc naprawdę lecą te tygodnie strasznie :D Idę coś zjeść, bo burczy w brzuszku i zaraz muszę odrosty sobie zrobić i robótkę jechać odebrać :( i znów tydzień siedzenia przed kompem brrrr :( Miłego dzionka kochaniutkie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! \"Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty!\" - jak śpiewał Marek Grechuta :). A ja z nowu, jak w tym wierszyku, którym często rodzice raczyli mnie w dzieciństwie \" Spotkał katar Katarzynę, a psik...\" ;). Co do upływu czasu, to ostatnio płynie mi nieco szybciej, na początku odliczałam dni, teraz co chwila orientujuę się, że to już kolejny tydzień się zaczął :). To bardzo przyjemne uczucie. Ale myślę, że to kwestia tego, że wróciłam do pracy, no i że te plamienia się skończyły (miejmy nadzieję, że na dobre), więc już nie drżę każdego dnia, że coś złego się stanie. Przedtem każdy dzień był walką. W dodatku ani się obejrzę, a będzie połówka :)))! Pozdrawiam i miłego dnia życzę wszystkim mamusińskim oraz coraz bardziej dokazującym maleństwom :)! 🌼 17 tyg. 4 dni 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina77
czesć dziewczyny, ja ma termin na 19 września, to moja druga dzidzia, pierwsza też jest wrześniowa - córeczka, teraz marzę o chłopczyku ale zobaczymy?, mam przeczucia na dziewczynkę pozdrowienia nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Nina, fajnie Ci się ułożyło - oba wrześniowe terminy :) Dopisz się do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamuskiEryka moje malenstwo nieraz mi siedzi pod zebrem i czuje take napinanie -nie moge swobodnie wtedy oddychac i robi mi sie taka dziura śmieszna miedzy zebrem a brzuszkiem:-)czasami dostane takego słabego kopniaczka w okolicy pępka.Tak wogóle zmieniłam ginekologa bo poszłam przedwczoraj do mojego starego gina bo mam bóle w dole brzucha przy siusianiu ze az mi łza poleci:-( a ten lekarz na to ze nic mi nie jest i kazał mi brac no-spewiec zabrałam karte ciazy i przeniosłam sie do lekarza obok tak sie wkurzyłam .Zostałam zbadana dokładnie lekarz sie wszystko wypytał posłuchał tetna dzidzi,i okazało sie ze mam zapalenie cewki moczowej:-(mam brac narazie furagin i wit c.jak do czwartku nie przejdzie to z powrotem do niego sie zgłosic.Zreszta nie pierwszy raz sie na tamtym ginie zawiodłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra bardzo dobrze zrobilas ze przenioslas sie do innego lekarza! Co za baran ze nie zlecil ci badan moczu jak mu powiedzialas ze cie boli przy sikaniu! Wspolczuje ci, tez przeszlam przez to zapalenie i nie jest to nic przyjemnego. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i pamietaj o tym zeby pic bardzo duzo plynow, to wazne zeby wyplukac te wstretne bakterie. Najlepiej cos kwasnego, np wode z cytryna. I naprawde b duzo chocbys nawet miala sikac co 2 minuty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:)ale sie u mnie pogoda popsuła jest deszczowo,aż się z domu niechce wychodzic.Dzisiaj się mi kończy 16 tydz:) tak wogóle to kto mi powie jak wy liczycie te tygodnie?bo ja się już pogubiłam,od ostatniego dnia miesiączki czy od dnia zapłodnienia,bo doktor mi zawsze mówi o te dwa tygodnie wiecej.dzisiaj przegłądałam moje usg i na kazdym mam inny termin na jednym mam 20 wrzesien,na drugim 18 wrzesien tak,a na trzecim 4 pażdziernik ale ten trzeci to mi obliczył według długosci nóżki,tak jakos dziwnie,no a jak byłam dwa tygodnie temu to mi już nie robił usg,wiec jak przyjde za dwa tygodnie to mam nadzieje że mi zrobi:)i z tego co czytałam to warzna jest data pierwszych ruchów dziecka bo na tym też ocenia termin porodu?ja je poczułam bardzo szybko w 15 tyg. Dziś na obiadek będe robic placuszki ziemniczane i zupka pomidorowa mniam mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny i te stare i te nowe hihi :) Ja czasami mam juz lepszy humorek bo troche mam lepsze samopoczucie jesli chodzi o mdlosci pomimo ze zdazaja sie i tak dni gdzie nie chca ustapic a w koncu poczatek 5 tego miesiaca to najwyzszy czas by przeszly ale jakos przyplywu energi nie mam.Gotowac nadal nie moge wlasnie ze wzgledu na mdlosci a kregoslup w dole jak mnie jakis czas temu zaczal bolec tak boli nadal natomiast ruchy mojego malenstwa tez czuje raczej nisko w dole brzucha a nie gdzies w okolicach zeber U mnie dzisiaj pogoda taka sobie sloneczko sie co chwile chowa i od razu ciemno i pochmurno sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina77
BETTY-83 (tuptusb@tlen.pl) zmieniam tabelke bo na wczorajszym usg powiedziala mi dr ze termin jest na 1 wrzesien NICK...............WIEK......DATA PORODU........IMIĘ wiewiorka2004...21............27 sierpień......Kubuś/ ?? BETTY83..........24.............1 wrzesień.....Kuba/Alicja mrs_ziec..........28..............1 wrzesień.....Hania mamahuberta....26..............2 wrzesień.....Oliwia/Igor? magia_............31..............3wrzesien.......?????? ???????? MaMani............22..............4 września......Lilka MartaObdarta...27..............4 września......Weroniczka Izabelcia78.......30..............7 września......Mateusz/Zosia Myszka5..........28..............10 września...... Dawid el79..............28..............11 września......????? eryka.............28..............13 wrzesień.....Laura/Sara/Roksana karro.............29..............18 wrzesień.......????? Koug .............35...............18 wrzesień.....Agatka / Bartek majka28.........30..............18 wrzesień.......Ksawery sanday1..........25..............18wrzesień....... ?????? aga................25..............19 wrzesień.....Jakub kasinska28.......29..............20 września.....Jakub/??? (imię 'robocze': Kluseczka marlenaaa.........20............20 wrzesień........Andrea ?Damian brutta.............28.............22 wrzesień.......?????? nina.............. 30..............19 wrzesień ........??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro wspułczuje ci tego zapalenia,ja go jeszcze nie miałam i mam nadzieje że nie bede miec,chodz jak rano wstane to mnie boli cała dolnia czesc brzucha ,ale to chyba przez to że w nocy nie chodze do ubikacji bo mam mocne spanie,a jak rano wstane to pędem do ubikacji bo sie nawet nie umie wyprostowac,ale jak sie wysikam to już ok,wiec to napewno pecherz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 kwietnia mam isc do pracy,wczoraj dzwoniła moja była szefowa czy bym przyszła ale niewiem?mam dylemat,o jedno się boje bo nie umie długo stac bo też mi strasznie dowala kręgosłup,a wiadomo fryzjerka cały czas na nogach i jeszcze 8 godz,no i te zapach tych płynów,ble:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam sie przywitac u mnie leje jak z cebra ide dzis do lekarza Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlena, to Sandra ma zapalenie, ja tylko doradzalam :) Jesli chodzi o liczenie tygodni to z tego co wiem liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki a potem jak juz mozna dziecko zmierzyc to lekarz okresla ktory to tydzien i kiedy porod. a jesli chodzi o powrot do pracy to zalezy czy sie czujesz na silach..wiadomo, fryzjerka to nie to samo co praca w biurze, czlowiek sie wystoi caly dzien, a jak ci dokucza kregoslup... A nie da rady na pol etatu, 4 godz dziennie? to juz duza roznica..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny - powodzonka i dobrych wieści życzę ja idę dopiero w piątek.może będzie już widać kogo kryje mój prywatny inkubator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlenaaa mam pytanko do Ciebie :) Przeczytałam, że jesteś fryzjerką :D Jadę za tydzień na wesele a że podróż będzie trwała 5-6 godzin to nie mam jak zabardzo zrobić fryzury :( kupiłam sobie takie wałki grube 4cm i myślałam, że rano umyję włosy, podsuszę, zakręcę na te wałki i pojedziemy :) Powiedz mi kochana, czy te włosy to mi się jakoś zakręcą przez te 5 godzin ?? Chciałabym mieć takie loki ładne :D Doradź mi może coś 🌼 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) co sie wpisze do tabelki to ktoras bierze wczesniejsza i juz mnie nie ma... :( albo mnie ktos nie lubi albo gapa :) wiec wklejam sie ostatni raz NICK...............WIEK......DATA PORODU........IMIĘ wiewiorka2004...21............27 sierpień......Kubuś/ ?? BETTY83..........24.............1 wrzesień.....Kuba/Alicja mrs_ziec..........28..............1 wrzesień.....Hania mamahuberta....26..............2 wrzesień.....Oliwia/Igor? magia_............31..............3wrzesien.......?????? ???????? MaMani............22..............4 września......Lilka MartaObdarta...27..............4 września......Weroniczka Izabelcia78.......30..............7 września......Mateusz/Zosia Myszka5..........28..............10 września...... Dawid el79..............28..............11 września......????? eryka.............28..............13 wrzesień.....Laura/Sara/Roksana ewunienka24.....24.............14 wrzesień.....Karim/Amira karro.............29..............18 wrzesień.......????? Koug .............35...............18 wrzesień.....Agatka / Bartek majka28.........30..............18 wrzesień.......Ksawery sanday1..........25..............18wrzesień....... ?????? aga................25..............19 wrzesień.....Jakub kasinska28.......29..............20 września.....Jakub/??? (imię \'robocze\': Kluseczka marlenaaa.........20............20 wrzesień........Andrea ?Damian brutta.............28.............22 wrzesień.......?????? nina.............. 30..............19 wrzesień ........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! prosimy nie wywalać ewunieńki z tabelki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 marlena ja tez bym ci doradziła powrót do pracy ale na mniejszą liczbę godzin, nie dość że prawie cały czas stoisz to i ręce u góry, cały etet to trochę męczące i ryzykowne. dziewczyny z tymi terminami porodów z usg to teraz są one dla nas mniej prawdopodobne, ponieważ aparat usg liczy wg wagi i wielkości płodu, a teraz nasze maleństwa rosną w indywidualnym tempie, jedne szybciej, drugie wolniej. najbardziej prawdopodobne są obliczenia z pierwszych usg do 12 tc, bo wtedy większość fasolek ma podobną wielkość, albo z miesiączki. nawet co do wielkości dziecka to ja biorę poprawkę, ostatnio znajoma mi mówiła że jej koleżance powiedzieli przed porodem że mała dzidzia bo 3 kg nawet nie będzie miała...i pomylili się o cały 1kg- nie tak mało co? mi dni i tygodnie też szybko lecą, choć mam wrażenie, że tyle jeszcze przede mną. wczoraj zadzwoniłam do mojej połoznej z pierwszej ciąży, zapytałam kiedy moge sie zgłosić do szkoły rodzenia, nie chcę iśc na cały kurs, a tylko na przygotowanie do porodu. mam się zgłosić na początku czerwca. a wy mamusie, które juz rodziłyście, wybieracie się do szkoły rodzenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×