Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Czesc :) Izabelcia sto lat 🌼 🌼 🌼 No to zycze przede wszystkim lekkiego porodu i duzo zdrowka dla Ciebie i dzidziusia :) Aha i uwazaj na te losie :) u nas w Szwecji ich tez od groma i musze przyznac ze nawet smaczne :) Eryka 🌼 🌼 🌼 z okazji imienin :) no to tez zdrowka zycze, zapas chorowania juz chyba wyczerpany na ten rok, co? A jutro ja bede torta jesc bo moj N ma urodziny, tez mu 30 stuknie :) Pisac prace musze jak mi sie nie chce :( no nic, spadam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Karro 🌼 Mam nadzieję, że już żadne choróbsko nas już nie chwyci , chociaż przedwczoraj mojego męża złapała jelitówka ale już dziś musiał pędzić do pracy i mam nadzieję, że już mu lepiej, bo wyrzucał z siebie przeilości góra i dołem :( Zarazić się musiał w szpitalu bo synek oprócz tego zapalenia płuc to też podłapał jelitówkę ale że brał 2 antybiotyki dożylnie to mu przeszło szybko, mnie tylko raz przemieliło i mam nadzieję, że na tym koniec :) Chorób mam dość !!!!!!!!! Nie ma nic gorszego jak chore dziecko :( :( :( Jeśli chodzi o pisanie pracy magisterskiej to ja pisałam w czasie pierwszej ciąży a że miałam zagrożoną i musiałam dużo leżeć (choć nie zawsze stosowałam się do zaleceń lekarza i założyli mi szew na szyjkę macicy), więc nie skończyłam pisania przed porodem :( Potem miałam 2 tyg czasu na napisanie, bo inaczej musiałabym płacić za kolejny semestr 2 tys. - więc naprawdę się spięłam i pisałam po 18 godzin dziennie - nawet jedną ręką z Filipem ciągnącym pierś na kolanach :D Dodam że Filip miał 1,5 miesiąca :D Mąż i mama mi bardzo pomagali, bo inaczej bym nie zdążyła :) Obroniłam się i dopiero wtedy mogłam poświęcić się cała małemu :) Więc naprawdę dziewczyny radzę Wam napisać i obronić się przed porodem, żebyście nie męczyły się później tak jak ja :) Pozdrawiam i idę z synkiem malować farbami co by mi ścian nie pomalował hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryka a w ktorym tygodniu mialas zalozony ten szew? Wiesz mnie temat szyjki bardzo interesuje bo z powodu wady macicy (mam dwie macice z jedna szyjka) musze tej szyjki pilnowac.. Na razie mam 3 cm i zamknieta wiec wszystko ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki :) :) :) :) Jejku, ale ja rzadko tu u Was bywam :) Nie mam ciagle czasu,ale czasem sobie wchodze i czytam :) co u Was słychać :) Cały czas pracuje i to pochłania mój czas. Poza tym nadal mam mieć córeczke, Weroniczke, co potwierdziłam na usg w zeszłym tygodniu.Jutro idę na usg 4d poogladac Maluszka dokładnie, czy wszystko dobrze :) Muszę nadrobić zaległości w czytaniu :) A co do żelaza- ja zawsze miałam nisko poziom żelaza i źle sie wchłaniało.ale pije sok z buraków codziennie szklankę, które sama kisze i nawet żelazo mi sie podniosło.Kiedys pisałam przepis na te buraki.Jak ktos chce to powtórze, bo to super rzeczi nie choruje, bo jest ten barszczyk z czosnkiem :) Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki po dłuuuugim weekendzie! przeczytałam wszystkie zaległości. Myszka ściskam cię bardzo mocno, wszystko się ułoży 🌼, kobiety w ciąży i te mające dzieci maja niewytłumaczalne zapasy siły i mam nadzieję, że tobie tej siły nie zabraknie!!!!!!!!!! karro wzruszyła mnie twoja historia, strasznie się cieszę, że dzielisz z nami topic bobaskowy!!!!!!!!!!!! eryka, współczuje choroby synka i pobytu w szpitalu, dużo zdrowia dla całej rodzinki!!!!!!!. mój synek tez chorowity, ale oststnio coś lepiej z nim :) nie zapeszam, chociaż wypadkowy, bo zywy bardzo, miał juz złamana rękę i niedawno dwa szwy na głowie-rozcięta głowa w przedszkolu wrrrrrrrrr dla reszty mamusiek pozdrowionka i całusy, a dla studentek weny twórczej!!!!!!!!! pozwolicie,że pochwalę sie naszym weekendem.bylismy u znajomych pod toruniem, pogoda dopisała, słonko świeciło przez 4 dni, upału nie było, ale deszcze nas ominał, w czwartek wieczorem tylko troche popadało. grillowalismy, rozmawialismy do późna, ci co mogli byli bardziej rozmowni ;) w piatek wybralismy sie do Solca Kujawskiego, otworzyli tam JURAPARK, park z dinozaurami rzeczywistej wielkości, muzea, plac zabaw dla dzieci, mój synek był zachwycony!!!!!!!! pokazaliśmy synkowi toruńską starówkę. wyleniuchowaliśmy sie bardzo. dzis cięzko mi powrócic do rzeczywistości, ale juz się rozkręciłam w pracy, pogoda śliczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro ja miałam krótką szyjkę od początku ciąży i lekarz mi nic nie mówił a ja nie pytałam bo nie wiedziałam, że to tak istotne - dopiero jak już było 3 cm i zaczęła się otwierać to dopiero lekarz mi powiedział o co chodzi - i powiedizał, że to przez to że nie stosowałam sie do jego zaleceń i nie leżałam. I za karę (tak powiedział) musi mi założyć szew (poleżałam sobie kilka dni w szpitalu i to przez święta wielkanocne) a dokładnie to było w 23 tyg. (własnie zajrzałam do wypisu ze szpitala) Potem w 38 tyg lekarz mi ściągnał szew i była cisza aż przenosiłam tydzień czasu i urodziłam w 41 tyg. - dostałam kroplówkę rozkurczową i dopiero zaczęły się skurcze :) Więc wydaje mi się, że jeżeli szyjkę masz zamkniętą to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdae
🌼🌼🌼najlepsze zyczenia dla eryki!!!!!!!!!!!!pozdrowienia dla mam !!milego poniedzialku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) U nas majówka zakonczyla sie chorobą corci. Mala ma alergie jak cholera i wzielam ja do lekarza lekarka zagląda do gardla a tam zapalenie migdalkow patrzy do uszek a tam zapalenie... no i mamy... siedzimy w domu i sie kurujemy a poxniej alergolog i leki odczulajace bo inaczej to non stop chora bedzie... Kornel sie wiertoli w brzuchu i kopie :) W środe ide do lekarza. zobaczymy czy mi cokolwiek madrego powie... mam watpliwosci :-o Ale chociaz sobie poslucham serduszka Kornelka :) No i to chyba wszystko co u mnie... Poczytalam co z wieksza co pisalyście.. Karro dzielna jesteś babeczka 🌼 kurcze wy o szyjkach piszecie a ja zupelnie nie wiem jak to u mnie jest... i powiem wam ze wole nie wiedziec :) zawsze po badaniu mówi ze super to chyba znaczy ze ok i nie chce w nic wnikac... juz i tak sie martwie tymi wodami. za jakies 2 tyg musze isc na usg i zobaczymy co wyjdzie... No nic. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki u mnie pogoda przepiekna jest 25 stopni wlasnie juz zaliczylam spacerek i nazbieralam pieknych konwalii :) mmmm jak pachnie teraz w domku :). weekend tez minal przyjemnie przy pieknej pogodzie.spedzilismy go dosyc aktywnie jezdzac na rowerkach pozdrawiam wszystkie mamusie a no i jutro ide do lekarza i zobacze swoje malenstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryka jeszcze jedno pytanie, czy po zalozeniu szwu musialas lezec ? Mamani pozdrowionka dla corci niech nam szybko zdrowieje! Az taka dzielna to ja nie jestem, strasznie na przyklad sie boje pajakow brrr :) ale dzieki 🌼 a o szyjkach piszemy bo ja mam zdeka slaba a jak ty nie wiesz jak u ciebie jest to na pewno jest dobrze bo inaczej by ci lekarz o tym powiedzial.. Majka ja tez zaraz ide na spacerek tylko skoncze pranie..ale u nas konwalii jeszcze nie ma, a to moje ulubione kwiaty ach jak pieknie one pachna :) a tak poza tym to ja chyba jestem zupelnie ostatnia co jeszcze nie czuje ruchow :( :( dziewczyny, 21 tydzien i nic :( staram sie nie martwic tym bo nawet lekarz pokazywal mi ostatnio na zdjeciu ze lozysko jak gruby materacyk akurat nad dzidziulem i tlumi ale ja juz bym tak chciala czuc jak sie wierci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuej za zyczenia! dzisiaj z rana wsiadlam do samochodu i sie troche przestarszylam, bo Nick przykleil kartke z zyczeniami na przedniej szybie...taka z muzyczka. jechalam i pare razy mi ta sama piosenka grala. smialam sie z niego od ucha do ucha. wczoraj wieczorem Nick polozyl reke na moim brzuszku i poczul sporego kopniaka. potem probowal przemowic do dzidzi,zeby kopnela 2 razy jak jest dziewczynka, a raz jak jest chlopcem :) i oczywiscie nastala cisza i nie bylo juz wiecej kopniakow,ale za to ubaw mialam z niego niezly. wczoraj wybralam sie na basen! yeeee po raz pierwszy chyba od grudnia. Nick chodzi na basen 2-3 razy w tygodniu,wiec go tam wszyscy znaja. posiedzialam kilka minut w jacuzzi i kilka osob przedstawila mi sie, gratulowala i mowi,ze teraz w koncu wierza,ze Nick ma zone! :) bo zawsze o mnie mowi,tylko nikt mnie nie widzial. no coz chyba zaczne czesciej chodzic na basen :) milego dnia mamusie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro konwalie i tulipany to moje ulubione kwiaty.a na konwalie juz od jakiegos czasu polowalam kiedy w koncu wyjda ;) karro nie martw sie nie jestes sama u mnie tez z tymi ruchami jest nie za bardzo juz czasami cos jakbym czula ze cos t am w brzuszku sie przewroci ale takich ruchow pozadnych zebym wiedziala ze to dzidzia to tez jeszcze nie czuje.widocznie nasze malenstwa sa spioszkami i malymi leniuszkami ze sie jeszcze az tak nie wierca.ja wczoraj to az sie poplakalam bo jakies glupie mysli zaczely mnie nachodzic wlasnie dlatego ze nie czuje jeszcze tak tych ruchow.jutro wypytam sie lekarza co i jak z tymi ruchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza wszystkiego naj naj naj.. :) Karro nauczyciel zle sobie w planie zapisal i testu nie bylo! Wsciekla bylam, bo sie przygotowalam, a za tydzien nie ma zajec, za dwa jestem w Polsce, wiec bede sama pisac po powrocie :( i pewnie wszystko zapomne do tego czasu...buuu Dzisiaj bylam na USG i ogladalismy z mezem nasza dziewczynke ??-pani doktor powiedziala, ze na 100% nie powie, bo nie rozlozyla nog szeroko...:( za to bawila sie lapkami i patrzyla krzywo na pania doktor :)hihi...Poza tym zdrowa, wszystko dobrze, wielkosc odpowiednia na ten tyzien, za to pani doktor powiedziala, ze troche ciezkie dziecko! 450 gram...ze to duzo jak na ten tydzien...i tak poczytalam i patrze,ze mamani miala 550 ale nie wiem ktory to byl tydzien?? Mamani wypowiedz sie prosze :) Na prawde 450 gram to duzo jak na 21 tydzien?? W sumie chyba nie ma po kim byc gruba...ale kto wie :) Duza nie jest-normalnie alewg doktor duzo wazy... Pozdrawiam wszystkie mamusie i wracam do pisania pracy mag. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...zapomnialam dodac, ze ja przez miesiac zdazylam az 3 kilo przybrac, ale to akurat wg pani doktor nie za duzo!!!!!!!! Wiec juz nic nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Moja Niunia w 21 tygodniu ważyła 400 g. A od początku ciąży przytyłam już 8 kg !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko to tak jak ja!!! Wedlug mnie to troche duzo jak na 5 miesiecy ale juz nie wiem...twoj doktor cos mowil?? Wlasnie wyczytalam,ze moje malenstwo powinno miec okolo 350 gam, wiec faktycznie troszke siekomus przytylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale sie urzadzilam Zachcialo mi sie kalafiora..takiego z tarta buleczka. No to zrobilam sobie :) i tak mi posmakowal ze wrabalam go calego..dobry byl :) ale tak mnie po nim wzdelo ze chyba sie zaraz wzniose nad sufit..tragedia mowie wam wygladam spoko na 9 miesiac Dobrze ze jestem sama w domu bo moj biedny N chyba by zemdlal od tych kalafiorowych woni ktore sie tu co chwilke unosza lekka chmurka :) cale s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie! Iza Sto Lat i Wszystkiego Najlepszego...🌻 ewunienka24- ja znowu sie martwie ze moje Malenstwo jest za male, bo na prawie 22 tydzien wazylo niecale 300gr... Chodz moja Pani Gin powiedziala , ze to dobra waga na ten tydzien, wiec sama juz nie wiem. A przytylam juz w ciazy duzoooo za duzooo!!! Wszystkie Nasze dzieci sa rozne jak widac, moje to malenstwo i wlasnie kopie mamusie :-) Oby jak najczesciej i jak najwiecej :-) Myszko 👄 Pozdrawiam i zycze milego wieczorku Wszystkim Naszym mamusia!!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka i MaMani zycze Waszym dziecia szybciutkiego powrotu do zdrowka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dawno mnie nie bylo ale pojechalismy do rodziny na weekend nadrobilam zaleglosci - a troche tego bylo bylam na tym usg 4d wyszlo ze dzidzi jest o tydzien starsze wiec mam ok 24 tyg i maly ma 540g wiec widze ze z niego maly grubasek bedzie :) jak narazie to od poczatku ciazy przytylam 2kg ale moja gin mowi ze z tym roznie jest zmykam pod prysznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam zmienic wiek z 20 na 30,a ja juz mam tutaj 30 :) Najlepsze to,ze podoba mi sie coraz wiecej imion dla dziewczynek. Stara propozycja to Sophia,a nowe to: Milla i Jasmine. Najlepsze,ze jak zaczelam szukac cos wiecej o imieniu Jasmine to sa tylko 34 inne odmiany jak: Jasmin, Jasmeen,Jazmin, Jazmine, Yasmin....i badz teraz madry i wybierz tylko jedno :) NICK...............WIEK......DATA PORODU........IMIĘ Evi_22.............22............16 sierpień........Emilka wiewiorka2004...21............27 sierpień........Kubuś BETTY83..........24.............1 wrzesień.....Kuba/Alicja mrs_ziec..........28..............1 wrzesień.....Hania mamahuberta....26..............2 wrzesień.....Oliwia/Igor? magia_............31..............3wrzesien.......?????? ???????? sandra27........28...............3wrzesień......Daniel/Dominik MaMani............22..............4 września......Kornelek MartaObdarta...27..............4 września......Weroniczka Izabelcia78.......30..............7 września......Matthew/Sophia Myszka5..........28..............10 września...... Dawid el79..............28..............11 września......????? eryka.............28..............13 wrzesień.....Laura/Sara/Roksana ewunienka24.....24.............14 wrzesień.....Karim/Amira karro.............29..............18 wrzesień.......????? Koug .............35...............18 wrzesień.....Agatka / Bartek majka28.........30..............18 wrzesień.......Ksawery sanday1..........25..............18wrzesień....... ?????? aga................25..............19 wrzesień.....Jakub kasinska28.......29..............20 września.....Jakub/??? (imię \'robocze\': Kluseczka marlenaaa.........20............18 wrzesień........Andrea ?Damian brutta.............28.............22 wrzesień.......?????? nina.............. 30..............19 wrzesień ........?? magdae..........26...............20wrzesnia.........Cyry l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie mialo byc z 29 na 30 :) taka mala pomylka bo sie wlasnie ciastem urodzinowym opycham...tylko drugi kawalek, a tu dopiero 14 :) Mamani...sliczne zdjatka coreczki na naszej klasie. az bym ja sobie tak pozyczyla na pare dni, taka slodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jestem po przerwie w lepszym nastroju, chociaż nie do końca wszystko jest jak bym tego chciała, ale poczekam trochę i zobaczymy co z tego będzie. Najważniejsze, że ten podły nastrój minął i Dawid ma mamę w lepszym nastroju. Strasznie się rozbrykał ostatnio i chyba sporo urósł, bo czasem mam wrażenie że trafia w pęcherz, bo znów biegam do WC co chwilę :) Mały jest silniejszy i się rozpycha.... Co do wagi, to On miał w 20 tygodniu około 350g, ale jak wiadomo każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Ciekawe ile będzie ważył za tydzień, bo wtedy idziemy do lekarza :) Dzisiaj rano byłam u dentysty i w końcu pozbyłam sie tej mojej nieszczęsnej \"8\" co to mi tyle bólu sprawiła. Pan doktor nie dał się uprosić, żeby ją zostawić, bo mówił, że jak zacznie boleć, to będzie tragedia, więc usunęliśmy. Dostałam znieczulenie a samo wyrywanie trwało dosłownie 20 sekund. Byłam taka zdziwiona, że lekarz musiał mi pokazać ten ząb, bo mu nie wierzyłam,że tak szybko to zrobił :):) Ale się śmialiśmy. No ale po godzinie to mnie tak wszystko bolało, że prawie cały dzień przespałam - już jest prawie dobrze :) Eryka, MaMani - zdrówka Waszym pociechom życzę. Mam nadzieję, że szybko dojdą do siebie Izabelcia - 100 lat i wszystkiego naj naj - może podrzucisz troszkę tortu? No i dawaj fotki tych moose :) Eryka - Tobie również wszystkiego najlepszego. Koug i Magia - jeszcze raz dziękuję 🌼 Pozostałym dziewczynom również dziękuję za wsparcie Buziaki dla Maleństw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko bardzo sie ciesze !!! Wierzylam ze powoli wszystko bedzie dobrze sie ukladalo!!! 👄 Napisz mi prosze czy takie znieczulenie nie szkodzi malenstwu ? Ja tez musze sie wybrac do dentysty. Buziaczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magia, są podobno specjalne znieczulenia dla kobiet w ciąży. Uważam, że nie ma co przesadzać - Dawid cały czas wariuje jak wariował, a gdyby nie można było dawać znieczulenia to lekarz by mnie odesłał, bo ten do którego teraz chodzę, to jest rewelacyjny specjalista. Jak zobaczyłam gabinet i narzędzia to mi szczęka opadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porannie we wtrorek :) :) :) Jejku, jak tu się duzo dzieje na tym watku :) Nie nadążam z czytaniem :) Ale fajnie,że jesteście :) Ja jutro mam usg 4d i chyba juz na 100% upewnie się,że bedzie córeczka :) Mamani :) widze,że Ty miałas niespodzianke :) na usg :) Ciekawe,czy moja mała nie zrobi psikusa :) Wiecie, zastanawiam się, pewnie juz o tym pisałyście, co nalezy kupić na poczatek dla takiego maliszka do ubrania i jakie pieluszki i w ogóle.Jakos się w tym gubie.....jeszcze jest trochę czasu do porodu,ale tyle tego wszystkiego jest,że sama juz nie wiem..... Jadę dzis po wyiki z krzywej cukrowej...robiłyście juz takie badanie na cukrzyce w ciązy.....bo zastanawiam się, co to sprawdza.... No to zmykam do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję za życzenia i miłe słowa :) 👄 Mój Filip już rozrabia czyli wraca do siebie z czego się bardzo cieszę :D Wolę jak daje w kość niż leży smutny i słaby Izabelcia wszystkie naj 🌼 Karro ja nie leżałam po założeniu szwu, tzn. nie cały czas - normalnie funkcjonowałam ale oczywiście w ciągu dnia troszkę sie położyłam. Wydaje mi się że po to właśnie jest ten szew aby szyjka była bezpieczna i się nie otwierała :) Mojej koleżance szyjka się zaczęła otwierać to lekarz ją położył do szpitala i przeleżała 2 mies. do porodu więc z dwojga złego lepszy szew :) Wczoraj byłam u gina, zrobił usg dokładne, leżałam długo aż potem nie mogłam wstać bo tak mnie krzyż napieprzał :( Ale z dzidzią wszystko ok, serce jak dzwon, wymiary odpowiednie na 22 tydzień, waży 450 g czyli prawie pół kg - mąż taką wagę strzelił jak jechaliśmy do gina :) (on to ma oko) :D I wiecie co dopiero jak wyszliśmy z Filipem ze szpitala to pojawił mi się brzuch tzn. widać już że jestem w ciąży czyli poprostu chyba stres, zmartwienia minęły i zaczął brzuszek rosnąć :) bo w szpitalu to na każdym kroku musiałam mówić że jestem w ciąży i np nie mogę iść z dzieckiem na rtg :) No i na wadze też to widać hihi - w ciągu 4 dni przytyłam 1 kg - jak tak dalej pójdzie to niezła kulka będę w 9 miesiącu hihi :D Mam niską hemoglobinę i lekarz przepisał mi żelazo i magnez bo mi w łydki skurcz łapie :( oj nieprzyjemne to :( No i mam kupić glukozę, wypić i jechać zbadać cukier - podobno to bardzo słodkie - w pierwszej ciązy nie przypominam sobie żebym piła coś takiego (aż się lekarz zdziwił) - no może mam sklerozę zaawansowaną hihi Aha no i dzidzia nam nie pokazała co ma między nóżkami - pupkę schowała (jakaś wstydliwa) ;) Uciekam narazie - pozdrowionka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam wyniki z glukozy.... Znacie się na tym? bo nie mogę znaleźć norm... Miałam na czczo 71 mg, a po wypiciu 50 g glukozy po godzinie 122 mg.....no i nie wiem, czy to w normie?????????????? A toksoplazmoza IgG wyszła 0, znaczy,że nie przechodziłam tej choroby???????? I chyba musze uważac???????wiecie cos o tym???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta dzięki 🌼 ja miałam na czczo 68 więc ok, a po wypiciu glukozy po godzinie mam dopiero zrobić, więc nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×