Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Gość mamhuberta
witam mamusie!!! izabelcia STO LAT!!!!!!!!!!!! ewunieńka mój szkrab miał w 21 tc 350 g i lekarz powiedział że książkowo, ale jak widac dzieci rosną w róznym tempie. marta test obciążenia glukozą to ważne badanie, ponieważ wykrywa cukrzycę ciążową, a ona grozi zatruciem ciążowym. niestety nie znam się na interpretacji tych wyników, ale zapytaj w laboratorium, powinni ci powiedziec czy wynik jest w normie. eryka u mnie się idzie do laboratorium i tam sami daja to świństwo słodkie do wypicia. a co do długości szyjki, to mój lekarz dośc solidnie z tego co widze do tego podchodzi, bo mierzył mi juz dwa razy, wszystko wytłumaczył, na szczęście u mnie jest ok. pozdrawiam, słoneczko u mnie piękne, ale pewnie jeszcze do was zajrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta nie zrobiłam od razu badania po wypiciu glukozy bo o tym nie wiedziałam, gdyż w pierwszej ciąży wszystkie badania robiłam od razu w gabinecie gina (miał pielęgniarkę, która zanosiła to do laboratorium) i za bardzo nie przywiązywałam uwagi do badań. A teraz dopiero wczoraj lekarz mi kazał zrobić badanie po wypiciu glukozy. MamaHuberta lekarz właśnie mnie uczulał, żebym zrobiła tak jak on mi mówi a nie jak w laboratorium będą chcieli. Żebym rano zjadła kromkę chleba i potem wypiła tę glukozę i równo po godzinie była w laboratorium i zrobiła badanie - taką dostałam instrukcję :) więc się zastosuję jako grzeczna pacjentka :) Bo mi mówił, że w laboratorium każą wypić na czczo a to podobno słodkie i można mieć cofkę :) no i czekać godzinę ... Posłucham lekarza :) No a szyjka u mnie zamknięta, choć krótka 35 mm ale lekarz mówi, że ok i że może obejdzie się bez szwu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta troszke poczytałam o tej glukozie i po wypiciu 50 g po godzinie norma jest do 140 więc Twój wynik jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryka :) Dziekuję za odpowiedź :) uspokoiłam się.Jutro ide na usg, to zapytam doktora jeszcze dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta nie za ma co :) sama byłam ciekawa :D Jejku dziewczyny robię sobie testy na prawko i powiem Wam, że jestem jakaś ociemniała chyba - mam problemy z pamięcią hihi Na te same pytania odpowiadam ciągle źle hehe Mój średni wynik to 3 błędne odpowiedzi i gdzie ja na egzamin - co prawda najpierw wewnętrzny ale jednak - dziś ide na kurs ale chyba jeszcze nie przystąpię do wewnętrznego ;) Bo jakbym zdała to dostanę papiery aby złożyć na egzamin państwowy, bo i tak czeka się miesiąc :( ale chociaż nauczę się jeździć w tym czasie hehe - mam nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja nie mialam jeszcze obciazenia glukoza. mam nadzieje ze dostane teraz skierowanie na badania a wrecz bede sie upominac bo wielowodzie moze byc spowodowane cukrzycą ciazową wiec trzeba to sprawdzić. Ide jutro do lekarza. Mialam koszmarna noc bo mala sie dlawila katarem i nie mogla oddychac... zaraz z nią ide do lekarza a najgorsze jest to ze mnie gardlo zaczyna bolec... Ja w pierwszej ciazy jak mialam obciazenie to pielegniarka kazala mi leciec do warzywniaka i kupic cytryne. wcisnela mi do tej glukozy pol cytryny i powiem wam ze bylo to ... no moze nie smaczne ale dalo sie wypic bez obrzydzenia :) wiec tym razem procz glukozy napewno zakupie sobie cytrynke :) No nic pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani :) ja o cytrynie słyszałam po badaniu :( wiec jej nie zastosowałam :) ale nie było tak xle.Można to wypic :) Tylko ja miałam dawke 50 g glukozy.Gorzej jak jest dawka 75 :) ale popiłam to potem małą iloscią wody zwykłej i przezyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryka - słyszałam że kobiety które będąc w ciązy uczą się rodzą mądrzejsze dzieci ... a skoro Ty uczysz sie na prawko to moze urodzisz drugiego kubicę :) :) :) Co do wagi Maluszka to troche sie uspokoiłam .... kuzynka męża jest nizej w ciąży o 2 tyg i jej Dzidziuś waży dokladnie 50 g mniej .... Bardziej martwi mnie to przytycie 8 kg. Lekarz mimo znacznego przyrostu wagi i tak kazał mi zmienić dietę, bo mam niski poziom hemoglobiny, więc trzeba bedzie obajdać się mięsiwami i burakami. A co będzie dalej .... wolę nie myśleć. Brzuszek juz na tyle duży że nie da się już pomylić ... a tu Dzidzia musi przytyć jeszcze 3 kg przez te 4 miesiące. podejrzewam, że będę wyglądać jak Słoń !!!! Badanie na cukrzycę, a raczej ryzyko wystapienia cukrzycy mam dopiero za dwa tygodnie, ale dzięki wam to od razu bedę mogła zinterpretować wyniki. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie dzis bylam u lekarza odczytala moje wyniku moczu i krwi sa super.dzidzius tez zdrowiutki ladnie urosl od ostatniej wizyty jednak jest troche mniejszy i nie wyglada na 22 tydzien tylko tak na 20.jednak gin mowila ze nie ma powodow do obaw musze sie dobrze odzywiac i to moze byc powodem tego ze na poczatku jak jeszcze nie wiedzialam ze jestem w ciazy to palilam.co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Wlasnie wrocilam z miasta, bylam kupic szampanki 2 male ( z tego jeden bezalkoholowy ) bo moj Nels ma dzisiaj urodzinki :) 30 tka mu stuknela :) :) A i przy okazji kupilam sobie spodnie straaasznie wygodne!! W H&M na ciazowych, ciemnozielone rybaczki z cienkiego materialu i z guma u gory, sa super! Zastanawiam sie czy nie kupic jeszcze jednych o rozmiar wiekszych na reszte lata... Co do badania cukru to mi polozna za kazdym razem pobiera krew jak jestem, raz mialam zdeka za wysoki i musialam smigac do szpitala na to obciazenie. Najpierw pobrali krew, potem musialam wypic ten paskudny syrop (aha i musialam byc na czczo) i czekac 1,5 godziny a potem znowu mi pobierali krew. I przez te 1,5 godziny tez nie moglam nic jesc ani pic :( myslalam ze wykituje...na szczescie wynik byl dobry ale norm nie znam bo wyslali to od razu do mojej poloznej Dobra spadam musze miskowi mojemu ciasto jakies upiec urodzinkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka myślę, że nie masz się czym przejmować, wystarczy popatrezć na wage urodzeniową dzieci, jedne się rodzą nie całe 3 kg inne ponad 4. wczoraj spotkałam kolezankę z liceum urodziła pół roku temu zdrowego chłopca wazył 2,4 kg-malutko. skoro dzieci sie tak różnia po urodzeniu to ta róznice musi byc widoczna we wzroście juz w ciązy :) słonko ja póki co przytyłam 5 kg, jutro zaczynam 24 tc, w poprzedniej ciazy o tym czasie miałam tylko 3 kg na plusie, ale w drugiej ciązy szybciej jakoś wszystko się dzieje. a największy przyrost przed nami :( tak ok 7, 8 miesiąca mam nadzieję, że nie przekrocze 12 kg. choć zauważyłam, że jak się zrobiło ciepło to mam mniejszy apetyt, czekam na owoce sezonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monique_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monique_28
Matko, tak dlugo tu nie bylam, ze juz zapomnialam jak sie logowac i jaki mialam login, musialam szukac na poprzednich stronach:))))) Witam was dziewczynki po ponad 1,5-miesiecznej nieobecnosci:) Ja juz 24 tydzien (6 m.) ciąży i od pewnego czasu (20 tyg.) wiem cos ciekawego:))))))Moj synek zamienil sie w coreczke!!Zmieniam wiec dane w tej naszej tabelce, ale nie moge jej znalesc w ostatecznej wersji, wiec wklejam wersje ktora znalazlam na 120 stronie:) Nikolcia ma sie super (odpukac), silna, zdrowa dziewucha, kopie jak diabli:))))))))) Imię...........wiek......miasto......termin......płeć/i mię.....która ciąża Evi_22.......... 22.....................20.08......Emilka.... ................2 Backspace82..25.....Poznań.......23.08.... .Alex/Nela..................1 naturalna blondynka...31..Łódź....23.08......David/Natalia........... 1 wiewiorka2004.....21......Białystok....26.08.....Kubuś/? ...............1 Kasiutka3..... 20.....................27.08 mata78........ 30.....................28.08............ ? .....................1 Monika_28.... 28...Kraków.........28.08..........Nikola.................1 Anika3....... ..33.....................30.08 MaMani........21....................30.08......Kornelek/ Jaśminka?......2 Jołasia ........ 31...... ..............31.08 ? mrs_ziec.......28..Warszawa......01.09.........?........ .................3 mamahuberta.26.................. ..02.09.........?Oliwia/Igor............2 Marta Obdarta26....................04.09........Weronika/Kuba..... ...1 bimba 2008.....25....................05.09......???? .........................1 asia 83.........24.....................05.09 Andusiaaa.....24...Londyn.........05.09.......Nicola/??. ................1 Izabelcia78...29....MN/US.........07.09.......Mateusz/?? ?.............1 Aga_ja.........30.....................08 .09 Ewa............ 20.....................09.04 betty-83.......24....woj.lodzkie...22.08-10.09...Patryk /Alicja......2 Myszka5.......28.....Krotoszyn....10.09....Dawid/?...... ..............1 el79.............28...................11.09............. .......................1 Kamilla87.......21.....Grudziądz....12.09.........Huberc ik..............2 Dafodilek.......28....Wrocław......12.09........Karol?.. ...................1 eryka...........28..Częstochowa..13.09.....Sara,Laura... .............2 Nytka.......... 27....................13.09? aina80..........28...WROCŁAW....14.09?.....Emila/?...... ..............1 ewunienka24..24....................14.09.............. ...................1 Natka...........26...Wrocław......15.09................. ..................1 sanday1........ 25.....Żywiec......15.09....Mateuszek.................1 Edytka113.....25....................17.09? majka28........29....................18.09? karro............29....................18.09............ .......................1 Koug.............34....Opole...18.09....Bartek /Agatka......... aga............. 25.....Gdańsk.......18.09.......Jakub/Natasza.........1 olenka7olenka. 28...Tarnów.......19.09...Piotr/Aleksander/Inga.....1 eMKa31..........31...Kołobrzeg....19.09..............??? ?..................3 kasinska28......28...BE.............20.09....????....... ....................1 Kaska79.........28 .. Suwalki.......21.09.........????? .....................2 sandra27...... 27......Słupsk......22.09......./...... .....................2 brutta.........28..Krakow/Dublin..22.09..........????.. ..................1 Kamcia1985... 22...Warszawa....24.09.......Emilka/...?...............2 Słońce..........30....NL.............25.09(?)........... .....................2 gosiaczek8722... 21....Kielce......26.09?.......Wiktor/Oliwia.........1 AGI78...........30......Mielec.......27.09.............. ...?................1 munka82.......25.....Ustroń........30.09.......?/Melania ............... marlenaaa.....20.....Godow.........20.09.......?..,andre a?damian....1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlag....tyle sie naustawialam w tych preferencjach na nick Monika_28 i cala reszte a i tak wyslalao w czerwieni i pod zlym nickiem.....wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No:))))))))))))))))))teraz jest ok. Co do obciazenia glukoza mam to 14 maja, na sama mysl mnie cofa, tyle sie juz osluchalam jakie to "wspaniale" przezycie:) Karro, mam dokladnie takie same spodnie z H&M, i ten sam kolor, dodatkowo kupilam sobie te biale, lniane spodnie (dlugie) i biale rybaczki..tez w H&M. Cudne:))))))polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię...........wiek......miasto......termin......płeć/i mię.....która ciąża Evi_22.......... 22.....................20.08......Emilka.... ................2 Backspace82..25.....Poznań.......23.08.... .Alex/Nela..................1 naturalna blondynka...31..Łódź....23.08......David/Natalia........... 1 wiewiorka2004.....21......Białystok....26.08.....Kubuś/? ...............1 Kasiutka3..... 20.....................27.08 mata78........ 30.....................28.08............ ? .....................1 Monika_28.... 28...Kraków.........28.08..........Nikola.................1< br /> Anika3....... ..33.....................30.08 Jołasia ........ 31...... ..............31.08 ? mrs_ziec.......28..Warszawa......01.09.........?........ .................3 mamahuberta.26.................. ..02.09.........?Oliwia/Igor............2 Marta Obdarta26....................04.09........Weronika/Kuba..... ...1 MaMani........21......................04.09..........Kornelek...............2 bimba 2008.....25....................05.09......???? .........................1 asia 83.........24.....................05.09 Andusiaaa.....24...Londyn.........05.09.......Nicola/??. ................1 Izabelcia78...29....MN/US.........07.09.......Mateusz/?? ?.............1 Aga_ja.........30.....................08 .09 Ewa............ 20.....................09.04 betty-83.......24....woj.lodzkie...22.08-10.09...Patryk /Alicja......2 Myszka5.......28.....Krotoszyn....10.09....Dawid/?...... ..............1 el79.............28...................11.09............. .......................1 Kamilla87.......21.....Grudziądz....12.09.........Huberc ik..............2 Dafodilek.......28....Wrocław......12.09........Karol?.. ...................1 eryka...........28..Częstochowa..13.09.....Sara,Laura... .............2 Nytka.......... 27....................13.09? aina80..........28...WROCŁAW....14.09?.....Emila/?...... ..............1 ewunienka24..24....................14.09.............. ...................1 Natka...........26...Wrocław......15.09................. ..................1 sanday1........ 25.....Żywiec......15.09....Mateuszek.................1 Edytka113.....25....................17.09? majka28........29....................18.09? karro............29....................18.09............ .......................1 Koug.............34....Opole...18.09....Bartek /Agatka......... aga............. 25.....Gdańsk.......18.09.......Jakub/Natasza.........1 olenka7olenka. 28...Tarnów.......19.09...Piotr/Aleksander/Inga.....1 eMKa31..........31...Kołobrzeg....19.09..............??? ?..................3 kasinska28......28...BE.............20.09....????....... ....................1 Kaska79.........28 .. Suwalki.......21.09.........????? .....................2 sandra27...... 27......Słupsk......22.09......./...... .....................2 brutta.........28..Krakow/Dublin..22.09..........????.. ..................1 Kamcia1985... 22...Warszawa....24.09.......Emilka/...?...............2 Słońce..........30....NL.............25.09(?)........... .....................2 gosiaczek8722... 21....Kielce......26.09?.......Wiktor/Oliwia.........1 AGI78...........30......Mielec.......27.09.............. ...?................1 munka82.......25.....Ustroń........30.09.......?/Melania ............... marlenaaa.....20.....Godow.........20.09.......?..,andre a?damian....1 poprawiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monique_28 - witaj po przerwie - aktualna tabelka jest na stronie 152 U mnie dziś piękna pogoda i chyba wybiorę sie na spacerek. Ja jeszcze nie piłam glukozy - na szczęście, bo najchętniej bym się od tego wykręciła......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamohuberta wlasnie tez tak to sobie tlumacze i nie pozwole sie z tego powodu zamartwiac jesli chodzi o moja wage to ja mam 6 kg do przodu.jesli chodzi o apetyt to nie mam zbyt duzego mysle ze nawet moze za malo jem.za to nadrabiam slodyczami :( to moja zmora.tak sobie obiecuje ze przestane je wcinac ale na obietnicach sie tylko konczy :(.ale dzis kupilam sobie truskaweczki i pozniej sobie je zjem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sobie przypomniałam o co chciałam zapytać........ Jak tam Wasze brzuszki i rozstępy? U mnie na razie spokój - smaruję Pharmaceric Foliacti i jest OK (odpukać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj myszka, ja sie oliwkuje od stóp do głow na mokre ciało po kapieli, potem smaruje fissanem. na razie nic mi się nie pojawiło,mam tylko stare rozstępy na piersiach, ale cieszę się że nowych nie ma. brzuch gładki- pierwsza ciąża była dla niego łaskawa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka i tak trzymaj i się nie zamartwiaj :) ja tam zresztą małego atlety nie chciałabym rodzić :) mój lekarz tez się smieje że 3,5 kg mi wystarczy. przeważnie każde kolejne dziecko rodzi sie wieksze, na szczeście synek ważył 3100. zobaczymy zreszta we wrzesniu!!!! oby zdrow bobasy były!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku ja też słyszałam, że kolejne dzieci rodzą się większe a mój Filip ważył 4100 kg i nie wyobrażam sobie większego klocka urodzić :D Ja narazie od początku ciąży przytyłam w sumie 2 kg, w tym przez ostatnie 4 dni - 1 kg hihi więc zobaczymy jak będzie dalej :D Smaruję się fissanem i mama perfecta na zmianę i ani jednego rozstępu, w pierwszej ciąży też zero - myślę, że dzięki fissanowi :D Właśnie wstawiłam kurczaczka do piekarnika i pachnie w całym domu - aż mi ślinka już cieknie :D Ale ze mnie żarłok ostatnio hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka wlasnie zobaczylam w tabelce ze jestes z Krotoszyna? A czy to ten na dolnym slasku czy jakis inny?? Bo jak ten o ktorym mysle to blisko moich rodzicow :) a wogole to super ze sie znow odzywasz :) O wadze to ja w ogole nie wspomne :( boje sie wejsc na wage podejrzewam ze spokojnie 8 na plusie jak nie wiecej..boziu..ja zawsze duzo sie ruszalam a teraz przez ta slaba szyjke musze jak najwiecej lezec wiec kilogramkow przybywa..oj ciezko bedzie wrocic do dawnej kondycji. A dodatkowo strasznie mnie ciagnie do slodyczy a przed ciaza to zachcialo mi sie slodkiego moze raz w miesiacu. Monika prawda ze super te spodnie?? A propos tych spodni, doradzcie mi. Te co kupilam maja rozmiar S a chcialabym jeszcze jedna pare na reszte ciazy bo jak znam zycie potem ich nie bedzie. Wyrosne z nich pewnie za miesiac lub dwa..myslicie ze wystarczy kupic rozmiar wieksze czy kupic L czyli dwa rozmiary do przodu? podobno w ostatnich miesiacach sporo przybywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro, dziękuję 🌼 Ten Krotoszyn to jest w Wielkopolsce ale blisko granicy z dolnym Śląskiem. Skąd są Twoi Rodzice? Co do spodni, to najważniejsze, żeby w biodrach były dobre a reszta będzie ok. Może przymierz rozmiar M i L i zobacz jaką mają różnicę w biodrach w cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuuu .... a u mnie rozstępy na piersiach - straszne!!!! Na brzuchu i w okolicach nic nowego się nie pojawiło ... Ja juz po obadku .... dziś specialność zakładu - spaghetti carbonara !!! Pycha .... a za godzinkę spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj będę robić kotlety po kowalsku z ziemniaczkami i marchewką z brzoskwiniami :P mniam A ten makaron też brzmi smacznie - może jutro.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaObdarta
Jejku :) Dziewczynki :) ja tez dużo przytyłam.Od początku też pewnie będzie jakieś 8, może 7 kg :) Jestem załamana :( i tez słodkie bym jadła na okrągło :) ale się powstrzymuję :) Piszecie o obiadku :) też ym zjadła juz coś pysznego,ale pracuję do 15.00,a potem jeszcze jakieś zakupy...... ale mam dzis ochotę na rybkę :) kupiłam sobie wędzona na kolacyjkę :) A co do brzuszka, to ja mam wyraźny bardzo :) Też uzywam fissan i uważam,że jest fajny :) :) :) ale na razie nie mogę stwierdzić,czy działa, bo przecież brzuszek najbardziej urośnie na końcu ciąży :) Pytałam lekarza ostatnio,czy nie jest za duży :) smiał się,że ładnie wygladam i że słuzy mi ciąża,że brzuszek ok,tylko mąż coraz chudszy :) bo był ze mna na usg :) Uśmialiśmy się troszkę, bo mój Łukaszek od lat trzyma forme i wazy tyle samo :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×