Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

robi mostki tzn zapiera sie nozkami o tapczan i podnosi, sama unosi głowke jak jest w foteliku:-( pon idziemy do lekarza. ja cały czas płacze. szukam mojej winy w tym.nie wiem co zrobiłam nie tak:-(? dobranoc kochane mamy .moj laptop is dead nadal.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia trzyam kciuki za Twojego Nicka ...oby szybko wyjasnili ze to nic powaznego ... 🌼 MamoNiny nie obwiniaj sie, nie szukaj dziury w całym ... pojdziesz do lekarza to wszystko sie wyjasni ... moze Nina poprostu zaglada za czyms?! ... nie martw sie na zapas - pamietaj ze wszystkie Twoje emocje maluszek odbiera bardzo mocno, wiec staraj sie duzo smiac do niej, to dobre i dla Ciebie i dla Niny :) ... głowa do góry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
Hejka laseczki. no wlasnie ja mam tzw spiworki czy worki jak to sie nazywa ale np ramionka i szyjke mimo wszystko ma odkryta i chyba ciezko na boczek je polozyc w tym worku?? moja to zauwazylam lubi miec szyjke zakryta a co do kupki ze sluzem to moja polozna mowila ze to moze byc alergia na cos albo poprostu jak dzidzia miala katarek wczesniej to to poprostu wydala.. i to dobry znak bo to oznacza ze nie zastaje w płucach dopiero wstalysmy........czujemy sie lepiej buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny... nie wiem, co ostatnio dzieje się z Wiki, ale strasznie płacze przy kąpieli :( Mamo Niny nie obwiniaj się, nie masz o co. Idź do lekarza, poproś o skierowanie do neurologa, on oceni czy wszystko jest ok. Wiki zachowywała się tak samo, okazało się, że ma za małą wagę urodzeniową co do wzrostu, a jeszcze na długość bardzo szybko przyrasta i mięśnie grzbietu są skrócone i stąd ich większa siła i prężenie i mostki. Jak leży na brzuszku to dzwiga samą głowę, czy podnosi się na rączkach? wkleiłam link do właściwej pielęgnacji dzidziusia, jak tylko będziesz miała możliwość pooglądaj obrazki :) Jak już pisałam Wiki ma tak samo i musimy ją odpowiednio nosić i układać :) póki co nasilenie tego typu objawów zmniejszyło się, przynajmniej do czasu kąpieli :/ Kate szybkiego powrotu do zdrowia dla Ciebie i Martusi :) Ja małą otulam w kocyk, a póżniej przykładam kołderką. Brutta śluz w kupce to najczęściej objaw alergii, zazwyczaj na bałko mleka krowiego, ale jeśli jest w kolorze kupki, nie znaczy nic złego, co nie znaczy, że nie warto zasięgnąć opinii lekarza. A o katarku nie słyszałam. Ale Wiki ma nietolerancję mleka krowiego i miała śluz jak jadłam mleko, twaróg i jogurty. Nie reagowała na śmietankę ani na żółty ser. Teraz piłam kozie mleko i też jest śluz w kupce :/ Więc to też chyba odpada. Jejku, Wiki tak opanowała wypluwanie smoka, że czasem u stópek go znajduję, na prawdę nie mam pojęcia jak ona to robi :) A dzisiaj sama sobie butlę z piciem trzymała :)kilka sekund, bo niestety jeszcze kciuków nie odwodzi i jej się wysmyrnęła :) ale ona strasznie ma jeszcze nieskoordynowane ruchy tych łapek :/ Jak ja bym chciała, żeby już grzechotki trzymała, ale przez to napięcie mięsni grzbietu dopiero teraz uczy się poruszać łapkami :) dobrze, że do buzi trafia :) Izabelcia dużo zdrowia dla Nicka, trzymam kciuki, żeby było wszystko ok i żebyście jak najszybciej wrócili cali w zdrowi do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabelcia trzymam kciuki żeby wszystko było ok, trzymajcie sie kochani, bądź dzielna. mamo niny birka ma racje lepiej wszelkie wątpliwości rozwiać u lekarza i nie zamartwiaj się na zapas, a w ogóle to nawet nie mysl że w czyms zawiniłaś, po prostu takie rzeczy sie zdarzają. Oliwia dostała na mikołajki nowa grzechotkę-gryzaczek, podoba się jej:) pozdrawiam mikołajkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny :) Birka Nina polozona na brzuchu unosi glowke i klatke piersiowa . Czasami jak ja zle poloze to sie przelewa na prawa strone ale ona nie cierpi lezec na brzuszku :( pozatym oglada sobie raczki juz trzyma zabawki skupia wzrok nawet przy jedzeniu sie juz tak nie prezy jak kilka ni temu no i wczoraj jak ja nosiłam przodem do siebie to zachowywała sie sie ok juz mi sie tak nie odgina . Spi nadal ładnie zabek sie przebil ale ani nie drgnie tkwi sobie taki przebity z boku i nie rosnie .... A ja nadal chora mam katar boli mnie gardło ... A mój D w domu bywa gosciem ostatnio i tak ma byc az do wigili. dobra lece bo mala wrzeszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Niny a może coś Ninkę bolało? Może brzuszek, może jakieś stresy miała? A może coś z tym ząbkiem jeszcze? Lekarka mi powiedziała, że jak mała nia chce to mam jej na brzuszku nie kłaść, bo więcej z tego szkody niż pożytku, więc próbuję, ale jak jest sprzeciw, to cofam. I jest ok :) Dziecko nie ma unosić, ale podpierając się na rączkach dźwigać się. Spróbujcie położyć się na brzuchu i tak dźwignąć bez pomocy rąk. Ciężko nie?? I przede wszystkim nieekonomicznie. Więc dziecko czuje to samo. Wiki dzisiaj sama się na podłodze zajęła :) obraca się w kółko... ruchlik jeden :) tzn nie przekręca, ale wędruje po podłodze :) teraz to już na pewno nie zostawię jej na łóżku samej :) w łóżeczku robi to samo, tylko ją szczebelki blokują :) Świąteczna cisza się zbliża wielkimi krokami? Czy już się forum wypala?? Błagam, nie... to jest jedna z moich ulubionych rozrywek :) czytać was mogę godzinami :) Dużo zdrowia dla Ciebie Mamo Niny, dla Mamy Huberta i Oliwki, dla Nicka, Izabelciu napisz co tam u was, czy już się wyjaśniło, w dalszym ciągu trzymamy kciuki :) Kate jak Wasze zdrówko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane Dziewczynki! Ale duzo napisalyscie, nie wiem kiedy Was nadrobie w czytaniu. Izabelcia mam nadzieje ze z mezem juz dobrze i ze wyjasnilo sie juz wszystko. Zdrowka zycze i trzymam kciuki. Birka, MamaNiny ja nic z tego co Wy piszecie nie rozumiem i juz glupieje czy takie a inne odruchy mojej malej sa normalne czy nie :-( MamoHuberta i Oliwki ja tez mam od dwoch dni bol w prawej piersi, az sie martwie , masuje, rozgrzewam i odciagam gdy Niki nakarmie ale cos chyba mam z tymi kanalikami nie tak :-( Moja Gin tez mi poleca Mirene tylko ze ten koszt mnie troche zszokowal , ale moge to placic na raty tutaj. U Nas nadal walka o spanie na noc, trzy dni temu moja Niki poszla spac o 3-ciej nad ranem , nie wspomne ze ja juz ledwo zylam. Pospala bo dalam jej spac wieczorem bo musialam jechac na miasto a jak wiadomo Maluchy w aucie spia. Moja Myszka tez miala po szczepieniu sluz w kupce ale jak radzice musze wstrzymac sie z piciem mleka , moze to pomoze. We wtorek idziemy do lekarza na nastepne badanie kontrolne po 3 miesiacu zycia i dowiem sie ile wazy moj Skarbus. Do wozka glebokiego ledwo juz wchodzi a ubranka kupuje na 74-80 :-). Dziewczynki jakie pampersy kupujecie w Polsce? Nas tez czeka 1000km do Pl i tez w samochodzie. Trojka doroslych , Bobas i pies w jednym malym autku , do tego kurtki kombinezony i zimno, Nie wiem jak to przezyjemy :-( Martwie sie ze tyle godzin w foteliku nawet z przerwami to i tak dlugo. Ale jak swieta to tylko w Polsce :-) Ja kupilam mojej Malej taka zabawke pod choinke ale juz sobie uzywamy bo nie bede jej targac do Pl :-) http://www.allegro.pl/item500366305_baby_gym_delux_3w1_chicco_przyrzad_gimnastyczny_g.html musze uciekac. pozdrawiam Was wszystkie cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birka ale jak ta Twoja corcia wedruje? bo Nina własnie zapierajac sie nozkami np o tapczan tak sie przesuwa. moze ja robie wiele krzyku o nic? magia nie martw sie napewno z Twoja malutka ok:-)birka nina tez np w foteliku sie zapiera nozkami i zsuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki juz kiedys pytalam czy waszym maluszka zlawia oczka, nawet jak nie placza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Niny czytałam, że zapieranie się nogami w tym wieku ( między naszyi dziewczynkami są 4 dni różnicy :)) jest normalne :), do czasu, gdy dziecko większość czasu wykazuje normalną aktywność, tzn przyciąga nóżki do brzuszka itp itd jest ok :), aha nie żdziwmy się, jeśli wkrótce na jakiś czas bez konkretnej przyczyny nasze dzieciaczki przestaną dźwigać główki :) obniża się napięcie mięśni grzbietu i zaczynają pracować rączki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birka kochana! jak bym mogła to bym cie z całych sił wysciskała! ja w koncu normalnie zasne bez płaczu! bo Nina wiekszosc czasu sobie lezy ale jak moze to sie zapiera tymi nozkami:-) jak mnie uspokoiłas... a mi kolezanka napisała ze nasza p. doktor ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde na raty musze pisac! ma urlop do stycznia a do tej drugiej nie pojde bo juz raz mi dziecko prawie załatwiła to tym razem zrobi z niej inwalidke... do stycznia musze wytrzymac bede mała bacznie obserwowac. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magia, mojemu Kubusiowi oczka łzawiły i rano miał ropki. Myślałam, że to zapalenie spojówek i poszliśmy do lekarza. Okazało się, że Kubuś miał prawdopodobnie niedrożne kanaliki łzowe. Lekarka kazała je masować i dostaliśmy kropelki do oczu Tobrosopt (antybiotyk na receptę) i przeszło jak ręką odjął :)) Ostatnio nie mam na nic czasu - nawet żeby coś napisać ...ehh pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magia ja uwazam ze został wprowadzony niepotrzebne zamieszanie zwiazane z tzw. \'zespolem napiecia miesniowego\'... ja sama juz nie wiem co jest ok a co nie u mojego malucha... szukalam w internecie informacji na ten temat i niestety znalazlam tylko forum... wkurza mnie to strasznie 😠 ... moze osoba, ktora wprowadzila ten cały niepokoj w nas, wyjasni dokladnie co i jak albo podesle medycznego linka!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Z tym napięciem mięśniowym to chyba ja narozrabiałam :) Ogólnie jest tak, że do 3 miesiąca życia dziecko ma wzmożone napięcie mięśniowe i jest to fizjologią :) Nasze dzieciaczki powoli zbliżają się do 3 miesiąca i to napięcie powinno już spadfać, oddajac im władzę nad ciałem :) tak więc nie powinno pojawiać się boczne wygięcie ciała, patrzenie za siebie, mostki, łódka na brzuszku, czyli wszystkie te pozycje, które powodują wygięcie plecków w łuk ZAZNACZAM JEDNAK, że te pozycje nie mogą występować jedynie jako pozycje statyczne, czyli, że dziecko leży tak non stop :) jeśli np robi mostek, bo się wkurza jest ok :), albo np. obraca się na bok poprzez ten mostek, też ok :)jeżeli patrzy za siebie, bo ktoś tak chodzi i stuka, ok :) PAMIęTAC!!! :) Więc jeśli zdarza Wam się przejść za dzieciaczkiem, a ono się patrzy, to przejdźcie od przodu itp, itd :) Teraz nadchodzi czas, kiedy nasze maluszki zobaczą, poczują i posmakują swoje rączki :) i nie ma co się martwić, że nie chcą grzechotek :) są dzieci, które mają je w nosie, bo wolą właśnie rączki :) Przede Wszystkim nie porównujmy dzieci między sobą, a zwłaszcza na forum :) czytać o dziecku, a widzieć je to co innego, możemy źle odebrać słowa i pomyśleć, że nasze dzieciaczki są daleko w tyle :) Aha i błagam, popatrzmy na tabele rozwojowe z lekkim przymróżeniem oka :) to jest średnia!!! Dzidziuś może się z nią zgadzać, ale nie musi :) Zresztą spójrzcie na budowę ciała swojego dziecka :) Moja Wiki np. urodziła się pół kg za lekka w stosunku do wzrostu :) i już nie radzi sobie z dźwignięcem ciężkiej główki :) Spoko przybierze trochę to dxwignie, ma czas do końca 4 miesiąca :) Wiecie co się liczy najbardziej?? To, żeby dzieko ciągle uczyło się czegoś nowego :) A ciągle tzn, między kolejnymi \"kamieniami milowymi\" nie może być większego odstępu niż 3 miesiące :) Pozdrawiam Was gorąco! Mam nadzieję, że co nieco rozwiałam wasze obawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejciu Oleniga, Ty o tej porze na oczy widzisz?? :) Wiki od kilku dni ma ustalony czas pobudki na 5:55 i nie ma zmiłuj :) U nas dzisiaj taka pogoda, że nie mogłam się z łóżka zwlec :/ i nie pomogły prośby, jeszcze pięć minut :) Zobaczymy, będzie miała naście lat to się odwdzięczę :P W takich momentach przdała by się butla, żebym mogła sobie taką mocną kawkę strzelić :) Ale coś mi się czuje, że przede mną 3 dni marudzenia :/ Piłam mleko kozie i niestety Wiki na nie też ma nietolerancję :/ Już ma ulewania i to jeszcze takie chlustające, na szczęście nie są to wymioty. i do tego problem z kupką, wczoraj jedna ze śluzem i druga pienista, w dodatku zielona :/ Chyba jestem skazana na wapno musujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka :) Wielkie :) ogromne dzięki :D za tak dokładne wytłumaczenie :) ... myślę ze teraz wszystkie będziemy spokojniejsze... ja juz jestem :) Ja wstalam o tej godzinie ledwo patrząc na oczy, obudził mnie Mikołaj bo się wiercić zaczął ...musialam odciągnąc mleko bo ostatnio odciągałam wczoraj wieczorem no więc wstałam... kurcze za duzy odstęp między odciąganiem sobie zrobiłam i znowu boli mnie jedna piers... niedawno mialam z nią ten sam problem :(... Mikolaj zjadł wczoraj po kąpieli o 20.30, zasnął u taty na rękach ok. 22.00 i przespał całą noc :)... obudził się o 7.30 :D... Dzisiaj konczy 2 miesiące i wazy 6120g :) pozdr. nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200. (3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(11 tyg)......550(3440).....59cm kasinska28.......Mateusz............05/09........4600(27 50).......53cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(8 tyg)....4460(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 (8 tyg)..........4115(2920).......58cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(11 tyg)...5200(3340).......60,5cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(9 tyg).....4660(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do dzieci to zgadzam się z Tobą Birka całkowicie... nie porównujmy albo porównujmy z przymróżeniem oka :)... każda dzidzia jest inna! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! MamoHuberta- a jaki probiotyk bierzesz? mam to samo czyli za malo dobrych bakteri ale to chyba po antybiotyku i tu kazali mi wkladac sobie jogurt do srodka wiec dwa razy dziennie jem jogurt naturalny a wieczorem jeszcze na noc do srodka ale nie wiem czy pomaga a poniewaz teraz w czwartek jade do PL to bym sobie cos kupila bo tutaj takie rzeczy sa strasznie drogie. Izabelcia78- trzymam kciuki by Nicowi sie poprawilo. Wiem co to znaczy jak cos dolega i nie wiadomo od czego. Ja tak walcze z bolem glowy. Tez duzo badan i niby wszystko ok tez nie wiadomo jaka przyczyna dlatego rozumiem w jakis sposob w jakiej jest sytuacji twoj maz ale glowa do gory moze wszystko sie wyjasni. birka87- moja malutka tez nie lubi lezec na brzuchu placze wtedy strasznie wiec ja praktycznie wogole nie klade i nawet nie wiem jak co podnosi czy tez nie.. Jakos wychodze z zalozenia ze po to sa badania kontrolne u lekarza zeby dowiedziec sie czy wszystko jest ok bo tak to mozna sobie rozne choroby wynalezc i nie potrzebnie sie denerwowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam dane Mateuszka w tabelce :) nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200. (3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(11 tyg)......550(3440).....59cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5360(27 50).......62cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(8 tyg)....4460(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 (8 tyg)..........4115(2920).......58cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(11 tyg)...5200(3340).......60,5cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(9 tyg).....4660(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki 🌼 Nie odzywałam sie dawno ale mieliśmy w domu mały szpitalik - jelitówka nas zaatakowała :( oj ciężko było, ale jakoś daliśmy radę :) Najgorzej było z moim synkiem, który mi płakał że nie ma już siły (wymioty i biegunka-czasem w jednym momencie) :( Ale już jest dobrze :) Malutka miała tylko biegunkę- myślę, że dzięki mleczka z piersi lżej to przeszła. Oczywiście mnie i męża też nie ominęło :( Postaram się Was poczytać wieczorkiem, bo się kilka stron uzbierało :) Idę obiadek jakiś na szybko zrobić, bo dziś mała marudna-ząbek wychodzi :) Nie wiem czy to nie za wcześnie i to dwójka-czy to nie dziwne ?? Pozdrawiam Was cieplutko 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
El wychodze z tego samego zalozenia :) Po to sa wlasnie wizyty kontrolne, zeby lekarz sprawdzil czy wszystko ok. I tak jak ja czytalam w internecie, bo tez mnie ktos tu nastraszyl napieciem miesniowym to dopiero jak lekarz stwierdzi nieprawidlowosci i zleci badania neurologiczne to mozna sie przejac ale tez nie martwic na zapas bo zespol wzmozonego napiecia po odpowiednich cwiczeniach calkowicie zanika... Co do kladzenia na brzuszku to Amirka tez nie lubi zbytrnio lezec na plaskiej powierzchni na brzuszku. Podpatrzylam ostatnio znajoma na gimnastyce i sprobowalam zrobic to co ona-mianowicie podlozyc jakis walek pod raczki malej albo poduszke albo po prostu ulozyc na brzuszku na mojej nodze klatka piersiowa...w kazdym razie tak, zeby klatke i glowe miala troszke wyzej i na przedramionkach sie podparla na tym czyms...Amira jest zachwycona i w tej pozycji potrafi lezec z podniesiona glowka i sie smiejac i rozgladajac na boki nawet kilka minut :) Polecam wam sprobowac. Izabelcia zycze zdrowka dla meza!!! poprawiam tabelke, choc dokladne dane beda po wizycie u pani doktor przed swietami :) nick.......imie dziecka...data ur(tydzien)....waga(wagaur.)....wzrost asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200. (3000)........59cm karro...............Max..............01/09(10tyg)...5535 (2790).....56cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....maksymilian mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(11 tyg)......550(3440).....59cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5360(27 50).......62cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(8 tyg)....4460(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 (8 tyg)..........4115(2920).......58cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(12 tyg)...6000(3340).......61,5cm kate562.....Marta.........13.09(7tyg5dni).......5100(372 0)......59cm myszka5.........Dawid..........14/09.(10tyg).....6150(41 00).....54cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............5300(3920)......56cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(9 tyg).....4660(3090)......59cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(8tyg)....6120 (4360)....62cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA!!! Każde dziecko rozwija się swoim własnym tempem. Stopniowo zdobywa poszczególne sprawności motoryczne i inne. Umiejętności podane w podręcznikach przypisane odpowiedniemu wiekowi dziecka są pewną średnią, która niekiedy nijak się ma do naszego dziecka. TO DODATKOWO POWINNO WYJAśNIć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magia u nas też cena MIRENY zwala z nóg, ale z uwagi na to, że ma służyć przez 5 lat, to ten koszt się zwraca. jak tylko odbuduje florę bakteryjna to sobie zakładam. magia my używamy huggisów. co do łzawienia, to nie mamy z tym problemów, więc Ci nie pomogę :( a co do zabaweczki to Oliwia na chrzest dostała podobna z little tikes i bardzo się jej podoba, potrafi się zając kilkanaście minut, jak kopie nóżkami to włącza sobie muzyczki:) Oliwia również obraca się wokół własnej osi . co do tego napięcia to warto zwrócić uwagę na to , ale diagnozę pozostawić lekarzowi:) mamo Niny myślę, że z Ninką jest wszystko ok, a Ty niepotrzebnie się martwisz. birka skąd u ciebie taka fachowa wiedza w temacie rozwoju niemowląt??? el lekarz zalecił mi PRO VAG, jest to doustny środek bez recepty, łyka się 1 tabletke dziennie, koszt ok 24 zł. eryka mam nadzieję że juz zdrowi jesteście. mojego męża też połamało dosłownie w 1 dzień, w piątek był u lekarza, paskudna angina ropna, dostał antybiotyk, już jest dużo lepiej, a my się trzymamy dzielnie i nie całujemy go ;) pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o leżenie na brzuszku to Oliwia też nie przepada, ale wieczorem przed kąpielą zawsze ją kładę na golaska na ręczniku na pralce i tam uwielbia, łazienka działa na nią cuda:) ewunieńka zgadzam się z tobą, też często kładę małą na swoich kolanach na brzuszku i nie ma wówczas traumy, zresztą nosic też można kładąc dziecko na brzuszku na ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przepraszam to ja narobiłam krzyku o to napiecie:-( rozmawiałam dzis z lekarka Niny opisałam jej co mnie niepokoi wytłumaczyła mi ze to sa normalne odruchy 2,5 miesieczniaka i mam nie panikowac a w styczniu przyjsc do niej jak wroci to zwazymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała:-) mowi ze jakby mała leżała jak kłoda wtedy było by zle. wiec przepraszam was serdecznie. z moim D cos nam sie nie układa ostatnio:-( nie wiem dokad ten zwiazek zmierza? ja nadal chora potwornie az cud ze mała zdrowa. dobranoc kochane mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamoniny trzymaj sie dzielnie. Moze to jeszcze te hormony a moze nowa sytuacja?? Mam nadzieje, ze wam sie ulozy. Ja tez czasem jak sie posprzeczam z mezem albo cos mi nie podpasuje to mam takie mysli a w glowie mam piosenke Maryli Rodowicz \"chyba sie z toba rozwiode,zabiore ze soba mlode...itd.\" ale potem przechodza te glupie mysli i jest ok :) Mysle, ze kazdy zwiazek ma to do siebie ze czasem jest bosko a czasem do d....i :P Poza tym dzieck(czy to 1. czy 2.) jednak cos zmienia w naszym zyciu a w zasadzie na poczatku wywraca nam swiat do gory nogami :) Magia mojej malej lzawia oczka i czesto zbieraja jej sie spioszki w jednym oczku. W zasadzie to z tym jednym jest problem.Lekarz dala nam kropelki ale dzialaja na krotki czas. Teraz jest nawrot wiec musimy sie umowic do okulisty bo moja lekarka mowi,ze to pewnie zatkany kanalik lzowy...Nie wiem co sie z nim robi ale niedlugo sie pewnie dowiem. Wiem,ze jesli kropelki nie pomoga to okulista. U mnie najpierw bylo plukanie oczka sola fizjologiczna, potem moim mlekiem potem kropelki dopiero no i nadal jest to samo niestety :( Mamahuberta moja tez przepada za pobytami w lazience :) Jak ide sie kapac to ja zabieram w lezaczku i sobie spokojnie siedzi nawet te dwadziescia minut :) Dziewczyny na prawde nie przesadzajcie z dopatrywaniem sie objawow roznych dziwnych dolegliwosci u waszych malenstw bo tylko niepotrzebny to stres.. Ja dzisiaj czytalam troszke o rozwoju dzieciaczkow i jesli chodzi o wyginanie sie w mostek lezac na pleckach i spogladanie do tylu jak ktos stoi za dzieckiem to to calkiem normalne miedzy 13-15 tygodniem-wtedy taka umiejetnosc sie pojawia u wiekszosci dzieci i lubia sobie tak patrzec do gory nogami podobno :) no i kazde dziecko jest inne jak mowi Birka :) Pozdrawiam i lece spac bo moje skarby juz spia sobie slodko :) Tylko mamusia taki nocnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×