Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

a jeszcze mialam wam napisać, że wczoraj mój P zostawił szampony w samochodzie na dworze i dzisiaj jak przyniósł je do domu, ja zabieram się do mycia włosów, próbuję wylać szampon i nic... myślę co jest :) ostateczni musiałam go wycisnąć, bo mial konsystencję pasty do zębów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka jesli chodzi o obcych to moj Maks reaguje roznie .. generalnie mozna powiedziec ze osoby majace duzo doswiadczenia z dziecmi typu polozna czy np instruktorka na basenie znosi bardzo dobrze, nigdy nie bylo problemu Niektore osoby mu nie pasuja i tyle .. zalezy tez czy jest wyspany i ogolnie w jakim jest humorze. Fajnie ze Wiki tez idzie na basen - kiedy zaczynacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 stycznia mam dopiero mieć badania, pewnie na wynik będę musiała czekać 2-3 dni, więc pewnie około 24 pójdziemy w niedzielę, bo ta pływalnia jest czynna tylko w niedzielę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki birka masz racje tez wyczytalam ze 6weidera jest na wyzezbienie miesni brzucha a ABS jest na spalenie.ja przed ciaza robilam i A6W i ABS z efektow bylam zadowolona.co do 6 to rzeczywiscie te cwiczenia sa troche nudnawe ale miesnie az pala jak sie robi te cwiczenia. karro pierwszy raz widze takie krzeselko.i jak Twoj maly lubi w nim siedziec? no i czy to jeszcze nie za wczesnie na taklie siedzenie? moja Amelka tylko z 4 razy zareagowala na obcego placzem tak to do kazdego sie smieje.jak bylismy w polsce wszedzie gdzie z nia zaszlismy podobalo jej sie i do kazdego sie cieszyla jedynie u T ciotki jak bylismy to jak sie rozdarla to musialam ja w biegu ubierac i wychodzic bo nie moglam jej uspokoic a jak wyszlismy tylko z mieszkania ciotki to Amelka odrazu sie uspokoila.tak wiec powiedzialam T ze widocznie jego ciotka ma falszywe spojzenie i moze taka jest bo Amelka to wyczula hihih. dziewczyny jak ja wam zazdroszcze powrotu do wago sprzed ciazy bo mi jeszcze pare kg zostalo a brzuch mam duzy :( karro w koncu zobaczylam jak wygladasz na fotosiku choc na tamtej fotce slabo Cie widac jakos zawsze bylam ciekawa jak wyglada karro ;) poniewaz inne dziewczyny widzialam na NK a Ty tam profilu nie masz .lece teraz ululac Amelke bo ostatnio jej sie cos poprzekrecalo i wstaje o 6 a przed 8 jest znowu spiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ siemka Majka w tych krzeselkach mozna dzieci sadzac od kiedy potrafia same trzymac glowke, one sa tak profilowane ze mozna dzieci jeszcze same nie siedzace sadzac bez obaw. Tez mialam watpliwosci pytalam nawet mojej pediatry i ok. Wiecie co mi zostalo z 6 kg do wagi sprzed ciazy niby to nie jest zawrotnie duzo ale powiem wam ze jak patrze na siebie w lustrze to wydaje mi sie ze waga klamie i tych kg wiecej .. nie wiem czy to przez te duze piersi, jakos wydaje sie sobie straasznie gruba :O w kazdym razie naprawde sie wzielam za siebie, zero slodyczy i lekkostrawne jedzenie, bo nie wiadomo kiedy i bedzie lato :P zazdroszcze mamom ktore moga pocwiczyc poza domem, ja mam dwie silownie pod domem i co z tego jak nie mam z kim Maksa zostawic :( tak wiec na razie mam cd z cwiczeniami dla mam a moj N obiecal ze mi sprawi jakas maszine do treningu jak wroci :) no i jak on bedzie to bede mogla na jakis aerobik skoczyc ;) Sluchajcie Maks mnie dzis zadziwil totalnie - obudzil sie i pol godziny lezal sobie w lozeczku i gaworzyl - bylam w szoku bo zawsze jak sie budzil to zaraz kweczal zeby go wziasc. Ogolnie tfu tfu nie zapeszajac zrobil sie ostatnio bardzo spokojny - fakt ze opieka nad nim zajmuje duzo czasu bo malo spi w dzien ale jest duzo weselszy, duzo sie smieje i ogolnie grzeczny jak nigdy :) a rozgadal sie tak ze non stop go slychac, nawija jak najety i ciagle wydaje nowe dzwieki :) moze mu tata nagadal przed wyjazdem ze ma byc grzeczny jak mama jest z nim sama ;) hi hi A wczoraj bylam zla na siebie bo niechcacy go udrapalam w tyl glowki - jak on bidulek plakal :( cholera a jak na zlosc wlosy wypadaja a paznokcie piekne jak nigdy - wtedy jak trzeba je krotko obcinac Kawka juz prawie dopita ide sie troche ogarnac bo dzis sie bede \"odchamiac\" w kawiarni :D ja i dwie mamy ktore poznalam na tych spotkaniach rodzicow w przychodni idziemy sobie na kawke :) One obydwie maja corki wiec Maksio bedzie rozchwytywany ;) Wpadne po poludniu 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie laseczki! byłysmy dzis na kontroli bioderek, wszystko ok, jeszcze tylko za mc kontrolne usg, a potem jak mała zacznie śmigać. pytałam lekarza czy spanie na boczku nie szkodzi na bioderka, bo był tu na forum taki temat, zapytał skad ja to wymysliłam, aż mi sie głupio zrobiło, ale był miły i wytłumaczył, że dziecko samo znajduje sobie dogodna pozycje, jak jej tak dobrze spac to niech tak spi, a na bioderka wpływu to nie ma. widze,ze z tymi włosami nie tylko ja sie mam, odkurzam co dziennie, bo w mieszkaniu wszedzie moje kudły, wypadaja mi chyba te, które w ciazy dostałąm w bonusie:) na szczęście mam gęste włosy. kumpela która ma bobasa 7 mcy, pocieszyła że u niej trwało to tak mniej więcej dopóki maluch nie skończył 6 mcy. ale ogólnie, oprócz tego, że wypadają, to rosna w szybkim tempie i włosy i paznokcie, dopiero byłam u fryzjera a tu znowu odrost. mój maż świetnie sobie radzi z małą, kapie przewija, daję jabłuszko, usypia czasami;) chodzi na spacerki, niczego sie nie boi, także moge ze spokojnym sumieniem zostawic mu nasze pociechy. ze starszym synkiem chodzi do lekarza jak trzeba, ogólnie rozgarniety w temacie dzieci:) moja Oliwia nie chce pic z butli, juz o tym pisałam, a chciałąbym ja przpajać herbatką, czy podać soczek, nie wiem czy nie jest za mała na kubek niekapek, widziałam w sklepie nawet takie kubeczki od 4 mc, ale babaka powiedziła, że lepiej radzą sobie z nimi butelkowe dzieci. z czego ta moja wrdotka bedzie piła, może sie jeszce nauczy. z łyżeczki idzie jej ładnie, ale nie za wygodny ten sposób. eryka pochwal sie jak zwalczyłaś cellulit??? mój sie juz zmniejszył, ale ja tam zawsze cos dojrzę;) za ćwiczenia w domu nie moge się zabrać, zawsze jest coś do roboty, ale jak kupie karent na aerobik to chodzę już sumiennie- taki ze mnie typ. dziewczyny czy wy tez nie wyrabiacie z prasowaniem?? ja to co chwila mam sterty prasowania, wczoraj walczyła ze 2 godz, poszłam spać prawie o 1 w nocy, a iatak zostawiłam małą kupkę:( dobra zmykam po synka do szkoły, do później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ mamusie 🌼 Ja walczę dalej z tym choróbskiem, wczoraj już nie miałam gorączki a dziś znów 38,4 :( zaraz małą położę spać i sama zmykam pod kołderkę wygrzać się, choć nie lubię tego. Mamo Huberta i Oliwii ja od porodu smaruję pupkę i uda kremem na cellulit 2 x dziennie i oprócz tego 2 razy w tyg. peeling no i codziennie wieczorem pod prysznicem masaż gąbką z wypustkami :) Efekty już widziałam po miesiącu a teraz to już wogóle pupka ładna i gładka - jak złapę palcami to gładka (prawie) - zawsze można się doczepić do czegoś :D Ale ja jestem zadowolona bo cellulit zaatakował mnie juz w połowie ciąży i myślałam, że tak zostanie. Od jakiegoś czasu biegam także na orbitreku no i od 2 dni ćwiczenia na brzuszek \"6 weidera\" i wczoraj już 2 serie i boli brzusio, boli :) Ja brzuszek mam płaski, tylko mięśni brak :( jestem dobrej myśli :D Moja mała jest jakąś otwartą osóbką, na widok obcych nie płacze, tylko się wpatruje a potem albo się uśmiechnie albo nie i dalej się wpatruje - u nikogo na rączkach nie płacze :) Hehe ostatnio zorbiliśmy test z mężem, bo mamy dylemat co do chrzestnego :) mamy dwóch kandydatów (na dodatek o tym samym imieniu) i pewnego popołudnia obydwoje akurat byli u nas, więc stwierdziliśmy że ten zostanie chrzestnym, do którego pierwszego mała się uśmiechnie ;) No i uśmiechnęła się do kandydata mojego męża :D hehe No zobaczymy jeszcze, bo chrzciny chcemy zrobić w święta :) A jeśli chodzi jeszcze o to wypadanie włosów to zapomniałam Wam napisać, że w aptece farmaceutka poleciła mi taką odżywkę henna wax treatment i dziś będę nakładac ją już poraz czwarty :) nie wiem czy włosy mniej wypadają ale na pewno są nawilżone i bardziej lśniące, i chyba szybciej rosną :) trzyma się ją na włosach 15-30 min. i podgrzewa suszarką :) może na efekty jeśli chodzi o wypadanie tzreba dłuzej poczekać. Zobaczymy :) Dobra uciekam się położyć, bo mała przysnęła :) A posta pisałam oczywiście na raty :) Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc lejdizki! maks na razie spi z tatusiem, wiec mam rece wolne :) maks sie usmiecha prawie do wszystkich, nie wybuchnal jeszcze placzem na widok kogos (no, nie widzial jeszcze mojej starszej siostry, ktora dzieci tak traktuja). za to wygina buzie w podkowke jak... widzi swoje odbicie w lustrze jestem w szoku, myslalam ze mu sie spodoba, a tu klapa. jak widzi tam mnie albo meza to sie usmiecha i zagaduje :D eryka - ja stosowalam wosk, o ktorym piszesz i swietnie wydobywa odcien z wlosow niefarbowanych. sa dwie wersje - do jasnych i do ciemnych wlosow. problem w tym, ze wlosy mi sie zrobily delikatniejsze a ten wosk nadaje sie do wlosow mocnych, bo sie osadza i przeciaza delikatne wlosy. ale naprawde daje polysk, jak sie nie ma czasu ogrzewac wlosow ze specyfikiem suszarka, mozna je wpakowac pod czepek foliowy i zawinac w recznik, trzymac w cieple (mozna polezec w wannie) i efekt murowany! podziwiam was dziewczyny z tym celulitem (tzn. bez niego!!!!) i cwiczace - pomysle o was jak sie bede meczyc cwiczac ;) maks ostatnio smiesznie sie zachowuje w czasi karmienie - lapie piers jakby to byla butelka z mlekiem (ktorej nigdy nie trzymal), glaszcze mnie i czasem do odessania sie uzywa kciuka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moj Maksio tez piers mietoli przy karmieniu :) Musze znalezc te cwiczenia o ktorych mowicie - tego weidera - i sobie porobic .. Onyx - lejdizki - doobre :D hi hi A gdzie Izabelcia, dawno jej nie bylo Moj Maks wlasnie zapadl w slodka drzemke .. troche pozno .. wstanie pewnie okolo 18.30 i spanie bedzie dopiero o 21 Ide poszukac tych cwiczen na necie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.Miałam wczoraj pisac to mi ucieło posta a potem poprostu padłam spac, Mały nawet ok, bo co 3 godziny mnie budził ale ok :) Dzis tez spokojniejszy, choc bylismy na szczepieniu to teraz spi. Czy Wy szczepicie na pneumokoki? Ja dzis zostawiłam 480 zł na szczepionki. Same pneumokoki kosztowały 300 druga szczepionka to tzw 6w1 i nie było po niej zadnych powiklan typu gorączka itd. Widze ze wszystkie dzieciaczki dokarmiacie owocami itp.Nam Pani doktor poradziuła z miesiac poczekac, młody ma alergie i lepiej zeby narazie sie wstzrymac. waży 6500 kg :) czuje to w moich rekach, ten cięzar :) Piszecie ze wypadaja wam włosy... ło matko masakra u mnie tez, i to dopiero teraz. Z pierwszysm synkiem na początku juz wypadały, myslałam ze mnie to ominie... Birko u nas nie ma kłopotu z rozpoznawaniem osób, młody mnój sczerzy sie do wszystkich, chyba ze nie ma dnia to robi podkówkę i placze wtedy w ramiona moje i spokój. A z yumi szamopnami to nieźle :) Serdecznie Ciebie zapraszam :) karo mój Brtus jak ma dzien tez potrafi \"pogadać z misiami\" jak wstaje, i gaworzy sobie z nimi... :) mamohuberta mój maż tez do dzieci ma podjescie, kapie, jak trzeba przewinie, nakarmi... wiec go czasami jak trzeba zostawiam samego i nie muszę sie niczego obawiac. muszę tylko zostawis wskazówki co i jak ;) dlaczego chcesz przepajac herbatką malutką? co do prasowania, ja to robie raz na tydzien - wtedy mąz siedzi z dzieciątkiem, ale dziecku nie prasuje bo nie dałabym rady, czasami nawet z suszarki bezpośrednio biore jak potzrebuje, i nic młodemu nie jest jednak nadal piore w dziecięcym proszku.., eryko no ja z cellulitem mam kłopot miałam juz przed ciąża a teraz to sama nie wiem ile tego mam.. no cóz takie uroki... obyś szybko wyzdrowiała :) tez mysle o chrzcinach na swieta, młody bedzie miał skonczone pół roku i bedzie zdeycdowanie ciepkej, i mam dylemat z chrzestnymi czy mogą byc ci sami co przy synku? co do henny wax jest rewelacyjna, włosy sa bardzo mieciutkie i super sie błyszczą, niestety ja sie nabawiłam łupiezu (choc mam go od wielu lat) to teraz sie nasilił, byc moze od tego, a moja głowa niestety wybredna jest. Za jakis czas wróce do tego :) mam nadzieje ze noc bedzie spokojn a po tych szczepieniach, po ostatnim nic sie absolutnie nie działo starszy synek u babci (obok w bloku) moze z męzem... ale cicho :) Co do mojego forum to zaproszenie aktualne, zapraszam bo tam własnie mozemy powymieniac sie radami dotyczacymi nie tylko dzeciatek ale i naszego zdrowia i urody... :) Przydałyby sie wasze rady... oczywiście nie nalegam ale moglo by byc milo :) i sympatycznie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
pisałam cala strone do was ale znowu zapomniałam o NIcku i nie wysłało. W skrocie po szczepionce marta ma 65cm i wazy 7100 KLOCEK !! po szzcepieniu ok aerobiczna 6 weidera cwicze od 5 dniu Po 3 dniu płakałam ale robiłąm-uwazam ze zadziała, a procz tego aerobic z DVD http://a6w.pl/index.html Karro zazdroszcze z tym basenem ja u nas chodziłam sama ale "cos" zlapałam i bylam na antybiotyku wiec z marta na pewno nie pojde !! jutro maz wraca wiec marta zacznie dostawac powoli jogurt , owoc, marchewke.powiedzieli ze juz moge zaczac dawac. ok ide ja kapac potem was poczytam pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniko moj maly jest zaszczepiony na pneumokoki, ja mieszkam w Szwecji i tu szczepia na to bezplatnie. Zazdroszcze ci z ta babcia w bloku obok .. my nie mamy tu zadnej rodziny i nie ma malego z kim zostawic nawet na godzinke niestety. Co do zajmowania sie dziecmi to moj Nels bardzo kumaty, zajmowal sie malym od samego poczatku duzo, no ale niestety teraz minusem jest jego praca .. miesiac w domu i miesiac na morzu - w tym czasie jak go nie bedzie oczywiscie maly sie od niego odzwyczai :( Dziekujemy za zaproszenie na twoje forum, na pewno zajrze :) ale raczej nie przeniesiemy sie na stale, wiesz piszemy tu razem juz od roku nie wiem jak inne dziewczyny ale ja sie juz przyzwyczailam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woww..poczytalam troche o karmieniu naszych dzieci,ale nic o jogurcie nie wyczytalam. Zoska jeszcze tylko na mleku wiec mam troche czasu na jogurty, tak mi sie przynajmniej wydaje :) nie zapytam sie lekarza, bo tutaj nawet owoce na poczatku karmienia nie zalecaja. tylko kleik i warzywka. a ja pisze z biblioteki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro oczywiscie ze nie musicie ale fajnie by było duzo pozytywnego was czeka ;) mieciąc w domu miesiąc na morzu - matko ja czasami dnai nie moge wytrzymac bez mojego męza :) ale coż zycie :) u nas pneumokoki to 3 dawki wiec masz 900 zł a wiadomo jakie czasy i niektórych nie stac... :( ja sobie moge pozwolic...ale nie wszyscy mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
no to dokoncze ja cellulitu nie mam ale za to rozstepy.uzywam dosc taniego specyfiku cocoa butter marta od 4 dni bez smoczka bo tak mi sutki pogryzła ze sorry teraz juz znowu coraz lepiej pije nie myli sie ale była masakra i ból :( nick.......imię dziecka...data ur(tydzień)....waga(waga.ur.)....wzrost Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (21tyg)....6600 (2700).....62cm ?? Koug.........Emilka.........23.08.08 (21tyg)....7375 (3245) .......73cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200.(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........7020 (2790).....64cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....Maksymilian Mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(18 tyg)......6680(3440).....66cm kasinska28.......Mateusz............05/09........5780(27 50).......62cm el79.............Arianna........06/09(19 tyg).....6100(3230).......62 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(13 tyg)...5400(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(14 tyg)...6000(3340).......62cm Dafodilek........Karolek........12.09(17 tyg)...6900(3400)........65cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09.(13tyg).....7050(4100 ).....ok 66cm eMKa31........Hania...........14/09 (12 tyg)......4750 (3450).....62 cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6200 (3920)......60cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(15tyg).....5300(3090)......?cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(13tyg)....6900 (4360)....62cm Born2Love..........Tim.........30/09......3m5d.....7600( 4160).....64cm co do wypadajacych wlosow to ja brzydko smowiac czuje sie jak po chemioterapi moge garsciami wyciagac:( dobra Marta spi ide cwiczyc weidera buzka x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
aha w UK to szczepionki za darmo i nawet jak chce jkakies dodatkowe to mam powiedziec to zrobia a ja nawet nie wiem jakie sa w PL jakie poelcacie dodatkowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate562
No juz troche podczytałam. Mała dostaje kaszke na noc i spi do okolo 6:30 ale pozniej juz nie chce spac ale lezy w lozeczku i gada do siebie tak do okolo 8 pozniej juz jej sie nudzi i krzyczy wiec wstajemy i idzie na mate albo bujawke Smoczka do kszki uzywam własnej roboty bo nie mogłam tu nigdzie dostac. co do jogurtow jak i innych rzeczy to tu w Szkocji jest calkiem inaczej.Poszłam z Marta na szczepionke i dostałam opierdziel ze dzicko moge przegrzac jak tak bede ubierac(na moje oko odpowiednio bo strasznie wiało i zimno) no i własnie o jogurcie nie słyszałam ale skoro mowia to dam przeciez nic sie nie stanie jak na jezyczek troche kremowego dostanie. a ja tu nie moge dostac takiej specjalnej tarki dla maluszkow, znowu bede musiała prosic z Pl o paczke no i własnie poczytac o szczepionkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki Czytalam o tym wypadaniu wlosow i z tego co pisza w necie to jest to calkowicie normalne.Wypadaja poprostu wlosy ktore nie wypadly podczas ciazy i te ktore powinny wypasc w danej chwili dlatego jest ich tak duzo. Co do szczepionki to jestem w szoku ze w PL trzeba 900 zl zaplacic strasznie duzo.W Niemczech sa za darmo. My narazie do konca 6 miesiaca na samym mamim mleku.Mala przybiera dobrze na wadze wiec jak narazie nic wiecej nie potrzeba Co do reakcji na ludzi to jak narazie toleruje wszystkich :) nie placze u nikogo i rozglada sie z zaciekawieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki Pawełek właśnie rozpoczął swoją drzemkę więc mam chwilę czasu... My mamy trzecie szczepienie 23 stycznia i też dodatkowo szczepię na pneumokoki-niestety kasy dużo,ale wolę nie ryzykować. Dzisiaj chcę się wybrać na basen solankowy,bo strasznie boli mnie kręgosłup,mam nadzieję,że pomoże!W końcu mój klocek waży pewnie ok.9 kg więc muszę odczuwać. Co do zostawiania Małego z tatusiem to nie mam z tym problemu,chociaż dzieje się to bardzo rzadko,ponieważ Ł pracuję całymi dniami,a jak ma wolny dzień(bardzo rzadko) to spędzamy go w trójkę!Ale ogólnie jak trzeba to radzi sobie przy synusiu bez problemu:) Pawełek różnie reaguje na innych ludzi,jak kogoś zna to usmiech od ucha do ucha, jak kogoś długo nie widział,to chwila zastanowienia i albo zrobieniem podkówki,albo za chwilę zakuma kto to i już jest uśmiech,chyba,że naprawdę ktoś mu się nie spodoba to wtedy jest płacz. Wczoraj mieliśmy kolędę i jak weszło 4 dużych (jak dla Pawełka) facetów to zrobił wielkie oczy więc wolałam wziąć go na rączki mimo,że ślicznie leżał na łóżku,ale sama przestraszyłam się,bo po jego mince stwierdziłam że może skończyć się to wielkim płaczem,wolałam nie ryzykować. Dziewczyny smarujecie dzieciaczkom dziąsełka jakimiś żelami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki zasnela uff mam nadzieje ze dzisijeszy dien bedzie spokojniejszy wczoraj poprostu byla mala niegzreczna dziewczynka,nic nie chciala robic tylko piszzcec i marudzic dala mi popalic jak nigdy pierwszy raz tak miala znowu jej sie godziny mieszaja juz nastawilam sie ze bedzie te wstawanie o 1-2 ale nie corcia sobie nowe godziny wymyslila dzisiaj i wczoraj dla odmiany byly to 3,30 i 4,30 no ja nie rozumiem tego no ale pzrezyje jakos z tym pilnowaniem corci to moj Shm sie boi zostawac sam, on od pierwszego dnia kapal i kapie wikunie, zmienial i dalej zmienia pieluszki (jakos na kupke to wola mnie;) ), przebiera, zabawia ale boi sie sam zostac z nia w domku. wygodnicki, bo jak wiki zaczyna poplakiwac siup i do mamusi na raczki oddaje i umnie cisza ehh :) mi tez wlosy wypadaja od jakiegos czasu :( moja waga jest za mala wogole sie z niej nie ciesze pzred ciaza wazylam 55 i bylo w miare ok fajnie bylo 58 w ciazy przybylo 14 kg w sumei szybciutko wrocilam do wagi ale ostatnio strasznei ja trace waze tylko 51,8 kg stanowczo zamalo juz nawet cienie pod oczami mam, juz nawet odstawilam tab.antyk... bo moze to przez nie (chociaz bralam od zawsze 10 lat wlasnie na przyrost wagi a tu nic nie pzrybywalo) nie mam zielonego pojecia o co kaman, jem w sumie wszystko gotowane pazone smazone tylko oprocz kapusty, gzrybow, pizzzy itp. no a piizzy to byl pojadla troszke :) (rosamaria bez krewetek :) mniamusna ale jak zjadlam ostatnio to wiki brzusio pobolewal wiec niestety odpada aha i podjadam slodycze (tez nie za duzo zcekolady bo pryszzcyki u malej) heh nie wiem badania musze porobic a jutro wiki zostanie z babcia na troszke, musze zobaczyc jak to bedzie bo za dwa tyg na caly dzien do pracy musze isc u mnie sypie sniezek taki fajniutki :) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(z dumą ;))uaktualniam tabelkę, bo byliśmy dzisiaj na szczepieniu :): nick.......imię dziecka...data ur(tydzień)....waga(waga.ur.)....wzrost Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (21tyg)....6600 (2700).....62cm ?? Koug.........Emilka.........23.08.08 (21tyg)....7375 (3245) .......73cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200.(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........7020 (2790).....64cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....Maksymilian Mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(18 tyg)......6680(3440).....66cm kasinska28.......Mateusz............05/09........6680(27 50).......66cm el79.............Arianna........06/09(19 tyg).....6100(3230).......62 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(13 tyg)...5400(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(14 tyg)...6000(3340).......62cm Dafodilek........Karolek........12.09(17 tyg)...6900(3400)........65cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09.(13tyg).....7050(4100 ).....ok 66cm eMKa31........Hania...........14/09 (12 tyg)......4750 (3450).....62 cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............ok 5500 (3170)...?cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6200 (3920)......60cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(15tyg).....5300(3090)......?cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(13tyg)....6900 (4360)....62cm Born2Love..........Tim.........30/09......3m5d.....7600( 4160).....64cm Żeby było smiesznie, dane są dokladnie takie same jak Lenki Słoneczka :). W każdym razie cieszę się bardzo, bo mały wagowo wreszcie na 50 centylu, a wzrostem nawet na 75, więc wielka radość zapanowała dzisiaj u nas w domu :))). Już nie możemy nazywać go chudzinką ;). Choć i tak grubaskiem nie jest, bo przy tej wadze dosyć długi. No i co najważniejsze, zdrowy. A, no i pani doktor powiedziała, że można zacząć urozmaicać jego dietę, zaczyna się od warzyw i glutenu (kaszka manna). Muszę kupić sobie mikser z taką końcówką rozdrabniającą, jak mogę, to wolałabym sama mu przygotowywać pierwsze posiłki. Pozdrawiam K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do mam karmiacych ale najpierw napisze o co chodzi : mala sie zbudzila i amciu wola wiec ja ja do karmienia a ona w placz (i tak wczoraj caly dzien mialam co do piersi przystawiam to placz, ale w nocy bez protestu je) wiec postanowilam ze sciagne no i sciagnelam mleko wyszlo mi 80ml dalam, wypila wszystko a jak pokazalo sie dno butelki to placz wielki no to ja znowu chce sciagnac a tu doslownie 10ml lipa noto przystawilam do niej wiki troszke possala i w placz bo nie leci :( ale zaraz odbila i sie szybko uspokoila. no i mam pytanko mozliwe ze corcia mogla sie najesc? i pytanie do mam karmiacych butelka ile srednio dzidzia wypija mleka w trakcie karmienia? jeszcze do drugiej cycuni nie przystawialam no i teraz nie wiem hmm zagwozdka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotko nie sugeruj sie mamami karmiącymi butelkami :) moj młody zje 120ml a inny z butli 200 jak tu gdzies przeczytałam moze mała potrzebowała wiecej jesc, w poradniku T Hogg czytałam ze zdarzają sie takie dni wzrostu szybkiego gdzie dziecko potrzebuje wiecej jedzonka :) mnie te 120 ml zdarza sie sciagnac z obu piersi jakim cudem młody sam tyle wyjada z jednej :) technika ssania :) a z tym chudnięciem to tez samo karmienie piersia moze to powodowac, wtedy tez stosujemy diety bezmleczne itp - moze dlatego? A moze wybierz sie dod ietetyka aby cos poradzic? u nas po szczepieniach zadnych rewelacji, nie było gorączki, zadnych bóli na szczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ale wasze dzieciaczki już duże :) ja wątpię, żeby WIki 6 kg przekroczyła na 4 miesiąc, ale cóż :) taka chudzina z niej :) Stokrotko :) ja też zastanawiam się, jakim cudem Wiki się potrafi najeść w 10 minut, jak ja w tym czasie ściągnę może z 40 ml :) ale tak jak wspomniała renika zależy to od techniki ssania :) a co do plakania przy piersi, to sama nie wiem,może w rzeczywistości głodna nie była, a może właśnie chodzło o odbicie? Wiki jest bardzo niespokojna i ssie pierś, ale tak gwałtownie, jakby gryzła właśnie jak musi sobie odbić, albo jak ją brzuszek pobolewa. Sama nie wiem :) Ja zazwyczaj karmię Wiki z dwóch piersi na jedno posiedzenie :) nie wiem gdzie jej się to traci, że tak mało przybiera :/ Dzisiaj u nas fajny dzionek :) rano maleństwo zjadło łyżeczkę jabluszka :) później pod wieczór kleik z moim mleczkiem (niestety tylko 30 ml bo nie dalam rady więcej :) ale je ślicznie :) dziobka otwiera na łyżeczkę :) wietny widok :)tylko na jutro muszę więcej ściągnąć :) doradźcie mi dziewczyny :) jutro mam sobie wybrać nowy telefon i nie wiem który :) poradźcie proszę :) http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=414719 http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1286624 http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=437388 http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=959543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birka wizualnie ten pierwszy w880i ale jestem ogolnie za nokia (sama uzywam od lat) i jestem zadowolona ale moj bratiszko od zawsze ma ericssony i nienarzeka wiec wybierz ten ktory bedzie najbardziej Tobie odpowiadal :) no i przystawilam do drugiej i sie uspokoila heh nie iwem o co jej chodzi tej mojej malej dziecince i dzieki za rady dziewczyny ale wiem ze wiki to na bank wtedy jest glodna bo zazwyczaj je jak wstanie bo np rano to je sniadanko okolo 9 rano do 10 (4 odbicia, 10min ssanie i odbicie) pozniej fika i chce spacku o 11,30-12 i spi do 14,30-15 no i je i fika do 17 i robi dzremke czasami i dopiero je po kapieli okolo 19 no i wiki mi tak placze od kilku dni i jeszcze przy tym sie prostuje w nocy na szczescie je normalnie kolacje dzisiejsza to zjadla gzrecznutko wiec moze jej tamta faza przechodzi? a moze ja dziaselka swedza? i dlatego taka marudna w sumie paluszki to nonstop ma w buzce i slimaki zmieniam coraz o o o.. czyzby? a moze chce cos innego juz? hmm ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birko ja za nokia jestem ale mam tez z odzysku sony erosccona k850i i jestem zadowolona to Tobie musi sie podobac :) Stokrotko moze faktycznie za mało jej było przy piersi :) moze karm ją częsciej, choc na chwilkę to naprosukujesz pokarmu wiecej, albo odciagaj pomiedzy karmieniami to pobudzisz laktacje :) Moj młody tez sie slini, ładuje pięsci do buzi czasami sie wkurza aż... smaruje mu dziąsełka bobodentem, nie wiem czy pomaga ale tez nie szkodzi Za to starszy synek wymiotował w przedszkolu, wieczorem zwrócił całą kolację. Dostał leki ale nie chce wypic Hippa na biegunkę taka marchwianka z kleikiem, mu nie smakuje... a nic w zołądku nie ma, poszedł spac... Moze lepiej jak ma pusty żołądek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniko podaj mu tylko wodę do popijania małymi łyczkami, inaczej może się odwodnić. U mnie w domuprzy takich przypadkach wypijalyśmy 2-3 łyżeczki odgazowanej ciepłej coca-coli, wiem, że to może wyawać się dziwne, ale zawiera ona kwas fosforowy, kóry pomaga uspokoić żołądek. A jak byłam mała to mnie podawali satural, popijałam w celu unieszkodliwienia działania kwasu żoładkowego na ząbki i przełyk. Szczerze mówiąc nie wiem co dokladnie się teraz stosuje, ale ja bym radziła, żeby nic nie jadł, to tylko pobudzi odruch wymiotny. Wim, że to mnie ma się podobać :) ale nie mogę się zdecydować :) Wiecie co :) tęskni mi się za nabiałem :) już nie mogę doczekać się kiedy będę mogła zajadać serki itp :) ja na pneumokoki ani na rotawirusy nie szczepię, nie planuje oddawać Wiki do żłobka, więc lekarka powiedziała, że nie jest to konieczne :) Brudzia a podajesz małemu witaminy i wit D?? A sama łykasz wapń i witaminy?? Bo mnie te sposoby pomogły :) też mnie tak chol.....nie łamało w kręgosłupie i przestało po tym :) A dziąseł nie smarujemy jeszcze :) stokrotko ja też cały czas spadam z wagi :/ chyba taki urok karmienia piersią :) a mam jeszcze pytanie, czy wasze dzieci się denerwują?? Bo ja zauważyłam, że jak nie mała nie może czegoś zrobić to tak się drze, że to aż straszne :) temperament to ma chyba po mnie, wygląd po tacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birko masz racje niepotrzebnie zjadł kolacje to go \"szrpnęło\" rano tą marchwianke mu dam i leki ja zaszczepiam na pneumokiki bo mam starszegow przedszkolu ale rotawirusa sobei podarowałam, przy tym trzeba tylko dobrze nawadniac a z sepsa nie ma zartów u nas młody sie tak nie denerwuje, ale ma swoje rodzaje płaczu - wtedy wiem o co mu chodzi :) zaczynamy sie rozumiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×