Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaatioszkaa

klebsiella oxytoca w kale

Polecane posty

moja 3 miesieczna corka to ma dzis odebralismy wyniki.wie ktos cos o tym?wiem ze mam sie skontaktowac z lekarzem,tylko teraz moze ktos udzieli mi jakies info???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmhmmmm
Kolonizacji pałeczkami Klebsiella ulegają również zdrowe, dorosłe osoby nie kontaktujące się ze środowiskiem szpitala. W posiewach próbek kału oraz wymazów z nosa i gardła wykrywa się te pałeczki u 1-6% osób. W przypadku szpitalnych pacjentów bez dolegliwości ze strony układu oddechowego, nie otrzymujących antybiotyków wykrywa się pałeczki Klebsiella u 2-19% osób, zależnie od sanitarnych warunków panujących w szpitalu. Szpitalni pacjenci otrzymujący antybiotyki są trzykrotnie częściej nosicielami pałeczek Klebsiella niż osoby spoza środowiska szpitalnego. Częstość kolonizacji i jej intensywność (liczba komórek K. pneumoniae w 1 g kału) narasta wraz z długotrwałością okresu hospitalizacji. Kolonizacja pałeczkami Klebsiella pacjentów szpitalnych, tak noworodków, niemowląt, dzieci jak i dorosłych często prowadzi do zakażeń objawowych ze strony układu moczowego, pokarmowego i oddechowego przebiegających z posocznicą kończącą się zejściem śmiertelnym w 28-55% przypadków. Gwałtowny przebieg choroby i trudności z zastosowaniem skutecznego leczenia są w znacznej mierze spowodowane szczególnymi biologicznymi właściwościami pałeczek Klebsiella. Drobnoustroje te posiadają grubą, wielocukrową otoczkę utrudniającą efektywną fagocytozę komórki bakteryjnej i bakteriobójcze działanie surowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to bakteria bardzo oporna na antybiotyki nalezalo by zbadac rowniez mocz ze wzgledu na to ze jest to dziewczynka i odleglosc miedzi odbytem a cewka moczowa jest bardzo niewielka przez co bakreria mogla z latwoscia dostac sie rowniez do ukladu moczowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×