Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasiulkaaa11

ile godzin w ciągu dnia śpi dwulatek? o której wstaje i kładzie się spać?

Polecane posty

Gość mama Myszeczki
Moja myszunia śpi okolo 1 do 1,5 godzinny w ciągu dnia. Usypiam ją okolo 11.30. Jeśli jej nie uśpię (czytam jej ksiażeczkę i zasypia) to nie śpi w dzień i ładnie się bawi a okolo 20 pada tam gdzie stoi ze zmęczenia więc trzeba się spieszyć z kąpielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Myszeczki
ach zapomniałam dodać. Myszka wstaje rano okolo 8-8.30 w zależności kiedy obudzi ją braciszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benedetta
mama misiii no takiego spanka u malucha to az pozazdrościć! u nas jak jest naprawde dobry dzień (a nie wiem od czego to zalezy :)) To mały śpi w ciągu dnia 2h i potem zasypia koło 20 i wstaje 6.30, 7.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glownie zabawki
moja mala wstaje miedzy 6 a 7 rano w dzien klade ja ok 12.15-a 12.30 staram sie zachowac taki rytm jak w przedszkolu zeby potm szoku:) nie przezyla i spi ok 2h ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssrubka
Ale wasze dzieciaki dużo śpią! Mój smyk przeważnie wstaje przed 5:(,rześki i gotów do zabawy, zdarzy się że pośpi nawet do 7 ale to sporadyczność.Drzemke ma ok 11 i śpi 1-1,5godz.Zasypia ok 20.Chciałabym aby dłużej spał bo czasami o 4 już muszę wstawać ale nie mam na to wpływu, widocznie tyle mu wystarcza. Co do późnej godziny zasypiania to jeśli wszystkim to pasuje to myśle że jest ok,ważniejszy jest stały rytm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erhreywywetwt
córka 20 miesięcy: wstaje o 6 (w weekendy ok 7) 12 drzemka (1,5 - 3 h) 20 idzie spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolddsa
moja corka ma 1, 5 roku i chodzi spac o 22 , wstaje po 9 i spi od 14 do 16 , jak byla mniejsza chodzila jeszce pozniej spac bo ok 24 , teraz troche ja przestawilismy ale nie wyobrazam sobie zeby szla spac o 20 , ona od niemowlaka buszowala w nocy a w dzien spala i tak jej zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benedetta
dziewczyny a ja jeszcze z innym troche pytaniem do Was. Nasz mały śpi z nami w pokoju, w swoim łóżeczku i zastanawiam się czy nie czas przeprowadzic dwulatka do swojego pokoiku. NIe spieszy mi sie z tym, więc problemu akurat z tego nie robie. Sen z uczu spędza mi raczej, jak to sie wtedy odbywa. Cały ten rytuał chodzenia spać. Nasz maluch, tak, jak pisałam osatnio strajkuje i po jedzeniu, myciu ząbków chce iśc na dół do nas i zasypia dopiero koło 21.00 na kanapie. Jak pojdzie do swojego pokoiku, to o której zaczynac to tzw. "oporządzanko do spania"? O której go kłaść własciwie, żeby nie robił wycieczek po domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda pani pedagog
Miesiąc temu siostra sprowadziła się do mnie ze swoim dwuletnim rozpuszczonym , zapasionym dzieckiem. Zasypiał koło 24.00 godziny, spał do 8.00 rano, no i w dzień drzemka była dwu godzinna. Nie mówił ani jednego senownego wyrazu. Kopał swoją matkę na spacerze w buty. Robił na złość matce i uciekał, nie bojąc się, że matka znika z horyzontu. Moczył się i robił kupę w pampersa. Nie był w stanie siadać na nocnik ponieważ nie nie chciał. Minął miesiąc kiedy ja przetresowałam jej dziecko i obecnie ona jest zaszokowana, że jej dziecko rżnie w nocnik, lata bez pampersów całe dnie na dworze. Zasypia o 19.00 lub 19.30 z ochotą wyprzedzając mnie i kładąc się sam do spania. Zasypia w ciągo 10 minut. A zrobiłam to tak: Po pierwsze zganiałam go z wózka i nie dałam spać ani minuty w dzień i musiał chodzić po 5 kilometrów przy wózku, bądź za rękę. A jak przypadkowo zadrzemał w wózku potrząsałam i stawiałam na nogi. Strofowałam i wygrażałam ręką łącznie z klapsami i lekkim biciem za nieposłuszeństwo. Nauczyłam patrzeć mi w oczy kiedy ja do niego mówię. Pierwszy wyraz jaki go nauczyłam to "tak". Kąpiel była o 18.00 lub trochę później, w piżamach i szlafroku szedł jeść. Wszędzie było pół ciemno i cisza. Potem szliśmy spać do pokoju ( wyprzedza mnie biegnąc) i oboje kładziemy się na materac. Za oknem koc wisi na sznurku, na balkonie, żeby było ciemniej. Do tego nakrywam nas oboje kołdrą i kocem i śpiewam mu sennym monotonnym głosem piosenki. Po trzech zasypia. Był czas, że po dwóch tygodnia, budził się z płaczem o 24.00 i nie spał do 4 rano, oczywiście sztorcowałam go swoim wrzaskliwym tonem głosu i waliłam w tyłek. Po kilku takich nocach chrapie do dziś od 19.00 do 8.00. Jest posłuszny, nie ucieka, a jeśli mu się to zdarzy to na zawołanie: " wracaj", albo "stój". Natychmiast zawraca. Dziecko zaczyna być "cudownym dzieciem". Jego matka kiedyś nauczyła go kilku literek, które on umie pokazać i ona tym się chlubi, nauczyła go też mapę świata i zna prawie wszystkie państwa które pokazuje palcem zanim miał 2 lata. Ale nie nauczyła go mówić " siku" co jest bardzo ważnym wyrazem dla matki, nie nauczyła go szacunku do siebie i była zamęczona bo mało spała przez fanaberie swojego dziecka. Teraz ona ma czas dla siebie od 19.00 z 5 godzin codziennie. A kiedyś, miesiąc temu przyjechała do mnie z wąsami pod nosem i obrośniętymi nogami bo nie miała , podobno czasu je ogolić, do tego kładła się w ubraniu spać, bo usypiając dziecko około 22.00 - 23.00 zasypiała sama. Moja siostra czyta to co napisałam i zgadza się w tym, że,: 1) żeby dziecko się położyło wcześniej spać, to nie może spać w dzień, 2) nie wolno dla dziecka być zawsze dobrym, trzeba być też surowym, 3) dyscyplina, 4) w rodzinie musi jedna osoba decydować o dziecku, bo jak dwie to mają odmienne zdanie i psują dziecko, bo każdy zarządza inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwqweeee
ale my cały czas rozmawiamy o wychowaniu dziecka czy tresowaniu psa owczkarka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamaranczka1233456789098765432
mój ma 20 miesiecy i idzie spac ok. 21 .00 budzi sie ok. 9 rano potem dzemka od 12 do 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda pani pedagog
Tak, masz rację, to był krnąbrny pies owczarek, teraz mamy cudowne dziecko. Nie wstyd się z nim wybrać gdzieś poza dom. Jeśli dziecko zapuści się w wychowaniu to potem musi nieźle oberwać po łbie, żeby taki malec zrozumiał, jakie są zasady w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda pani pedagog
obejrzcie sobie supr nianię i zobaczcie jakie dzieci potrafią być psychiczne, łącznie z nazywaniem matki "kurwą" w wieku 3 lat. Żeby do tego nie dopuścić trzeba nauczyć, że co matka powie albo zrobi to jest święte . Bo matka musi być najważniejsza w życiu dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój idzie spać o 19
:) Wstaje o 7 rano. Potem drzemka od 12 do ok 13.30 Chyba,że nikogo w domu nie ma to do 15 potrafi spać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka_abcdefgh
Do kilku rad Młodej Pani Pedagog dodałabym jeszcze przynajmniej jedną: KONSEKWENCJĘ (również polecam wspomniany program telewizyjny ;)). Ale też nie ze wszystkimi w/w się zgadzam (np. co to ma znaczyć, że tylko jedna osoba w rodzinie musi decydować o dziecku? A jak jest mama+tata+dziecko - którego rodzica zdanie nie jest ważne i wartościowe - mamy, czy taty? Co do odmiennych zdań - pewnie, że ludzie są różni i różne są ich poglądy, ale - na miłość boską! - co z rozmową? Co z dyskusją? Co z wymianą i weryfikacją tychże poglądów?). A w temacie - mój 20-miesięczny szkrab wstaje chwilę po 7.00, drzemkę ma ok. 12-13.00 do ok. 15-16.00. Ok. 19.00 - kąpiel, później kolacja, mycie ząbków, wyciszanie (czytanie bajeczek, śpiewanie piosenek itp.) i ok. 21.00 już śpi. Nie zawsze było tak różowo (czasem mały potrafił zasnąć dopiero ok. 23.00, ale po baaaardzo długiej, nawet 4-godzinnej drzemce w dzień). Pozdrawiam :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasica32
Mojego dwulatka to wogóle cięzko zagonic do spania, zawsze mało mu dnia. Wstaje o 8.30, potem drzemka o13.30 a wieczorem kładę go o 20 ale i tak zasypia po 21. Pośpi 3 godz i wyrusza do mojego pokoju., bierze mnie za reke i prowadzi do swojego łózka. reszte nocy śpimy razem. Fajnie się śpi z dzieckiem ale ja wolalabym zeby spał sam i męczą mnie te zarwane noce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka_abcdefgh
kasico, nam też było trudno rozstać się ze wspólnym spaniem, ale konsekwentnie odprowadzałam małego do jego łóżeczka (mimo płaczu, histerii i tym podobnych). Teraz zasypia (prawie) sam, zawsze w swoim łóżeczku z ulubioną bajeczką, bardzo rzadko wspomina o wspólnym spaniu. Życzę powodzenia :)! Ps. Bardzo ważne były również codzienne małe-duże rytuały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___rodzice___
Wiek przedszkolny to szczególny okres w rozwoju dziecka. Do 6 roku życia następuje rzeczywisty rozwój mózgu. Im młodsze jest dziecko, tym szybciej przyswaja nowe informacje. Im później je przyswoi tym dłużej będzie trwał ten proces i będzie coraz trudniejszy. Niestety często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego chcemy Państwu pomóc i zaproponować zestawy, pomoce naukowe do stymulacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Produkty naszej firmy wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, przygotowując do poznania i pojmowania wiedzy. Sprawią, że Wasze pociechy szybciej i pełniej rozwiną się poprzez zabawę. Zestaw nr 3 to pond 150 literek i znaków o wysokości 5 cm do samodzielnego przyklejenia na blok techniczny, ( blok nie wchodzi w skład zestawu). Idealna pomoc do nauki alfabetu, pierwszych wyrazów, prostych zdań. Litery wykonane są z najwyższej jakości miękkiej samoprzylepnej folii. http://allegro.pl/literki-do-nauki-alfabetu-czytnia-zestw-3-i1313276713.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-nr2-i1313720175.html http://allegro.pl/alfabet-litery-literki-naklejki-zestw-nr-1-i1313720239.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest argument.....
ze chce sie spedzic czas z dzieckiem wiec klade go o 22.00 - w tym wieku, a nawet pozniej do 5-6l. dzieci powinny spac najpozniej o 21.00 - moja ma 21 miesiec i wstaje ok. 6.30 - 7.00 od miesiaca przestawila sie na jedna drzemke i spi przewaznie 1,5h od 12.00, czasem usnie o 13.00 jak dzis i spi ok. 2h - natomiast zawsze o 19.00 ma kapiel, potem mleko, mycie zebow, baja i o 19.30 - 19.45 zawsze spi - i nawet jak w dzien cos jej sie pomiesza to o sdtalej godzinie i tsk usnie - rytm dnia to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeee
jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma 2 lata i 3 miesiace spac klade ja o 20tej ale z lozka oglada bajke , maz czyta jej bajeczke i zanim zasnie to jest czasami 21 wstaje srednio kolo 7mej, czasami 7:30 w dzien spi od 12tej w porywach do 16tej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do spania z dziecmi w jednym pokoju: dodam ze corke przeprowadzilam do wlasnego pokoju kiedy przestala budzic sie na mleko (miala wtedy skonczone 3 miesiace), syn zostal "eksmitowany" w wieku roku, uwazam ze im pozniej tym gorzej to znosza dzieci -tak przynajmniej wnioskuje po rozmowach z kolezankami krore z dziecmi w pokoju spaly do2-3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola29
Mój dwulatek nie spał juz wcale w dzień więc macie złote dzieci. Mój wstawał o 8 i do 20 nie spał Teraz ma 2 lata i 11 mies i wstaje o 7.30 i nie śpi do 21.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej majci
Moja córcia ma 2 lata i 4 miesiące. Od około miesiąca nie ma już drzemki. Jak drzemała w dzień to plan mniej więcej wyglądał tak : pobudka - godz 7:00-7:30 drzemka -godz 12:00-14:00 zasypianie godz 20:30-21:00 Teraz bez drzemki wygląda to tak: pobudka 9:00-9:30 zasypianie 20:00-20:30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj ma
rok i 5 m-cy i śpi 2 h dziennie, idie spać23-24 i śpi do 9-10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia z legnicy
dziecko powinno chodzic spac max. o 20.00 - i nie tlumacz sie brakiem czasu, rytm dnia to podstawa. Moja ma 21m i spi w dzien raz ok. 1,5 h, czasem 1h ok. 12.00 - wieczorem idzie spac o 19.30 i spi do 6.10 a ostatnio do 7.00 - i jak nieraz kladlismy ja o 21,00, bo wrocilismy ppzniej to i tak wstala rano o 6.10,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola29
Rytm dnia nie ma nic do rzeczy jeśli dziecko nie chce zasnąć! Czasami leżałam z młody godzinę i nie zasnął!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1223
Kładźcie dzieci przed 20-stą, zebyście potem nie płakały tak jak ja. Po tej godzinie wydziela się hormon wzrostu. Ja o tym nie wiedziałam i pozwalałam chodzić spać ok. 22. Moja córka była zawsze średnia, czego moznabyło się spodziewać na podstawie wzrostu naszego, więc nie widziałam nic niepokojącego, ale w wieku 11 lat dostała okres, ja w wieku 13 lat, czyli 2 lata później co oznacza 2 lata rośnięcia mniej. Po badaniach okazało się, że ona należy do dzieci, które dojrzewają wcześniej (mozna to dziedziczyć po dowolnej osobie z rodziny), takie dzieci zwykle w dzieciństwie są wyższe, krocej rosną i w sumie są takie jak reszta rodziny. Gdybym kładła ją spać wczesniej przed dojrzewaniem urosłaby ok. 5 cm więcej i byłaby taka jak reszta rodziny. Wiem, że nie jest karłem, ani ludzie nie patrzą za nią na ulicy, bo takich jak ona nie brakuje (162 cm), ale ja nigdy sobie nie wybaczę tej głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×