Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość nelka_l
Witam serdecznie! Jestem studentką medycyny i zbieram dane odnośnie kobiet w ciąży lub takich, które niedawno urodziły. Interesuje mnie zależnosc między przyrostem masy ciała w ciąży a typem osobowości kobiety. Bardzo bym prosiła o poświęcenie 2 minut na wypełenienie tej ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta(...)-osobowosc.html Z góry dziękuję, w razie wątpliwości proszę o kontakt. Pozdrawiam Nela Lipka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka_l
Teraz jest!:) zapraszam do udziału!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła-obecna mama
Nosz ku............ co to tablica ogłoszeniowa do jasnej cholery?! SPADAĆ Z TYM BADZIEWIEM STĄD! no szlag mnie trafił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam też jestem mamą wcześniaków blizniąt z 31 tygodnia jeden ważył 1.75 a drugi 1.74 i obydwoje mieli 43 cm. Miałam ich 7 dni w domu po czy musiałam zawieść ich z powrotem do szpitala okazało się że zarazili się posocznicą i że mają zapalenie opon mózgowo rdzeniowych,ciężką hipotermie,niewydolni oddechową ,niedokrwistośćl ekarze dawali nikłe szanse na przezycie leżeli na oiomie 48 dni były to najdłuższe dni w mym życiu. Bóg mnie wysłuchał i dał mi ich z powrotem jestem najszczęśliwszą mamą pod słońcem ,każdego dnia dziękuję bogu za ten dar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
Grusia ja tez mialam podobna sytuacje tez po 7 dniach trafilama znow do szpitala z moja coreczka z 31 tyg , miala ona paciorkowca i tez bylo bardzo ciezko:( a maja jakies skutki uboczne po tej chorobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnesQ
Witam, może napisze tak jestem mama wcześniaka urodzonego w 26 tygodniu, masa ciała 700 gram, a długosć 36 cm. Powiem tak mój maluszek miał wszystkie powikłania wcześniacze jakie mogła byś, czyli retinopatia, zez, niezamknięty przewód botala, wylew, 3 stopnia zespół RDS, martwicze zapalenie jelit itp. Szczerze mówiąc bardzo dużo pracy i wysiłku włożyliśmy w to, że teraz jest jaki jest, ma prawie siedem lat jedeyne co mu pozostało to przykurcz jednej nóżki prawej, ale na to są duze możliwości, a wszystko leczyliśmy botoxem, czyli nóżki i zez. Nie wiem czy to jest cud, nawet nie wiem jak to wytłumaczyć. Dodam jeszcze, że wiadomo wszystko zaczoł robić pózniej. Miał ostatnio robione badania psychologiczne i nawet jest ponad swój wiek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nic nie wiem wizyte u patologa mają w kwietniu narazie muszą być usprawniani metodą vojty 8 kwietnia bede wiedziec wiecej to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnesQ
Jeżeli chodzi o metode vojty, to jest najlepsza własnie dla takich maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Lali
WITAM jestem mamą 1,5 rocznej Alicji. Urodziła się w 36 tyg. ciąży. Ważyła 2000g , mierzyła 49 cm. Od początku mała miała problemy z cukrem (hipoglikemia), żółtaczka.. Nic nie jadła. W 3 miesiącu swojego życia pojawił się kolejny problem : dysplazja bioderka. Aktualnie mała nie ma problemów zdrowotnych jakichś większych. W ostatnim tygodniu zachorowała na zapalenie gardełka. Zastanawia mnie fakt, jak jest z zębami u wcześniaków. Moja nadal ma tylko 2. Pediatra mówi że to normalne, ale ja nie wiem. Poza tym mała bardzo słabo przybiera na wadze, robiłam jej morfologię, wyniki w normie. Czy ktoś miał podobnie lub mógłby się wypowiedzieć na ten temat, będę wdzięczna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnesQ
Z wczesniakami tak jest nigdy nie będą pulchne, a co do zębów wyrósł mu pierwszy jak miał rok pozniej juz poleciało. I sa wszystkie na swoim miejscu, w wieku 6,5 lat nie ma ani jesdnego ubytku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka_2010
mama Lali moja mała waga urodzeniowa (1550kg) ma juz 9 miesiecy ma 6 ząbków i 2 jej teraz wychodza obecnie wazy (9100 kg) jest całkiem zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnesQ
No właśnie wszystko też zalezy jaka jest masa urodzeniowa dziecka mój syn ważył 9 kg jak miał rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka_2010
AgnesQ oczywiscie ze tak twój maluszek urodził sie malutki ale bardzo dobrze wazy jak na roczek zycze wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnesQ
Wazył bo teraz ma prawie 6,5 roku i waży 20,5kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnesQ mylisz się jeden z moich synów jest grubiutki a drugi taki w sam raz i mają niecałe 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka jest w szoku bo jedzą po 170 ml co 2, 3 godziny oczywiście mleko z zagęszczaczem bo bez tego musieli jesc co godzine więc lekarka kazała mi zagęszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnesQ
Ok ale 31 tydzień to nie 26 a 1700gram to nie 700, więc ja mówię na swoim przykładzie, urodziłam 5 tygodni wczejniej niż ty, a jak wiadomo kady tydziej jest ważny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnesQ
A majac 4,5 miesiąca jak wyszedł ze szpitala ważył zaledwie 2600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak , oni się duzi urodzili wogóle jak na wcześniaki z 31. A co do szpitali to dzieci ciezko maja tam przybrac na wadze Oliwer od swojego brata Ksawerego był 2 tyg. predzej w domu i przez to jest dużo grubszy wygladaja jak flip i flap, dziś ide do lekarza zobaczymy ile ważą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grusia 1985 Gratuluję, maluchy pokazują co potrafią :) Mój wcześniak urodzony 26.t.c z wagą 1100, dziś skończył piętnaście miesięcy z wagą 11 kg. :) a na początku były straszne problemy z nauczeniem się jedzenia z butli... Do drugiego miesiąca życia karmiony sondą... Później poszło :) Przy wypisie ze szpitala ważył 3600g :) Sen niemowlaka niepokojące Proponuję zrobić badania tarczycy, łącznie z frakcjami. W naszym przypadku nadmierność snu wytłumaczyła nadczynność tarczycy :( Oczywiście w Waszym przypadku nie musi tak być. Życzę wszystkiego dobrego! AgnesQ W jakim wieku Twój synuś zaczął chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnesQ
Do mamy Mikołaja, mój syn zaczoł chodzić samodzielnie mając 2 latka ale nie mógł utrzymać równowagi ponieważ chodził na palcach, a przyczyna tego było wzmorzone npięcie mięśniwe, w wieku 2,5 miał podany botoź do mięśni nóg a potem bardzo intensywna rehabilitacja, i tak mał podany 4 razy. We wrześniiu jedziemy na ponowne podanie botoxu. i powiem ze bardzo pomogło, chodzi na całych stópkach, czasami miu ta prawa nuszka ucieknie. Ale to juz z przyzwyczajenia, JEST JUZ NA TYLE DUZY ze go cały czas umominamy . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala9148
Ja urodziłam coreczkę w 27/28tyg. Wazyła za ledwie 1200g i miała 30cm długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam AgnesQ-mogłabyś mi coś wiecej napisac na temat tego botoksu. Bardzo mnie to interesuje, ponieważ mój synek tez ma problemy z nózkami.też zaczał chodzic w wieku 2 latek. On strasznie koślawi nóżke do srodka, robią mu sie przykurcze, ma napięcie w nózkach. Podam Ci meila: czarna-martyna@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam AgnesQ-mogłabyś mi coś wiecej napisac na temat tego botoksu. Bardzo mnie to interesuje, ponieważ mój synek tez ma problemy z nózkami.też zaczał chodzic w wieku 2 latek. On strasznie koślawi nóżke do srodka, robią mu sie przykurcze, ma napięcie w nózkach. Podam Ci meila: czarna-martyna@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZielonaMarchewa
hello,dawno mnie tu nie było, jak Was czytam to nabieram wiary i nadzei że wszystko można przeżyć, a każdą walkę wygrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta2515
Witam was drogie Mamy;-) Dawno mnie tu nie bylo ale mam troche problemow z Kacprem.Przez chorobe ma niedowage procz stalych posilkow dodatkowo musze mu podawac 2 razy Nutri drink plus1400kcal. A nie jest to łatwe....bo teraz jest wogole problem by zjadl.Jedzenie zle a łyżka to wrog czesto płacze go karmiac chodz wiem ze nie powinnam ale nie daje rady psychicznie.Dodatkowo nie mam jak chodzic na zajecia bo moja Mama dostała prace i nie mam z kim zostawić młodszego synka i przez to też sie pogrążam... Poza tym od 1 kwietnia ciagla z Mężem mamy pogrzeby.... A najbardziej dobił mnie pogrzeb kolezanki corki,walczyla o nia kazdego dnia byla wcesniaczkiem Marcelinka miala600g wagi a dlugosci25 cm,zmarła przed swietami,z waga 4100 i 50 cm,była jedynym wymarzonym i wytesknionym dzieckiem z 6 ciazy ktora przetrwała....i wtedy zaczełam doceniac to co mam,ze Kacper zyje,ze siedzi ze sie przemieszcza....nie zdazyłam sie z tego otrzasnac a tu katastrofa na ktora brak slow... Znicz dla tych wszystkich ludzi i ciezko jakos w to uwierzyc co sie stalo.... pozdrawiam was cieplo mamy i duzo uśmiechów życze ktorego potrzebujemy codziennie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, 12 marca urodził mi się synek Franciszek 35 tydzień, ważył 2270g i mierzył 46 cm. Leżał 3 dni w inkubatorze po kilku dniach dostałam go do siebie. Wyszliśmy ze szpitala 23 marca ważył 2260g. Dziś waży 2970g. Jest dokarmiany choć może powiem że teraz przewaga to mleko początkowe. Najpierw dostawał NAN HA a teraz przechodzimy na Enfamil. Były problemy z brzuszkiem tak od tygodnia i pediatra zalecił podawać Plantex wygląda że pomogło - robi częściej kupki i purka. Dziś przepisała Debridad do uregulowania trawienia i kazałą podawać 2 razy dziennie po 1/6 tabletki wapna. Oprócz tego 2 kropelki witaminy D3. Od kilku dni Franuś zaczął strasznie się denerwować płacze a płacz przechodzi nawet w histerię zwłaszcza podczas przebierania wymachuje rączkami kopie nogami (dzisiaj zaczął chrypieć). W zasadzie mąż mówi że każdy jego płacz przechodzi w histerię. nie bardzo wiemy co może się dziać. Proszę o wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dadasertarer
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×