Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mantodea

FAS-ALOKOHOLOWY ZESPÓŁ PŁODOWY-DO MAMUŚ KTÓRYM PIWKO W CIĄZY NIE SZKODZI...

Polecane posty

Gość pielegniarka
zaraz mnie tu pozabijecie, wiecej was w agresji niz we wszytskich pijących matkach!!agresja i stres, tez BARDZO NEGATYWNIE WPłYWA NA PłOD!!a szczegolnie jak sie kogos nienawidzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam tylko, że picie w ciąży da znać w \"przyszłości dziecka\" Dziecko będzie się pięknie rozwijać, bawić itd. a jak przyjdzie czas na naukę to się zaczną pojawiać różne braki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem agresywna
w stosunku do ludzi którzy robią krzywde dzieciom i wmawiają wszystkim że to normalne, nic na to nie poradzę, taka wada charakteru 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agresja nie zmieni ich postępowania, w Polsce niezbędna jest edukacja i uświadamianie kobiet co oznacza dla tego małego człowieka jej pociąg do alkoholu. Potem takie mamy dziwią się, że dziecko w przedszkolu, szkole ma zaburzenia zachowania, koncentracji, uczenia się i wiele wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pięknisiaaaa
DO JESTEM AGRESYWNA, AGRESJA SZKODZI NA URODE, I NA ZDROWIE TWOJEGO DZIDZIUSIA W BRZUSIU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem agresywna
ale ja nie mam dzidziusia w brzuchu :o a brzydsza niż jestem to już chyba nie będę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Szkodliwy wpływ alkoholu na płód to również zwiększone ryzyko poronienia, wyższa umieralność okołoporodowa noworodków, a także częstsze występowanie wad wrodzonych. Mózg płodu jest najbardziej podatny na niszczące działanie alkoholu w okresie najszybszego rozwoju , to znaczy w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Alkoholowy zespół płodowy stanowi trzecią co do częstości wadę wrodzoną płodu i ustępuje jedynie zespołowi Downa i rozszczepowi kręgosłupa. Charakteryzuje się niską masą urodzeniową, nieprawidłową budową twarzoczaszki , upośledzeniem umysłowym i zaburzeniami zachowania." Mowa o regularnym piciu alkoholu a nie o jednorazowym incydencie w czasie, gdy mama nie wiedziała jeszcze, że jest w ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielegniarka - nie wierze ze pracujesz w sluzbie zdrowia i pieprzysz takie rzeczy ze az przykro sie robi:(W przychodnich szpitalach sa porozwieszane plakaty z ciezarna kobieta ktora odmawia kieliszka wodki "nie pije za jego zdrowie".Moja siostra tez jest pielegniarka pracuje w Niemczech jak jej powiedzialam ze dajesz przyzwolenie na wypicie przez ciezarna alkoholu to stwierdzila"no coz wykwalifikowane pielegniarki wyjechaly na zachod".To tak wlasnie w Polsce wyglada.W mediach dudni sie ze nawet niewielka ilosc alkoholu moze uszkodzic plod a z drugiej strony niedouczona pilegniarka i starej daty lekarz przyzwalaja na lampke wina czy szklanke piwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczęśliwa Młoda Mężatka
Myślę, że momentami przesadzacie. Jasne, że gdy kobieta pije regularnie alkohol to małe szanse żeby dzidzia urodziła się całkiem zdrowa. Sama mam w przedszkolu dziewczynkę z zespołem alkoholowym. Ale wiele lekarzy mówiło mi, że jeżeli mam ochotę na jakieś słabe piwo tzn że organizm tego potrzebuje i jeżeli nie zdarza się to za często to mogę sobie troszkę sączyć (od czasu do czasu oczywiście). Moja Mama podobnie miała w ciąży, piła piwo bo miała na nie ochotę (nigdy nie lubiła alkoholu a piwa to już w ogóle a w ciąży bardzo lubiła) i ja jestem zdrowa i nic mi nie było i nie jest. Moja Teściowa od święta nawet wódki się napiła i mój Mąż też jest zdrowy i nic Mu nie jest. Myślę, ze to po prostu kwestia umiaru, jak we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeżo upieczona żona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Pomóżcie proszę... W lipcu zaszłam w ciązę, i wtedy jeszcze o tym nie wiedząc uczestniczyłam w różnych imprezach, same wiecie jak to jest, słońce, wakacje, grille itd, itd.... Teraz jestem w ósmym miesiącu ciąży i poszukuję odpowiedzi na pytanie jak bardzo zaszkodziłam swojemu dziecku pijąc wtedy alkohol. Oczywiście dowiadując się, że jestem w ciąży od razu tego zaprzestałam, ale do tego czasu minęło 3 miesiące. Chciałabym dodać, że nie jestem alkoholiczką, to były wyrywkowe przyjęcia ...Ale były. ...Tu piwko, tam nalewka teściowej, tu jakiś grok dla rozgrzania zimną nocą nad morzem... Pomóżcie bo zwariuję. Cały czas myśle jak będzie wyglądało moje dziecko za dwa miesiące, czy będzie miało typowe objawy Fas. Pocieszcie mnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgweygfgsdvksciwhvu
do świeżo upieczona żona: twoje dziecko będzie mialo downa, trzesące sie rece i będzie złodziejem bo każdy pijak to złodziej! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hfgweygfgsdvksciwhvu - masz nasrane rowno...:( Świeżo upieczona żona - Nie jest powiedziane ze twoje dziecko musi sie urodzic z FAS. Poza tym na usg zwlaszcza 3 wymiarowym juz dawno by cos wyszlo.Dzieci rodza sie z nizej polozonymi uszami cofnieta broda.Nie masz sie co na zapas martwic!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgweygfgsdvksciwhvu
nie będzie miało downa tylko: "Dzieci rodza sie z nizej polozonymi uszami cofnieta broda.Nie masz sie co na zapas martwic! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hfgweygfgsdvksciwhvu - naucz sie czytac popaprancu!napisalam tez ze na ug dawno by juz wyszly anomalia!idz sie przewietrzyc siedzenie przed komputerem zle na twoj "umysl"dziala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma pracuje w domu małego dziecka. Mówi, że dzieci z rodzin, w ktorych sie duzo pilo, zaczynaja plakac o porze, w której matka chlała. One są tak jakby "uzależnione" od alkoholu i czują się jak na odwyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna********
a jesli na imprezie wypilam 3 piwa, a bylam w 1. tc- to czy moglo to zaszkodzic plodowi?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×