Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Szczęsliwa Mamo- bardzo Ci dziekuje za zyczliwość, ale mi chodzilo jak przekreca sie z brzuszka na plecki. A jak przekręca się na bok to napierw podciaga nogę do góry , czy też najpierw zaczyna przxekręt na boczek od górnej częsci ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, ze to juz jakieś zboczenie:-) Ale ja juz na to jestem taka uczulona. Jak chodzę z malym na rehabilitacje, to tam bardzo zwracaja uwage na to jak dzieci sie przekręcaja. Wszystko musi sie odbywać książkowo, bo jesli nie, to to moze sugerować napięcie mieśniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merana u nas to wygląda tak że wyprostowuje nóżki w kolanach pupa do góry i na boczek i na pleckach jest. a na brzuszek to już jej tak sprawnie idzie że całym ciałkiem na raz jak dorosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj sie przekomicznie przekreca z brzucha , lezy lezy i fuk jakos jedna prostuje wzdluz ciala, druga zarzuca do gory i ta samą noge co reke tez i jest na plecach ale to robi szybko i wali glowa wiec robi to na lozku albo na czyms miekkim :) wlasnie co to za te herbatniczki czy biszkopty z hippa ? jak sie je podaje ? dzis 1 raz !!! zasnal na brzuchu, potem glowe przelozyl i znou spal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, a jak robi to z brzuszka na plecy? Ja juz sama nie wiem, co jest włąściwe. Rehabilitantka mówi, ze dziecko z prawidłowym napięciem powinno najpierw zgiąć jedną nóżke w kolanie, drugą pozostawić prostą. Zgiętą nożkę przerzucic na bok, a za nią powinna póść górna cześc ciala. Trocjhę to dla mnie dziwne, no ale tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam, widzę, ze co dziecko to ma swoj sposób. A niby prawidłowy przekręt z brzuszka na plecy powinien wyglądać tak: Dziecko leżące na brzuszku zgina jedną nóżke w kolanie a bastępnie podciąga ją pod siebie. Jednoczesnie prostuje jedną rączkę, czyli np. jesli zgina prawą nóźke to równocześnie prostuje prawą rączkę - Potem odpycha się zgiętą nóźką od podłoźai jednocześnie przechylając tułów w bok i przekręca się na plecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymuś strasznie marudny jest:-( a ja od tygodnia czuje się jak jakiś dręczyciel mojego dziecka bo on dalej nie chce jeśc a ja mu wciskam do buźki jak nie zupe, to kasze albo lekartswa:-( Haris rozumiem Cię doskonale, już sama doła łapie:-( myśle, że to moze skończyć się anemią przez dłuższy czas:-( A to w kupie to napewno nie przez gluten bo ostatnio pediatra powiedział mi, że gluten może zrobić szkody w przewodzie pokarmowym jak jest nietolerowany ale w dłuższym okresie czasu Mój ani nie siedzi, ani nie gada tylko wrzeszczy dosłownie albo z zadowolenia albo ze złości aż bębenki w uszach pękają;-) albo gulgocze jak nie przełknie śliny:-) i też nie ma jeszcze zębów, ale to akurat mnie nie martwi bo przynajmniej mnie nie pogryzie;-) i 2 razy przekręcił się dopiero z brzucha na plecki, ale nie wiem jak on to robi bo nie było mnie w pokoju i przybiegłam jak usłyszałam płacz bo uderzył się w główke:-( Dziewczyny pediatra zalecił kleik ryżowy podać, czy można go na wodzie ugotować? bo w opisie pisze żeby dodać mleko modyfikowane a ja mam mu nie podawać mleka:-( z uwagi na te jego ciągle zielone kupki:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz sie zaobserwowalam lepiej lezy podpiera sie na raczkach i buch np prawa wyzej glowy , lewa do gory w powietrze i zamachnal sie nia i na bok , pomaga sobie rownoczesnie noga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pomogę bo mój nie ma ochoty na przewroty na plecy. Rehabilitantka twierdzi, że się boi. No i może coś w tym jest bo na boczek się przekręci a potem wraca na brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guśka dzieki! Akinom kochana nasze dzieci w tym samym wieku i mój tez kiepsko je.Właściwie to tak jak piszesz ja mojemu też prawie,ze wciskam-niby w zabawie. Już sama nie wiem czy on nie jest głodny? Czy to mozliwe żeby po cycu po 3 h. nie był jeszcze głodny? Już myślałam żeby go przetrzymaĆ o godz. dłuzej ale wtedy to on jest śpiący,marudny i chce tylko CYCA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guśka zaproszenie wysłane. A mój marudzi :-( Z pleców na brzuch: robi w ten sposób obydwie nóżki zgina i razem z pupą przerzuca na stronę na którą chce się obruciĆ a reszta ciała podąża za nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co bo te nasze dzieci chyba juz tyle nie potrzebuja jesc ...ja pamietam jak moj na przelomie 2-3 miecha jadl na raz 250 i nie ulewal, a teraz , jak wstajemy o 10 to potem dopiero po 12 je 120 ml potem obiadek + deserek, potem dojada tak z 60, potem kaszka i na kolacje 150 czasem nawet nie tyle a w nocy sie budzi tak 2 razy na 120 i roano z koncem wypluwa wiec CO WY NA TO??? duze mleko kiedys mial na 4 dni teraz ma na tydzien i dzien...... no a jak to jest z tym glutenem bo w tych ciasteczkach jest i w kaszy mannej, ile z poczatku takich produktow dac? i jakie moga byc reakcje na nietolerancje JAK JEST U WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, że jednego dnia można naprzykład dać ciastko do owocu, a drugiego już tylko kaszkę manną. co do objawów to ja nie wiem :(. i tylko mam nadzieję, że mój nie jest uczulony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, tyle piszecie ze ciężko mi wszystko czytać, fajnie że macie czas na neta..u mnie z tym porażka... U nas pierwszy ząbek pojawił się w środe a od wczoraj mały ma gorączke 38 stopni, podaje mu nurofen i eferalgan i tak na przemian i zbijam...mam nadzieje że to od ząbków, bo co by to mogło być innego.... Dziewczyny z tym przekręcaniem, siadaniem i ząbkowaniem to spokojnie..na każdego przyjdzie pora, mój synyś w ciągu nawet nie dwóch tygodni nauczył się wszystkiego....jednego dnia pionu złapać nie mógł a drugiego dnia jak zasiadł to siedział i siedział..... Zabek też niespodziewanie sie pojawił, tylko teraz ta gorączka:( Uciekam do synka sie przytulić, pozdrawiam wszystkie majówki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka --> na brzuszek jeszcze ponoć rewelacyjna jest tzw. \"6 Weidera\" - to jest zestaw ćwiczeń które trzeba wykonywać ściśle wg kolejności i czasu. Ściągnęłam sobie kiedyś \"instrukcję\" ale jakoś się nie zebrałam do tej pory żeby zacząć :P I nie słuchaj głupich komentarzy co do rozwoju dziecka. To nie wyścigi!!!! I o niczym to nie świadczy! U nas jest tak że jedni wywalają oczy bo są w szoku że mała się szybko rozwija, a inni są zdania że to normalne, a któreś tam dziecko to robiło to wszystko wcześniej i nasze coś powoli :P A mnie to ani ziębi ani grzeje, ot komentarze i tyle.. Najważniejsze że maluch zdrowy i kochany! renka --> Jak wcześniaczek to w ogóle ma taryfę ulgową ze wszystkim :) No i tak jak piszesz - skoro tyle w nocy podjada z piersi, to to może być przyczyna, a przecież w dzień dzieje się tyle ciekawych rzeczy że szkoda marnować czas na jedzenie ;) Merana --> Nat już śpi, ale postaram się jutro przyjrzeć jak się przekręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj józef ma 10.350 i ok 80 cm ale przy porodzie mialam 4190 i 62cm wiec chyba normalnie tyje, ja mialam cc 9 maja 2008 moze jest jakis szkrab z tego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna 6 Weidera jest dobra,ale jak sie wczytasz w opisy ,albo sama zrobisz serie zobaczysz ze brakuje tam wlasnie cwiczenia na dolne miesnie brzucha;)trzeba sobie cwiczenie dodatkowe dorobic na te partie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×