Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Żurkowa każdy ja fiksuje wzrok na czymś co jest blisko to wtedy zezuje. Ogólnie to niemowlę do 6-8miesięcy ma prawo czasem zezować, ale jak to sie powtarza lub jest cały czas to warto poszukać dobrego okulisty. Co do szukania, to chyba najprościej zadzwonić do jakiejś kliniki okulistyki dziecięcej, najczęściej są w dużych klinicznych szpitalach dziecięcych... Można zadzwonić do poradni i się umówić (ale zapewne będą mieć długie kolejki- w moim szpitalu około roku się czeka... Z tego co wiem to już chyba na 2009 rok miejsc nie ma :(... Dlatego czasem trzeba prywatnie. Jak w Poradni zapytasz pielęgniarke o prywatny gabinet to pewnie poda, lub choć poda nazwisko... A swoją drogą przyjrzę się Nikosiowi :P :P :P :P :P :P :P :P lecę moje chłopaki w wodzie wymoczyć :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bo z bliska to normalne :P A słuchaweczka jest fajna :P Lusiek też taką dostanie... Mikołaj od tygodnia w worku już ją nosi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> Dzięki ogromne!! Nat cały dzień dzisiaj klapnięta i z podniesioną temperaturą... pyzucha --> ja mierzę elektronicznym w pupie - mam taki z BabyOno. Jeśli dobrze kojarzę to w pupie i jeszcze gdzieś (w buzi?) temperatura jest gdzieś o pół stopnia wyższa niż mierzona pod pachą. Jak coś mylę to mnie poprawcie. Żurkowa --> My ta słuchawkę kupiliśmy na Mikołajki. Jest super.. ale dla nas ;) Nat najwyraźniej nie jest ostatnio zbyt zainteresowana zabawkami. Dlatego tez mamy problem co jej kupić pod choinkę, bo naprawdę każda zabawka teraz jest super na 5 minut :D Mam prośbę - jak dostaniesz już do domu to sprawdź na pudełku czy nie ma jakiejś informacji o zciszaniu/podgłaśnianiu. Wydaje nam się że coś tam było, a w instrukcji nie ma, a Nat upuściła czy puknęła i zrobiło się mega głośno :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) my już w domciu, dzieci spią:P mąz mówi że będzie sał jak zabity bo przez wekend balował i mało co spał:P ja jakos bardziej rozsądniejsza byłam:P:P przygode też mieliśmy, wracaliśmy dzisiaj ok 12 i ja prowadziłam jako że mąż jeszcze rano z kumplem na śniadanie dopił:P:P no i wjeżdżamy do wioski gdzie 3 miesiące temu dostałam mandat za prędkość, a wracałam od tych samych znajomych i ja zwalniałam i mi Pani z fotoradarem mi wyskoczyła, ja nawet nie sadziłam że przekroczyłam prędkość, a bałam się że będę musiała dmuchać w balonik, jak dawałam pani policjantce dokumenty to sie śmiałam że to druga taka sytacja w tym samym miejscu i ze od tych samych znajomych wracam, pani poszła do radiowozu sprawdzić dokumentu, po czym jak wróciła to ja sie pytam czy wysoki ten mandat (naprawdę wolałam 500zl mandatu jak dmuchnąć) a Pani do mnie dzisiaj mandatu nie będzie ale proszę jechać wolniej, ja podziękowałam i pojechałam :) szok, nie dostać mandatu jak sie przekroczyło prędkość o 27 km/h w terenie zabudowanym i to od baby???szok:P:P:P Karola a jak wyglądało się to wiercenie Luśka jak miała zgage, bo ja coś u mojej małej to zaczynam podejrzewać, bo tak dziwnie się wygina??? i ten lek to na receptę i jak go stosować u takich maluszków??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mma ta sluchawke z fishera w domu bo ja kupilam w sklepie a nie ma allegro i patrzylam do instrukcji i nie ma NIC napisanego o sciszaniu glosu, jest tylko taka informacja, ze w opakowaniu tel dziala glosniej w celach demonstracyjnych a po wyjsciu juz ciszej a u Ciebie jakos na odwrot.. a co spadl i tak sie stalo?? dziwne...fisher niby ma dobre zabawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkowa byłam u okulisty dziecięcego w Dolnośląskim Centrum Okulistycznym na placu Hirszfelda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki a jaki lekarz? zadowolona bylas? na NFZ czy prywatnie? jak tak to ile wizyta? dlugo na nia czekalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam prywatnie, nie pamiętam dokładnie,ale około 80zł, czekałam tydzień, Hanna Świebocka-bardzo sympatyczna, byłam zadowolona; możesz spróbować też w Promyku Słońca, ale tam są odległe terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wpadam na chwilę.My po weekendzie u teściów ( moich). Hubk ma zatrucie pokarmowe.Właśnie wyszedł od nas lekarz.Mówę Wam jak się przestraszyłam.Mały obrzygał mnie dziś 2 razy,ale z tego maleńkiego brzuszka chyba morze się wylało.Jest taki osłabiony i ciągle śpi.Musze go na siłę nawadniać.Kurcze tylko dicoforu nie dało się wcisnąć, ale jeszcze noc przede mną... My zamówliliśmy pod choinkę warsztat dla Hubki http://www.allegro.pl/item500643711_fisher_price_warsztat_z_narzedziami.html#gallery w sklepie bardzo mu się podobał. Żurkowa a Ty na BUlwar Ikara nie chodzisz??Tam jest okulista dziecięcy. Zamówiłam krzesełko Chicco Polly było w miarę tanie,>Nie zauważyłam że na wysyłkę czaka się 21 dni roboczych!Masakra ile razy o tym pomyśłę to mnie złość bierze, ale już trudno.Grunt żeby się do kuchni zmieściło:P Jutro nadrobię zaległości w czytaniu Dobrej nocy x x x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jak dzwonilam pytac na bulwar czy jest tam okulista dzieciesy to mi powiedzieli ze jest ZWYKLY...a co ktora tam niby od dzieci jest?? ale czekania 21 dni...niech ich...ale co zrobic juz teraz tylko czekac Fajny tez warsztat:) MOj lubi rozne zabawki, teraz tym radyjkiem fishera zaczal sie bawic:)) nieraz stoi i radio w rece:))) jeny dopiero skonczylam robic mu zupe na jutro, zaraz ide spac bo o 6 podudka...Nika pewnie bedzie glodny:) a potem nie chce isc spac dopiero kolo 8 idzie...na troche A co Hubik jadl?? cos nowego??? biedaczek dorosly jak sie zle czuje to sie meczy a taki malec ktory to tego nie wiem co z nim dzieje i dlaczego :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie czy któraś widziała moze w sklepie KASZE BOBOVITY MANNA ale taka ze dodaje sie do posilku i juz, bez gotowania. Kurcze nie chce mi sie osobno gotowac tak byłoby prościej ale nie moge znaleźć... jak widziałyście napiszcie gdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa, mam z bobovity mleczno-ryżową, bezsmakową, można ją do zupki bez gotowania, ale ona glutenowa, kupiona w rossmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam ten tel z FP i dzwięki są ciche więc chyba taki jego urok ja daję kaszkę mannę z bobo vity ale mały zawsze ma wtedy lużniejsze kupki więc nie wiem czy dalej mu dawać czy ma na to uczulenie, nie wiem co robić, Karola może ty coś doradzisz:))) bo chyba on musi to dostawać my w sobotę zrobiliśmy sobie wyjście z mężem, a Fifek został z męża siostrą i w ogóle nie chciał spać, a wczoraj był w tragicznym humorze, dziś na szczęście jest lepiej:))) pewnie sobie pomyślał, starzy chcą się zabawić beze mnie to niech teraz mają i wył prawie cały dzień, o spaniu nie było mowy, a dziś pięknie sam zasnął przed 11 i nockę też całą przespał od 20, urwisek mały:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja probowalam znalezc bezmleczna blyskawiczna kaszke z glutenem i podobno w sklepie przedstwaiciel dzwonil do 4-ech firm i zadna tego nie produkuje, a ze mamy skaze bialkowa (chyba) to nie mam wyjscia i bede musiala gotowac zwykla kasze manne. Ja jeszcze nie zaczelam podawac glutenu, dzis sprobuje ostatni raz marchewke, bo buzia czysciutka, potem zoltko i jak bedzie ok to jade z glutenem. Pozdrawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARECZKA, a ta kaszka manna z Bobovity jest bezmleczna i rozrabia sie ja w mleku modyfikowanym, czy trzeba gotowac- pytam bo Twoj maly chyba tez jest na nutramigenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyzucha ja daję mleczną kaszkę, bo mój co prawda jest na nutramigenie ale nie wiem sama dlaczego:(( daję mu jogurty, kaszki na mleku, cielęcinę i nie ma żadnych objawów alergii, zero wysypki więc ja nie wiem czy on ma skazę białkową czy nie, wydaje mi się, że nie....... mam inny problem.. Fifek zaczął tak jakby raczkować ale wygląda to jeszcze tak, że drze nogami tzn kolanami po dywanie jak się przemieszcza i ma podrażnioną skórkę na kolanach wy też tak macie?????????????????? jak można temu zapobiec oprócz smarowania ale dziś śpiący dzień, mały już drugą drzemkę sobie uciął heheheh Paulinek, a jaki krem polecasz???????? Znasz może coś dobrego na rozstępy????:):):) AAAAa i jeszcze mam pytanko czy macie może storczyki w domu???????? Napiszcie proszę jak się to cholerstwo pielęgnuje bo dostałam od teściowej i mi zdechł:)) pomimo dobrych chęci:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa ja chodzę tu z Hubkim \"Profimed\" Sp.p. Renata Mikrut Ewa Salomon Wrocław, bul. Ikara 24 F, tel. 071 7963775 A mój mały ma dalej rewolucję :( Nawet wody z glukozą nie chciał.Kupiłam strzykawki będę go nawadniać bo kroplówki za Chiny nie chce pić. Pozdrawiamy xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa, kareczka --> Naprawiłam tą słuchawkę! Z tyłu ma taki otworek w kształcie kreseczki i tam można nożykiem podłubać i to jest regulacja głośności. Ha! Sama to wykombinowałam :P Tak piszę jakby Wam się przydarzyła taka sama awaria ;) kareczka --> Co do kolan to u nas najlepsza rada - zrezygnować z dywanu ;) A storczyka mam i właśnie na nim \"trenuję\". Poprzedni padł a niby dbałam jak trzeba - pryskałam mgiełką, podlewałam stawiając w misce z wodą itd. Nie wytrzymał. Aktualny stracił kwiaty ale ostatnio wypuścił nowy listek, więc ma się świetnie ;) Ja go przesuszam - czyli nie robię z nim kompletnie nic dopóki te kawałki kory (w tym rośnie) nie wyschną na wiór. Czasem takie mega suche jeszcze swoje odstoją. Potem sobie przypominam że przydałoby się podlać, więc stawiam w miseczce i leję wodę do doniczki - woda się przelewa i zostaje w miseczce tak gdzieś do 1/3 wysokości doniczki. Tak sobie stoi z pół godziny (chyba że zapomnę to dłużej) i potem wylewam wodę z miseczki i już. Używam wody kranowej \"odstanej\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja juz ogarnęłam dom i rozpakowałam walizki, wyjazd na trzy dnia a walizek jak na miesiąc:P:P:P Karola kochana jeszcze jedno pytanko, wygląda na to że moja mała jest jednak skazowcem, na razie źle reaguje na mleczme rzeczy i wygląda że na gluten też, to w takim rzie czy jak zacznę podawać gluten później czy nic sie nie stanie i kiedy próbować:) co do uczuleń nasza tez nie ma wysypki ale ma bóle brzuszka. co do tych zabawek to fajne ale nasza córka jakoś za takimi nie przepada, kupiłam jej kiedyś taki telefonik grający to jakoś nie bardzo ją interesował, chyba jeszcze za małą na takie zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj coś pustawo... co do dywanów to my właśnie chcemy kupić, tzn mamy już wypatrzony ale czekamy na meble, które będą za miesiąc, a dywan kupuje z uwagi na Karolinkę żeby miał po czym raczkować czy uczyć się chodzić bo na tych panelach to strach...a na kolanka może jakieś ochraniacze, a chyba na panelach tak samo można sobie kolanka potłuc :P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie wiem czy jeszcze mnie pamiętacie... :) Jak czasami zerknę na NK, to maluchy rosną jak na drożdzach... az za szybko, bo co się człowiek nie obejrzy, a tu... przyprowadzi mi mój kochany syneczek... synową ;/ Co Wam powiem, to mój mąż w roli SUPERNIANI sprawuje się wzorcowo... stwierdzilismy, że nie pójdzie do \"normalnej\" - zn. etatowej pracy, bo wolę by ojciec pilnował małego niż ktoś obcy... jak będzie finansowo ciężko, to pomyślimy i nad tym, bo jak na razie moja pensja wystarczy... m. też zaczyna weekendową pracę - co tu narzekać... oby chowało się zdrowe, bo =odpukać- mały tylko miał katarek - ale zniósł go dzielnie! Co do prezentów, to ja nie mam zielonego pojęcia co kupić... wzięłam małego do sklepu, by obejrzał zabawki, ale powiem, ze nie zainteresował się zadną... :/ najlepsza jego zabawka to... pilot tv... oraz laptop... więc nie wiem... jeszcze tydz, do gwiazdki a ja bez pomysłu... i jak zwykle prezenty na ostatnią chwilę... standard! za mały chyba jest, by kupić mu laptop-zabawkę... Ok, uciekam i pozdrawiam Wszystkie MAMUSIE i ich POCIECHY - słodkości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okazało się że Nat miała ciężki weekend nie tylko ze względu na szczepienie - mamy pierwszego zębola! :D Drugi też się przebija, więc dziś w ruch poszedł Bobodent. Faktycznie dziś cichutko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas znowu ogromne problemy ze spaniem w dzień i w nocy, Malutki budzi się co 15-20 min z krzykiem:-( a zębów dalej nie wiedać i paracetamol też nie działa:-( Troche was podczytuje ale nie mam kiedy pisać chyba że nocą;-) Co robicie jak podejrzewacie, że coś Maleństwu zaszkodziło, jakieś jedzonko, podajecie jeszcze raz żeby się upewnić czy raczej wogóle tego już nie dajecie, bo mój Malutki nigdy nie miał żadnej wysypki ale bóle brzuszka to podejrzewam tylko nigdy nie wiem czy akurat coś w moim pokarmie mu nie przypadło do gustu czy zaserwowane przeze mnie jedzonko:-( A teraz będzie o nocnych koszmarach;-) dziewczyny czy macie ten problem i wiecie czy cokolwiek można zrobic przy karmieniu piersią - ROZSTĘPY - ja mam w nich niestety cały brzuch i wygląda to koszmarnie, a wszelkie zabiegi poprawiające wygląd skóry są zabronione przy karmieniu chyba że ja czegos nie wiem, poradźcie jak coś wiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha to co mnie najbardziej wkurza albo dobija to spotkałam się już z dwoma lekarzami, którzy zadali mi pytanie w stylu:"to ile pani przytyła w ciąży" tak jakby to była moja wina, ze te cholerne rozstępy mi się zrobiły:-( a jak mówie, że 8 kg to patrzą na mnie jak na dziwadło:-( No to sie wyżaliłam nocną porą:-( A inna lekarka powidziała: "przecież ma pani zdrowego dzidziusia to co się pani martwi" no dobra, ale przecież chodzi o to żeby dobrze się czuć we własnej skórze prawda:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARECZKA, mi się nutramigen kojarzy ze skazą białkową, ale to jest mleko lecznicze pewnie też na inne dolegliwości - kolki itd, Twoj synek miał chyba problem z zielonymi kupkami o ile dobrze pamietam, moze przyczyna bylo cos innego niz skaza bialkowa. Co do kolanek,to moja corcia trenuje na dywanie w spioszkach i nie widze problemów na kolankach, a Twój zuch co ma wtedy na sobie?Moze problem lezy w ubranku? A propos alergenow; jak zauwazylam, ze cos niuni nie pasuje i ja wysypuje to odstawialam (u nas podejrzana byla marchew i jablko), podawalam inne rzeczy, a po jakims czasie probowalam jeszcze raz. Wlasnie dzis po raz ostatni testuje marchew, jak ja tym razem tez wysypie to marchew idzie na długo w zapomnienie i nie bede juz probowac. Spokojnej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Od jakiegos czasu Was podczytuje i widze, ze na forum panuje bardzo mila atmosferka :) Mam nadzieje, ze przyjmujecie nowe spoznione kolezanki :) 07.05.2008 urodzilam coreczke Malwine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×