Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

APyszna---> witaj:D u nas cos problem z zasypianiem na noc, tzn., jak Ola uśnie ok. 19.30, pośpi z godzinkę, a później to pobudki co parę minut, aż na dobre zaśnie ok. 22, nie wiem o co chodzi co do zabawek to też najlepsza zabawka to pilot, komórka, klawiatura:), patrze Wasze dzieciaczki już tak pięknie siedzą, a moja coś nie chce..., no ale i na nią przyjdzie czas, miałam nadzieję, że w wigilię z nami posiedzi przy stole, hehe:), dziewczyny a można dać maluszkowi kawałek opłatka?, miłego dzionka:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Nie było mnie przez tydzień bo wyłączyli mi internet. W piątek przeprowadziliśmy się do naszego domku i wczoraj wieczorem podłączyli nam internet. Postaram się nadrobić czytanie. Pewnie będzie ciężko bo trzeba to nasze nowe gniazdko ogarnąć, ale spróbuję. W niedzielę chrzciliśmy Szymka. Mam aniołka - był grzeczniutki i w kościele i na imprezce. Kocham go bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juusta - są jakieś specjalne opłatki dla dzieci, moja mama ponoć coś takiego kupiła. Nie widziałam tego ale widocznie coś takiego jest. Ponoć się szybciej rozpuszczają i nie przyklejają tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa - co do siedzenia przy wigilijnym stole to jeszcze nic straconego. Przecież nasze dzieciaczki opanowują nowe rzeczy z dnia na dzień, a czasem z godziny na godzinę lub częściej. Mój też jeszcze nie siedzi stabilnie a tydzień temu w ogóle nie siedział. Nie mówiąc ze zaczyna raczkować, tydzień temu zaczynał pełzać, a dwa tygodnie temu tylko na brzuszku leżał. Teraz pełza gdzie chce, na leżaczku nie można go zostawić samego bo zaraz wyłazi i głowa niżej pupy chociaż przypięty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom ja też przerabiam takie nocne budzenie i powiem Ci że teraz jestm pewna że to bóle brzuszka, zmieniłam mleko i nie podaje tego co jej nie pasuje i teraz jest ok. też sobie wmawiałam że to zeby no ale po 2 tyg stwierdziłam że to nie możliwe żeby zęby jej tak dawały popalic przez taki czas. Witam nowa majóweczkę, napisz coś więcej o sobie swoim dzidziolu, o porodzie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyzucha ja ubieram małego też w śpiochy więc jako winowajcę typuję dywan, bo łokcie też ma troszkę podrażnione:( akinom, a co ci lekarze mówią na rozstępy?? dają ci jakieś kremy albo jakieś zabiegi proponują, wiem, że tego świństwa się całkowicie nie pozbędę ale chociaż chciałabym to zminimalizować, no i jeszcze ta oponka buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:(:(:( no ale ważne, że mały kochany i zdrowy:):):) a wiecie, że Nutritron wycofali ze sprzedaży, tylko nie wiem dlaczego, tak mi w aptece powiedzieli, i teraz nie wiem co zrobić, bo mały strasznie ulewał bez zagęszczacza, nie wiem jak będzie teraz, ale może wiecie czym można to zastąpić?? ja kupiłam wczoraj kleik ryżowy, myślicie, że może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! na zlikwidowanie rozstepow to do tej pory nie wynalezli jeszcze zadnego kremu-niestety taka prawda...jedyne co to laser,ale to kosztowna impreza:) http://www.laser-studio.pl/usuwanie-rozst%C4%99p%C3%B3w-blizn/ moze regularne pilingi cos poradza,skora sie ujedrni to moze beda troche mniej widoczne,osobiscie polecam piling kawowy z sola domowej produkcji: zaparza sie lyzke ew 2 kawy w ilosci wody zeby tylko pokryla kawe,potem dodac sol-tylko nie gruboziarnista! i troche zelu pod prysznic na poslizg:)skora potem gladziutka jak pupka niemowlaka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za mile przyjecie :) Cos o mnie, malej i porodzie...Na imie mam Anka i od dwoch lat mieszkam w Wiedniu (a pochodze z Wroclawia). Porod mialam ciezki, bo malutka sie niezle w moim brzuchu podtuczyla (4080 g) i po 27 godzinach porodu naturalnego zrobili mi cesarke. Bylam potwornie rozczarowana, bo cala ciaze nastawialam sie na porod naturalny. Przeszlam juz w zyciu 3 operacje brzucha i bardzo nie chcialam kolejnej blizny i ewentualnych zrostow. Potem mialam problemy z laktacja i goraczke po cesarce. I wszystko to przyplacilam mala deprecha poporodowa... Na szczescie wszystko juz za nami, a mala super sie rozwija. Piszecie o nocnych pobudkach. Malwina tez co noc budzi sie o 3-4 nad ranem i urzadza godzinna zabawe. U nas to chyba wina zebow. Malej ida gorne jedynki i wszystko wsciekle gryzie. Jest tez bardzo nerwowa ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny my już mieszkamy od jakiegoś czasu w nowym mieszkanku wiec się nie odzywałam ale nadrobię zaległości bo jestemn u mamy zaraz jedziemy na usg do Wrocka wiec zaleglłe pytania teraz Żurkowa kremy napewno coś dadzą bo dostarczasz witamin i skałdników odżywczych w ten sposób od zewnątrz ale trzeba dbać również o skórę od wewnętrza czyli 2 litry płynów dziennie owoce, warzywa zero nałogów lub ograniczenie picia kawy i papierochów dużo ruchu w ten sposób dotleniasz skórę. !!!WAZNE stosowanie wysokich filtrów latem. A kapsułek jeszcze nie używałąm ale nawet jeśli będzie się świecić twarz to przypudruj sobie buziaczka pudrem mineralnym- to naturalny puder z minerałami. bądź jakimś matującym. serię kapsułek wykonaj sobie przez 15 dni i przerwa miesiąc AHA nie wolno stosować kremów matujących codziennie jedynie na ważne okazje arnik ja mam na naczynka do cery wrażliwej ok 17 zł jeśli chodzi o firmęLoreal to nie miałam ich kremu najważniejsze to czytać skład i na tej podstawie wybrać krem jeśli mamy wiele firm do wyboru. Najwięcej skąłdników jest na początku składu. Albo dogadać się z panią z dobrej apteki żeby taki krem nam zrobiła. iskierka nadzieji czytałam kiedyś na temat czarownic i zabobonów że są ludzie tacy co jak życzą czegoś niemiłego to mozna nawet taką klątwę zrzucić z siebie są nawet ludzie tzw. pijawki które wysysają energię z naszego ciała i stad nieraz jesteśmy tacy zmęczeni, wyczerpani mogą top robić nioeświadomie. Najlepiej wtedy usiąść w fotelu i \"naładować się\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka APyszna witaj :) tak to juz jest kobieta sie meczy a potem cesarka jakby od razu nie mogli, jak dzidzia byla duza Akinom ja przytylam w ciazy 12 kg , mam rzostepy na brzuchu tylko tak po bokach do pepka, draznia mnie ale nic nie robie specjalnego ( peeling i kremy) ale ost cos zbladly i sa mniej widoczne, ale tez mnie wkurzaja :( Gusika zapodaj jakies fotki nowego domku :) pewnie masz czadowo:) paulinek jak tam na swoim ?? u nas tak: maly ok, ja zdrowa, meza jeszcze wczoraj meczyla biegunka brrr jaki biedny, KK bylam u naszej lekarki po recepty dla mnie wczoraj, tzn na ranigasty itp, i pytalam o zeza , powiedziala ze do 12 miecha moze to byc czysto fizjologiczne ustawienie galek albo tak oczka leca itp, do 12 miecha i tak sie nie da nic zrobic, od razu jak wrocilam zadzwonilam do tej okulistki potwierdzila, wiec czekamy do 12 miecha, eryk nie zawsze robi tego zezika ale na zdj jakos wiecej widac szczepienie przed swietami o ile maly bedzie zdrowy, juz je zupki gotowane itp, kupki ladne, Fajna ta sluchaweczka i na 100 ja kupie bo moj maly tylko piloty i telefony, !!! a jak mu radio wlacze w tel. to az go trzesie, wiec u nas sie sprawdzi ta zabawka, ja juz mu nawet dalam starego pilota od video bez baterii, umyty ale NIE bo i tak wybiera od cyfrowki, co za bestia :) zebow brak i objawow te ech... buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek doradz jakis krem na dzien dla mnie , mam normalna cere , zadnych uczulen, nie tłustą, nie wiem czy jakis ochronny ale ja malo wychodze ech teraz, moze jakis na noc bo ja jakos kremow nie stosowalam do tej pory, :) a jestem juz po 25, cena nie gra roli jak ma byc dobry bo jak ide do drogerii to mam maly zawrot glowy i wychodze tylko z maseczka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale drogi ja w tesco po 199 widzialam a ODNOSNIE SPANIA W DZIEN...... wiec tak ja zawsze robilam tak ze jak spal i sie budzil z placzem to bralam na rece i juz po spaniu....a to blad...tesciowa poczytala chyba w T.Hogg i tam pisze ze dziecko spi w cyklach min 30-40 min potem jakos 1,5 h i jak sie budzi po krotszym czasie ale ma dobry humor to OK mozna zostawic ale jak budzi sie z placzem, od razu najlepiej bez wyjmowania z lozka usypiac znow i powiem Wam ze odkad tak robie to faktycznie jest lepiej to dziala wlasnie przed chwila po 30 min sie obudzil ale poszlam poglaskalam za tyleczek (bo jest na brzuszku) lekko pobujalam i spi znow wiec proponuje sprobowac bo dziala u nas u Was tez powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Zizusia mam nadzieję że to prawda z tym zezem bo mojej małej tez ucieka oczka, jestesmy zarejestrowani w Dolonosląskim Centrum Okulistycznym na 8 stycznia i mam nadzieje że będzie ok, ja sie boję że mała po mnie bedzie miała zeza i niedowidzała na jedno oko, ja przez to mam teraz same problemy mimo że normalnie funkcjonuje i mi to nie przeszkadza, ale.. jejku dziewczyny ale fajne zabawki pokazujecie, ja sama nie wiem co kupić bo co za dużo to niezdrowo:P:P:P:P nie chce przesadzić z zabawkami i zagracać domu zresztą jak zbam moją córcie to zabawki sa na 10 min a najlepszy pilot czy pudełko od husteczek, tym potrafi się bawic po pół godziny:)ale cos fajnego bym kupiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ta rehab u ktorej bylam napisal na karcie ze: zez zbiezny naprzemienny.... mi powiedziala ze do okulisty tak rutynowo mam isc potem ja patrze w karte a ona takie cos popisala tez idziemy 8 stycznia do okulisty w promyku do malych dzieci i to taki typowy od zeza, zobaczymy co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APyszna --> Witaj! 😍 Strasznie Cię wymęczyli :o Faktycznie chyba lepiej było tą cesarkę od razu robić. W moim szpitalu robią już od wagi 4000 przy pierwszym dziecku. Nie wiem jak przy kolejnych :P kareczka --> Skoro mały tak bardzo ulewa to może jednak ma tą skazę i ona ma tylko takie objawy? Czy Twój lekarz ma jakąś inną teorię co do ulewania? Bo jeśli nie, to po prostu będzie wina tego białka krowiego, a piszesz że dajesz i jogurciki i kaszki mleczne (tam jest przecież modyfikowane zwykłe!) i cielęcinę... A co do zagęszczania, to ekspertem nie jestem, ale stawiam że możesz dodać np. sinlac albo kleik ryżowy, bo przecież synio już duży chłopak ;) Co do rozstępów - mnie się pojawiły siateczki na udach. O brzuch i piersi dbałam całą ciążę - głównie czyste nierafinowane masło shea, bo kremy jakoś tak słabo wypadały moim zdaniem - i tutaj zero śladów. A uda mi potrzaskały dosłownie 2 dni przed porodem, już w szpitalu. jakoś tak bardzo napuchłam wtedy :( Nic z tym na razie nie robię bo karmię, a te wszystkie cuda z guaraną, algami itd są raczej zakazane dla karmiących. Na razie bardzo schudłam i rozstępy mniej widać, ale nie da się ukryć że są 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka on tak zaczął ulewać właśnie jak na Nutramigen przeszliśmy, więc ja już nie wiem, teraz nie wiem czy ulewa bo mleka bez zagęszczacza nie dostawał, ale za niedługo się przekonamy:)) Ja rodziłam w Łodzi w Madurowiczu i mały ważył 4010 i kazali naturalnie i o mało nie wysłali mnie i dziecka na tamten świat, codziennie powinnam dziękować, że mały jest zdrowy, i tak poród skończył się cesarką, ale po takich męczarniach, że niegdy więcej hehe zawsze tak się mówi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! APyszna witaj!!! KAROLA RATUNKU!!!!! Mój mały za parę dni skończy 8 mies. i nadal odmawia jedzenia. Ani kupnego ani gotowanego przeze mnie nie chce jesĆ. WYPLUWA!!!!! JAk mu znów nagarnę łyzeczka a on znów wypluje po paru razach zaczyna wykręcaC buźkę i płacze,no to mu nie daje tylko znów do CYCA! On generalnie to zywi się tylko moim mlekiem. Jak na razie chyba mu wystarczy,bo nie chudnie (wazy 9500g) ale co będzie dalej ???? Zaczynam się już martwiĆ i wcale tu nie chodzi o to,ze \"się nagotuję\" albo,ze wydam kase na obiadki. Moge gotowaC ile wejdzie ,no i kupiĆ jesli tylko będzie jadł. Jest pogodny,szczęśliwy ma dwa dolne ząbki w dzień śpi mi dwa razy od 30 min. do 1,5 godz. w nocy budzi sie tak jak do tej pory 3-4x .JA już nie wiem jak go przekonaC do tego jedzenia. Przez ten gryzak do żywnosci to tylko jabłko mu podeszło. DZIEWCZYNY MOZE I WY MI PORADZICIE! MOze któraś też ma taki problem.Boję się,ze będzie niejadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis mam gorszy dzien, jestem spiaca bo wiecznie cos do roboty malo spie, Niki jak nie pospi w dzien to potem w nocy sie budzi nieraz z 2 razy mi to straszy zeby zaburzyc mi sen potem spac nie moge, rano o 6 wstaje i tak biegac za nim trzeba zaczac. teraz wpakowalam go do lozeczka narazie sie bawi ale pewnie nie za dlugo bo naprawde nie mam sily juz za nim chodzic, a chodzi tam gdzie nie moze, ja tak poprawic go nie daje rady...poza tym glowa mnie dzis boli mocno mimo ze wzielam tab mocna ale nie pomaga...spac mi sie chce jak nie wiem co...cale szczecie ze maz nie niedlugo wraca z pracy i ja ide spac...bo opadam... a powinnam sie uczyc do obrony mgr a nie mam sily :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kareczka, widze, ze u Ciebie podobnie porod przebiegal. U mnie brali sie juz za proznociag, ale malej zaczelo spadac tetno i wtedy juz szybko znalazlam sie na stole. Nic to, trzeba zapomniec i cieszyc sie zdrowymi dzieciaczkami :) Co do ulewania. Malwina nigdy specjalnie nie ulewala. Dopiero jak zaczela siadac i podnosic glowe lezac na pleckach, zaczela bardzo ulewac. Probuje po jedzeniu ja klasc i wyciszyc, ale niestety... aktywnosc ruchowa ponad norme :) Moze Twojemu Filipkowi tez \'\'cwiczenia\'\' nasilaja ulewnie? Renka07, synek mojej kumpeli tez byl podobnym ananaskiem. Poki byl na cycu, nie chcial nic innego. Gdy jego mama wrocila do pracy, urzadzal strajk glodowy i nie jadl nic poki cycek z pracy nie wrocil. A teraz ma prawie 2 latka, je wszystko i super sie rozwija, takze uszy do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz koniec ciszy... tak brakuje mi: - ciszy... - tego ze sama sie obudze chodz nie raz wtedy kiedy to ja bede potrzbowac a nie wtedy kiedy musze, zrywac sie z lozka bo maly krzyczy albo chodz raz sie obudzic w ciszy a nie zawsze sie budze to od razu krzyki slysze i tak ciagle:(( ale zmeczona jestem tym chyba sie ciesze ze od lutego chodz na 4 godz do pracy pojde do 12:30 zanim po niego dojade bedzie 13 a maz o 16 skonczy prace wiec jakos dam rade ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa, naprawdę \"odpoczniesz\" od małego będąc w pracy. Ja tak mam i nie mogę się Hanią nacieszyć jak wracam. Witaj nowa koleżanko:-) Hankę jednak dopadło choróbsko(( Katar ma duży i gorączkę - niestety- trochę mniej też je( Uroki żłobka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja siedze w domu od polowy pazdziernika 2007...bo mialam komplikacje juz na poczatku ciazy (szpital) i juz mam dosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz do tej obrony powinnam sie pouczyc i kiepsko to wszytsko mi idzie bo albo maly marudzi, albo jest glosno i ja sie nie skupie a w mieszkaniu tylko drzwi wejsciowe i od lazienki wiec nie mam sie jak zamknac w tych 36 mkw zeby miec jak sie pouczyc potem zanim wroce do pracy tez sporo nauki mnie czeka bo duzo sie pozmienilo... a niestety jak sie tyle siedzi w domu, nie pracuje, nie uczy to tak ciezkoooooooo wszytsko wchodzi do glowy ze masakara nic nie moge zapamietac :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renka07---> ja tez miałam problem z jedzeniem, a dawałaś małemu kaszkę jakąs smakową, bo ja jak Ola nie chciała jeść (tylko u mnie był ten problem, że mało przybierała na wadze więc musiałam cos jej dawać) to dawałam jej kaszkę bananową (posmakowała jej) na poczatku na leżąco, czyli w zasadzie wlewałam jej do buźki łyżeczką a po paru dniach zaczęłam inne rzeczy dawać i teraz juz jest ok, je wszystko, czasem się tylko na poczatku krzywi ale i tak zje:) cyna---> mi też naczynka na udach popękały, rozstepów na brzuchu za to brak:) została mi jedynie taka oponka nad cięciem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa---> no faktycznie już długo w domku siedzisz, ja od marca na zwolnieniu byłam no i powiem Ci, że już też mam czasem dość, no ale od stycznia do pracy idę, wiem, że bede tęskinić za Olcią, ale cóż - takie życie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juusta----próbowalam kaszki bananowej (wogóle nie chciał) Sinlac z początku tak a teraz nie.Kiedyś jakoś wiecej jadł a teraz wogóle. Ja też w domu siedzę od października i z jednej strony mam dosĆ a z drugiej-jak mam go zostawiĆ jak on z niczego się nie napije i niczego nie naje. Żurkowa Ty to chociaż dasz małego tesciowej razem z butelką i mleczkiem i wiesz,ze nie będzie głodował....a co ja mam powiezieĆ. no nic mam jeszcze dwa miechy,bo od marca chce wróciĆ do pracy ale jak tak dalej będzie to nie wiem czy wrócę,bo kto mi takie cycowe dziecko będzie chciał bawiĆ...?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa to daj namiar na tego promyczka, jak tam są specjaliści od zeza i to takich maluchów to wole tam:)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×