Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Klaudia, oczko to ispokojnie z 2 tyg może się ropić, warto poprosić lekarza i jakieś kropelki z antybiotykiem- np Tobrex czy gentamycynę. Martwić się należy dopiero jak będzie nawracać... Co do tych odruchów, to mam kilka pomysłów- po pierwsze może małej się ulewa, tzn wraca pokarm do gardła- warto układać wyżej, i racej na boczku... No i odbekiwac po jedzeniu... wiem że czasem to nierealne, ale próbuj... drugi pomysł, to może zalega jej coś w nosku głęboko- czyli tzw nosogardle i drażni... nawilżaj jej nosek solą morską i poobserwuj. Zapewne w szpitalu zrobił się siny cień wokół ust, bo układ krążenia bardzo jeszcze byl wrażliwy na chwilowe niedotlenienie- lub mała miała odruch wymiotny co pobudziło nerw błędny i zwolniło na chwilę akcję serca.... Ot tak - takie rozważania... Pomyślę jeszcze nad tym... Warto tez podpytać swego pediatrę, bo może wpadnie na coś innego :) Paula, już dziewczyny mnie przedstawiły- mam za sobą 5-lat specjalizacji z pediatrii :) ale zajmuję się tez nieco psychiatria dziecięcą- bo m.in. taki profil ma moja Klinika Dobra kładę chłopców do wyrek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola: czy podobne masz te pieluszki bambusowe http://www.allegro.pl/item892855839_pieluszki_pieluchy_wielorazowe_bambus.html Te tutaj podobno są dla dziewczynki. Zastanawiam się czy nie kupić jednej na sprawdzenie. Co myślicie specjalistki. A i jeszcze jedno dlaczego niektóre kosztują ok 30zł a inne 70-100zł. Czy to kwestia z czego wykonane czy po prostu przereklamowane. Jakie macie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie to się podziewacie, śpicie już ?????? Iskierka- Zuza też już rzadko śpi w dzień, chociaż marudzi wtedy czasem tak ok 16 to potem pada przed 19 . Mamy tyle samo wzrostu :) tylko moja waga trochę :P odbiega teraz od Twojej :P:P:P O ćwiczeniach pisałyśmy chyba dwie albo trzy stronki do tyłu, podałam tam linki :) Zizusia - ja tez uwielbiam placki ziemniaczane pod każdą postacią, ze śmietaną, z sosem i mięskiem, nie zjadłabym tylko z posypanych cukrem jak to robi moja kuzynka :P I dobre z tym ziemniakiem :):):):) Dziś podcięłam i troszkę ścieniowałam włoski Zuzi, szkoda mi trochę ich było, bo już kucki czy jakieś ślimaczki jej robiłam , ale miała nie które kosmyki takie dłuższe - jeszcze te pierwsze , cieniutkie . Bałam się trochę bo nigdy nie obcinałam włosów, umię tylko strzyc maszynką facetów ale nawet fajnie wyszło, myslałam że się będzie rzucała a ona nic , stała nieruchomo i tylko się przeglądała w lustrze także może mozna zaryzykować wizyte u fryzjera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taa kika spimy...moj przeciez o 22 oglada teletubisie , kika my wloski to tylko w wannie podciany ale mi szkoda tych loczkow :) a mnie bola zatoki bardzo i mam taki gesty katar, masakra, sama sobie psikam woda morska a placki ziemniaczaneto ja tez z sosikiem i mieskiem, z keczupem, itp sos tatarski , zjadlam chyba z 6... a eryk jak wcinal a kiedys wpadlam na pomysl pysznej surowki(chyba juz kiedys slyszalam) mialam marchew i por w domu i polaczylam( tzn starlam i pora osobno nasolilam i wycisnelam) i majonez pycha jak dla nas a ja sie ciesze bo moj zaczyna gadac wiecej, :) miał tam aaaaa (kotek tam spi), chcem baba , chcem szesc( chce byc do 6 razu podrzucany) itp, no i wreszcie mowi tak, !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i maly jest zadrosny o mnie, dzis sie polozylam obok M a ten niby cos rysowal( a dokladnie poduszke ) :/a on od razu miedzy nas,rano jest tak ze jak go budze o 10 to nie wstanie a jak mowie ze sa teletub. to leci nieprzytomny na fotel przed tv, a smiech mnie bierze jak sie konczy bajka a ten wyje i wola "mama nie ma", dzis o zgrozo spal od 15 do 17, ilejest u was na liczniku ? u nas - 14 C iskierka ciebie nie ma na nk? ty kiedys nas wykreslilas dobrze mowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) Justa -- też uważam, że sporo za żłobek płacę (Opole), ale najważniejsze, że znalazło się miejsce dla Hani, bo nie wiem, co by było... A propos, w żłobie kwarantanna, bo 2 przypadki ospy wietrznej były - mam cichą nadzieję, że może mojej nie dorwie... ile ta ospa się wylęga? Wiecie może?? Dziadkowie super zadowoleni po wczorajszej wizycie w żłobku, mała i inne dzieci podobno super się bawiły! Dziadkowie też:-) Zizusia, a masz Domisie? Bo moja się na nie przestawiła, je przynajmniej idzie oglądać :-) Ale częstotliwość powtórzeń tej bajki u nas jest tak wysoka, że znam wszystkie piosenki z tych odcinków, które Hanka ogląda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia na nk nikogo nie wykreślałam :) no jakoś ja Was nie mam, bo nie dostałam meila. Nie moge pisać, bo pisze z laptopa męża, także spadam się kąpać i balsamować. Miłych snów majóweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka -- z moim brzucho podobnie jak z Twoim, jak więcej zjem, to wyglądam, jakbym w ciąży była :-P Nie mam pomysłu, czasu, ani ochoty coś z nim zrobić. Za oknem u mnie też -14... Na pohybel wadze łazienkowej upiekłam właśnie ciastka francuskie z duszonymi jabłkami. Pyszności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm magmal to polskie tak ? no nie mam , a jak to idzie zdobyc? jak leca w tv rano to odpada iskierka hmmm a to moze to ja cc skreslala, juz sama nie wiem wiem ze jedna cos rezygnowala ze znajomosci z osobami co nie zna osobiscie i juz mi sie pomylilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drukujecie cos ostatnio namietnie:P Witam nowa kolezanke na watku;) Tez sie przylacze do fanclubu malej Nat,bo jest zdumiewajaca:)Moja to do tej pory po polsku mowi jedynie mama,lala,tata(jak sie zegna zamiast papa:)A tak to po swojemu albo po wlosku.ehh Te Teletubisie to mysle ze jakas hipnoze zbiorowa wydzielaja,bo C nie oglada wogole bajek,a jak ta leci w tv to odciagnac nie mozna bo histeria. Mnie juz prawie 2 tygodnie choroba trzyma,caly czas kaszel,,katar wielokolorowy i bol gardla.Dziewczyny podobnie,szczegolnie Claudia. Ja tez jestem na wiecznej diecie,ale z tego co zauwazylam odkad mieszkam tutaj jakos nie tyje-chyba powietrze mi sluzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudia jak synka ze szpitala przywiozłam to go oklepywałam tak w razie W. główka niżej jak pupcia, może wcześniej pryśnij wodą i dopiero oklep. Paula imienniczko witaj :) ja nie ufam mikrofalom i synkowi wode podgrzewałam w podgrzewaczu. Dziewczyny polecam wam książke szczepienia- ukrywane fakty. Bede was męczyć co jakiś czas tym tematem bo uważam że każdy powinien znać prawde a tam są takie dowody, przeczytałam i uważam że jest godna uwagi. Ja kupiłam używaną. Karola jestem ciekawa co byś myślała po przeczytaniu tej książki. Ta wiedza to zaprzeczenie twojej wiedzy akademickiej. Co do karmienie to ja bardzo chciałam ale nie mogłam i uważam że jest wiecej plusów z karmienia naturalnego niż sztucznego. Karmiłam sztucznie od poczatku więc wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Paulinek :) Ja dopiero niedawno wróciłam od teściowej, spęcie miałyśmy jak zawsze, uwagi mi robiła jak zawsze... Położyłam je spać w ubraniu bo nie chciałam ich budzić, zasnęły po drodze jakbym je rozbudziła byłby płacz i usypianie przez 2 godziny :( Powiedźcie dziewczyny wasze teściowe tez są takie okropne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedszkole, ostatnio byłam i słuchajcie... pytam na którym miejscu jesteśmy ( wy zawsze pisałyście o cyfrach) a ona że nie ma czegoś takiego. I że to róznie bywa z przyjeciem. Ja mówie że zapisani jesteśmy ponad rok, a ona że inne mamy czekają 3 lata i nadal nic, a może być tak że przyjdzie jakaś pani zapisze i od razu dziecko bedzie na liście. Wiec pytam od czego to zależy?? To ona (dyrektorka) nie wie. Ale za to ja wiem..... :( To dopiero hamstwo!!!!!!!! jestem taka zła bo nie mamy babć na miejscu i trzeba liczyć tylko na siebie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia, mam te bajki na 2 CD - jedną dostałam, a drugą kupiłam ostatnio nawet, jest w kioskach (bo widziałam jeszcze) w komplecie z książeczką o tych Domisiach, moja ogląda namiętnie w przerwach od bajek. Jakieś 3 odcinki ściągnęłam z chomika (musisz tam konto założyć). Poza tym to produkcja TVP, więc sąwszystkie odcinki na stronie tvp (wpisz w google Domisie bajki i pierwszy link to to), ale jak masz szybkie łącze, to ok, bo u mnie kupa, zacina się i małą to wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula uwierz tez są takie a cynka jaką ma teściową Cyna nie uwierzyłabym w Natki inteligencje ale pamiętam jak dziewczyny na waszym spotkaniu potwierdzały że twoja córcia to prawdziwy geniusz wiec zostaje mi tylko POGRATULOWAC. Jak tyś to zrobiła??? książke czytałaś w czasie seksu z M czy co?? A pieluchy pożegnaliście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie wiadomo o co chodzi chodzi o kase....To rzeczywiscie lipa-i to jest publiczne przedszkole???Powinien ktos doniesc na ta dyrektorke ze lapowki wymusza.Ja tutaj nie mam problemow,bo zlobkow i przedszkoli prywatnych to pelno dookola i finansowo malo sie rozni od panstwowego.My placimy 70E z wyzywieniem i z busikiem-przywoza mi ja i odwoza,w panstwowym to trzeba 40E za wyzywienie.Jak dla mnie mala roznica zwlaszcza ze tutaj jest 10-15 dzieci w grupie(w tym drozszym co wczesniej chodzila 5)a w panstwowym ponad 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola NASZ DOBRY DUCHU- nie na razie tylko pediatra i nefrolog- mam wizyte umówioną do lekarki z CZD tylko prywatnie Prof. Row..a a idę w czwartek..a mieszkam w stolicy oczywiście, Rzeszów to moje rodzinne strony...:D Kika pozdrawiam krajanke przy okazji a co :D polecić zawsze możesz,od przybytku głowa nie boli .. jak coś to chętnie się tez podzielę wynikami badań ..tylko kompa musiałam zmienić i maila nie mam..do żadnej zresztą.. bo cała tabelka poszła w kosmos..:( a normy kurka nie wiem np fosfor z krwi to pamiętam norma niby do 4,5 a Alan ma 5,5..ale nie wiem czy to normy dziecięce czy dla dorosłych..:/ Selka no kurde widzisz cały czas się nas czepiają :D a poważnie to jak w szpitalu podniosłam alarm ze Laura była niedotleniona itd a rodziłam w tym samym szpitalu, to mi go dokładnie sprawdzili, i w USG brzuszka wyszło poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego i kontrola w wieku 4 tygodni.. no i ma mała główkę i malutkie ciemię teraz na opuszek palca tylko piszą, pocą mu się stópki i raczki może to był jakiś powód.. a jak każą to robię te badania i ciągle wychodzą jakieś kwiatki.. no ale jak na razie w sumie mało groźne... no i mam nadzieję że tak zostanie... a ja teraz ważę 62,5 i jest to waga sprzed ciąży z Laurą :D:D:D a dzięki tej mojej zdrowotnej diecie dobije do licealnej :D:D:D Klaudia kurcze mam nadzieję ze to nic poważnego z Kingusią.. Czarna już niedługo.. a Kubuś fajnie zareaguje zobaczysz może nie od początku ale na pewno bedzie z czasem fajnie.. Laura jak wstanie to przybiega szybko do braciszka i się z nim wita i go przytula, a jak czasem dłużej z nim w sypialni zostaje to przychodzi i puka w drzwi :) i krzyczy dzidzia albo Ala(n) słodkie to mówię ci :D chociaż uważać trzeba bo jak się czasem na nim położy to mi włosy dęba stają ..:) A ja wiesz nie mówie nie :D.. zawsze chciałam mieć 3 dzieci .. tylko poczekam teraz na Karole i jej córcię hihihi co sie będę w kolejkę wpychać:) zizuzia jejku jak ja bym placki ziemniaczane zjadła szok!! a tu nie moge bo po nim insulina skacze na łeb na szyję...ale spoko jak się podreperuje to zaszaleję:) Iskierka nadziei- nie chce się mądrzyć ale czy ty ćwiczyłaś kiedykolwiek po porodach mięśnie głębokie brzucha??? To one decydują o tym jak wygląda brzuszek.. czy jest "ciążowy" czy nie..największym błędem jest ćwiczenie mięśni prostych i skośnych brzucha po porodzie bez wcześniejszych ćwiczeń mięśni głębokich właśnie.. weź się za siebie i będzie git :D kika ze 3 stronki raczej nie bo cofnęłam się ze 3 do tyłu i na nic takiego nie wpadam hehe Paula moja tesciowa jest ok. :D gorzej z rodzicielką... no i muszę się Wam pochwalić że moja córa używa słowa "proszę" w szoku byłam jak wyczaiłam, że tak sama z siebie zaczęła tego używać :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban-faktycznie, nie wiedziałam że tyle naskrobane było po tym:P Tutaj znalazłam też fajne ; http://www.pilates.pl/cwiczenia/Pilates_inteligentna_cwiczenia.html a to te poprzednie : http://www.sfd.pl/Trening_brzucha_dla_pań_bez_przyrządów!!!-t194872.html i słynna 6 Weidera dla wytrzymałych :) http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi kadzicie :) Dzięki!!! Paula, ja mam super teściową, szkoda tylko że w Słonecznej Italii :( Ale przynajmniej mamy fajne tanie wakacje co roku :) Nie powiem przy Mateuszku musiałam ją troszkę "wychować" ale się udało bez większych zgrzytów :) A ja po wielu latach polubiłam Teletubisie, po tym jak przeczyałam podstawę psychologiczną i idee tego programu... On jest dostosowany do rozwoju dziecka do 3 r.ż... Dlatego dla nas wydaje się debilny :P Wszystko powtórzone 1000razy, tekst bardzo prosty, zdania tylko proste, bajka statyczna itd... I to właśnie tak fascynuje malutkie dzieci bo ich mózg jest w stanie "przetworzyć" te dane :) Jak włączysz Scooby Doo, gdzie biegają i akcja jest szybka to dziecko siedzi i patrzy na obrazki... za chwilę się nudzi i tyle. Domisie też są statyczne, bez szybkiej akcji, naturalne... dlatego też się podobają. my mamy jakiś kanał w kablówce pt BebeTV- dosłownie przesuwające się obrazki- Ludwiś jak widzi to zaklęty, ale zaraz Mateusz się wkurza i przełącza na Gwiezdne Wojny, Iron Mana itd :P :P :P Mati na basenie, Ludwiś właśnie przekąsza coś oglądając Wspaniałe zwierzaki (też fajna bajka, śpiewana, Zwierzaczki to animowane zdjęcia naturalnych zwierząt) Koliban- trzymaj dietę, nie masz wyjścia... wagi to zazdroszczę, ale diety współczuję :P W poniedziałek podpytam docenta :) Co do brzucha to faktycznie warto ćwiczyć. Dzięki Bogu ja nie mam z tym problemu, bo nigdy bym się zapewne nie przybrała do ćwiczeń :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirisi, te bambusowe co my mamy, mają w środku nie mikropolar a również bambusową frotkę... dlatego skóra ma kontakt wtedy z bambusem... Dziś mój M ma wolne- wreszcie więc może coś nam się uda zrobić... Ja mam planuy porządkowe, a M posadzę do kompa :) :) :) ale zaraz po tym jak zrobimy coś na obiad. Brak mi pomysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ostatnio dziewczynki lubią słuchać muzyki, jak coś robię w domu to mam włączoną vive albo mtv to zawsze sobie podrygują :P Małe tancerki mam w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) trochę się rozpisałyście:D my w poniedziałek do szpitala, więc przez jakiś tydzień mnie nie będzie, trzymajcie się, 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban to mam nadziję że wizyta w specjalisty okaże sie na wyrost:P tzn że wszytko ok:) moż faktycznie jak karola pisze normay jak dla dorosłego a wyniki dziecka:D tego Ci życzę:) mówicie że teletubisie dla naszych dzieci:P u nas Karola nie ogląda bajek bo nie mamy kablówki, jakos nie mam chęci ją wciagać w tv:P:P:Pa muzyke uwielbia sama włącza radio jak ma ochote posłuchać:P wczoraj była na balu karnawałowym i jak zobaczyła poprzebierane dzieci to bez gadania załozyła swój strój ze skrzydełkami włącznie i tak cały bal latała:P:P a wcześniej za żadne skarby tych skrzydełek nie chciała założyć:P no i co do dnia babci i dziadka to uwielbiam instytucje żłobka w tym momencie bo Karola "zrobiła" laurki (czyli Panie zrobiły a ona odcisnęła swoja rączkę):P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co z tymi pomaranczkami a ta od nutelli to na innych nikach wszedzie sie wpier... koliban-az ci zadroszcze jak mowisz o milosci rodzenstwa juusta-3majcie sie i pomysl sobie ze jestem z Wami duchem, bede mylslec i 3mac kciuki !🌼 p.a.u.l.a-u nas tez maly tancze przy vivie:) a tesciowa nawet ok gorzej z matula moja jak u koliban paulinek-a ja tam szczepilam na co kazali, ja tez bylam szczepiona i zyje, nawet sie nie wglebialam w to, ty to widze wytrwala jestes wszedzie jest korupcja i protekcja, u nas na wsi niby mala spolecznosc a mafia jest i juz teletubisie uwielbia i jakis dobranocny ogrod, magmal pewnie sie niedlugo zaopatrzymy w baje na dvd i telewizor 2 , bo my juz prawie nic nie ogladamy, tzn ja tez nie pozwalam mu siedziec caly dzien, ale przyznam sie czasem to wygodne dzis u nas bylo - 22 stopnie brrrrrrrrr,a w nocy wyszlam na polko (mamy kotlownie z osobnym wejsciem) to patrze a pod domem siedzi myszka! taka skulona przysiegam ze o maly wlos jej nie wpuscilam, jakby mnie zrozumiala poszlaby za mna do kotlowni ale uciekla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha a moj pojechal z autem do mechanika..bo ogrzewanie wysiadlo hehe akurat najlepszy czas na to, karola a my dzis na obiad zamarynowane udka do piekarnika, i rosół, tradycyjnie w weekend, dzisiaj odpuscilam wyjscie na pole, tego ubierania wiecj niz to wszystko warte, jest - 8 i wieje cos,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas -16st teraz, więc spacer odpada... Na obiak schab będzie z przepisu teściowej smaczny, dzieci go lubią :) Wzęłam się za porządki... oczywiście od mycia kwiatów :P bo zakurzone strasznie... kurczę jakiś dziwny grzyb pojawił mi się w podstawkach donnic z Yukami, a zastanawiałam się czemu zaczęły tak ładnie rosnąć :P Ciekawe- pasożyt czy symbiotyk??? jak myłąm podstawki to całe mieszkanie zaczęło pachnieć leśnymi grzybami :P :P :P Muszę podpytać moją babcię... Juusta, będe patronować i napisze tu pare słów dziewczynom :) Czas chyba choinkę rozbierać... Znów pokój stanie się duży, bo zajmuje nam ze 3,5 m2 :P :P :P Kurcze muszę coś z zbawkami zrobić, bo już nie mieszczą się w mieszkaniu :P Chyba odeślę je tacie, bo on stanowczo przesadza z ich przysyłaniem :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa będziemy trzymać kciukasy:) fajnie że masz Karolę tam u siebie i że nam na piszę co i jak u Was:) wiecie z tą protekcją to też mnie wkurza, ja nic nigdy nie miałam po znajomości załatwiane i wkurza mnie to jak właśnie w takim żłobku przyjdzie znajomy znajomego i załatwi a osoba która potrzebuje nie ma co z dzieckiem zrobić, nie wiem czy Wam pisałam ale Karole zapisywałam rok temu na wrzesień, po czym w czerwcu się dowiedziałam że przez krętactwa kierowniczki nie dostała się, a sąsiadka z dołu (jest nauczycielka jej mąż też ) poszła i jej córka od ręki sie dostała, a było to tydzień po mojej odmowie, jak ja się wkurzyłam poszłam do tej kierowniczki i wymieniłam po nazwisku dana osobę i kazałam jej wyjaśnić jak to możliwe, ona mi się zaczeła tłumaczyć że "ta pani" na pewno zapisywała wcześniej dziecko ( a tak nie było) na odchodnym ja powiedziałam że ja tak tego nie zostawię, to tydzień później się dowiedziałam że karola sie dostała do żłobka! tak więc czasem trzeba walczyć o swoje i to ostro! kierwoniczka się wystraszyłą bo jak bym poszła do gminy na skrge to musiała by się tłumaczyć. Tomus zapisany jet na ten wrzesień ciekawe czy sie dostanie? a ja złożyłam podanie o przyjęcie do pracy, myślałam że znowu mi każą przyjść za rok, a tu dostałam pismo że ani na nie ani na tak, czyli może sie okazać że za kilka miesięcy pójde do pracy:( a myślałam że posiedzę jeszcze z rok w domu, a pismo napisałam żeby pamietali o mnie:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×