Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość HMHHMMHH

KARMIE PIERSIA-ZR0BIŁO MI SIE ZGRUBIENIE OBSZERNE- POMOCY

Polecane posty

Gość HMHHMMHH

CZY TO ZASTJ POKARMU CO ROBIC?? TRWA TO OD OKOLO 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przystaw dziecko niech possie, a jeśli nie wiele pomoże weż ciepły wręcz gorący prysznic na piersi, rozmasuj i spróbój wycisnąć mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ILONA 18
JEZELI MASZ TWARDE PIERSI I ROBIA CI SIE GUZKI...TO NAJLEPSZY JEST MASAZ NA RECE NALEJ OLIWKE I MASUJ MOCNO OKREZNYMI RUCHAMI PIERSI BOLI ALE POMOZE..JESZCZE JEST DOBRE OKLADY Z LISCI KAPUSTU I ROZGNIECIONE DROZDZE POMIESZANE Z OLIWKA I NALUZ NAJPIERW TE DROZDZE I LISCIE I CHODZ TAK W BIUSTONOSZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zle wspomnienia ze zgrubieniami na piersiach podczas karmienia jezeli nie ma goraczki to nie jest zle przystaw dziecko niech wyciagnie z piersi proponuje takze cieply prysznic i dobry masaz - mi robila go polozna i dziekuje za taki "masaz" ale wazne zeby nie bylo to delikatne dotykanie, tylko rozmasowanie tego zgrubienia polecam takze w razie problemow kapuste, kup swieza, "mlotkiem" do miesa opukac liscie i wsadzic do zamrazarki, a pozniej na piers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirmingi
Mialam dosc czeszo to o czym piszesz. Mi pomogly cieple oklady- termofor z ciepla woda a pozniej przystawialam dziecko do piersi. Czasami trwalo to 2-3 dni. esli nie ma goraczki to nie jest nic zlego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HMHHMMHH
jak dlugo masowac?? chyba mnie to zaczyna pobolewac troszeczke... staram sie ni e panikowac, ale kiedy do lekarza?? probowalam odciagnac laktatorem recznym, ale kiepsko mi idzie chyba i mie mam wprawy, a moze po prostu slabo leci:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim NIE MASUJ!!!!! To przestarzała metoda, która przynosi więcej złego niż dobrego - przez takie uciskanie uszkadza się kanaliki i powoduje jeszcze większy ich obrzęk a co za tym idzie większy zastój. Po pierwsze karm jak najczęściej i najlepiej jeśli karmisz z dwóch piersi to zawsze najpierw podawaj tą z zastojem - w nocy albo karm regularnie, albo odciągaj laktatorem co 3 godziny z chorej piersi. Przed karmieniem/odciąganiem weź ciepły prysznic, a jeśli jesteś po okresie połogu(6tyg od porodu minęło) to możesz wziąć kąpiel - ale nie gorącą tyllko ciepłą - bo to powoduje otwarcie kanalików - potem karm a tuż po karmieniu rób okład z zamarzniętej kapusty lub zamarzniętej szałwi(najlepiej taka w torebkach) - bo to z kolei powoduje obkurczenie kanalikow i zmniejsza produkcję mleka. I tak aż do ustąpienia zastoju. Jeśli dostaniesz gorączki to możesz zażywać paracetamol(apap) - jeśli gorączka nie minie do 12h (nie chodzi o obniżenie jej po lekarstwie) to zgłoś się do lekarza, ajeszcze lepiej do poradni laktacyjnej jeśli masz taką w okolicy, albo do ginekologa - bo on moze zrobić USG i zobaczyć czy nie robi się ropień, zadecyduje też czy nie powinnaś dostać antybiotyku. Poczytaj Sobie tutaj rady ekspertów - bo mnie pewnie zaraz za niemasowanie zlinczują dziewczyny:) http://www.laktacja.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=365&Itemid=66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z doris
NIE masuj! i mowi CI to mama po trzykrotnum zapaleniu piersi, wiec jakies doswiadczenie mam, niestety... przystawiaj jak najczesciej, jesli piersi sa bardzo napiete to mozesz troszke sciagnac, ale nie za duzo, zeby nie rozkrecac laktacji. duzo rad nt. karmienia piersia znajdziesz tez na stronie www.edziecko.pl, oni maja tez dyzury eksperta - mozna zadzwonic i porozmawiac, polecam i zycze wytrwalosci w karmieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i najlepszym środkiem ściągającym i przeciwzapalnym są babcine okłady z rozbitego liścia kapusty,trzeba przyłożyć folią i potem dokładnie zmywać usunięte przez skórę toksyny..średniowieczne ale działa lepiej niż antybiotyk dziewczyny dobrze piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam takie zgrubienie ale doszla do tego jeszcze goraczka i to wysoka z dreszczami , i skonczylo sie w szpitalu na nacinaniu piersi ale ty nie masz goraczki to masuj , mnie w szpitalu mowili ze masaz jest najlepszy i oklad z kapusty tez pomaga bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to jakmialam takie problemy towlasnie masowalam i przystawialam do piersi czesto.bolalo jak holera ale jaka ulga potem.a nigdy nikt mi nie mowil zeby nie masowac,ale to chyba dlatego ze dlugosie nie przystawia?ja jak przeciagnelam karmienie z powodow niezaleznych to mi sie piersi jak kamienie robily i masowalam i dalam cyca ale powaznie zaraz ulga. aktoras z dziewczyn dala dobra rade znajdz na tej stronie eksperta i zadzwon do niego-super sprawa popieram akcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×