Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a kto to jests

Czy po każdorazowej kąpieli w wannie czyścicie wannę jakimś srodkiem

Polecane posty

Gość a kto to jests

typu mleczko itp. czy tylko spłukujecie wannę samą wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wannę myję raz na tydzień, kiedy robię sprzątanie po kąpieli/prysznicu dokladnie spłukuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też przy sprzątaniu, ewentualnie jak widać, że już nie jest zbyt czysto. Mycie po każdej kąpieli jest zbyteczne, a zwróćcie uwagę, że mleczka itd nie są obojętne dla środowiska, więc lepiej minimalizować ich użycie. Nie wspominając o tym, że niszczą ręce, opary nie należą do przyjemnych, a swoje kosztują. Więc higiena tak, ale nie obsesyjnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz w tygodniu
to chyba zart?chyba że mieszkacie same i korzystacie z wanny własnie raz w tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego żart ....
mam 3 osobową rodzine w tym 4 letnie dziecko ...nikt obcy w mojej wannie sie nie kapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że są różne zdania, podpowiem, że wiele zależy od tego, czy używamy mydła w kostce czy żeli do kąpieli. Z mydła zostaje paskudny osad i trzeba czyścić wannę znacznie częściej. Również twarda, zwłaszcza zażelaziona woda zostawia prędko ślady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto dziś używa zwykłego mydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie całkiem inaczej
też raz w tygodniu...a te co się tak bulwersują to pewnie syfiary a tu udają czyścioszki :O...też znałam taką jedną,u każdego nawet najmniejszy kurzek widziała,najmniejszą smugę...a kiedyś odwiedziłam ją bez zapowiedzi to myślałam że ume w tym brudzie..dosłownie...a przed kimś udawała taką czyścioszkę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie całkiem inaczej
ja używam zwykłego mydła AA...nie mogę używać nic innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego żart ....
ja też dokładnie spłukuje po każdej kąpieli ...mam do tego celu specjalną duzą gąbke i dodatkowo nią przetre i spłukuje ...ale tez raz na tydzień robie szorowanie i nie widze w tym nic złego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz w tygodniu
moze jeszcze wszyscy w tej samej wodzie się kapiecie jako że jestescie rodziną i nikt do waszej wanny nie wchodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego żart ....
oszczedz sobie takich złośliwości :O i nie popisuj sie tu bo nie robi to na nikim wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myję 2 razy w tygodniu, przy okazji sprzątania mieszkania. osobiście używam żelu do kąpieli, ale mój partner tylko mydła (nie lubi żeli) i czasem muszę częściej jak osad się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego żart ....
a skoro tak piszesz to chyba coś wiesz na ten temat no nie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz w tygodniu
wiesz,jakoś nie wyobrażam sobie kąpać się w nie umytej wannie. ot i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkylej
kto dziś używa zwykłego mydła ??? a ja uzywam podczas kąpieli. Bo wlewam do wanny jak się kąpie płynu do kąpieli, a uważam ze sam płyn do kąpieli to za mało aby sie dobrze umyc, dlatego tez uzywam mydła w kostce, bo w zadnym razie nie uzywam mydła w płynie bo uwazam ze to jeszcze gorsza chemia i paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nikt cie nie uświadomił
że mydło wysusza skóre ...zerknij na skład .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję zerknąć na skład mydeł w płynie i płynu do kąpieli. Myślę, że nie ma między nimi istotnej różnicy. A dla purystów i przeciwników \"chemii\" polecam roślinę Saponaria officinalis, po polsku mydlnica lekarska. Cytat z wiki \"Dawniej, gdy nie znano mydła, do mycia używano m. in. odwarów z korzeni mydlnicy. Są skuteczne, pienią się obficie i swoimi własnościami przewyższają mydła, gdyż nie niszczą skóry i nie powodują alergii u ludzi uczulonych na mydło. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa dawniej jedzono nawet na
wpół surowe mięso i pito wodę z rzeki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż. A teraz wielu jada nawet mięso kompletnie surowe. O rybach nie wspominając. A i wodę z górskiego strumyka zdarzyło mi się pić. I z wiejskiej studni... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale te grzanki ktore wyskakuja
a wy myslicie ze te żele sa lepsze od mydeł w kostkach? guzik prawda, ja uzywam zamiast zeli mydła w kostce,zele maja wiecej chemi niz mydła!!!!!! i dlatego do kapieli uzywam płynu do kapieli i mydle sie mydełkiem w kostce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik24
u mnie cała rodzina stosuje mydło, czasem żel. Wanne i umywalke myje codziennie!!!!!!!!!!! zajmuje to 1 minute!!!!! nie wyobrazam sobie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa no jasneeee
popisujcie sie dalej :classic_cool: 🖐️ wszystkie dobre higienistki jesteście ...ale w gębie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbym po każdej kąpieli miała
myć wannę, to by mi się chyba kąpać odechciało :p Może łatwiej ocenić nie co ile dni się myje, ale co ile kąpieli, bo każdy ma innej wielkości rodzinę, a i nie codziennie kąpię się w wannie. Wannę myję co 15-20 kąpieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak częstotliwość mycia wanny zalezy od tego, w czym sie kąpiemy i ile osób z tej wanny korzysta u nas jest dwoje, kąpiemy się rzadko, może raz-dwa na tydzień, reszta to prysznic, który dużo mniej brudzi wannę używamy płynu do kąpieli i żelu pod prysznic (też do kąpieli w wannie) wodę mamy twardą, ale nie używamy zwykłego mydła, więc nie ma sie co za bardzo osadzać po kąpieli wystarczy przejechać gąbką i spłukac prysznicem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za dyskusja :D U mnie maż i dziecko z wanny non stop korzystają.Ja gdzieś 2 razy w tygodniu.Wole prysznic :D .Osad z mydła jest okropny a do tego dochodzi brut i inny syf po mezu :P który to pracuje fizycznie wiec nie wyobrażam sobie nie myć wanny lecz tylko spłukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×