Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dolcegabanna82

Ciąża po 30 za i przecił!!!

Polecane posty

Gość taki z pana lekarz jak z
koziej dupy traba za przeproszeniem!! Chyba konczyl pan, panie lekarzu, szkole 60 lat temu!! Mieszkam lata w Holandii i tutaj mamy po 30-stce to STANDARD i absolutnie norma, a wiec znam ich mnostwo i jeszcze NIGDY nie spotkalam mam, ktora urodzilaby chore dziecko, miala jakies komplikacje, problemy itd. tylko dlatego, ze ma lat 30-34! I jeszcze jedna rzecz! Tutaj uwaza sie, ze ciaza do 36 roku zycia jest tak samo (nie)zagrozona jak ciaza 25-latki. Dopiero kobiety po ukonczeniu 36 roku zycia sa obiete specjalnym programem, kiedy to uwaza sie, ze wzrasta ryzyko powikan i zespolu Downa. Kobiety do 36 roku zycia NIE maja obowiazku wykonywania np. badania przeziernosci karkowej, a moga je wykonac wylacznie na wlasne zyczenie. Kobiety, ktore ukonczyly 36 lat maja to badanie jako standardowe. To tylko jeden z przykladow roznicy mentalnosci i roznicy kulturowej oraz podejscia samych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginekologu od 7 boleści
Mam 32 lata. W ciążę zaszłam " z miejsca" bez żadnych problemów. Obecnie jestem tydzień przed porodem ( więc nie urodziłam wcześniej;) Ciążę znoszę znakomicie, dziecko zdrowe jak rybka, przeszło wszystkie neizbędne badania. Mój organizm znosi ciążę rewelacyjnie, morfologia jak przed ciążą, żadnych opuchnięć, żylaków itp. podkreślam, że mam 32 lata;) Teraz dojrzałam do posiadania dziecka, wcześniej studiowałam, bawiłam się i cieszyłam życiem wraz z Mężem. Teraz czas na wyciszenie ( przynajmniej na jakiś czas). Wiem, że teraz jestem gotowa i nigdy nie będę żałować, że skróciłam sobie młodość, a wielu młodszym dziewczynom zdarza się w ten sposób myśleć. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcia33
Oczywiscie ja jestem rocznik 75 i wszystko przedemna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja bratowa rodzila w wieku 36 lat pierwsze dziecko i mam zajebiscie zdrowego dorodnego brataanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja31
A ja jutro koncze 31 lat i w ciagu najblizszych lat o dziecku nie moge nawet pomarzyc. Moze po 35 roku zycia sie uda jak sie uwine, bo teraz to jeszcze za wczesnie i czasu brak! I wcale nie sadze bym byla za tych kilka lat "za stara" na dziecko. Mysle, ze to bedzie tak akurat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMama111
Jeżeli kobieta o siebie dba, jest aktywna fizycznie i dobrze się odżywia, to ciąża po 30-tce nie jest problemem. Z tymi babciami na wywiadówkach, to przesada:P. Mam 34 lata a wyglądam na 24 i mogłabym to samo powiedzieć o większości moich bezdzietnych koleżanek. Wydaje mi się, że kierat życia rodzinnego ma ogromny wpływ na to jak o siebie dbamy. Jeżeli mama nie ma ani chwili dla siebie, to naturalnym jest, że zaczyna się sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yuli
...a ja urodziłam trzecią córke w wieku 37lat i jest zdrowa,nie robiłam badan prenatalnych tzn:pobieranie wód płodowych poprzez wkłówanie igłą w powłoki brzuszne!...to badanie jest niebezpieczne ! 1 na 100 kobiet traci dziecko po tym badaniu!...Jesli kobieta jest zdrowa,to nie widze zadnych przeciw wskazań do bycia jeszcze mamą:))))...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurupupu
mam 32 lata i chce zajsc w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się staraaam
ja w tym roku 30 lat skończę, trwają starania o pierwsze dziecko, na razie się nie udaje, ale to dopiero 3 cykle...nie ma zasady tak jak piszecie...poczytaj topiki, popytaj, są dziewczyny 22 letnie nie mogące zajść i ciężko przechodzące ciążę, jak i odwrotnie i to ok. 35 lat bez problemu z ciążą, jak i odwrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecil przecil
co to jest przecil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo jak luuudddu. po 31 roku porod , ciaza idealn. zero wymiotow mdlosci zlego samopoczuci, zadnych zaparc , hemoroidow ani zylakow, zadnego bolu plecow itp. dziecko rozwiniete idealnie.zadnych rozwarc ani stawiania macicy.wysoka aktywnos do konca ciazy przyrost wagi 12 kg. zycze kazdej zeby tak znosila ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i w ciaze zaszłam odrazu. postanowilismy miec dzidziusia pierwsze dni płodne i bingo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ryzykowne moze byc zajscie w pierwsza ciaze po 35 roku zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz jak z koziego ogona traba :O :O :O :O We Francji tez mamy rodzace pierwsze dziecko po 30-tce to NORMA ... a te po 35-tym roku zycia stanowia, o ile dobrze pamietam, 30% pierworodek. We Francji inwazyjne badania prenatalne sa ZALECANE po 38 roku zycia :P To co, francuzcy lekarze tacy niefrasobliwi ? A moze jednak przez ostanie 40 lat medycyna i nauka poszla troche do przodu ;) ? Ja sama urodzilam pierwsze dziecko w wieku 36,5 lat, ciaza bez "staran" (nie znosze tego slowa :O ) i ksiazkowa (a nawet lepiej ;) bo zero mdlosci, zgagi i innych "uprzyjemnijacych zycie" atrakcji) , przytylam w ciazy 10 kg a corka zdrowa jak rybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obie córcie urodzone po 30-stce, obie zmajstrowane za 1. podejściem, żadnych problemów w czasie ciąży i porodu... mam sporo koleżanek, które rodziły/rodzą w moim wieku i nie słyszałam, by coś złego im albo dzieciom się przytrafiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herbatnica
Ja też jestem w mojej rodzinie 3. pokoleniem (patrząc na stronę mamy), które zaszło w ciążę po 30. Moja babcia 2. dziecko po 40-ce miała i było OK, a zważywszy, że to było 60 lat temu (poziom medycyny!), to jak na te warunki, wujek urodził się zdrowy tylko może nieco mniejszy ale później było wszystko w porządku. Sama jestem "późnym dzieckiem" (2 mojej matki - wiek mamy: 38.5 lat, rocznikowo 39). Decyzja o ciąży powinna być świadoma - nie sztuka powołać nowe życie mając 23 lata, ale jak się nie jest na nie psychicznie gotowym, można zrobić dużo krzywdy i sobie i przede wszystkim dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mgm37
Czytałam wszystkie komentarze z wypowiedzi pana ginekologa wynika ze chyba najlepiej nie rodzic dzieci No ale cóż z czegoś żyć trzeba ( aborcja dobrze opłacalna :):) ) piepszy pan panie doktorze takie same kocopoly jak politycy mam 37 lat pierwsze dziecko 24, drugie 28 trzecie 35. Porody naturalne ok2h każdy jeden dzieci zdrowe i to wszystko powiem jedno. Pan BÓG sie nie myli :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed w trakcie po
Pierwsze dziecko urodziłam mając 29 lat i lada dzień urodzę drugie mając lat 30 (tak, tak, jedno po drugim ;)) O pierwszą ciążę starałam się 2 lata (indukcja owulacji, laparoskopia) i się udało i ciąża przebiegała książkowo, urodziłam w terminie. O drugą ciążę już po 30-tce ;) postarałam się raz.... ;), ale ciąża już nie taka kolorowa- przezierność karku wyszła nam 3,7, robiliśmy amniopunkcję i ZD nie ma, ale czy dziecko będzie w pełni zdrowe dowiemy się, jak się urodzi.... Podsumowując różnie to bywa zarówno z zajściem w ciążę jak i jej prawidłowym przebiegiem zarówno przed, jak i po 30-tce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotny
No i po co wam te dzieci?? Ja szukam już 6 lat pracy i nie mam z czego żyć. A ja zdobędę pracę, to w pierwszej kolejności będę inwestować w auto, dom i emeryturę (inwestycje), a o dziecku to może pomyślę za 20-30 lat, bo z czego mam je wykarmić, jak sam żyje za 1 dolara dziennie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuku .
Naszczęście mam jeszcze ... lat ! Ale ta tatuśsginekolog krzani jak poddupcona krowa na maśle -.- Jak można być takim głupim hvjem ! ... : P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wjhefbi2ufbv
Ja tam chcialam urodzic dziecko przed 30-stka i urodzilam w wieku 24 lat. Dla porownania, moja sasiadka urodzila dziecko majac 32. Nasze dzieci maja teraz po 4 lata, ja mam 28 a ona juz 36, chciala drugie dziecko, ale teraz to dopiero sie boi o przebieg ciazy i zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wjhefbi2ufbv
Podam przyklad mojej cioci. Ma teraz 48 lat, 10 lat temu urodzila syna. Mlody chodzi dopiero do 3 kl. podstawowki i choc jego mama wyglada na mlodsza (jest szczupla, wazy 49 kg, byla zawsze bardzo aktywna i wysportowana) to od 2 lat boryka sie z problemami zdrowotnymi-ma miazdzyce, problemy z kregoslupem i biodrem (miala juz jedna operacje-chodzi coraz gorzej mimo to), do tego miala niedawno stan przedzawalowy. A jej dziecko to 10-latek teraz,ktory jeszcze bardzo potrzebuje matki. Gdyby urodzila wczesniej, to jej syn moglby juz miec powiedzmy 20-28 lat, bylby dorosly, sam moglby wspomoc chora matke. A on jest dzieckiem. Te 10 lat temu ciocia nie myslala o tym, ze choroba nie wybiera, byla zdrowa, pelna energii. Zdecydowala sie tak pozno na macierzynstwo, bo chciala w pracy miec dobra pozycje i wybudowac dom bez kredytow. A teraz drzy o kazdy dzien, bo nie wiadomo, kiedy jej zabraknie i synek zostanie bez mamy. Dlatego nie piszcie tu bzdetow, ze wygladacie po 30-stce na 10 lat mniej. To nie ma znaczenia, nie wiecie, kiedy Was moze dopasc choroba-coraz wiecej ludzi kolo 40-stki choruje. Nie rozumiem, czym sie szczycicie-ze urodzilyscie kolo 40-stki, jestescie wiec takie super i hiper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zawszeeeeee
jest w zyciu tak jak sie chce ja za chwile mam31lat i wakczymy o dziecko juz 5lat myslalam ze bedzie szybko itd jednak jest inaczej i modle sie aby do 35roku zycia chociaz mi sie udalo a tak leczenie itd nie zawsze ludzie staraja sie po 30tce bo tak chca tylko walcza latami a takich osob jak ja jest coraz wiecej i coraz wiecej par ma problemy z plodnoscia co 4para juz stara sie wiecej niz dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czym się cechuje?
Za -człowiek na ogół jest bardziej dojrzały i świadomy -na ogół ma już dobrą sytuację finansową -zazwyczaj ludzie po 30 potrafią dostrzegać swoje błędy -na ogół ma się w sobie więcej pokory Przeciw -ludzie w tym wieku często są zbyt wymagający -ludzie po 30często nie mają już tyle cierpliwości do dzieci -po 30 często ludzie są zbyt nadopiekuńczy i przewrażliwieni piszę na przykładzie swoim i kilkorga moich bliskich znajomych. Młodsze mamy chyba bardziej na luzie podchodzą a te starsze trzęsą się jak nad jajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glupie pieprzenie ze na zebrania beda przychodzic babcie. To jest kazdego indywidualna sprawa kiedy chce miec dzieci. Mieszkam w kraju gdzie pierwsze dziecko po 35 roku nikogo nie dziwi. Tylko polacy tacy zacofani i te rady do dupy. Sama mam 29 lat. W wieku 30 planuje odstawic antykoncepcje. Mam dom. A nie jak te gowniary z rodzicami pchac sie na dwupokojowym mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zachorowac mozna nawet w wieku 20 lat. Nie wyemieniajcie chorob i nie gdybajcie: gdyby urodzila 10 lat wczesniej . W kazdej chwili, mlody czy starszy moze sie cos stac. Proste. Ludzie decydowaliby sie rodzic w mlodym wieku gdyby bylo ich na to stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietajcie ze tu mowa o KOLEJNEJ ciazy. Jesli kobieta planuje miec duza rodzinę z 4-5 dzieci, to siłą rzeczy będzie rodzić też po 30-tce, no chyba że rok po roku... Dawniej kobiety miały i po 7-8 dzieci i rodziły po 30-tce a nawet 40-tce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jak ktos ma zerowe ambicje to moze juz w wieku 17 lat rodzic po co tracic cenny czas ok 20 mozna juz miec 3ke dzieci no i najmlodszy wiek na wywiadowkach. bo to przeciez szczyt ambicji" Co za bzdury. Nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie, zwłaszcza, że jakość kształcenia znacznie spadła. Zamiast "studiować" jakiś śmieć-kierunek, a potem robić "karierę" referentki, albo sekretarki lepiej urodzić dzieci. Nie rozumiem tej presji na ukończenie tzw. "szkół wyższych". Jak kobieta chce urodzić młodo to jej sprawa i nikt nie ma prawa mówić, że nie jest ambitna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem jak najbardziej za. Mam wiele koleżanek, które zaszły w ciążę po trzydziestce. Jedną mam nawet taką, która urodziła zdrowe dziecko w wieku 43 lat! Z opowieści dziewczyn wiem, że bardzo ważne są badania prenatalne. Nie należy o nich zapominać. Lepiej wiedzieć na bieżąco co dzieje się z dzieckiem. Pani doktor Rozmus-Warcholińska robiła badania kilku moim koleżankom. Robiła nawet echo serca płodu, by sprawdzić jak funkcjonuje serduszko. W Katowicach ciężko jest znaleźć lekarza, który zajmuje się czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat z 2008... Mialam wtedy 24 l i bylam w pierwszej ciazy, hehe. Drugie urodzilam w wieku 33 lat, czyli w zrszlym roku. Bardzo duzo kobiet z mojego otoczenia teraz rodzi miedzy 30-40 rz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×