Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

april211

Brac czy nie ? Duphaston

Polecane posty

Witam mam pytanie ostatnio byłam w szpitalu bo miałam bóle okazało się że to były jelita dostałam jakiś zastrzyk w tyłek ponoć na podtrzymanie w czasie pobytu brałam luteinę jednak zle ja znosiłam i lekarz przepisał mi duphaston. Nie wiem czy mam go zarzywać skoro nie miałam bóli zwiazanych z poronieniem ani nie krwawiłam. Może nie musze go brać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rób tak, jak kazał lekarz. Tu nikt nie jest lekarzem i nie doradzi Ci lepiej. Tu chodzi o ŻYCIE Twojego dziecka, na prawdę chcesz się sugerować odpowiedziami anonimowych na pytanie "Może nie musze go brać ? "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pytanie do ginekologa, skoro przepisal to mial jakies powody, jak masz watpliwosci to go zapytaj chyba nie chcesz ryzykowac i odstawiac leku bo tak moze poradza ci forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karenina
Też uważam, że powinnaś stosować się do zaleceń lekarza. Bezapelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi o sugerowanie ale chce poznac opinie gdyz czytalam ze moze on szkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli lekarz uznał to za stosowne a nawet konieczne to musisz - może pogorszone wyniki badań ? Zazwyczaj jest to lek który podaje się na podtrzymanie ciąży - i nie słuchaj o tym że "Przeczytałam w książce "Wszystko o lekach", że D**ahston tak jak inne gestageny powoduje wirylizację (maskulinizację) płodu. W internecie oznacza u płci żeńskiej pojawienie się cech męskich, a u chłopców żeńskich" to same pierdoły jakiś tam szwab albo nie wiem kto to se ubzdurał !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czytalas ze jak moze zaszkodzic?? wiecej jest korzysci z przyjmowania duphastonu niz ewentualnych skutkow ubocznych (co raczej sie nie zdarza) lekarz Ci kazal brac lek a Ty sie pytasz na forum obcych bab ( nawet nie wiesz czy to sa baby wlasciwie) czy musisz go brac:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram.Ponadto KAŻDA rzecz może szkodzić, niekiedy leki powszechnie uznane z "naturalne i nieszkodliwe" mogą szkodzić częściej i bardziej, niż te uznane za potencjalnie niebezpieczne.Lekarz nie przepisałby Ci leku, który mógłby uszkodzić Twoje dziecko. Miliony kobiet dziennie podtrzymuje swoją ciążę syntetycznym progesteronem i rodzą zdrowe dzieci - gdyby Duphastonu nie stosowały - większość z nich nie urodziłaby wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam 3 razy dz.duphaston aż do 7 miesiąca ciąży. Profilaktycznie bo poprzednia ciąża obumarła . Urodziłam zdrowiutką , dużą dziewczynkę. Jest przespokojnym dzieckiem , idealnym po prostu. 12 lat temu brałam turinal ( też progesteron) do 3 miesiąca ciąży - syn obecnie 12 latek zdrowy , prawie nie choruje , świetnie się uczy.................... Gdybym nie brała duphastonu na pewno nie miałabym teraz Zosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez brałam duphaston, bo porzednia ciażą była obumarła... i mam zdrowiutkiego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
april211 - bralam Duphaston od poczarku ciazy do ok.20tc i jest wszystko ok.Nie pytaj sie na forum o takie rzeczy tylko sluchaj lekarza!!!powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kliforda
ja poczatkowo brałam luteinę, ale mnie mdliła i lekarz zamienił an duphaston bierz jak ci kazał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby ciąża miała obumrzeć
to nawet duphaston nie pomógłby, on pomaga prawidłowo rozwijać się zarodkowi i nei jest w stanie trzymać przy zyciu zarodka, który jest albo z poważną wadą genetyczną albo jest zwyczajnei zbyt słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby ciąża miała obumrzeć - to fakt mnie tez lekarze tak tlumaczyli jak poronilam poprzednia ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdyby ciąża miała obumrzeć
no bo niestety tak jest:( choć to przykre zwłaszcza dla matki, która roni, to taka jest niestety natura:( jak i w świecie zwierząt - naturalna selekcja:( natomiast jeśli lekarz zaleca brać duphaston, to należy stosować się do tego bezwzględnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
brałam duphaston i wszystko skończyło się ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska - ladny chlopczyk na fotce :) ja tez biore duphaston, jestem w 11 tyg mialam silne bole podbrzusza- skurcze macicy- takie zagrazajace i narazie wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erdaswewww
brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, Mam do odsprzedania luteinę oraz duphaston- brałam je na okres ciąży i już nie potrzebuję. Mam 51 tabletek Luteiny 50: 1) Luteina 50 opakowanie 30 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019- nienapoczęte (14zł) 2) Luteina 50 opakowanie 21 szt tabletek podjęzykowych data ważności 09.2019 – napoczęte (9,8zł) 60 tabletek luteiny dopochwowej: 3) Luteina 100 mg tabletki dopochwowe 60 tabletek, data ważności 12.2018 –nienapoczęte (20zł) Duphaston 10mg – łącznie 44 tabletki: 4) Duphaston 10 mg, 16 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (24 zł) 5) Duphaston 10 mg, 5 tabletek, data ważności 01.2021 – napoczęte (7,5zł) 6) Duphaston 10 mg, 14 tabletek, data ważności 11.2020 – napoczęte (21zł) 7) Duphaston 10 mg, 19 tabletek, data ważności 01.2021- napoczęte (28,5zł) Szkoda mi tego wyrzucić, ponieważ wiem jak luteina jest ważna dla kobiet zarówno w okresie ciąży, jak i na wywoływanie okresu przy PCO. Zdaję sobie sprawę także z tego, że dla wielu kobiet wizyta u lekarza po samą receptę jest kosztowna. Jeśli ktoś jest zainteresowany bardzo proszę o informację na maila: mamamonikalodz@wp.pl Wysyłam pocztą polską, dlatego w zależności od wielkości przesyłki doliczony będzie koszt wysyłki. Mogę zrobić foto paragonu po wysyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×