Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Ja jeszcze nie miałam KTG robionego, przed porodem mam mieć robione na 100%. Ale nie orientuję sie czy w międzyczasie będę miala robine. Ale co wizyta słuchamy tetna dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to po malutku każdą juz rozkłada :) fajnie gratulacje Artigiana!! napisz jak tam było :) no to trzymajcie się brzuchatki...która następna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadówkaaa
dzagusia84s - wycięcie na pępuszek mają pieluszki Happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzagusia--> no to mam przechlapane ;D z tym dniem chłopaka... Mąż śpi więc może jeszcze coś wymyślę ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co , nie sądzę żebym urodziła na dniach. Mój M. był niedawno u mojego gina po moje zwolnienie lekarskie i ten się pytał czy mnie mocno przestraszył! I mówi, że z czwartku na piątek ma dyżur i chciałby mnie poobserwować na spokojnie, podłączyć do dopplera. I wtedy stwierdzi co dalej. Także w piątek mogę wrócić do domku, albo podłączy mnie do kroplówki. Powoli ogarnia mnie coraz większy strach, a jak dziś chciał żebym została to dostałam normalnie trzęsiawki ze strachu!!! a co do badania tak bolało, że myślałam że odlecę!!! jakby mi całą rękę tam wsadził i mieszał jak w kotle ;) do tej pory boli mnie :( falsa--> jak po wizycie??? dzagusia-->dzięki za podpowiedz :) kupiłam mojemu duże piwko i już ;) mamamalwiny może już rozpakowana bo dawno się nie odzywała no i ciekawe jak tam w roli mamusi spełnia się milianna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami25-jak pszesz , ze to badanie tak boli to , ja aż sie boje jutro isc do mojego lekarza , bo do tej pory to naprawde ani razu nie czulam bolu przy badaniu , mam nadzieje , że teraz tez tak bęzie , chociaz jak wy piszecie , ze boli to mnie to tez moze spotkac niestety. Moze faktycznie nie zostaniesz w szpitalu długo , a moze dadza Ci kroplowke i raz dwa urodzisz , tylko sie nie denerwuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jestem z majowek:) Mam pytanie , wlasciwie do Falsy cz w Polsce jest Persil non bio i do tego plyn zmiekczajacy??Jka tak to po ile? Pozdrawiam serdecznie Mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s dzięki za odp :) już też se poszperałam na allegro i znalazłam pieluszki z wycięciem i że pampers tego właśnie nie ma no i dlatego zostało mi dla dzidzi kupić jeszcze właśnie te pieluszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola79--> ja wcześniej też nie czułam bólu! no może troszkę na ostatniej wizycie, ale dziś masakrycznie bolało! denerwować - nie denerwuję się tylko zaczynam się bać tego bólu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija --> czy to pytanie na pewno bylo do mnie? bo nie mam pojecia co jest w Polsce, to raczej reszta dziewczyn wie.. Ja w UK wlasnie kupilam plyn Persil non-bio bo byl akurat pol ceny w Tesco i do tego zmiekczacz Comfort pure, tez pol ceny. Ale dalabym sobie reke uciac a nie przypomne sobie ile kosztowalo.. Ja po wizycie, sluchalismy serduszka, w moczu nic, cisnienie 120/85, to podobno troche podwyzszone wiec mam uwazac i sie nie przemeczac i z tego wzgledu polozna do mnie zajrzy do domu w czwartek a ja mam byc w lozku do 11:P i juz do konca ciazy nie nosic ciezkich zakupow i nie sprzatac za duzo i wogole duzo sie lenic. Kazde bole glowy i zle samopoczucie skonsultowac z nia przez telefon od razu. Czekam teraz na mojego R. zeby mu powiedziec o zaleceniach :P. Pytalam tez o te KTG i tutaj sie go nie wykonuje jak nic sie nie dzieje, bo polozna powiedziala: a po co to? I pytalam o sprawdzanie szyjki i oni tez tego nie robia az do porodu, bo to tez podobno niepotrzebne o ile to nie skomplikowana ciaza (blizniacza albo zagrozona) ani sie nie mialo wczesniej poronienia, bo szyjki i tak nie zamkniesz, a to niepotrzebna ingerencja i zwiksza prawdopodobienstwo infekcji oraz niepotrzebnych boli i denerwowanie dziecka. Jakies tam badania robili nad tym czas temu czy cos. Ziutek glowka na dol ale jeszcze nie zaawansowany. Brzuszek mi pochwalila, ze taki ladny mam:) No i wybralam sie do mojego wstretnego sklepu, ale nie bylo za bardzo ludzi, jakies 5 w kolejce i 4 kasy otwarte to ok, nawet mnie jedna dziewczyna przed siebie wpuscila a jakis facet zaczal zagadywac. I sie tak obkupilam ze zapomnialam o zaleceniach i sie nadzwigalam troche, ale mam fajna kurteczke, kozaki, szlafrok do szpitala i kapcie i troche ciuszkow i jeszcze kilka rzeczy dla siebie i dla R. i wydalam tylko 45 funtow. Az z podziwu nie moglam wyjsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa ciesze się że z ziutkiem wszystko ok i fajnie masz że sie tak o ciebie troszczę ze nawet do domku przyjdą no i gratki z udanych zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Artigiana----> moje serdeczne gratulacje. niech slicznotka rosnie zdrowo 🌻 A ja od 3 dni rozwalona na łopatki. Coś mnie złapało... grypa jakas czy jakies ostre przeziebienie. Na szczescie pomalutku mi sie polepsza ale niedziele i poniedzialek przelezalam w lozeczku. Paula---> ja nie wiem:) nie boje się nic a nic :) To dziwnme bo wczesniej plakalam co chwilke ze strachu a teraz tak lajtowo podchodze ze az sama sie dziwie. Martwi mnie tylko moj obecny stan bo gdyby mi dzis w nocy przyszlo rodzic to nie wiem czy bym dala rady bo ta grypka mnie oslabila maksymalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, mamamalwiny czyli ja nie rozpakowana bylam na ktg i skurcze male....... a my tak czekamy na malwineczke.....moj maz placze z niecierpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny - czytam was i jestem przerazona Kardiotokografia (KTG) - jest to monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie to przeprowadzane jest w ramach intensywnej opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu. na wydruku później widac ajkei tetno ma dziecko i jak procentowo sa zaawansowane skurcze macicy - nawet jezeli wy ich nie czujecie one moga byc ...to jedno z podstawowych badań we współczesnym położnictwie. Wykonuje się je pod koniec ciąży i w trakcie porodu, aby wiedzieć, w jakim stanie jest dziecko, i móc jak najszybciej zareagować, gdy pojawi się zagrożenie. Kardiotokografia składa się z dwóch elementów: tokografii, czyli rejestracji czynności skurczowej macicy, oraz kardiografii, czyli rejestracji akcji serca płodu. Można to wykonać na dwa sposoby – poprzez monitorowanie zewnętrzne lub wewnętrzne. zwykłe KTG czyli monitorowanie zewnetrzne - stosuje się najczęściej, jest badaniem nieinwazyjnym, nie wiąże się z żadnym bólem ani ryzykiem. Kobieta ciężarna (lub rodząca) leży, na jej brzuch zakłada się dwa pasy, na których znajdują się dwa czujniki. Jeden to przetwornik ultradźwiękowy rejestrujący uderzenia serca płodu, a drugi – miernik mierzący siłę i czas trwania skurczów macicy. Obydwa czujniki połączone są z monitorem, który wyświetla lub drukuje wartości pomiarów. Podstawowe badanie KTG powinno trwać 30 minut, ewentualnie może zostać przedłużone do 60 minut. ja jestem w 38 t.c i dla mojego lekarza KTG to jest podstawowe badanie - chyba że akurat robi mi USG to nie potrzebne KTG, jak zliczyłam to już do tej pory miałam 3 x KTG i 4x USG - nastepne KTG mam teraz w przyszłym tygodniu ... nie jest moim zamiarem straszenie was - broń boże - po prostu dziwu mnie podejscie waszych lekarzy do tego badania :( przecież to dla dobra waszych dzieci ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze to na temat KTG - dla tej pani połoznej która nie wiedizał po co sie je robi ... i dla kogos kto powedział ze to dla tych kiedy jest cos z ciazą nie tak.... Dzięki kardiotokografii nawet, gdy ciąża i poród przebiegają bez powikłań, a łożysko jest wydolne, skurcz macicy nie powoduje zaburzeń w dopływie tlenu i serduszko pracuje jak należy. Jeśli jednak łożysko jest niewydolne (np. z powodu nadciśnienia, cukrzycy lub w przypadku ciąży przenoszonej), podczas skurczu poziom tlenu we krwi spada, a serce zaczyna pracować inaczej. Wtedy łatwo o niedotlenienie, które bywa niebezpieczne. Dzięki kardiotokografii, która rejestruje najdrobniejsze zmiany w pracy serca, w razie zagrożenia lekarze mogą natychmiast zrobić cięcie cesarskie. Badanie ktg wykonuje się również podczas przeprowadzania tzw. testu oksytocynowego, który pozwala sprawdzić, jak maluch zareaguje na pojawienie się skurczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie są wskazania do badania KTG? Badanie KTG wykonuje się od 28 tygodnia ciąży. Od 37 tygodnia ciąży rutynowo monitoruje sie wszystkie kobiety ciężarne aż do porodu. U zdrowych ciężarnych w okresie okołoporodowym badanie wystarczy wykonać co 2-3 dni. Dodatkowymi wskazaniami do wcześniejszego lub częstszego wykonywania badań KTG są: Obciążony wywiad położniczy Ciąża po terminie Nadciśnienie tętnicze Hipotrofia płodu Choroby nerek u matki Krwawienie z dróg rodnych Konflikt serologiczny Cholestaza ciężarnych Choroby serca matki Słabsze odczuwanie ruchów płodu Urazy brzucha Ponadto badanie KTG służy do monitorowania stanu płodu w czasie całego porodu. chyba napisąłm wam juz wszystko co istotne na temat KTG - resztę pozostawiam wam do przemyślenia i pamiętajcie każda z was ma prawo do bezpłatnego badania KTG w ramach NFZ - od 37 tyg. przy co tygodniowych wizytach i ginekologa !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja tez mialam byc pazdziernikowa mama ale zostalam wrzesniowa ;) ale podczytuje Was caly czas :) kami piszesz ze masz rozwarcie 1 cm wiec powiem Ci ze ja tez mialam i moja lekarka wrozyla mi ze urodze na bank w ciagu tygodnia ;) przestraszylam sie ze to juz heh ale po 3 dniach pojechalam do szpitala bo mialam niebolesne ale regularne skurcze. Podlaczyli mnie do KTG, zbadali i sie okazalo ze rozwarcie juz na 3 cm i szyjka skrocona na 1 cm ale nie ma boli wiec przebujalam sie w takim stanie jeszcze tydzien wiec nie ma reguly jak szybko porod sie zacznie. Jednak dzieki temu rozwarciu urodzilam coreczke w ciagu 4 godzin od odejscia wod. Co do boli przy badaniu to potwierdzam ze bol niesamowity! przy tych 3 cm lewitowalam przy badaniu i od razu zaczal mi schodzic czop sluzowy. w momencie gdy szyjka jest juz zgladzona calkowicie badanie przestalo mnie bolec. Jakbyscie mialy jakies pytania to chetnie odpowiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam dziewczynki :) Nie moge spac, obudzil mnie glod + kilka skurczy pod zad (lecz juz sie skonczyly) wiec postanowilam odwiedzic kafe tak wczesnie jak juz dawno nie bylam. Dziewczynki - PAZDZIERNIK!!!!!! Prosze mi sie teraz powoli wszystkie rozpakowywac ;) Oto tabelka do przypomnienia : Brzuchatki: nick...............wiek....skąd...............termin porodu.....płeć/imię 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............29.09..Franek 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10...Zuzia 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.neea82...........29......Białystok..................0 7.10..Malwina 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 13.asia555............22......Kalisz.................... 10.10...xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............06.10 Patryk 16.deli256..........26.......zach.pomorskie........12.10 ...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.lillen...............24......Warsza wa...............14.10...Zosia 19.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 20.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 21.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 22.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 23.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. Florian? 24.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0..Jagódka 25.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 26.unefille.............27......Katowice................ .18.10 27.Karo91............24......Francja.. ................19.10..Damian 28.Kami25...........25......Słupsk.....................1 9.10...Michalina 29.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10...Kacper?? 30.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 31.kamika_25.......25......Kaszuby.................21.10 .niespodzianka 32.oomartynqaaoo...21.....Zielona Góra............21.10..Aleksander 33. mar 1 ..............25........Warszawa.............22 .10 Julka 34.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..Oliwier 35.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ..Oliver? 36.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 37.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 38.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ...Dawid 39.margerytka11...32.....pomorskie...............26.10.. .M..? 40.anecik0...........30.....Żywiec...................26. 10 41.nefre.tete........22......Aleksandria,Egypt....27.10 42.magdzikm........30......Redditch-UK...........27.10.....M ? 43.usana.............27......Boston... ................28.10...M..? 44.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 45.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10...M..? 46.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M.? 47.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 ...Szymon? 48. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 49. doris_78.........30......szczecin..................01.11... Bartosz Mamusie: 01. Milianna.......04.09(29.09)cc......3500......53.......... Szymek 02.Gandziulka...11.09...................3320......54.... .. .......Julia 03. MlodaMamusia..17.09................?..........?............. ....Bryan 04. Artigiana.........30.09...........................................Blanka nie pamietam danych blanki, ktos je ma? paula, i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam : Brzuchatki: nick...............wiek....skąd...............termin porodu.....płeć/imię 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............29.09..Franek 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10...Zuzia 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.neea82...........29......Białystok..................0 7.10..Malwina 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 13.asia555............22......Kalisz.................... 10.10...xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............06.10 Patryk 16.deli256..........26.......zach.pomorskie........12.10 ...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.lillen...............24......Warsza wa...............14.10...Zosia 19.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 20.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 21.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 22.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 23.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. Florian? 24.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0..Jagódka 25.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 26.unefille.............27......Katowice................ .18.10 27.Karo91............24......Francja.. ................19.10..Damian 28.Kami25...........25......Słupsk.....................1 9.10...Michalina 29.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10...Kacper?? 30.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 31.kamika_25.......25......Kaszuby.................21.10 .niespodzianka 32.oomartynqaaoo...21.....Zielona Góra............21.10..Aleksander 33. mar 1 ..............25........Warszawa.............22 .10 Julka 34.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..Oliwier 35.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ..Oliver? 36.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 37.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 38.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ...Dawid 39.margerytka11...32.....pomorskie...............26.10.. .M..? 40.anecik0...........30.....Żywiec...................26. 10 41.nefre.tete........22......Aleksandria,Egypt....27.10 42.magdzikm........30......Redditch-UK...........27.10.....M ? 43.usana.............27......Boston... ................28.10...M..? 44.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 45.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10...M..? 46.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M.? 47.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 ...Szymon? 48. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 49. doris_78.........30......szczecin..................01.11... Bartosz Mamusie: 01. Milianna.......04.09(29.09)cc......3500......53........ Szymek 02.Gandziulka...11.09...................3320......54..........Julia 03. MlodaMamusia..17.09................?..........?.............Bryan 04. Artigiana.........30.09...............3600.....54.........Blanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak patrze na ta tabelke to duzo dziewczyn wcale sie juz nie udziela i to od kilku miesiecy.. chyba lepiej ich nie wymazywac z tabelki, moze po ich terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Karo a ja bym se jeszcze chętnie pospała ale coś ostatnio siostrzenica się przyzwyczaiła, że u mnie się ubiera do szkoły więc ją odprawiam ale za to muszę wstać o godzinę szybciej:) ale to tylko ten tydzień bo w przyszłym jej mama ma na inną zmianę i do mnie nie będzie zachodziła :) a teraz już mi się nie opłaca wracać do wyrka bo muszę iść przygotować śniadanko dla mamusi tatusia i babci no i oczywiście dla siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu tak cicho? wszystkie zdecydowaly sie rozpakowac w pierwszy dzien miesiaca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo--> z ciebie to faktycznie ranny ptaszek :) Mi trochę nie chce się włączać kompika z samego rana po przebudzeniu, i sobie leniuchuję :) A ja już przygotowałam kuchnię na przyjście gościa od pomiaru licznika z wodą, śniadanko spałaszowane i czekam aż przyjdzie spisać... A potem do pracy .... do domciu ... i ... jeszcze nie wiem co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki faktycznie tu dzisiaj pusto , ja mialam ciezką noc wogole nie mogłam spac obudzily mnie skurcze , poem nie moglam zasnac i zasnelam dopiero ok 6 rano jak maz paszedl do pracy , to znowu zaczeły mi sie śnić jakieś straszne rzeczy typu koszmarny poród i takie różne inne rzeczy z tym związane ja chyba zdeydowanie za duzo o tym mysle . Zaraz jade odebrać wyniki badań , a na 17 do lekarza , ale sie boje tego badania , zeby tylko tak bardzo nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry, ja dzisiaj wstałam o 5, zjadłam sniadanie i z powrotem do łózka. Dopiero co sie obudziłam, znowu mokrusieńka. Musze sie wykąpać. Dzisiaj znowu mam jechac na pomiary, ale chyba dopiero wieczorem pojadę z męzem, bo sama sie boję. Wczoraj czułam jakby niżej ruchy, na samym podbrzuszu, Mąz się tam przyulił i gadał żeby w końcu wyszedł, ze nie będzie miał tak źle na tym świecie:). Może go posłucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki Widzę, ze nie tylko ja miałam problemy ze snem dzisiejszej nocy. Najpierw zasnąć nie mogłam potem co 2 godziny siku wstawałam w miedzyczasie strasznie bolał mnie dól brzucha chyba skurcze przepowiadające lub kurcząca sie macica a o 4 mały stwierdził, ze czas na imprezę i zaczął sobie tańczyć a o 5 dzwonił budzik mojego męża. Przysnęłam jak M wyszedł do pracy i pierdoły mi się śniły zupełnie nie mające związku z rzeczywistością. Normalnie koszmar jakiś :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecik, nie tak źle - ja to od czerwca zadnej , całej nocy nie przespałam. W lipcu to nie spałam po 2,3 dni. To był dopiero koszmar. Teraz jak się budzę tylko co dwie godziny - to jest super. SPie przy włączonym TV i to w salonie, bo stwierdziłam, że meza mi szkoda, bo przeze mnie nie spał tyle miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×