Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

a... julka przeszla zapalenie kanalika lzawego czy jakos tak. objawia sie to silnym ropieniem oczka. zapycha sie kanalik i wtedy ropoieje. trzeba przemywac oczko sola fizjologicza i wykonywac masaz kanalika. chodzi o to by delikatnie ruchami kolistymi uciskac ten kacik oka co jest przy nosie nie przestraszcie ale wtedy wycieka masa tej ropki i o to chodzi zeby go udrazniac. to podobno jest normalne u niemowlakow i moze sie pojawiac nawet do 14 miesiaca. u mnie po 3 dniach masazu przeszlo. gorzej jest jak sie zapcha i wtedy trezba to udrazniac zabiegowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie czuje bardzo dobrze tak jakby w ogole sie nic nie stalo. Jeszcze troszke i musze zaczac cwiczyc miesnie brzucha bo mam taki sflaczaly... w ogole to nie mieszcze sie jeszcze w spodnie z przed ciazy:( co do jedzenia to unikam tylko tych produktow wzdymajacych czyli fasoli grochu kalafiora cytrusow tez nie jem. a tak to sie nie oszczedzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandziulka -a jak było u Ciebie z pokarmem po cesarce , bo slyszalam , ze czasem nie ma pokarmu na poczatku i tego sie troche boje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz gandziulka ile masz dla nas dobrych rad a ty ostatnio wogóle się nie udzielasz na forum - proszę nas tak nie zaniedbywać !!! :) i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź na moje pytanie odnośnie ktg już jestem spokojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze to jest jakis mit... ja nie mialam z pokarmem zadnego problemu. zreszta zaraz po cesarce przystawiaja ci maluszka do piersi i to jest dobre. bo kiedys to przez pierwsze 2 dobu nie mialas maluszka przy sobie i moze dlatego tak bylo. ja nie maialam z tym zadnego problemu po 4 dniach mialam tyle pokarmu ze wylalam ze 4 butelki bo nie mialam co z nim zrobic bo julcia tyle nie jadla. a ze mnie sie lalo jak z krowy dojnej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jak bylam w szpitalu to przywiezli mi placki smazone z jablkami to mi nawet polozna pozwolila ze 4 zjesc. teraz tez jem ostatnio nawet schabowego:) mniam mniamwiadomo nie jakiegos spalonego strasznie i jem codziennie ale jadam niech sie przyzyczaja do wszytskiego. nie ma kolek baczki puszcza jak oszalala takze jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa -ktg robią po to ,zeby zobaczyć czy nie masz skurczy .Przykładaja Ci do brzucha takie 2 kuleczka i słyszysz jak bije serduszko , a jak czujesz ruch dziecka to musisz naciskac przycisk, lezysz tak jakieś 15-20 minut i wychodzi taki wydruk jak z EKG i z tym idziesz do lekarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zieeeew, ale se pospałam.... mi własnie wszyscy mówią że skoro nic nie czuje to na pewno szybko urodze, nawet nie bede wiedziała kiedy. Aha, ta moja koleżanka - od małej Igi, mówi, że uczucie jakie się ma kiedy dziecko juz wychodzi..... to cos nie do opisania, z niczym sie nie da porównać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja takie pełne ktg to miałam 1 raz - z zapisem papierowym. Ale pomiar tętna to mam przy każdej wizycie, od 4 miesiąca, no a teraz co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuski!!! No to wszystkie czekamy nadal ja tez mam jeszcze tydzien . Powiedzcie mi dzewczyny czy miewacie czasem zawroty glowy ja mialam okropne zawroty jakies 3 tyg temu przez cztery dni. Dzis znow jakbym widziala podwojnie i kreci mi sie w glowie. Cukier dobry, cisnienie tez a moj gin twierdzi ze to sie zdarza.Moze i tak ale zwriowac mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neea, ja miałam takie dziwne zawroty w 30 tygodniu. Nie takie zebym sie przewracała, ale normalnie jakby mi coś przed nosem pływało. Tez juz sobie wymyślałam, że cukier, że ciśnienie.... że cos, ale samo przeszło. Widocznie jakis ucisk był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też czasami takie jakby małe zawroty się zdarzały a jeszcze czasem miałam wrażenie jak by mi jakieś małe promyczki przed oczami latały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj spakowałam torbe do spitala i wcale nie jest tego aż tak dużo oba nasze bielskie szpitale zapewniają ubranka dla dzidzi :) tak więc dla maluszka tylko pampersy, chusteczki nawilżone i krem do pupci a dla siebie no to wiadomo przybory toaletowe ,2 koszule rozpinane ,bieliznę, podkłady poporodowe ,szlafrok, klapki no i dokumenty + jeszcze pare pierdołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to u nas wtedy chyba ktg nie robia, a nawet nie wiem.. myslalam, ze skurcze to sie czuje. tez mam czasem takie dni, ze sie czuje po prostu slabo, myslalam, ze to zmeczenie albo cisnienie, czasem tez mam mroczki. ale to chyba wszystko w ciazy sie zdarza :) nic takiego czym moglabym sie przejmowac. ciekawe jak tam kami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia --> u mnie tez szpital zapewnia ciuszki, ale chyba cos powinnas przygotowac dla niego na wyjscie no bo przeciez naguskiego go nie wezmiesz do domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziś wzięłam się za pakowanie torby i trochę już mam włożone ale tylko dla siebie rzeczy bo na razie przygotowuję się w razie czego na piątek ale dla maluszka tez przygotuję i w razie czego mąż będzie mógł dowieść bo nie wiem co tam szpital będzie ewentualnie miał bo zależy do którego trafię :) a jak będzie miał to super bo do wyjścia to już na pewno można podrzucić w dzień wyjścia :D A mam pytanie co do pampersów o co prawda ja się nie znam i nie zwracałam na to uwagi ale czy te najmniejsze pampersy które są od 2,5 kg mają takie specjalne wycięcie na pępuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, pewnie dzidzius gdzies sie wcisnal i sie kreci w glowie. Za godzine tez ide na ktg...ale nie wiem jak sie tam dotocze ten brzuszek wazy jakby tone....haha p.s. czy macie u siebie baseny dla niemowlakow ? tak zeby od 3 miesiaca mozna bylo z nimi pochodzic? Co sadzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam u siebie basen - jakies 300 metrów dalej. Chciałabym z małym chodzic, ale to czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno wrociłam ze szpitala....a więc miałam robione KTG. Skurczy nie mam, ale twardnieje mi brzuch , szyjka całkowicie skrócona i mam centymetr rozwarcia. Jak mnie badał to myślałam, że odlecę- tak bolało! pierwszy raz aż tak mocno!!! :( Chciał mnie zostawić w szpitalu,ale go wyprosiłam, że nie mam torby ze sobą i kazał mi przyjechać w czwartek powtórzymy KTG i jakieś dodatkowe badania zrobi. Powiedział, że raczej mnie zostawi w szpitalu i będziemy rodzić! Przerażona jestem!!! jak narazie mam liczyć ruchy..... Artigianko moje gratulacje! :) :) :) falsa-->kochana jesteś :) po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - nie martw sie, nie mysl o tym, ja mysle ze mozesz jeszcze tej nocy urodzic! wiem ze latwo mowic co innego czekac.. falsa - u nas na ktg mowi sie monitoring, moze po angielsku tez cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana gratuluje coreczki :) :) :) Kami to swietnie , ze bedziesz nastepna . \"Zaraz\" bedziesz tez miec dzidziulka przy sobie :) Jak ja wam zazdroszcze :) Paula zaczniesz rodzic wtedy kiedy sie tego nie bedziesz spodziewac :P Mi robili ktg tylko w trakcie moich wizyt w szpitalu . Tetno dziecka mierzą przy kazdej wizycie u gina - oprocz tych wizyt kiedy robia mi usg . Jesli chodzi o basen to ja tez mam pod nosem i byc moze sie zdecyduje . Zniecheca mnie tylko jedno : moja bratowa chodzila na basen ze swoim synkiem ; niestety maly zaczal chorowac . Temp miedzy basenem a korytarzem ma duza roznice i czasami tez trzeba czekac \"w kolejce\" zeby malucha wysuszyc i ubrac Noc sobie odbilam w dzien .Jak tak dalej pojdzie to przestawie sie na nocne zycie :) Mała znowu szaleje a brzuch czesto twardnieje echh moze i mnie cos po malu bedzie bralo - marze juz o tym ( tak jak wiekszosc z was ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami --> no ale jest ok, no to sie ciesze bo sie nie odzywalas dlugo.. moze rzeczywiscie bedziesz nastepna? a dlaczego tak bolalo? mnie polozna badala tylko reka i wsadzala mi reke do brzucha przez skore i to bylo bardzo nieprzyjemne. ja mam za godzinke wizyte.. ziutek wlasciwie to sie dopiero przebudzil, tez dzisiaj jakos niemrawy byl ale teraz juz sie po swojemu rozpycha az mi tchu braknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli na koniec badania bardziej bolą, a myslałam że tylko mnie. Jak juz pisałam - mnie w sobote to wbiło w fotel z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami25 głowa do góry :) jak ja bym wiedziała że chca mnie zostawić żeby już urodzić to bym skakała pod sufit z radości tak tak na wyjście ze szpitala dla siebie i dla dzidzi wszystko w domku przygotuje i mężuś przywiezie nie ma potrzeby żeby sie to wszystko w torbie gniotło falsa powodzenia na wizycie kamika_25 z tego co wiem to marka pampers nie ma tych wycięć na pempuszek nawet w tych najmniejszych rozmiarach ale można to zrobić samemu za to jak kupowałam pieluszki to kobietka mi doradzała jakieś które mają to wyciecie tylko że nie pamiętam nazwy ale też jakaś znana firma, jak będziesz kupowała to zerknij na opakowanie napewno będzie pisało ... na tych z tym wycięciem było narysowane na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×