Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

gratuluje kolejnej mamusi:) ale zazdroszcze już tym co mają swoje maleństwa przy sobie... teraz kilka godzin poleżałam z nogami w górze i nawet troszkę pomogło. najlepiej by było tak cały dzień ale remont u nas sie kończy i musze zapierdzielać żeby wszystko przygotować, więc się nie oszczędzam a tu i tak nic goja tobie to dobrze z czopem, chociaz kurka i tak nie wiadomo ile minie od odejścia do porodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostalam jeszcze jednego maila ze nie zrozumial o co mi chodzi (bo odczytal najpierw moj drugi mail) i ze wyslal 2 paczki, wozek i fotelik osobno i nie mam sie martwic bo dojdzie, oby :P no juz mi lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar1
hej , ja jak na razie nie mam problemu z opuchniętymi nogami. Od wczoraj jestem chora coś załapałam , jakaś grypka no i gorączka walczę domowymi sposobami i paracetamolem.Kurcze całą ciąże zdrowa byłam a tu 11 dni przed terminem się rozłożyłam.W poniedziałek na ktg jadę i muszę się wykurować , a już mam dość leżenia w łóżku. pozdrawiam gorąco i nie chorujcie jak ja........... papappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka - gratulacje! Witamy kolejną szczęśliwą mamusię:) kamika - a to niespodzianka! My właśnie myślimy nad imieniem Wiktor. Ja w sumie je wymyśliłam, potem zaczęłam mieć wątpliwości ale mojemu m. się bardzo spodobało i chyba tak zostanie. anecik - ja musze powiedzieć lekarzowi, że bardzo mi zależy żeby urodzić jeszcze w październiku to może coś zaradzi. Choć ten czop mnie pocieszył i mam nadzieję, że nie przenoszę. justa - wyczytałam, że po odejściu czopa można czekać do dwóch tygodni, więc tyle ile mam do terminu:) Ale jestem dobrej myśli. falsa - ciesze się że z wózkiem się wyjaśniło. Choć to dziwne, że razem te paczki nie przyszły. Ale zdarza się. Pewnie w tygodniu już będziesz ją miała:D mar - oszczędzaj się, żebyś dzidziusia nie zaraziła:) A ja kładę się już spać, bo w krzyżu mnie boli jak cholera! A byli przed chwilą znajomi u nas i trochę już mi ciężko było wysiedzieć. W dodatku znowu mnie boli ten cholerny ząb! Ale i tak nic nie poradzę, bo lekarz mówił, że musiałby zrobić zdjęcia rtg żeby coś na niego zaradzić. Dobranoc mamusie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki !!! ale dzisiaj cudownie spałam :)wstawałam tylko 2 razy do wc :) 🌼🌼 kitka gratulacje 🌼🌼 prowitaminka już pewnie urodziła :) ale dzisiaj ładna pogoda :) miłej niedzieli wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj pierwsza :) to pewnie dlatego że mamy niedzielę... falsa uffff dobrze że z wózkiem się wyjaśniło teraz będziesz mogła spać spokojnie goja no to trzymam kciuki żeby w twoim wypadku odejście czopa znaczyłao szybciutki poród Kamika_25 czyli jednak chłopczyk :) gratulacje i powodzenia w wymyślaniu imienia Co do nóg to tez mam spuchnięte ale wogóle to mnie nie boli anecik0 życzę aby ten twój lekarz ci pomógł i żebyś szybciutko urodziła tak jak chcesz :) aaaaaaa i powiem wam szczerze że ja nie słyszałam oszarym mydla za to jestem wyposażona w tantum rosa do podmywania krocza po porodzie , ponoć rewalacyjne i pomaga mar1 szybkiego powrotu do zdrowia, kuruj się kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w niedzielę musze sie wam pozalic - ze mnie juz wkurzaja znajomi - jak tak to nikt sie od miesiaca nie odzywa - a tu wczoraj i przez kilka ostatnich dni jakies bombardowanie - "urodziłaś już?" " kiedy bedzie dzidzius?" ---- cholera - a nikt sie nie zapyta jak ja sie czuje czy moze cos mi dolega, tylko te durne pytania jakby sam fakt urodzenia dodtyczył ich najbardziej - jak tak to nikt nie pisał bo kazdy zajety soba a teraz mnie zasypuja durnymi pytaniami - jakbym tez sama ja wiedziaął kiedy urodzę ... - bedzie czas odpowiedni to urodze ...i nie mam juz siły im pisac ze jeszcze nawet do terminu nie dotarlismy ani nic bo w sumie to ile razy mozna tłumaczyc ludziom na kiedy ma si termin ...moze ja takie mam podejscie troche przewrażliwione teraz ale nic nie moge poradzic ze dziaąłja te pytania jak plachta na byka... tez tak macie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielny poranek :) Fasolka81 faktycznie takie zachowanie może doprowadzić do szału skoro jeszcze jesteś przed terminem, u mnie na szczęście tak się nikt tym nie interesi i mam spokój :) A ja dziś tak się leniwa zrobiłam, że nawet do kościoła się nie wybrałam bo i tak mnie ta moja nerka ciągle boli i ciężko się mi już tam po prostu stoi, a zostało mi jeszcze 1,5 tyg więc chyba trochę odpuścić mogę :) Cholipa jak ciężko zdecydować się na jakiś wózek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamika - to masz luz z tymi pytaniami - tylko pozazdroscic...- ja juz ignoruje - nie odpowiadam - nie odpisuje - bo ile mozna....szkoda mojego czasu .... ja wózek kupiłam używany - z tego wzgledu ze po 6-7 miesiacach zamierzam kupic lekka i poręczna spaceróweczkę i ta juz kupie nowa - bo spacerówke sie uzywa statystycznie 2-3 lata, a teraz te wózki wielofunkcyjne sa strasznie ciezkie (około 10 kg) i nie wyobrazam sobie targania go do autobusu czy po schodach jak pojede do kogos a nie bedzie ze mną M. akurat...- takie roziązanie podpowiedziała mi kuzynka , która ma juz czworo dzieci wiec wie troche wiecej i ma doswiadczenie spore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ale jesteście ranna ptaszki:) Ja dopiero zjadłma śniadanie. Czuję się, jakby mnie czołg przejechał. Buzia zapuchnięta, nogi jak balony a w dodatku strasznie mnie dzisiaj bolą. Do tego całą noc bolał mnie ten ząb, co nic nie mogę z nim zrobić i śniło mi się, że dostaję skurczy! Na dworze śliczna pogoda a ja nawet na spacer nie mogę iść przez te zapuchnięte kołki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej. Ja zaraz na zakupy jadę. Klusek nakarmiony, przewiniety, spi przy tacie, który od rana prasuje:). Cos mi Klusek zaczyna marudzić przy jedzeniu. Sciagnie z jednej piersi, jak go przekładam to zaczyna marudzic. Poza tym mam wrażenie że mu za ciepło. Zakładam mu same spiochy i rozek, a on spocony - nie wiem co jest. Moze taki zimnolubny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka81 --> Ty się lepiej uzbroj w cierpliwość...bo po pierwsze- jeszcze bardzo dużo takich pytań przed tobą...... po drugie-zobaczysz jakie to będzie uciążliwe jeżeli np przenosisz...i co wtedy będziesz odpowiadać?...że kiedy poród?... wiem coś o tym:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie....drugi dzień po terminie. Nic się nie dzieje...nie umiem nawet stwierdzić czy brzuch mi opadł...poprostu ŻADNYCH OBIAWÓW. Zaczynam się zastanawiać czy kiedyś w ogóle urodzę..:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi się czasem wydaje, że ja też urodzę po terminie ale mam taką rodzinkę, że na szczęście raczej nie będą się dopytywali :) ale w razie czego to chciałabym aby maluch nie wypchał się przynajmniej do piątku bo muszę do gina się załapać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a mnie to wkrza jak kogos spotykam a ten do mnie - \"to ty jeszcze nie urodziłaś? Tyle chodzisz z tym brzuchem!\" Kurde jakby wiedzieli na kiedy mam termin! Najlepiej to jak jestem u mojej mamy i ona mi mówi, że ktos tam się pytał czy już wreszcie urodziłam. Śmiejemy się z tego, bo ja całe życie w tej wiosce mieszkałam i wiem, że ludzie potrafią się bardzo interesować. paula - może za ciepło macie w mieszkaniu? Nam położna mówiła że 22 st. to taki max a najlepiej żeby było ok 20. a ja zostalam właśnie sama w domu. Mąż ma zajęcia na uczelni a teście pojechali sobie na wycieczkę. Piękna nudna niedziela sie szykuje... Jakbym miała już maluszka to mogłabym go wziąć na spacer, albo po prostu z nim posiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia555 ---no włąsnie dlatego przestałąm odpowiadac na te pytania...:D stwierdziłam ze nikomu tłumaczyc sie nie musze...jak urodze to urodzę i już.... paula---mnie tez sie wydaje ze moze macie za ciepło w domku - tym bardzije ze na dworze jest tez bardzo ciepło jak na październik...ja mma duze mieszkanie (około70m) a bez palenia i z otartymi okanmi mamy teraz własnie 20 stopni... jak jest spocony to go przebierz i pilnuj zeby nie był mokry bo szkoda zeby sie zaziebił z przegrzania... Koteczek ma rację - spróbuj bez rożka - jest ciepło niech sobie Klusek pofika swobodnie nózkami i rączkami - a jak woli w ciasnocie - jak to niemolęta ponoc lubią - to spróbuj go zawinąc ciasniej w pieluszke tetrowa niech ona zaimituje rożek ...a na pewno mu bedzie troszke chłodniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10 ---ja też sama ...mój M. na mecz pojechał...i też mi dzis wróciła opuchlizna na stopach - mysle ze to włąsnie dlatwgo ze tak ciepło jest...cóz już tak mamy - jak nie urok to sraczka :P ale juz niedługo juz niedługo i bedziemy miały nasze bąbelki przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polozna wlasnie wyszla 140/90 mam cisnienie, i teraz nie wiedza co zrobic wiec jutro ide do lekarza.. mnie wkurza jak ktos sie pyta: chlopiec czy dziewczynka, odpowieadam, ze chlopiec i zaraz potem moge spodziewac sie zdania typu: oj z nimi to same problemy.. albo: poczekaj jak sie urodzi, oj zobaczysz jak to jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój mężuś w końcu się jakby zdecydował co do imienia dla dziecka ale niestety mu się ubzdurało, żeby był KAMIL no i muszę mu to wyperswadować bo dziwnie by było KAMIL i ja KAMILA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa ---czasem głupota ludzka nie zna granic...mówia cos do nas cięzarnych i nie zastonowia sie ani przez chwilke nad tym co mówia i o co pytają...- podejrzewam że zadna z nas nie jest zadwolona z takich pytan ani komentarzy - ale na głupote ludzka to nie ma lekarstwa...przecież jakbysmy niechciały miec dzieci to bysmy nie zachodzily w ciaze, a skor zaszłysmy to ze swiadomoscia ze posiadanie dziecka to nie tylko wieczna radosc -przeciez same byłysmy dziecmi i to róznymi i nasi rodzice jakos nas kochaja - wiec nie rozumiem tych tekstów ze z chłopcami to same problemy - z dziewczynkami tez sa tylko inne - ehhhh nie ma rady na tych ludzi i na ich pytania i komentarze... najlepiej milczec wtedy...po co sie wdawac w głupie dyskusje i tłumaczenia, jak do niech i tak nie dotrze... Kamika ---no rzeczywiscie tak podobne imiona troche dziwnie by było miec...moze da sie M. przetłumaczyc idacie małemu Kamil na drugie jak się M bedzie tak upierał przy tym imieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha miałam zapyta was co myslicie o uzywaniu pasa poporodowego na brzuszek?? - czy któaś z was zastosowała pas?? i jakie miała efekty?? bo mi poradzono zebym kupiła sobie po porodzie - bo ogólnie wszystko mi w brzuch poszło i mam go jak armatę - wiec po porodzie bedzie na nim duzo skóry - a z tego co sie orientuję - jak taka skóra jest "trzymana w ryzach" to potem nie lata jak flak tylko sie w miare szybcej wchłania i zmnijesza - wiadomo ze w połaczeniu z cwiczeniami itd, bo nic samo nie przyjdzie...ale moze to nie jest taki zły pomysł....mojej kuzynce pomogło .....i ja sie raczej tez zdecyduje - przynajmniej bede wiedziec ze sie czepiłam wszystkiego co było mozna zrobic dla mojego brzucha...ale chetnie poznam wasze opinie na ten temat zawsze co kilka głow to nie jedna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka --> na takie komentarze to ja tylko kiwam glowa i sie usmiecham jakbym to pierwszy raz w zyciu slyszala. nawet moj R. zwrocil na to uwage, bo do niego leca dokladnie takie same teksty, az do znudzenia. A co do pasow to nie slyszalam, chetnie cos sie na ten temat dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi już mama doradziła, żeby przynajmniej jakieś majty wyszczuplające se kupić i myślę, że ten pas to nie głupia sprawa bo przecież jakoś można brzusiowi pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie się umęczyłam depilowaniem swoich ogromniaście spuchniętych nóg! Ale przynajmniej poczułam się lepiej, bo już miałam takie włochate te nogi:P Wczoraj jak pokazałam znajomym, jak wyglądają na maxa spuchnięte stopy to dosłownie otworzyli buzie ze zdziwienia! Muszę pokazac je jutro ginowi, bo nie podoba mi się ich wygląd. Stopy mi się jakies takie sinawe zrobiły. W komentarzach to mnie jeszcze wkurza własnie pytanie, czy chłopak czy dziewczynka i jakie imię. A jak mówię, że nie mamy jeszcze imienia to słyszę, że to niemożliwe i naciskają żeby powiedzieć chociaż jakie propozycje mamy. A ja nie chcę jeszcze nic na ten temat mówić, bo naprawdę nie mamy wybranego do końca. fasolka - z pasami to czytałam różne opinie. Np. to że powinno się je używać sporadycznie, bo jak sie często nosi to mięśnie brzucha się rozleniwiają i brzuch długo dochodzi do siebie. Więc sama nie wiem. Może faktycznie będe go uzywac tylko na wyjścia z domu. Kurde znowu biegam do toalety jak głupia! Może to z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika - właśnie sobie poczytałam opinie innych dziewczyn i faktycznie generalnie większość poleca. Oczywiście ja tez mam zamiar ćwiczyć ale iwecie jak to bywa... U nas jest świetny aerobic, na który chodziłam przed ciążą i na pewno się znów zapiszę, ale dopiero po połogu. A do tego czasu może mi starczy sił na ćwiczenie w domu. Boję się, że taka skóra z rozstępami to będzie miała problem, zeby się skurczyć. Aż strach myśleć jak ja będe obrzydliwie wyglądać!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×