Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

hej kobitki ja się nie oszczędzam od wczoraj, aż mnie mój M zwyzywał.., w jednym pokoju zakonczył remont szafek i teraz wszystko przenosze żeby małemu kacik zrobić, mój m robi teraz jeszcze łazienke więc nie może mi pomóc, a ja sama pomimo że mi ciężko jak cholera to muszę to zrobić.... ale jutro powinnam skonczyć. od kilku dni mam masakrystycznie opuchnięte stopy, wyglądają jak wielkie parówy, nie moge patrzec na nie. i do tego drętwieją mi strasznie palce i prawa ręak mnie boli. sory że tak narzekam ale rano to az mi się chciało płakać.... byle do przyszłej niedzieli, może lekarz jakoś małego wyciągnie, gratuluje przybyłym mamusiom, witaj karo:) brzuchatki trzymajcie się jakoś!! damy radę, damy radę aaa co do chrzcin to myślałam róznież jak niektóre z was o świętach, o drugim dniu konkretnie. paula dobrze że lepiej z twoimi cycusiami już, jak coś będziesz nam doradzać. a twój kluseczek niezły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a wy jak zwykle rozpisałyście się że czlowiek nie nadąża... Ja już po wizycie u lekarza :) Jak na razie to standard - zero rozwarcia, ciśnienie 100/60 tylko waga niestety +1kg (dobiłam do +10kg) :( Ale plus z wizyty to że pobrał mi próbkę na posiew. W poniedziałek będą wyniki i zobaczymy czy jest ok. Jak na razie to zostało nam 2tyg. i 6 dni do planowanego dnia \"W\" :) Gratulacje dla kolejnej mamusi - zdjęcia urocze :) Co do chrzcin to ja z poczatku planowałam na końcówkę listopada, ale to zalezy od juniorka kiedy zechce przyjść na swiat :) A tak to może na początku grudnia, a jak nie to dopiero w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja tez nadal 2 w 1 :) Wczoraj bylam u gina i pozwolila mi brac paracetamol(choc goraczki nie mam),rutinoscorbin i lezec-tylko jak?Przeeciez musze zajac sie dzieckiem. W pon.mam jechac do szpitala,gdzie przyjmuje moja gin i zrobic badanie na posiew(dlaczego w swoim gabinecie mi nie zrobi???)Mam stresa bo nie lubie szpitali :( Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolka - no widzę, że tu plan doskonały się szykuje:D Super że wszystko przemyślane dokładnie macie, bo to nie ma co liczyć że się samo jakoś zorganizuje. Życzę wam najpiękniejszego dnia w życiu:) justa - damy radę a jakże! Kto ma nie dać jak my kobiety! Faceci to już by jak muchy popadali:P Czytałam, że na rozstępy to jedynie zabiegi kosmetyczne. Ponoś skuteczny jest laser ale to koszt rzędu 1-3 tyś. złotych!!!!! Chyba te pieniądze wolałabym wydać na mojego synka. Będziemy radzić coś po porodzie:) A u nas byli teraz szwagierka i szwagier z małym. Ale on jest kochany! Ma 10 miesięcy i taki z niego rozrabiaka słodki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja - Dzięki :)a co do fryzjera - ja mam króciutkie włoski wiec nic specjalnie sie tam na nich nie ułozy :p wiec raczej dugo to też nie potrwa :P - co innego jakbmy miała długie włosy i miec układana z nich jakas extra fryzure - to pewnie to trwa długo - ale u mnie to nie wchodzi w rachube - no po prostu nie zapuszecze włosów i juz...zbyt długo miałam długie i teraz krótkie włsoy to moje szczescie :) :P tak że poki co nie przewiduje zbytnich poślizgów...wiadomo że czasem cos sie tam przedłuzy iczy nie wyjdzie dokłądnie tak jak chce - ale mam czas rozplanowany tak ze nawet nie powienno by problemu z wpadkami :P - do pomocy beda moi rodfzice i mój brat z dziewczyna od rana - któy bedzie chrzestnym no i nianai od samego rana bedzie z małym - wiec mysle ze wszystko sie ładnie ułozy :) jestem dobrej mysli :) oby tylko mój mały zechciał juz wyskoczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja masz rację, żaden facet nie dałby rady!! to przecież słaba płeć!! hehe mam do ciebie jeszcze pytanko i do innych dziewczyn które maja opuchnięte stopy, czy was przy dotyku ta \"opuchlizna\" na stopach boli? bo mnie przy ucisju ten obrzęk pod kostka i na stopie boli a nie wiem czy to normalne. fasolka z tymi włosami to rozumiem bo sama mam podobnie, a plan mysle że dobry i sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pro po paciorkowców z posiewu. Ja brałam antybiotyk w 39 tygodniu, oprócz tego przy porodzie podali mi 2 razy antybiotyk i mały sie nie zaraził. Miał za to podwyższone crp - ale to juz inna sprawa. Bardzo duzo dziewczyn spotkałam, ktore nie miały zrobionego posiewu i dzieciaczki się pozarażały. Nawet przy mnie Ordynator mówił, ze dziwi się lekarzom, ze nie kierują pacjentek na posiew. Jak dzieciaczek sie zarazi to zostaja w szpitalu około 10 dni - czekanie na wyniki posiewu + antybiotyk. Wogóle to wam powiem, że jak na szpital, to Szpital Wojewódzki w Gdańsku zrobił na mnie duze wrazenie. Super lekarze, super położne i super pielęgniarki noworodkowe. Co chwila ktos przychodził i się pytał, czy jakieś kłopoty z karmieniem, z nawałem (ja jeszcze wtedy nie miałam). Lekarze mili i bardzo pomocni. Mówię.... gdyby nie bóle parte, to mogłabym za chwile znowu rodzić.... ale parte były............... masakryczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula01 -super , że trafiłaś na takich fajnych lekarzy i położne , no bo niestety w różnych szpitalach rożnie to bywa , co zresztą większość z nas wie niestety. Ja mam nadzieje ,że w mojej klinice też tak będzie zreszta ja tam będe tylko 48 godzin , jak wszystko bedzie ok więc nawet jak będzie nie miło to wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violu, może po prostu na takich dobrych trafiłam... oczywiście sa minusy - np co chwila zimna woda:( i kiepskie żarcie, a ja po porodzie cały czas głodna jestem. Mąz mi kanapki normalnie przynosił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula01 -dlal mnie to i tak jesteś mega debeściarą , urodzilaś takiego duzego bobasa i to sn wielki szacunek , na ja niestety zdecydowalam sie na cc nie wiem czy dobrze robie czy żle i może niektóre z was to potępiają , ale trudno tak zdecydowałam i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
violu, ja po bólach partych, jezeli jeszcze raz miałabym rodzić to tez cc. Jeszcze mi się słabo robi jak pomyślę. Mimo to mam Kluska przy sobie a maz powiedział, że jestem najwspanialsza na swiecie i że nawet nie wiedział jaki szacunek nalezy sie kobietom, które rodziły. A wogole to jeszcze zapomniałam Wam powiedzieć, że mój małzonek wszystko widział!. Połozna mówi że widac juz główkę, Pan leci po aparat, no to poleciał i wszystko zobaczył... ale mówi że wcale nie załuje. Mówi że wygadało masakrycznie - jak na wojnie. Z tym, że Jego to wogóle nie rusza. Ponoc miał być chirurgiem, może dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa150 opuchlizna boli :( ja tez mam tak :( gin poradził ze trzeba lezec z nogami w górze i naprawde mi to pomaga i mało chodzic i mało siedziec - w kazdym razie nie trzymac nóg w dól !! ja smaruje jeszcze stopy i łydki kremem na opuchniete stopy dla kobiet w ciazy z serii PerfectaMama - jest on z mieta i fajnie chłodzi taki zmeczone opuchluzna stopy :) - polecam ci ogranicz sól w potrawach i zobacz ile sodu ma woda która pijesz - mineralna - im mniej sodu tym lepiej dla ciebie ( ja pije Zywiec zdrój) - bo sól i sód powoduja zatrzymywanie wody w organizmie a od tego powstaje opuchlizna ....:( co do drętwiejacych palców i bólu w prawej ręce - tez tak miaałm - nawet nie mogłam pisac na klawiaturze bo mnie tak opuszki palców dretwiały - a kosci palców tak mnie bolały ze nawet nie złozyłam ich w pięśc...:( -- zauważyłam ze odkad ginekolog przepisał mi magnez z potasem - ta dolegliwosc znacznie sie zmijeszyła...:) wiec moze zapytaj o to swojego gina ...( ten mój magnez z potasem na recepte był i nazywa sie Aspargin) mam nadzieje ze cos z tego co napisałam pocieszy ci troszkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa150 -ni tez tak nogi puchły jak były upaly i lekarz powiedzial ,żebym pila codziennie przynajmniej 1 szklankę soku z grejfruta wydawało mi sie to śmieszne , ale pilam i powiem Ci ,że bardzo mi pomogło . paula , a ten Twój maż to też odważny gosć nie ma co , mój bedzie stal za szybą , a już widze jak sie stresuje , zresztą dzisiaj jak byliśmy na KTG i połozna powiedziala , że mam poczekac na lekarza , bo chce mnie zbadac i zaraz zejdzie z oddzialu , to już widziałam przerażenie w jego oczach , że to może już dzisiaj . Ja go nie namawiam , jak ni chce byc przy porodzie to ok , ale on sam powiedzial ,ze hce byc i wie , że mi bedzie lepiej ze swiadomoscia , że on stoi za szybką i przeżywa to ze mną , tym bardziej , że w normalnym szpitalu nie ma mozliwosci widzenia cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki widze , że ja dzisiaj pierwsza , moze dlatego , że wyjątkowo dobrze dzisiaj spałam wstawałam w nocy tylko raz , a właściwie to juz była 7 rano , ubrałam sie i poszłam na targ po warzywka , mam dzisiaj jakos tak duzo energii , to ostatnia sobota z dzidzia w brzuszku za tydzień , będziemy juz rodzinką w komplecie , juz sie nie moge doczekac . Miłego dnia dziewczynki !!!!!!!! Moze dzisiaj znowu urodzi nam sie jakis dzidziuś na forum kto wie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Viola--- tobie to dobrze - za tydzień już bedziesz miec swoje maleństwo przy piersi :) - jak czytam o tych bólach partych to chyba tez bym wolałą CC miec .... Paula - -dla ciebie wieli szacun za ten poróD SN 🌻 jesteś wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu dzisiaj pusto mamusie zajmuja sie pewnie dzidziusiami , a przyszłe mamusie kozystają z ładnej pogody i ostatnich chwil kiedy to jeszcze dzidziusie , są u brzuszkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie dostalam odpowiedzi od pana od wozkow :(. jak zamawialam i mialam wybrac kolor to tez odpisal po jakims czasie wiec nie trace nadzieji.. ja dopiero co wstalam musialam sobie odespac. wstalam dzisiaj tylko 2 razy do kibelka. cakiem dobrze sie czuje, tylko mi w uszach piszczy, powoli sie przyzwyczajam. a ja dzisiaj caly dzien samotnie, moj R. wraca dopiero okolo 7 a potem idzie na spotkanie klasowe po latach wiec wroci pewnie bardzo pozno.. eh.. taka srednia ta sobota, mam nadzieje, ze cos milego sie mi przytrafi jednak. wczoraj w szpitalu w poczekalni rozmawialam z babka co rodzila na 2 sposoby: najpierw cesarke miala a przy nastepnym dziecku rodzila naturalnie i sie jej pytalam co lepsze, a ona, ze naturalnie, ze urodzisz i zapominasz o calym bolu a przy cesarce to boli tygodnami, miesiacami, wdaja sie infekcje itd, wiec jakby miala wybierac to tylko naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa -wiesz co ja tez słyszałam różne opinie te temat porodu , ale kazdy mi mowi , że to sprawa indywidualna , moja znajoma rodział naturalnie i dostala potem jakiejś infekcji czy coś takiego i przez miesiąc leżała nie moga siedzieć , ani chodzić , a maz sie dzieckiem zajmowal , bo tak jej te szwy ropialy . Ja tez myśle , że naturalnie pewnie jest lepiej , ale po tym jak lekarz mi powiedzial , ze nie mam żadnego rozwarcia i nawet wywolanie mogło by nic nie dac to troche sie wystraszylam , że i tak mnie czeka cc a przed tem jeszcze będe musiala sie wycierpieć . Nie wiem moze bede żałowala mojej decyzji juz za tydzień sie dowiem , musze byc dobrej mysli bo juz mi wiecej stresu nie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Co do cesarki a naturalnego porodu to też myślę, że to u każdej kobiety może być inaczej więc każda powinna sama decydować. A ja jakoś marnie się czuję ale poród to raczej się nie zbliża :( Jakoś mam wrażenie, że nerka mnie boli ale nie wiem czy jest może pokopana czy źle leżałam w szpitalu bo to od wizyty tam właśnie się zaczęło i nawet przy chodzeniu mi to przeszkadza i jak tu zrobić jakieś porządki :( najchętniej to bym chyba cały dzień przeleżała. Ale jutro nie będę dużo łazić A i zapomniałam wspomnieć, że lekarka jak mi robiła w szpitalu USG to wygadała się co do płci ale oprócz męża i tak nikomu się nie przyznałam :) i szczerze mówiąc jest dziwnie jak się już wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika --> no to chlopiec czy dziewczynka? a szwy co sie rozpuszczaja tez ropieja?? zreszta przeciez nikoniecznie musisz popekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika ja zanim zaszłam w ciąże to twierdziłam uparcie że wolę niespodziankę, bo tak miałam z pierwszym dzieckiem, ale człowiek i tak się nastawia, ma przeczucie co będzie i tak sobie wtedy wmówiłam że będzie dziewczynka a tu suprise-dawid wyskoczył:) A w tej ciąży mi się odwróciło jak tylko nadażyła sie okazja to chcieliśmy z mężem wiedzieć:) dziękuje wam kochane za rady odnośnie tych stóp, mąż mi smaruje co dzień tym kremem z perfekty i troszkę to przynosi ulgę ale ostatnio już przestaje wszystko działać. nawet leżenie z nogami w górze nie pomaga. własnie dostarczono mi sok z grejfrutów:) bede pić. a wode też pije żywiec zdrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej. Ja dzisiaj zasnęłam z Kluskiem w łózku - mały cwaniak był tak słodki, ze nie chciałam go odłożyć.... ale to ostatni raz - przysięgam. ale co ja mam z tym sikaniem.... 3 razy od wczoraj mnie obsikał przy zmianie pieluchy. wtedy ja musze sie przebrac i on w całości. Teraz znowu śpi. Wkładam go do gondoli wózkowej, a on śpi. Nawet zakupy zdazyłam zrobic, on został z mezem. Myslę, ze niedługo pierwszy spacerek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula -ale Ci dobrze u nas taka śliczna pogoda idealna na spacerek , mam nadzieje , że początkiem listopada tez będa takie sliczne dni , zebym mogla pospacerować z moja niunią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki czy uważacie że sterylizator jest bardzo potrzebny?? wyparzyłyście już butelki, laktator, smoczki? zastanawiam się nad kupnem ale nie chciałabym na wyrost kupować... może macie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam sterylizator, mimo, ze bede karmila piersia ale czasem posciagam do butelki jak komus bede musiala ziutka oddac.. myslalam, ze to obowiazek sterylizowac.. zreszta to nie jest taki duzy wydatek no wygoda. ja mam taki do mikrofalowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa gdybym miałą mikrofale to bym się nie zastanawiała....ale musiałabym elektryczny kupić. jak nie kupię to chyba bede musiała wszystko ciągle gotować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa --> gotowanie tez ci sie znudzi strasznie szybko, po co sobie zycie utrudniac, kup sobie taka najtansza mikrofale bez grilla i innych niepotrzebnych bajerow, one przeciez tez nie sa drogie.. przyda sie pozniej do podgrzewania gotowch obiadkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa - co do nóg to mnie bardzo bolą! Ale mam okropne balony i skórę tak nacięgniętą, że boli mnie wkładanie nóg do butów (czytaj sandałów męża). Koło kostek też zrobily mi się lekko sine, chyba z tego napięcia. I nic nie pomaga mi, zadne smarowanie, czy picie wody (też żywca piję, bo najsmaczniejszy dla mnie). Pogoda u nas piękna, domek posprzatany, zabieram się zaraz za sałatkę i będę piekla ciastka francuskie. W ogóle to chyba zacząl mi odchodzić czop! Nie jestem pewna ale wygladało to jak taka przeźroczysta galaretka podbarwiona lekko brązowo. Nie było tego dużo, ale myślę, że się nie pomyliłam. Wiecie może ile teraz może minąć czasu do porodu? Kurczę położna nam mówiła na zajęciach ale nie pamiętam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A sterylizatora nie mam. Będę wyparzać, to aż tak czasochlonne nie jest. Chyba że okaże się, że maly je tylko z butelki to wtedy kupię. To nie problem, w każdym sklepie dostanę. Nie chcę kupowac na zaś dużo rzeczy, bo wiele się okaże po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×