Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Cześć:-) 🌻 Kamika: GRATULACJE🌻🌻🌻 Ciekawe jak mały ma na imię?? Kamil czy jednak inaczej?:-D Marceli: daj znać!! Jakby co, trzymam kciuki w pogotowiu:-D A ja mam trochę stresa. Mój synuś od wczoraj jest mało \'ruchawy\'. Czuję,że się rozpycha ale tak słabo i delikatnie jak nigdy. Mam nadzieję,że to nic nienormalnego:-( Dzisiaj jadę do mojego gin. to mam nadzieję,że po USG się uspokoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nisia, moze się szykuje do wyjscia? chociaż mój kopał do końca... nawet na usg przed samym porodem walił mnie nogą po zebrach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
kurde dziewczyny naczytalam sie w ciazy ile powinno dziecko byc przy piersi, ze nie powinno byc noszone itd a teraz sie zastanawiam co robic jak moja marysia przy cycu jest spokojna nawet jak z niego nie pije tylko ssie a polozna mowila ze tak absolutnie nie wolno,ale wiadomo ze wole jak nie placze wiec mam qw nosie te wszystkie porady ksiazkowe. a wy?? jak sobie radzicie z placzem bobasów? moja juz kombinowac zaczyna jak ja mam na rekach to spoko a jak wsadze do gondoli to juz niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pażdziernikowa, widze, że przerabiasz to samo co ja:) Moj wieczorami to tak się drze, jakbyśmy go zarzynali- bez powodu: pielucha sucha, wykąpany, najedzony, brzuszek miekki, a on się drze - normalnie miewam chwile zwątpienia. A dzieci ponoc tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula: no fajnie by było ale to chyba nie to bo żadnych objawów nie mam. Już się nastawiłam na wywołanie za tydzień:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny no i dobrze ze jecie więcej niż w ciąży bo wg wszystkich i wszystkiego na około tak trzeba. Zapotrzebowanie jest wieksze o mniej więcej 300-500 kcal. Ja nie jem więcej i stąd ten błyskawiczny spadek wagi. Październikowa powiem brzydko. - Pierodolę co wolno a czego nie. Nie interesuje mnie ile się dziecko przy cycku powinno trzymać. Ma ochotę wisi 20 minut, ma ochotę godzinę - wisi godzine. Grunt ze jest spokojna, szczęsliwa i najedzona. śpi i w łóżeczku i ze mną i nie ma zadnego problemu z odstawieniem jej np do łóżeczka. Płacze bo ma ochotę być na rękach, biorę, jak zaśnie odkladam do łóżeczka, też nie ma bolu. To my jestesmy matkami i to my wychowujemy a nie jakiś podręcznik....Trzeba słuchać wlasnego instynktu a nie innych. Paula - te chrostki to na bank nie ciemieniucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, my nadal 2w1 :) Nisia--> trzymam kciuki, może jakiś skurczyk będzie :) Te krostki to na pewno nie ciemieniucha bo faktycznie przypominają one łuseczki. A krostki - to może od czegos co zjadłyście? Moja siostra tak miała jak zjadła za dużo czekolady to małemu pojawiły sie krostki. A jak odstawiła to znikły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolaL: jakie skurcze?? Założe się,że gdyby nie to wywołanie za tydzień to mój synuś by tak co najmniej do grudnia w brzuszku posiedział:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nisia--> niezłe, hihihi... choć ja myslę podobnie o sobie. Ze chyba jeśli mi nie wywołają (tydzień po terminie) to jak slonica bym chodziła :) Bo juniorowi się nie spieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula--> mały mojej siostry miał nawet na policzkach :) ale to zeszło bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale ja nie chcę sie mądrzyć, bo junior jeszcze w brzuchu. Pisze tylko co miała moja siostra. Bo na pleckach takie krostki to od przegrzania. A na twarzy i główce mały miał od tego co zjadła moja siostra i po prostu go wysypywało, co jakiś czas. Dlatego mi połozna mówiła żeby powoli prowadzać u siebie do jedzenia nowe rzeczy wtedy sie widzi czy dana żywność szkodzi maluchowi czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! maly spi od ponad 4 godzin, tez tam ma, ze albo go karmie 20 min albo 1,5 godziny. ale grzeczny jest bo placze tylko o jedzenie. dzisiaj pierwszy raz odciagnelam mleko laktatorem. czy ktoras z was wie ile powinnam odciagnac? maly ma tydzien, a mnie sie udalo 30 ml.. moze jakies info w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny tyle piszecie , że nie sposób tego nadrobić , a ja terza tak mało czasu spedzam przed komputerem . Gratulacje dla nowych mamuś . Ja jutro jade na ściągnięcie szwów , a tak ogólnie to czuje sie nawet nieżle , mała grzeczna tylko straszny głodomor , potrafi sie budzić co godzine i chce cycka jeszcze dwa dni temu dokarmiałam ją sztucznym mlekiem , ale teraz ciągnie tylko cycka i jakoś tak cały czas chce jesć , była dzisiaj u nas położna to nawet jej pytalam czy ja jej nie przekarmiam , ale powiedziała mi, że nie mała ma prawo jeść ile chce tym bardziej ,że urodziła sie taka malutka. Dziewczyny mam do was pytanie czym smarujecie maleństwa po kapieli , bo mi położne w klinice polecił parafinke , kupiłam wczoraj w aptece i jest naprawde super , mała ma po nniej świetną skóre , no i podobno nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola, ja kąpie w oilatum, wtedy nie trzeba niczym smarowac, bo to na bazie ciekłej parafiny. Mały jest gładziutki i rózowiótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! maly spi od ponad 4 godzin, tez tam ma, ze albo go karmie 20 min albo 1,5 godziny. ale grzeczny jest bo placze tylko o jedzenie. dzisiaj pierwszy raz odciagnelam mleko laktatorem. czy ktoras z was wie ile powinnam odciagnac? maly ma tydzien, a mnie sie udalo 30 ml.. moze jakies info w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Byłam dzisiaj na KTG i wyszło ok wiec w szpitalu mnie nie zostawili. Głupia byłam że wczoraj nie zostałam bo wtedy jutro bym miała dzidzię przy sobie a tak lipa :-( Skurczy oczywiście 0. No więc czekamy sobie dalej a za chwilę koniec października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar1: dlaczego tak szybko biorą Cię na wywołanie? Są jakieś wskazania czy po prostu lekarz w porządku:-) Anecik0: pamiętaj, nie jesteś sama:-) Pokulamy się jeszcze troszkę razem:-) Ciekawe co z Marceli? Może rodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My bylismy z malym na krotkim spacerku, ale fajnie jest pooddychac swiezego powietrza. Z tym placzem to moj jest dosyc spokojny, nie placze za duzo.. placze kiedy jest glodny albo jak go poloze do wozka do spania i sie mu to nie podoba, to poplacze sobie tak ze 5 minut.. czasami sie zlituje i go wezme na rece to przestaje od razu ale czasem nie mam sily to poplacze chwilke i przestaje. falsa - nie wiem ile w tym wieku maluszek powinien pic, ale jak ma miesiac to chyba 120/150 ml.. jak na tydzien to nie wiem czy 30 ml wystarczy.. najlepiej sprobuj, zobaczysz czy jest jeszcze glodny czy nie! Ale nie boisz sie ze nie bedzie chcial potem cyca jak sie do butelki przyzwyczai?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
Falsa ja odciągam laktatorem różne ilości za pierwszym razem było to 60 ml z 2 piersi teraz nawet 100ml z jednej.ale nie mam pojęcia czym to jest spowodowane.Przeczytałam gdzieś na necie, że 2 tygodniowe dziecko moze wypic za jednym razem 60 - 80ml ale na to chyba nie ma co patrzec bo jak moja marysia taka malutka sie urodziła to chyba ma prawo chcieć więcej:) Pokarm z butelki daję jej przed pójsciem spac wtedy śpi dłużej:) Do KAsia ja miałam poród bez znieczulenia i przeżyłam:) chociaż miałam momenty przy porodzie, że krzyczałam, że umieram:)hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa - dwutygodniowe może wypijac i 90 ml. ale nie patrz na to ile uciągniesz latatorem bo to się nijak ma do tego ile dziecko uciągnie - powaznie. Paula - wiesz nie zwrocilam uwagi specjalnie ale chyba się zaczerwienia. Polal - w moim przypadku to już na prawdę nie ma jej co uczulać chyba że banany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdziernikowa mamo, no i inne mamuski - to jak to jest, moge malemu dac butelke? mam sie nie bac ze sie przyzwyczai i potem nie bedzie chcial cyca? Bo tez dalabym wiecej jakby byla szansa zeby dluzej pospal.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Wczoraj wróciłam do domu ze szpitala po narodzinach mojego Wojtusia i postanowiłam się odmaldować że przeżyłam:-)....chociaż nie było łatwo...... Podzielam wasze zdania że-MAMUSIE-że jest bardzo duuuuuużo bólu ...ale widok naszych maluszków wszystko rekompensuje:-) uaktualniam tabelke PRZYSZLE MAMUSIE: 01.Marceli123......26........Warszawa...............11. 10 Oleńka Tosia 02.justa150.........28........Piekary Śląskie.........20.10 Kacper 03.nisia128..........28........Oświęcim. .............20.10 04.oomartynqaaoo.21........Zielona Góra............21.10 Aleksande 05. mar 1 ............25........Warszawa...............22.10 Julka 06.magslom..........27........ Poznań.................23.10 Oliver? 07.26.10.2008.......29.........Wschowa...............26. 10..Dawid 08.anecik0...........30........Żywiec................... 26.10 09.usana.............27.........Boston... ...............28.10 M..? 10.anioleczek.......26.........Warszawa.. ............28.10 11.PolaL..............28.........Gryfino ........ ........30.10 Szymon? 12. doris_78.........30.........szczecin..................01.11 Bartosz MAMUSIE 01.Milianna........ 04.09..(29.09)cc.............3500...53...Szymek 02.Gandziulka.....11.09..(22.09)cc....10:30....3320...54 ....Julia 03.MlodaMamusia.17.09..(07.10)......11:52....3770...54.. ..Bryan 04.emi81...........29.09..(10.10)SN.............380 0...55....Czarek 05.Artigiana.......30.09..(10.10)CC....10:35...3600....5 4...Blaneczka 06.Paula01.........02.10..(27.09)SN.............440 0...62....Franek 07.Natalie86.......03.10..(03.10)SN....20:08..3700....57 .... Mikołaj 08.78aga78........04.10..(......)............ .....4000...59... Milenka 09.kitka76 ........04.10..(24.10)SN.....22:35...3200...52.....Dominika< br /> 10.neea82.........05.10..(......)..................3000. ...50.... Malwinka 11.Karo91..........06.10..(20.10)SN....15.55....3340...5 0.....Damian 12.pazdziernikowa mama.06.10(22.10).........2580....52.....Marysia 13.Mamamalwiny..12.10..(17.10)SN...01:50...3600.... 54.....Kajetan 14.ProVitamina....12.10..(11.10)CC...02:10....3600....59 .....Patryk 15.deli26...........12.10..(12.10)SN...............4370. ...62......Natalia 16.falsa............16.10...(30.10)CC...02:51.....2670.. .49.....Oliver 17.Viola..........17.10..(......)CC....13:45.....2480... .50....Marcelinka 18.Goja27.10......18.10..(.....).SN....17:00.....3250... .53.....Wiktor 19.asia555.........18.10..(10.10)SN....21:50.....412 0....60. ...Wojtuś 20.dzagusia84.....19.10..(22.10)SN.....7.00.....3500.... 55....Oliwier 21.Kami25.........19.10..(18.10)sn....15.00....3050... 53...Michalinka 22.magdzikm...... 21.10..(27.10)......18:12....3710... 52...S........... 23.kamika_25......22.10..(21.10)......15;45.....3650...5 4...S.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo - ja bym nie dawala, bo widze po sobie i po Blance że to błędne koło. Laktacja się unormuje, mały bedzie spał więcej, spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×