Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Październikowa mamo - to jest fito mix środek mlekopędny herbapolu. Ilością zjadanego pokarmu nie ma się co martwić w Twoim przypadku. moja mając 2 tygodnie też tyle pożerała bez mrugnięcia okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No oczywiście pomijam doris w moim orędziu - tak w drodze wyjątku skoro to cc :-) Choćby nie wiem jak te nogi zaciskała to nie pomoże ;-) Pewnie że będzie dobrze! Jak może być inaczej? A zdjęcia Obywatela cudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usana - no kręcę i kręcę, do rytmu tego co akurat na vivie albo vh1 leci, i nawet drę się jak akurat jest to coś co znam - szkoda mi sąsiadów, ale może Tośka w końcu będzie miała dosyć fałszowania i wyskoczy czym prędzej ;-) Ale skutek jest taki, że tylko bardziej mi łapki w pachwiny wsadza, hehe. A co do tej herbaty - to nie chodzi o maliny, tylko o ich liście (dostępne w sklepach zielarskich, w aptece nie znalazłam. No są jeszcze w razie czego w sklepach zoologicznych, z dopiskiem "dla królików i gryzoni" :-D ). A paskudne to że hej, aż się niedobrze robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marceli, widze wiec, ze Ty stosujesz juz prawie wszystko. Kurcze, jak nie urodzisz wkrotce, to strace wiare w te wszystkie sposoby i bede plackiem lezec i czekac na mojego malego;) A tej herbaty to chyba nie bede pic, bo nawet nie wiem czy tu jest. Dostalam wlasnie telefon, ze moje okulary sa juz do odebrania. Pojde sobie po nie zamiast wziac metro. Taki ponadgodzinny spacerek powinien mi dobrze zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar1
To jutro pojawi się nowy obywatel , i kolejna szczęśliwa mama. Ja od jutra zastosuje wszystkie te metody , może podziała i urodzę jeszcze w terminie. Kolorowych snów kochane i do jutra.apapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dwa pytania do \"juz mamusiek\" ;) - 1. jestem dwa tygodnie po porodzie i nadal krwawie. To wiem ze jest normalne, ale dzisiaj tak naprawde ostro krwawilam, tzn nie ostro ale ta krew byla calkiem inna, tzn prawie czarna i \"klejaca sie\", normalnie jak nie krew, pod prysznicem \"ciagnelam\" ja ze siebie... Sorry ze tak wprost pisze, ale moze to nienormalne? czy wy tez tak macie? 2. mojemu synkowi ropieja oczka. Od poczatku tak delikatnie to lekarze mowili ze jest ok, ale dzisiaj popoludniu to coraz bardziej ropialy. Dalej przemywam tym co mi kazali od poczatku (nazywaja to \"serum physiologique\", nie mam pojecia jak sie to po polsku nazywa, ale to cos bardzo neutralnego, podobne do wody. ) Ale teraz sie zastanawiam czy nie powinnam isc z nim do lekarza, jak bedzie tak dalej.. czy oczka waszych pociech tez ropnieja? dziekuje wam z gory za odpowiedzi ;) i sorry ze tak \"wprost\" apropo tego krwawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dwa pytania do \"juz mamusiek\" ;) - 1. jestem dwa tygodnie po porodzie i nadal krwawie. To wiem ze jest normalne, ale dzisiaj tak naprawde ostro krwawilam, tzn nie ostro ale ta krew byla calkiem inna, tzn prawie czarna i \"klejaca sie\", normalnie jak nie krew, pod prysznicem \"ciagnelam\" ja ze siebie... Sorry ze tak wprost pisze, ale moze to nienormalne? czy wy tez tak macie? 2. mojemu synkowi ropieja oczka. Od poczatku tak delikatnie to lekarze mowili ze jest ok, ale dzisiaj popoludniu to coraz bardziej ropialy. Dalej przemywam tym co mi kazali od poczatku (nazywaja to \"serum physiologique\", nie mam pojecia jak sie to po polsku nazywa, ale to cos bardzo neutralnego, podobne do wody. ) Ale teraz sie zastanawiam czy nie powinnam isc z nim do lekarza, jak bedzie tak dalej.. czy oczka waszych pociech tez ropnieja? dziekuje wam z gory za odpowiedzi ;) i sorry ze tak \"wprost\" apropo tego krwawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo91 organizm po porodzie sie oczyszcza i krew moze miec rózne zabarwienie. ze mnie po porodzie wylatywalo cos wielkosci watróbki o fuj do tej pory mam wstred do watrobki bo mi sie to przypomina, przepraszam ze napisałam o tym... z tego co wiem na ropiejace oczka rumianek jest dobry do przemywania, wogole ja oczka malemu przemywałam tymi ampułkami soli fizjologicznej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo o tym co piszesz to jest własnie sól fizjologiczna. rumianek jest tez dobry a najlepiej idz do lekarza bo ilez moga ropiec oczka, mój napewno tak nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:-D Doris dzisiaj zostanie mamą, no i magdzikm też już pewnie urodziła:-D Ja powiem szczerze, że już dawno tak czystych okien w domu nie miałam! Myłam, sprzątałam, od 2 tyg się nie oszczędzam i nic:-( Liści malin nie mam, biodrami nie kręciłam. Miętoszenie sutków mi zostało no i seks! Powiedziałam już mężowi,że trzeba by coś pobroić w czynie społecznym:-D On jest chętny:-) ze mną gorzej, no ale cóż....zmuszę się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nisia🌻dzisiaj jest mój termin i NIC! Znowu po terminie urodze...grr... Dom mam już posprzątany w każdym milimetrze... pójde chyba zaraz sąsiadom posprzątać:P Mamuśki z końca tabelki się rozpakowują, a kiedy Nasze uparcuchy postanowią przytulić się do mamusinej piersi??;) Problemy wychowawcze od najmłodszych noo...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wykorzystałam małżonka zanim w pracy zniknie, i pędzę zaparzać tą wstrętną herbatkę... Och ileż można czekać??? Ja nie wiem co z tym moim dzieckiem, wiedziałam że będzie złośliwe i leniwe mając takich rodziców, ale wszystko ma swoje granice :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki Zaglądam do Was czasami i podglądam jak sie pięknie rozpakowujecie i gratuluje wszytskim mamusiom ❤️ Ja mam termin na sobotę i niestety też nic sie nie dzieje a najśmieszniejsze jest to że groził mi poród przedwczesny ;-) Wczoraj byłam na ktg i cisza a jeśli chodzi o szyjke to ma 2 cm , zamknieta i synuś jeszcze nie napiera na kanał Także te dziewczynki które nie urodziły moge pocieszyć ze jeszcze sobie pochodze :-) A mam pytnie do tych dziewczyn które nie urodziły czy Was też boli podbrzusze jak na okres bo ja dziś w nocy myślałam że zwarjuje z bólu i myślałam ze zaczyna sie coś rozkręcać a teraz cisza :-( Jeśli chodzi o połóg to krew bedzie przybierać różne kolory,konsystencje i zapachy niestety . Mój połóg z córka trwał prawie książkowo czyli prawie 6tyg. Mysle ze jeśli bedziecie krwawić czy plamić dłużej nić 6 tyg to wtedy trzeba sie tym zainteresować . Karo91 ja z tymi oczkami radziłabym żebyś skonsultowała to z lekarzem bo może być kilka przyczyn np bakteria, zatkane kanaliki łzowe itd to są oczka wiec nie ma co czekać a można szybko wyleczyć. Pozdrawiam Was i trzymam kciuki za te nierozpakowane. Może w końcu przyjdzie i na nas pora :D AAAA chyba mamamalwiny poszukiwała larungologa w Wa-wie . Moge polecić Instytut Patologii Słuchu na Bielanach na ul Pstrowskiego . Numeru tel nie pamiętam ale jak ja potrzbowałam przebadac słuch córce to nie było problemów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! oomartynqaoo też mam na dziś termin i dalej czekam aż się ten mały uparciuch zdecyduje :) ale jeszcze żadnych metod nie stosowałam bo powiem szczerze, że się boję zwłaszcza tej przyjemniejszej metody z mężem :( a długie spacerki też u mnie odpadają bo boję się dostać znowu gorączki i z tego powodu ciągle siedzę w domu i nie wystawiam nosa na podwórko :( A do tego wszystkiego mam trochę do pozałatwiania po urzędach no ale jak to mam zrobić skoro nie mam siły po nich biegać :( mam do załatwienia kolejny wniosek o świadczenie rehabilitacyjne bo to mi się w niedzielę skończyło a do tego w piątek mi się kończy zwolnienie lekarskie ma mały jakoś się nie śpieszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z samego ranka w temacie upławów :) U mnie była najpierw krew normalna czerwona, potem upławy beżowe, potem takie prawie zupełnie bezbarwne a teraz znowu krew ale w mniejszych ilościach. Ja jestem 9dni po porodzie, więc może później pojawią się jakieś inne kolory. Z tego co pamiętam po Malwinie też miałam takie skrzepy krwi , nie wiem czy o tym piszesz Karo. Z oczkiem to mojemu Kajtkowi ropieje prawe, aż się skleja całe. Ja przemywam rumiankiem. Dziś widzę, ze troszkę lepiej jest. Słyszałam tez o tej soli fozjologicznej. A nam dziś rano odpadł pępuszek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia🌻 mnie tak pobolewało podbrzusze jakieś 2 tygodnie temu. Już myślałam, że nadchodzi czas spotkania z moim synkiem, a tu... cisza;/ Ale to niby dlatego, że macica się przygotowuje do porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio mam prawie ciągle twardy brzuch ale żeby z jakimiś konkretnymi bólami to jeszcze nie, czasem troszkę boli ale to nie to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bysia Wa-wa--> Dzięki za namiar na laryngologa. Ja potrzebuję go razy 2 bo musze małemu przesiewowe zrobić i okazało sie też że moja córa ma cos pękniętego w uszku i jej dziwna ciecz leci. Ale się zastanawiam czy z tym to już się prywatnie nie wybrać, bo to może trzeba się jakoś szczegółowiej zająć. Tak czy inaczej dzięki. Spróbuję tam zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamomalwiny - jak karmienie kochana?Lepiej coś? Bo mnie się zaczęło lać z cycków dosłownie po 3 dniach od odstawienia butelki. Aż musze kontrolować tego żarłoka mojego bo rano tak sie naciągnęła że zanim ja podnieść zdążyłam to dosłownie z 30 ml jej się wylało z buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja już po spacerku z psem i po śniadaniu ;-) A w brzuchu cisza :-( Termin mam na niedzielę i muszę się zmobilizować do wykorzystania męża bo On służy pomocą ale mi sie nie bardzo chce :-/ Basiu takie bóle o których piszesz mam od dłuższego czasu ale niestety nic to nie daje :-( Dzisiaj w nocy miałam \"przyjemność\" zapoznać sie z mocniejszym bólem pewnie to jakiś skurcz z rodzaju silniejszych ale zabolało raz i koniec :-( Ostatnio mały mi się bardzo mało rusza ale jutro mam KTG wiec jakoś wytrzymam. Doris i Magdzikm pewnie już mają swoje bobasy przy sobie ;-) a terminy miały po mnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana--> niestety narazie bez zmian. Dziś mały ma jakiś napad głodu i cały czas doi i jeszcze czegoś szuka. martwi mnie, bo wczoraj kupy nie robił, a ja od tygodnia na lekach jestem. Zaczynam sie zastanawiać, czy nadmiar cycka mu nie zaszkodził. Wprawdzie to nospa, apap i leki przeciwkaszlowe podobno delikatne i moga być przy karmieniu stosowane, ale jednak. Może on tak płacze bo te tabletki jakoś mu na brzuszek podziałały, a ja myślę, ze on tak z głodu. sama nie wiem. Wyciągnęłam właśnie stary laktator reczny to trochę podręcze te swoje piersijki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie powtorka z historii, 4:30 rano i dalej nie moge spac:( Jutro mi sie znowu spacer szykuje, bo okulary, ktore dzisiaj odebralam (nowe) popsuly sie juz! Mam nadzieje, ze to bedzie pierwszy i ostatni raz. Bysia Wa-wa - mi sie bole jak na okres zaczely na poczatku miesiaca. I byly bardzo nieregularne. No ale cieszylam sie, ze sa bo to znak, ze do przodu sie wszystko posuwa. No ale juz dwa dni ich nie mialam w ogole, i skurczy zadnych nie czuje, wiec nadzieja na szybkie rozwiazanie znow odchodzi w dal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamomalwiny - nie sądze by mu leki szkodziły bo ja kochana już po szpitalu zdążyłam zaliczyć końską dawkę antybiotyku na to moje ropienie rany, potem bardzo silne czopki i małej nic nie jest. Jakby to była kwestia bolącego brzuszka to byłby twardy .... chyba. Może po prostu z niego taki żarłok jak z mojej Blanki. A po butli jak mu dasz to się uspakaja i śpi? Bo jeśli tak to rzeczywiście głód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane zdjęcia obywatela super, znowu się rozczuliłam, taki słodziak, zresztą jak wszystkie mluszki na tym topiku u mnie termin minoł i nadal cisza:( wprawdzie od wczoraj mam rewolucje żołądkowe ale to nie ma nic wspólnego z porodem, lekka biegunka i ból żołądka. pewnie coś mi zaszkodziło. zreszta nie dziwne jak żeżarłam cały serek bez chleba wczoraj heheh odnośnie upławów i ropiejących oczek nie pomogę bo nic nie pamietam z tamtego okresu, jakby nie było to dość zamierzchłe czasy 9,5 roku temu. marceli narazie przodujesz w tabelce, tego co pamiętam to chyba tylko paula przenosiła 6 dni z naszych mamuś. ale moge się mylić. teraz się porodza same leniuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie. Na pół godzinki może ale też nie zawsze. Po butli ssie 5 min i śpi jak mu cycka zabiorę to płacze i szuka :D tak sobie myślę, może go czymś przepoję na tą kupkę. Moze dam tu troszkę wody z glukozą? W szpitalu mu glukoze dawali i nie zaszkodziła. Tylko kurcze nie wiem jak dużo tej glukozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oomartynqaoo: hahaha,może też sąsiadom okna umyje:-D Marceli123: podobno \'przenoszone\' dzieci są spokojniejsze:-) Ale właśnie ostatnio mi siostra mówiła,że jeżeli tak faktycznie jest to nie zazdrośći. Bo moja siostrzenica urodziła się po terminie 1,5 tyg i teraz taka mała flegma jest:-D Więc siora mówi,że czasami do 10 musi policzyć żeby nie wybuchnąć:-D A Ciebie pewnie na dniach wezmą na wywołanie jak samo się nic nie ruszy. Mówił Ci coś lekarz?? Bysia: Ja mam od kilku tyg. bóle jak na okres. Czasami to boli jak jasna cholera, ale są tak nieregularne,że nawet się nie łudzę,że coś się zaczyna:-( Artigiana: no ja nie mogę z tego obrazka:-D Żywy przykład na to,że języków się trzeba uczyć:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×