Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

kitka ---a te krostki są czerwone i taka skórka jest chropowata u was??? bo mojemu sie to dzis pojawiło na brzuszku i raczkach :( podejrzewam, że to albo od wody - albo od ubranek wypranych w proszku dla dzieci - bo jak sie dowiedziaąłm te też uczulać mogą :( napisz co ci pwedizał pediatra - -- czekam na twoja relacje... ja też po CC - nie jest zle, ale własnie jak siusiam to mnie boli cewka i to chyba od cewnika :( też wczesniej nie miałam zakładanego ale skad by naczejto bolało, czasem az łza sie z zakreci w oku ....a poza tym to szybko doszłam do siebie po CC ... nie wiem tylko od kiedy mozna nosic pas poporodowy jak sie miało CC??? moze wy wiecie?? bo ja juz bym chetnie ząłozyła - wkurza mnie ten galretkowaty brzuch latajacy przy kzdym kroku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolko krostki sa czerwone i na buzce zrobily sie troszke chropowate . Od wczoraj stosuje nadmanganian potasu - tak na wszelki wypadek . Dam znac jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigana, to Twoja Blanusia to Aniołek.... mój potrafi chciec cyca co 20 minut, zwłaszcza wieczorem. Po kąpaniu około 19 potrafi do 22 jesc kilka razy. W nocy tez chce co 2 godziny - juz nawet zaczynam sie zastanawiać czy z moim pokarmem wszystko ok. Albo po prostu zarłok i terrorysta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasze krostki wyglądają troche lepiej, wychodzą tylko po kapieli, a tak prawie ich nie widac. Czuć tylko troche taką kaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
cześć dziewczyny, moja MArysia ma jakieś oznaki kaszlu, czy to powód do pójścia do lekarza???? kilka razy dziennie z 2 razy zakaszle. Z jednej strony nie chce byc uwazana za panikare a z drugiej nie chce jej zaszkodzić.Co myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Pazdziernikowa mamo - nie wiem co ci poradzic, moj synek tez czasem kaszle, ale znadza sie to moze ze dwa razy dziennie.. Ale malo ruchu tutaj, widac ze juz prawie wszystkie (czy wszystki??) rozpakowane, nowe mamusie nie mamy czasu przed kompem siedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo🌻wszystkie mamusie tyle czekały na swoje maleństwa, ze teraz nie mogą oderwać się od łóżeczek:) Albo właśnie nie mogą cycków oderwać od małych żarłoczków:D Mój Alanek je regularnie co 3godziny po 20 min. W ogóle jak kochane po porodzie? Ja na dzień dzisiejszy nie czuje już nic, że rodziłam tydzień temu. Nawet krwawienie mi ustąpiło i teraz tylko lekko plamie:) Kitka🌻 Fasolka🌻a w czym kąpiecie dzieciaczki??;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to chyba Kluska przechwaliłam.... znowu mi daje do wiwatu, tylko na rekach jest spokojny a waży na pewno ponad 5 kg, bo śpiochy do 5 kg wszystkie za małe.... odrzuciłam juz wielką torbe za małych ciuchów. Na dodatek cały czas mi ulewa. Lekarka mówiła że do 3 miesiaca się nie przejmować, ale to tez mi daje dodatkowej pracy, bo musze go porzadnie odbić, czasem po kilka razy, a czasem po odbiciu i tak mu sie uleje. Poza tym jak śpi to jest przekochany i przesliczny:) Tylko ja dzisiaj mam kryzys, jestem padnieta. Maz ma tyle roboty i w pracy i w swojej firmie, ze nie moge go obciążac... Kolezanka na łikend przyjezdza to troche odpocznę. Ale dzisiaj mam dość!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha - co do porodu - to ja sie czuje ok, tylko jeszcze trochę brzucha mam - i to takiego brązowego.... za 2 tygodnie kontrola lekarska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) co do kolek to mój nie ma ale mam przygotowane w razie co krople Infacol - w spadku po małym siostry :D Falsa--> filmik super ;) Mam pytanie co do suchej skóry u dziecka. Mój maluch od porodu ma sucha skórkę i tak mu schodzi (łuszczy się). Nawilżałam w szpitalu wit.A którą dostałam od 1 lekarki ale przyszła pediatra i powiedziała że teo nie można dlamaluszka - a szkoda bo po niej skórka się natłuszczała i było ok. Potem krem pielęgnacyjny bambino ale z małymi efektami a teraz stosuję nivea baby- balsam intensywnie nawilżający. Niby pomaga ale to jeszcz nie to. Moze macie jakie sposoby na sucha skórkę ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula 01 jak ja bym chciała być zmęczona noszeniem małego na rękach i wstaniem w nocy - och ale to brzmi a za 3 tyg. pewnie wszystko odszczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola - kąp dzieciątko i oilatum lub innym preparacie na bazie ciekłej parafiny. gratulacje 26.10:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka - moze odszczekasz, a moze bedziesz super mamą i nie bedziesz narzekac jak ja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
a może te krostki co mają wasze dzieci to od jedzenia, może zjadłyście coś uczulającego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli, ja byłam u pediatry - to wyprysk hormonalny, charakteryzuje sie tym ze przy obnizonej temperaturze blednie. dziewczyny, moze Klusek ma kolki, albo wzdecia - jak to rozpoznac? Jest przewiniety, nakarmiony, odbity z 10 razy - robił kupe i ryczy? temperatury tez nie ma. Co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula01 - jestem przekonana ze jesteś cudowną mamą a każda z nas ma czasem chwile zwątpienia ale to tylko zmęczenie nie martw się - jesteś super mamą i nikt Cię nie zastąpi dla Twojego dzieciątka jesteś najcudowniejsza i to jest najważniejsze :) Nie daj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, siedze od kilku godzin z ponad 5 kilowym dzieckiem na reku, co go odkładam, lub zmieniam pozycje to ryczy. Naprawde mam dosc:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzę Ci bawiłam 4 dzieci każde w innym wieku i wszystkie jednocześnie - wiem co to znaczy - jedna dziewczynka miała 3 mies. druga 16 miesięcy, trzecia 4 latka a czwarta 7 lat - i nie było lekko, jedno płacze, drugie chce zmiany pieluchy albo chce jeść, trzecia chce jeszcze coś innego a nastarcza zawsze robi Ci na złość. Ale nie martw się. A może dzidzia boli brzuszek? Może ma kolki? albo wzdęcia? - nie wiesz może czy to nie któreś z tych dolegliwości? A może po porostu nie chce żebyś odchodziła do niej - bo ciągle by chciała być przy Tobie :) taka przytulanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
ale chyba jak robi kupki i ma gazy, miękki brzuszek to chyba nie kolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie wiem czy cos mu jest, ale zbytnio sie nie pręzy, kupi robi.... troche ulewa, ale odbijam go porzadnie - moze ma dzisiaj taki dzień....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
moja tez czasami sie drze nie wiadomo dlaczego, a jak dostanie butle na noc to spi i jest spokój :) czasami mi sie wydaje ze pokarmu jej mojego mało i dlatego sie drze, bo chciałaby wiecej i wiecej. Ale jak wyjdziemy na dwór to spi potem dłuugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pauma - nie poddawaj sie, moze po prostu ma zly dzien, jutro bedzie lepiej!! a ja mam problem, powiedzcie mi czy moze ktoras z was tez to tak odczuwa - otoz, karmienie piersia wcale mi nie sprawia przyjemnosci, wrecz przeciwnie mnie denerwuje... wstyd mi to pisac, ale z wami jestem szczera. nie mam zadnego problemu z pokarmem ale wole zciagnac mleko i dac butelka malemu. bo jak karmienie sie przydluza to ja trace cierpliwosc.. a tak to chociaz wiem ile wypije.. najgozej jest w nocy, jak synek ciagnie i ciaaaaagnie tego cyca (doslownie ROZCIAGA...). i przy tym jeszcze mnie sutki bola, szczegolnie kiedy ciagnie dluzej niz 10 minut... czy to co czuje jest normalne....? watpie i mam wyrzuty sumienia.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo, ja tak mam wieczorami - w dzień jak porzadnie zassie to nie mam problemu, ale wieczorem jestem zmeczona, a on wtedy najwięcej fisiuje, bawi sie tym cyckiem, zasypia, cuda niewidy i wtedy mam dosc. A jest stary przesąd, ze jak matka sie denerwuje to pokarm się robi "nerwowy" i dziecko tez sie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polaL--> na ta sucha luszczaca sie skorke to polecam zwykla wazeline, polozna mi tak doradzila, raz smarujesz i masz po klopocie. dzisiaj malemu wysmarowalam ryjek bo mu sie luszczyla skora na czole. posmarowalam wiecej i za 5 minut wytarlam wacikiem i z ta luszczaca skorka ladnie zeszlo. polecam. karo --> rozumiem, bo tez mialam takie chwile zwatpienia, uwazaj zeby maly mial glowke blisko cycka bo inaczej ciagnie za sutek i boli. ja mu czasem ta glowke na sile przytrzymuje bo maly lubi sie oderwac i zaraz jest wrzask jakbym mu zabrala a on sam sie odsysa. dzisiaj w nocy postanowilam zmienic nastawienie bo juz mi sie zdarzalo rozryczec razem z malym z bezsilnosci. malego z lozeczka wyjmuje zanim jeszcze sie rozplacze (jak juz steka a widze ze minely 2-3 godziny od ostatniego karmienia). do karmienia podeszlam na spokojnie i po 20 minutach poklepalam po plecjkach chwile potrzymalam i do lozeczka. udalo mi sie tak za kazdym razem w nocy i z rana pierwszy raz od nie wiem jak dlugo czeuje sie prawie, ze swietnie (prawie!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula--> mi w szpitalu powiedziały, że moje dziecko płacze prze ze mnie bo ja się denerwuję przy karmieniu! a ja się wcale nie denerwowałam tylko martwiłam, że nic z tych cycków ne leci i dziecko jest głodne,a te pindy nie chciały dokarmiać!! karo-->pamiętam, że moja siostra robiła dokładnie tak samo! na noc miała przygotowane butle swojego mleczka i tylko podgrzewała i dawała maluszkowi! nie miej wyrzutów sumienia!najważniejsze, że dajesz swoje mleczko! a ja przepajam Michasię wodą i dziś przed karmieniem jej dałam, z kilka minut przy przebieraniu tak wierzgała nóżkami, że zwymiotowała to wodę, aż jej nosem poszło i się zachłysnęła i przeżyłam chwilę grozy ;( szybko ją wzięłam na bok i pieluszką tą ślinę wyciągnęłam :( wystraszyłam się strasznie! zaraz już było wszystko w porządku, ale właśnie takich zachłyśnięć boję się najbardziej! PolaL--> a dodajesz do kąpieli Oilatum? ten płyn super nawilża skórę maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po wizycie u pediatry . To na szczescie sa potowki uuffffffffff pozatym mala ma bardzo ladna skore :) dostalismy probke plynu do kapieli Balneum .Ma w swoim skladzie parafine i ponoc jest bardzo fajny . A na te krostki dostalismy masc z kwasem bornym - w aptece sami ja robia . Mała ladnie przybrala na wadze .Wazy juz cale 3,8 kg :) pani doktor powiedziala , ze to ladna filigranowa dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×