Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

i odebrałam wyniki Miśki i ma za mało żelaza, a za dużo limfocytów i muszę się wybrać do lekarza skonsultować. Myślicie,że coś Jej dolega??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wieeeejeeeee, myślałam, że z Frankiem odfruniemy:) Franek tez ma katar, ale nic się nie rozwija. Zgestniał trochę i i chyba obsuszył. Wiecie, że skubaniec w przedszkolu je płatki z mlekiem??? a w domu nie ruszy za żadne skarby. W przedszkolu chodzi bez pieluchy!!! a w domu nie:(. Co to za dziecko! Wczoraj u dentysty znowu sam otwierał buzię, bez problemu. Znowu dostał nagrodę, cały zadowolony. No i wyszła mu piątka, w ciągu tygodnia - więc katar raczej od zębów. Oby tylko się nie zazielenił, bo bedę musiała brac zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami, za mało żelaza to chyba anemia :( ja tak miewałam przed ciązą. Ale sprawdz w necie, bo moze nie mam racji? A dużo za mało? włącz w dietę zieloną pietruszkę, szpinak, czerwone mięso i brokuły, żółtko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za dużo limfocytów, to pewnie katar jej się zaczynał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula--> dzięki za odpowiedz! brokuły, żółtko wcina, pietruchę też w zupie, także to żelazo nie jest taka ograniczone. Zmartwiłam się. kurka, katar ma od wczoraj, a w piątek nic jej nie dolegało :(aa i jeszcze do dermatologa próbuję się umówić bo ma takie suche plamki i jak byłą jedna na ręce to teraz ma na brzuszku, nogach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami, te limfocyty mogą też być po poprzedniej infekcji. Tak bardzo nie masz się co martwic, ja przed ciążą, od wczesnego dzieciństwa miałam braki żelaza. Taką ponoc miałam "urodę", a teraz przeszło. pewnie dostanie tabletki/syrop. Ale dbaj o dietę, zaraz Ci poszukam produktów z dużą ilością żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żelazo najlepiej dostarczać organizmowi w pożywieniu bo w takiej postaci jest bardziej przyswajalne niż podawane w lekach. Jeśli już decydujesz się na taką postać to bierz żelazo "na głodnego" ponieważ wtedy w żołądku jest najwięcej kwasu solnego, który sprzyja wchłanianiu żelaza. A to lista zawartości żelaza w niektórych produktach (w mg na 100 g produktu): Wątroba wieprzowa 17,5 Wątroba cielęca 10,3 Soja 8,0 Nerki wieprzowe 7,8 Żółtko jaj 7,2 (dla porównania: całe jaja- 100 g: 2,7 mg) Fasola 6,9 Kasza gryczana 6,0 Mąka pszenna 6,0 Płatki owsiane 4,4 Natka pietruszki 4,3 Mąka żytnia razowa 4,0 Kasza jęczmienna 3,8 Kasza manna 2,9 Twaróg tłusty 2,8 Twaróg chudy 2,7 Ser topiony 2,7 Chleb razowy 2,7 Boćwina 2,6 Szpinak 2,4 Źródło: Tablice wartości odżywczych produktów spożywczych J. Rudowskiej- Koprowskiej Ponadto suszone morele i śliwki, rodzynki, sezam, brokuły są dobrym źródłem, nie mam przy sobie dokładnych wartości. Duże znaczenie ma przygotowywanie potraw, zbyt długie gotowanie skutkuje przechodzenie składników do wywaru. Poza tym dużo ruchu i przebywanie na świeżym powietrzu. Niektóre składniki diety powodują zahamowanie wchłaniania żelaza np. kawa, herbata, pokarmy bogate w błonniki, sole fosforu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula--> dzięki. Jest kilka rzeczy, które Miśka wcina. Nawet dziś an obiad mamy makaron z brokułami, serki topione lubi gorzej z mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze ile watroba wieprzowa ma tego zelaza. kami --> a moge wiedziec ile przeroczyla norme? tzn sporo czy ledwo? bo w polsce te normy sa takie bardzo scisle, np. co w polsce jest anemia to w u nas jest norma. takze co lekarz to inne zdanie ma na temat wynikow wiec radzilabym skonsultowac najpierw z kilkoma. ja juz po kolezance wiem, ze dawanie zelaza malemu dziecku jest ryzykowne. jeden lekarz zalecil jej dawanie zelaza i malemu sie wykruszyly od tego zeby. drugi lekarz stwierdzil, ze to bylo niepotrzebne. a maly szczerbaty poki mu nie wyrosna prawdziwe zeby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kurka myslałam w nocy ze bede dzwonic na pogotowie. Po tym antybiotyku dostałam takiej reakcji, ze mysłam ze wykorkuje. Takich dostałam drgawek, przelewanie w brzuchu, biegunka, nie wiedziałam co sie ze mna dzieje. Mąz wziął sobie dzisiaj wolne i siedzi ze mną. A u nas też tak wieje, ze az w głowie huczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka jak była mała dostawała żelazo i dawałam jej w strzykawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa--> no właśnie nie ma norm :? w tym laboratorium nie podają, a kurka prywatnie robiłam i taka lipa! deli--> oj to miałaś nockę! najważniejsze, że mąż nad Tobą czuwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli --> a co to za antybiotyk? ja jestem uczulona na penicyline. mialam po niej wstrzas anafilaktyczny. tyle ze ja rzeczywiscie wyladowalam na pogotowiu. pewnie sie wystraszylas.. kami --> skonsultuj wyniki z innym lekarzem i tak jak paula pisala dawaj naturalne zelazo w jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetamax, ja też jestem uczulona na penicylinę. Tylko najgorsze ze ten lek działa przez 7 dni. Już czuje się lepiej niż w nocy, ale nadal taka struta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami a ile ma tego żelaza? Podaj to porównam z Damiana wynikami bo u niego też mówił, że może mieć za mało i lekarz kazał dawać multiwitaminy z żelazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami i jak coś nie daj se wlepić samego żelaza bo to bez sensu! Siostry syn ciągle miał anemię i pił samo żelazo a nic się nie poprawiło - z czasem po prostu z tego wyrósł! Mój lekarz mi mówił, że żelazo trzeba by podawać z witaminami bo inaczej nie jest wchłaniane do organizmu - rozmawiał akurat wcześniej na ten temat za znajomą która bada wchłanianie żelaza - dlatego polecił witaminy wzbogacone o nieco większą dawkę żelaza. Ja daję multi witaminol z żelazem No a teraz o Damianie: Skubany nie miał co przejąć po matce i znalazł sobie prawdopodobnie astmę po mnie :( Nie jest to jeszcze stwierdzone ale na to wskazuje - więc dostał wziewne leki z niewielką ilością sterydu :( Na razie mamy go na 2 miesiące a potem zobaczymy czy coś pomagają. Do tego po 3 urodzinach robimy testy alergiczne! Mam tylko nadzieję, że jeżeli faktycznie ma te astmę to z niej wyrośnie bo jak czytałam też jest taka opcja - oczywiście jeżeli jest leczone dziecko :) No więc jeszcze została mi wizyta u gina i koniec wymówek z oddalaniem porodu :P Deli trzymaj się :) Niestety nigdy nie wiemy jak organizm zareaguje na leki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika , a co za steryd dostał Damianek? Franek ma ten katar taki, że Pani mówi, że prawie nie zauważyła:) Po prostu ma nos przypchany, no i znowu sie ślini:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. My odpieluchowane juz przed świetami ale nadal ma problemy z kupskiem,czasem na nocnik a czasem wali w majty.Za to z siku zalapała po 3 dniach. Ewelinka jak miala 7 m-cy okazalo sie,ze miala malo zelaza i dostalismy w syropie.Brala chyba 3 tygodnie i odpukac z zebami nie bylo problemow. Deli zdrowka zycze. Kamika ja tam wierze w slowa niektorych lekarzy,ze w wiekszosci dzieci wyrastaja z chorob,wiec na pewno Damianek bedzie zdrowy :) Dzagusia fajny ten domek i na pewno cieply :) Kami Twoj projekt tez super,ale mysle,ze dom parterowy bez poddasza moze byc drozszy niz ten sam metraz z poddaszem.Co myslisz o tym? Nie wiem czy tu na tym topiku jak bylysmy w ziazy to ktos napisal,ze najlepszy sposob na niedobor zelaza jest woda /sok z pietruszki,tylko.... jak podac to malemu dziecku ? :( Paula no naprawde Franio daje Ci w kosc.W przedszkolu aniol a w domu diabelek...Moze on lubi,zebys Ty sie nim caly czas zajmowala,zagladala czy majtki suche i zebys blagala,by zjadl te platki :D On po prostu za Toba teskni i chce uwagi. Moja jeszcze nie ma zadnej piatki i ciekawa jestem kiedy sie zacznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Normalnie ja się nie nadaję na wyjście do sklepu z dzieckiem :P Ogólnie nie chce mi się ruszać z domu ale musiałam iść na pocztę i już mi wystarczy :P Z tym mi wietrzna pogoda na rękę, że nie muszę wychodzić :D wolę zostać przy wietrzeniu pokoju :) A tak poza tym jak to w mieście bywa znów nieprzespana noc :( i tak pewnie do końca tygodnia:( Wczoraj to przydało by mi się relanium na teściową i szwagierka - wkurzają nas na maxa :( Mąż chętnie by chciał oduczyć Damiana spania z nami w nocy ale żeby łaskawie go w nocy wysadził do jego łóżka to już za wiele - a ja na razie nie daję tak rady :( i tak wynoszę go wieczorem jak zasną i czasem w nocy jak już nie mam jak leżeć :P A teraz coś weselszego :D Ostatnio mąż tłumaczy Damianowi, że musi wołać kiedy chce siku bo mu pindelek odpadnie :) Na co Damian patrzy na mnie i mówi " mama nie ma, a tata ma pindelek" :P wniosek ma z tego taki, że mama za długo w pieluchę robiła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam katar:( penie przez ten wiatr! Franek katar mniejszy, za to pokasłuje, bo pewnie tyłem spływa. W Gdańsku od 4 marca elektroniczny nabór do przedszkoli. mam nadzieję, że się dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula a na kiedy te zapisy? na najbliższy rok szkolny czy na późniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam go wolę w domu potrzymać :) i tak siedzę :) a poza tym nie mam zamiaru tu go posyłać :P tego by mi brakowało żeby tu się uwiązać :P za bardzo nie cierpię tego miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Mija 7 sekund zanim jedzenie dotrze z buzi do żołądka. Ludzki włos jest w stanie udźwignąć 3kg. Długość penisa jest równa trzykrotnej długości kciuka. Kość udowa jest tak twarda jak cement. Używamy 300 mięśni by utrzymać równowagę gdy stoimy prosto. Kobieta przeczytała ten wpis do końca. Mężczyzna ciągle jeszcze patrzy na swój kciuk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamika - boski jest. Zgłaszamy sie jako kolejne oficjalnie odpieluchowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super Artigiana! Mnie właśnie wkurza tesciowa bo chyba mm pierdolca z nudów dostać!!! Niestety u nas z pieluchami nie idzie tak lekko bo Damian nie chce wołać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×