Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

No ale wiadomo : mozna sobie planowac i planowac.. pozyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Karo podziwiam cię bardzo! My planujemy 2 dzieci. Ale to się i tak wszystko okaże w przyszłości. Na razie skupiam się na jednym:) Zbieram się do domku po pracy, obiadek szybki, prysznic i na badania. Same zmiany w tym roku, uff aż dziw, ze człowiek nie zwariuje! My oprócz pracy nad potomkiem, pracujemy też nad własnym mieszkaniem. I po swiętach zaczynamy budowę piętra w domu teściów. Bedzie 110 mkw więc spory kawałek przestrzeni. Już widzę tam naszą trójkę:) Uciekam do domciu! Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki. Dzis byłam u lekarza bo naprawde źle ze mna. Wyslal mnie na kroplówki bo stwierdzil ze jestem odwodniona. Ponad dwie godziny przyjmowalam kroplowki ale troszeczke mi lepiej. Teraz tylko czekam kiedy skoncza sie te mdlosci i wymioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej ProVitamina az tak :( No ale najwazniejsze ze z dzieckiem wszystko ok prawda? Niezle da co \"popalic\" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Ja również do Was dołączę.Termin 11.10 Jest to naprawdę upragniona i bardzo wyczekiwana dzidzia.Tak strasznie się cieszymy razem z mężem!!!!Wszyscy już wiedzą bo nie umiałam takiej wiadomości utrzymać w tajemnicy. Mam typowe mdłości, na szczęście bez rzyganka, piersi wielkie i bardzo bolą, w dole brzucha też boli ale gin nie kazał sie tym przejmować bo ponoć to normalka- powiększa się macica. Miałam już dwie wizyty u ginekologa i mam dwa przecudne zdjęcia mojej dzidzi 1- w 5 tygodniu a 2 zdjęcie 7 tydzień i 3 dni.Serducho też słyszałam - cudna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzę w domku, nie robie nic bo mi nie wolno i dlatego strasznie się nudzę. W lipcu 2006 roku dowiedziałam się w 14 tygodniu ciąży że serduszko mojej dzidzi juz nie bije, dlatego teraz bardzo na siebie uważam i strasznie się boje, zwłaszcza że to było bezobjawowe- zero plamień bóli, poprostu zaczęłam się bardzo dobrze czuć i na zwykłej rutynowej kontroli usłyszałam wyrok.Nie umiem przestać o tym myśleć chciaż bardzo wierzę że tym razem będzie dobrze- musi być dobrze Fajnie tak poczytać o tym samym co mi dolega, co mnie teraz interesuje o czym myślą kobietki w takim stanie dlatego mam nadzieję że pozwolicie mi tu zostać??????Pozdrawiam wszystkie mamusie i fasolki(moja na ostatnim usg miała 11,5 mm) p.s. czy was też męczy bezsenność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! ProVitamina - dbaj o siebie, bo aż mi ciebie szkoda, jak opowiadasz o tych wymiotach! Ale niedługo się na pewno skończą:) Wisienka2_3 - witamy wśród październikówek! Współczuję złych doświadczeń, ale teraz będzie dobrze:) Mnie męczy senność raczej! A co do mojej wczorajszej wizyty - jestem trochę rozczarowana... Tzn. ciąża potwierdzona na 100%, ale prawie nic nie było widać, bo nie ma jeszcze zarodka:( Trochę się za bardzo nastawiłam na to bicie serduszka... Ale mam wizyte za 2 tyg. i lekarz powiedział, że już zobaczę małego człowieczka:) Mój kochany mąż tak czekał na korytarzu az go zawołamy i się zasmucił, jak wyszłam i było po wszystkim:( Ale za to ze szczęścia już nie mógł wytrzymać i powiedzieliśmy jego rodzicom o ciąży. Ja się oczywiście popłakałam ze wzruszenia (zawsze tak reaguję). Bardzo się ucieszyli, a mój teściu to aż zapiszczał z radości! Do moich rodziców jedziemy w piątek, bo mieszkają w innej miejscowości. Moja mama to się pewnie popłacze tak jak ja:) Ale jesteśmy szczęśliwi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienka - witaj wsrod pazdziernikowek 🌼 wpisz sie do tabelki! i nie martw sie, na pewno teraz bedzie dobrze :) Provitamina - jak tam dzisiaj u ciebie? Naprawde wspolczuje.. ja mam dzisiaj slabiutkie mdlosci. Goja - jak fajnie musialo byc :) My od samego poczatku powiedzielismy rodzicom i tesciowej, przez telefon tak bylismy niecierpliwi! I kazdy tak strasznie sie cieszy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dziś już jakby lepiej choc z rana wymiotowałam. Ale wczoraj po kroplówkach bylo dobrze i noc tez pierwsza od wielu wielu dni ładnie przespana. Odstawiłam witaminy Prenatal bo gorzej mi po nich było. Torecan na wymioty też sie nie sprawdził. Miałam jeszcze taki wstrętny syropek ale też niewiele działał. Licze że juz bedzie tylko lepiej. Zaczynam cieszyć się ze swojego stanu a nie tylko zalewać sie łzami jak to było przez ostatnie 3 tygodnie. Z pracy dzwonili zasugerować żebył siedziała na zwolnieniu do końca ciąży czyli mam ... rok wolnego :) Powrót oczywiście mam. Zastanawiam się skąd taka decyzja? Wiem że ciężarówki sa dobrze traktowane w firmie ale zeby taka rozpusta...? Troche mi sie chce do pracy ale mam taki charakter pracy że niebardzo mi teraz to pasuje- ciągle jestem w trasie. Co do informacji dla rodziców to odbyło się tak- pojechalismy do moich a moj mąż powiedział do mojego taty \"tato mów mi tato\" i tata tak się ucieszył że flache wyciągnął. Mama napoczątku myślała że żartujemy :P Teściowie z kolei mieszkają w innej miejscowości i niestety mąż sam ich poinformował. Teściowa się baaaardzo ucieszył (lubimy się bardzo) i ciągle siedzi na necie i mi wyszukuje jakichs ciekawostek związanych z ciażą- a to na mdłości a to na coś innego. Teść zapytał tylko męża w którą stronę skręcał jak robił- taki nieobliczalny człowieczek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOJA- nie przejmuj się tym że nie widziałaś jeszcze serduszka, przy następnej wizycie napewno je zobaczysz a może nawet usłyszysz. U mnie było podobnie ja też się bardzo nastawiłam że na tej pierwszej wizycie zobaczę to serducho, mąż też był ze mną i też się niestety rozczarował, ale kolejna wizyta która była po 2 tygodniach pokazała dokładniej mojego szkraba. Gratuluje cierpliwości. Ja podobnie jak Karo nie wytrzymałam i zaraz jak sie dowiedziałam obdzwoniłam wszystkich.Każdy bardzo się cieszył mimo że mają obawy związane z poprzednią ciążą.Nie ma lepszych wiadomości jak to że nosi się pod sercem małego człowieczka!!!!!!! Chętnie bym się zapisała do tabelki ale nie wiem jak to zrobić , może któraś z Was zrobi to za mnie? imię- Ola wiek- 23 miejscowość- Słupsk termin- 11.10 u mnie też dzisiaj małe mdłości ale ja się z tego bardzo cieszę bo w poprzedniej ciąży nie miałam okazji ich zaznać miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD gandziulka........22.........wawa...................04.10 oliwkabambino...28.........kalisz...................05.10 weroniczka......31..........Gd......................06.10 goga78............29..........waw...................07.10 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Wisienka2_3.....23.........Slupsk..................11.10 Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19.10 goja27.10..........26.........Wrocław..............27.10 nefre.tete.........22........ Aleksandria, Egy.....27.10 usana..............27.........Boston.................28.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyczytałam w internecie * Mimo że na mdłości uskarża się ponad połowa przyszłych mam, to najbardziej cierpią kobiety będące w ciąży po raz pierwszy lub u których rozwija się ciąża mnoga. * Jeśli niepokoi cię częstość, z jaką nawracają wymioty, są one dla ciebie bardzo uciążliwe albo zauważyłaś, że mniej ważysz – koniecznie skontaktuj się z ginekologiem. Może przepisać ci leki przeciwwymiotne lub nawet zaproponować leczenie szpitalne, aby uniknąć odwodnienia. * Zdarza się czasem, że nudności występują przez całe 9 miesięcy, zwykle dzieje się tak, gdy ciężarna ma też chorobę morską i lokomocyjną. Nie ma w tym niczego niepokojącego. Objawy te są znakiem, że hormony dobrze wykonują swoją pracę. * Badania naukowców z University of Liverpool zdają się wskazywać na to, że nudności i wymioty podczas ciąży zmniejszają ryzyko poronienia. Ten odruch mógł wykształcić się w drodze ewolucji po to, by organizm ciężarnej kobiety odrzucał pokarmy zawierające duże ilości toksyn. Z kolei według badaczy z nowojorskiego University of Buffalo kobiety, które doświadczały podczas ciąży porannych mdłości, są potem o 30% mniej narażone na ryzyko raka piersi. Naukowcy twierdzą nawet, że ryzyko jest tym mniejsze, im silniejsze były dolegliwości oraz im dłużej się utrzymywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 oliwkabambino...28.........kalisz...................05.1 0 weroniczka......31..........Gd......................06.1 0 goga78............29..........waw...................07.1 0 wisienka2_3......23..........słupsk.................11.10 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19 .10 goja27.10..........26.........Wrocław..............27.10 usana..............27.........Boston.................28. 10 nefre.tete.........22........ Aleksandria, Egy.....27.10. prosze bardzo wisienko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisalam cie Wisienka :) Z Provitamina macie ten sam termin! Fajnie ze robi sie nas coraz wiecej. 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tobie gandziulka też bardzo dziękuję Czyżbym tylko ja była taka ciemna że nie potrafie wpisać się to tabelki? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) A ty gandziulka na pierwszym miejscu, jak ci fajnie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedlugo ide do lekarza... mysle ze ten termin sie zmieni bo mi ocenil tak jak mowil ze jestem w 6tyg a na usg sie okazl 9tydz... ale zostane chyba z wami tak juz na bierzaco tu jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sie poprawiam z terminem porodu ( wpisuje welug okresu) NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 oliwkabambino...28.........kalisz...................06.1 0 weroniczka......31..........Gd......................06.1 0 goga78............29..........waw...................07.1 0 wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19 .10 goja27.10..........26.........Wrocław..............27.10 usana..............27.........Boston.................28. 10 nefre.tete.........22........ Aleksandria, Egy.....27.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj wisienka. wczoraj bylismy u moich rodzicow powiedziec o dzecku, byli bardzo zaskoczeni ale wydaje mi sie ze zadowoleni :) , mama stwierdzila ze moze w koncu babcia zostanie bo narazie jest tylko zona dziadka( moja siosra tez ma syna) :) wisienka -bezsennosc? u mnie akurat jest odwrotnie. :o , spiaca i zmeczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez spiaca i zmeczona, ale w nocy sie budze okolo 3-ciej / 4-tej pojsc do wc.. Nigdy tak nie mialam tylko od dwoch tygodni, czy to juz przez ciaze? Myslalam ze dopiero jak sie bedzie mialo grubiutki brzuszek to bedzie naciskal na to wszystko i sie bedzie chodzilo co chwila do toalety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a macie juz gotowe imiona dla dziecka? Bo my to nawet przed staraniem sie juz mielismy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy wybrane tylko dla chlopca bedzie kubus... a dziewczynka... to jeszcze nie wiadomo jest kilka opcji... dobra mamuski lece do lekarza ciekawe co mi powie... pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gandziulka - daj znac jak wrocisz co lekarz mowil. U nas jak bedzie chlopiec to Daniel ❤️ A dziewczynka Alicja ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 oliwkabambino...28.........kalisz...................05.1 0 weroniczka......31..........Gd......................06.1 0 goga78............29..........waw...................07.1 0 wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19 .10 usana..............27.........Boston.................28. 10 nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy.....27.10. goja27.10..........26.........Wrocław..............29.10 Dziewczyny zmieniłam tabelkę, bo lekarz bi obliczył datę porodu na 29.10. Więc jestem na końcu i będę tylko patrzyć jak wszystkie macie już swoje maleństwa, a ja na szarym końcu...:) Zresztą okaże się za parę miesięcy! z imionami to jest problem. Jest tak dużo, które nam się podobają, że chyba będę wybierac drogą eliminacji. Podobają mi się np. Hanna, Maja, Mateusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my ciagle zmieniamy. Nie możemy się zdecydować. :) Miała byc Maja i Mateusz ale już sami nie wiemy. :) Jak czujecie co bedziecie miały?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×