Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Właśnie przeczytałam na głos mężow - uśmialiśmy się że hej:D Dzięki za poprawienie humoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! ano dzieki za poprawienie humoru...mam dzis wyjatkowo podly nastroj...skurcze mimo fenoterolu ze 3-4 na godzine i znow zaczelam sie strasznie przejmowac i czytac o wczesniakach...moja ginekolog ostatnio byla nieugieta jesli chodzi o zwiekszenie dawki feno...a mam minimum 1,5 dziennie..mowi ze to obciaza krazenie moje i dzidzi i podnosi cukier...wiec mi nie zwiekszy...ostatnio- w srode- szyjka byla dluga...ale skurcze sie nasilily...no i ja panikuje...jeszcze dzis piatek i wolne znow i glupio mi do tej lekarki znow dzwonic...czesto ja nawiedzam i dzwonie...zaczekam do poniedzialku moze, chyba ze skurcze mi sie nasila...maly kopie czesto wiec moze jeszcze te skurcze nasila..a ja sie boje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny rzeczywiscie fajnie napisane, dzieki za poprawienie humoru magdzikm bo ja jakos od wczoraj wieczorem mam dola, wszystko mnie denerwuje (wraz z mezem ;) ) ciesze sie bo spadlo mi (wedlug mojej wagi) pol kilo w tym tygodniu. Tyle bedzie mniej do meczenia sie po porodzie ;) PS : nareszcie medal dla Polski! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki goja, troche mam zal za poprzednikiem ale jakos to przelkne:) wogole dzisiaj mimo fajnej pogody mam jakis krzywy nastroj, czuje sie gruba i nieatrakcyjna, wszyscy mi mowia, ze to dlatego, ze jestem w ciazy, ze to normalne ze sie tyje, puchnie i ze to moje poswiecenie dla dziecka itd. ale mnie to nie przekonuje, dlaczego mam sie czuc jak drugiej kategorii bo jestem w ciazy? pewnie przesadzm jak zwykle, hormony biora gore, ale ja naprawde zaczynam tesknic za swoja smukla wysportowana talia. a tu celulit, 10 cm wiecej w udach, jakies pryszcze ciagle mi wyskakuja, ja juz chce ten pazdziernik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten blog z cyklu "zona mnie opierniczla" kiedys przeczytalam od deski do deski, jest naprawde swietny, byl nawet artykul w gazecie o tym kolesiu co to pisze, bo dostal 1-sze miejsce, podobno ma wydac ksiazke z wpisami tego blogu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuszki :) No faksa ja tez sie tak samo czuje jak ty z tym brzuszkiem, tez sie nie zgadzam z kobietami ktore mowia ze sa to cudowne 9 miesiecy - a sa takie (moze nawet posrod nas? ktoras tak sie czuje?). Np moja tesciowa ciagle mi mowila ze mi zazdrosci itd itd az wkoncu sie troche zdenerwowalam i jej powiedzialam zeby juz mi tego nie mowila bo ja nie czuje sie najlepiej (no i przestala ;) ) unefille - mam nadzieje ze skurcze zrobily sie zadsze? A one cie bola? musisz jak najbardziej lezec jesli sie boisz. Nie wiem za bardzo co ci doradzic. Mi sie dzisiaj snilo ze synek juz byl z nami, byl cudowny, spal i tak fajnie sie usmiechal. Tylko ze trzeba bylo go ciagle przebierac bo ciagle mu sie odbijalo :D Ale mily ten sen byl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny :) W sumie to pewnie każda z nas jest już nieco zmęczona ale chyba wytrzymamy te ok 2 miesiące :) Co prawda czasem się nie da przytulić do męża bo brzuszek go odpycha ale to jest raczej zabawne :D A ja raz miałam taki dzień, że już mi było szkoda, że za jakiś czas nikt mi się nie będzie wiercił mimo, że ostatnio maleństwo to się nieźle rozpycha, aż czasem boli :) A i wczoraj nawet mężowi udało się trafić na czkawkę maleństwa i się przytulił do brzuszka i słuchał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj czkawki są świetne. moja kruszyna to tak ostro zaczęła od tygodnia że szok. po kilka razy dziennie. Dziś nas czkawka o 7 rano obudziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unefille - nie martw się tak bardzo.. dobrze ze nie masz skróconej szyjki, ja mam z kolei odwrotnie - skróconą szyjke i brak skurczów. Dostałam narazie no-spe i do obserwacji..no i jak najczęsciej leżec i sie nie forsować. A bolesne masz te skurcze, czy tylko brzuch robi sie twardy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja się czuję podobnie gruba i ociężała:( Wczoraj byliśmy w kinie i pod koniec filmu już mi się płakać chciało tak mnie plecy bolały! A nogi mi spuchły, jak balony!!! A dzisiaj cały dzień ocieplaliśmy szpary między ścianami a dachem i w ogóle zapomniałam, że jestem w ciąży! Swietnie się czułam, miałam też luźne ubranie i brzuch mi nie przeszkadzał:) Widać kobiecie w ciąży nie dogodzisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ku przestrodze mamuski! 1. Kobieta w ciąży nie może ścinać włosów, bo dziecko będzie miało \"krótki\" rozum. 2. Nie wolno nosić łańcuszków, pasków, apaszek, w ogóle niczego na guzek, bo dziecko owinie się w brzuchu pępowiną i się udusi. 3.Nie wolno nic kupować dla dziecka przed 6 miesiącem, bo się zapeszy. 4. Nie wolno przechodzić pod drabiną, sznurem do prania ani innymi podobnymi rozwieszonymi (cokolwiek to znaczy), bo to przynosi pecha (i to chyba nie tylko kobietom w ciąży ;) ). 5. Jak się kobieta w ciąży czegoś przestraszy, nie wolno jej pod żadnym pozorem łapać się za twarz, bo dziecko będzie miało znamię w tym miejscu. Inna wersja tego zabobonu brzmi - jak się kobieta w ciąży myszy przestraszy i złapie się za jakąkolwiek część ciała, to dziecko w tym miejscu będzie miało tzw. myszkę, znamię. 6. Kobieta w ciąży nie powinna ubierać się na czarno, bo urodzi martwe dziecko. 7. Jak przyszła mama ma zgagę, to znaczy, że dziecku właśnie włosy rosną. (buahahaha) 8. Nie można w ciąży farbować włosów, bo dziecko będzie rude. (Uhu... to mam jak w banku) 9. Nie wolno się depilować, bo dziecko będzie łyse. 10. Ale jednocześnie, jak się głaszcze psa, to dziecko będzie nadmiernie owłosione, tudzież po prostu \"kudłate\". 11. Kobieta w ciąży nie może siadać po turecku, bo dziecko będzie miało krzywe nogi. 12. Podczas zmywania naczyń nie wolno zalać wodą brzucha, ponieważ potomkowi grozi alkoholizm. 13. Brzemienna nie powinna patrzeć na ładnych inaczej, bo dziecku się udzieli. 14. Nie wolno patrzeć przez wizjer - dziecko będzie miało zeza. 15. Fotografie też odpadają - niechybnie kobieta zostanie na zawsze w ciąży. (buahahaha) 16. Nie wolno przeskakiwać przez kałuże, bo dziecko będzie miało wodogłowie. 17. Patrzenie na słońce spowoduje, że dziecko będzie się dużo zanosić płaczem. 18. Kobieta w ciąży nie powinna patrzeć na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż jej czy męża. 19. Kobieta w ciąży nie może patrzeć na ogień, by dziecko nie miało czerwonej plamy na czole. 20. Nie wolno też słuchać zapowiedzi przedślubnych, żeby dziecko nie było głuche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - slyszalam o cwiartce tych zabobonow i normalnie mozna sie usmiac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchatki! dzis na szczecie jest troche lepiej choc tak z 1-2 skurcze na godzine mam...nie bola mnie wiec mam nadzieje... dzis tez troche pospalam w nocy bo jak tylko sie obudzilam wmawialam sobie : wszystko bedzie dobrze a maly urodzi sie zdrowy...i pomoglo...do tego zabronilam sobie lapac sie za brzuch i sprawdzac czy sa skurcze..i pomoglo...zasypialam znow...polozylam sie tez na prawym boku bo ostatnio lezalam tylko na lewym - bylo mi nareszcie wygodnie:-). mimo skurczy pojechalam na niezbedne do szpitala zakupy..bo jakby mnie polozyli..nie mam nic...jutro planuje lezec caly dzien..zobacze jak skurcze no i w poniedzialek zadzwonie do lekarki...troche panikuje ale wolalabym chyba pare dni polezec w szpitalu - czulabym sie pewniej... Jak to jest ze szpitalem- jak sie pojedzie na izbe to przjmuja do szpitala czy najpierw badaja i jak jest oki to puszcza do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki.Czy ktoras miala robione usg miedzy 29 a 30 tyg?Moglybysce mi podac wymiary..tak chcialam porownac.Bo mi wyszlo ze maly jest o tydz za maly i teraz sie martwie. OBWOD GLOWKI 268 mm BPD 76 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.10 - nie martw się! Mojej córci w 26 tygodniu wyszło tak samo że jest mniejsza o tydzień dodatkowo wagowo tez jest w dolnych granicach. Lekarka powiedziała że odchyły do 2 nawet 3 tygodni są w normie. Nic się kochana nie martw. Teraz we wtorek idę na usg to zobaczymy jak podrosło moje słonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.10.2008 teraz cie pociesze albo siebie zmartwie... mialam robione usg wedlug om 28 tyg a wedlug usg wyszlo 29 (zreszta od poczatku wychodzi tydz wiecej) wiec wymiary byly takie... obwód główki- 267 mm BPD 73 mm wiec wydaje mi sie ze masz wszystko w jak najlepszym porzadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie z wymiarami wyszlo tez tydzien roznicy, ale w przod:) no i te wymiary tez nie sa znowu takie super dokladne bo niby jaka maja zmierzyc co do milimetra? tak sobie troche na oko machna.. tym radzilabym sie nie przejmowac, nie mowiac juz o dokladnym wyliczeniu dnia porodu.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny przy niedzieli. co do tych wymiarow to mi tez wyszlo ze maly jest wielkoscia o tydzien do przodu ale lekaz powiedzial ze niema sie czym martwic te pomiary nie sa dokonca pewne moja znajoma jest w 20 tyg a dziecko ma wielkoscia na 24 albo 25 wiec ona to sie dopiero boji ze jakiegos kolosa urodzi. Ja wczoraj wybralam sie na zakupy lazilismy caly dzien ale udalo sie . Kupilismy mi ubrania na slub ciwilny z tym ze musialam kupic brazowe spodnie i biala bluzke bo w zadne sukienki sie nie miescilam z tym moim brzuchem a jak nazlosc w sklepach niemieli bialych eleganckich ciazowych spodni. W trakcie juz miaalam zrezygnowac brak ciuchow i zarazem sil ale udalo sie znalezlismy nawet obraczki ktore nam odpowiadaj wiec jestem zadowolona mimo bolacych i strasznie napuchnietych nog.:) Ide chyba jesio do lozka troche polezec jeszcze a potem do parku ze zwiezetami sie wybiezemy i moze zachaczymy o botaniczny w koncu musze cos siostrze pokazac skoro mnie odwiedzila nie codziennie jezdzi sie do niemiec. ZYCZE MILEGO DNIA!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki 26.10 - jak juz ci dziewczyny pisaly, naprawde nie ma o co sie martwic z tymi wymiarami. unefille - nie boj sie naprawde, napewno wszystko bedzie w porzadku, tylko jak najwiecej odpoczywaj. dobrze ze skurcze cie nie bola, bo to te bolesne ponoc sa \"grozne\", tzn te co powinny nastapic przed porodem. Piszesz ze bylas w szpitalu i wszystko w porzadku? i jeszcze ze chcialabys jednak polezec w szpitalu? ja mysle ze jak juz bylas i tam ci powiedzieli ze naprawde wszystko w porzadku, to nie powinnas sie martwic. Nie wiem jak jest w polsce ale we francji jak jest wszystko w porzadku to nie dadza ci zostac w szpitalu tylko dlatego ze sie martwisz. Ale tutaj system jest inny, wiec nie wiem.. My dzisiaj bylismy na zakupach, kupilismy kilka rzeczy dekoracyjnych, firanki itd, ale tez kilka innych rzeczy do pokoju malego no i tez do lazienki. Juz nie moge sie doczekac kiedy ta lazienka bedzie w koncu zrobiona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo --> wspolczuje remontu bo wiem co przechodzisz, u mnie tez lazienka jest prawie od poczatku zrobiona, zalozony prysznic i kafelki, nie mowac juz o lustrach, polkach i malowaniu, no i mam wymienione wszystkie okna i drzwi i cala kuchnie wymieniona szafki itd, caly ogrod zrobiony duzy lacznie z patio, sciezkami i innymi duperelami, no i kupe mebli kupilismy i skrecilismy i to wszystko w kilka miesiecy tylko. teraz mamy chwile wytchnienia, zostalo jeszcze kilka dupereli, miedzy innymi fugi do kuchennych kafelek i odmalowanie scian ale to czeka bo sie juz nam nie chce po prostu. na glowie mamy jeszcze ten jeden samochod do kupienia no i na serio trzeba bedzie pomyslec w koncu o tym wozku, kupie chyba z ebaya. skurczy to ja tez mam po kilka dziennie, polozna mowi, ze dobrze, co sobie macica trenuje przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale tu pusto ;) witam was brzuszki w ta poranna pore, ja nie moglam spac wiec wstalam bo po co sie przekrecac co chwile na lozku.. pozatym moj mezus wczoraj oswiadczyl ze jednak nie pojedzie do polski (mial jechac na tydzien w sobote, ja bym zostala u rodzicow) bo sie boi mnie zostawic, ze to nie normalne zeby on sobie tak pojechal. Moze to troche samolubne ale bardzo sie ciesze :) bedziemy miec tydzien dla siebie.. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja dzisiaj pierwszy dzień w pracy po długim urlopie:( Ciężko było wstać! Ale prawdę mówiąc to już miałam dosyć siedzenia w domu i ciągłego sprzątania, prania, gotowania. Jeszcze się nasiedzę:) falsa - jeśli te przestrogi miałyby się sprawdzić to mam przechlapane! Złąmałam chyba wszystkie zakazy i ostrzeżenia!!! unefille - u nas raczej cię nie zostawią na oddziale bez wyraźnej przyczyny. Zresztą jeśli lekarz ci powie, że jest w porządku i nie wymagasz hospitalizacji, to lepiej zostać w domu. W szpitalu musiałabyś leżeć określoną liczbę dni, żeby nfz zwrócił koszt twojego pobytu szpitalowi. Widzę, że wszystkim remonty się rozkręciły:) U nas stoi już pięterko w stanie surowym. Ekipa skończyła swoje zadanie a reszta nalezy do nas. Dzisiaj przyjedzie firma nam pomierzyć okna. Ale u nas jest jeszcze pracy na conajmniej rok przy dobrych wiatrach. Więc dzidzia będzie musiała poczekać na nowe mieszkanko jak już trochę podrośnie. Ale dostanie od razu za to własny pokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja też dzisiaj siedze w pracy od rana i strasznie mi sie nie chce siedzieć do 17. Co do remontów to my chyba tez nie zdazymy wykończyć piętra u rodziców i nie przeprowadzimy sie do pażdziernika , maz twierdzi , że zdążymy , ale ja nie mam tyle optymizmu co on niestety. W środe ide do lekarza , już sie nie moge doczekac , aż zobacze moje maleństwo i dowiem sie , że wszystko jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa--> przesądy niezłe ;D Młodamamusia--> mój junior też miał ułożenie pośladkowe na 2-gim usg. Teraz nie wiem jak leży ale mam nadzieję, sądząc po jego kopaniu i wierceniu , że się przekręcił do innej pozycji. Ale tego się dowiem gdzieś za 3 tygodnie przy kolejnym usg. U nas dziś szaro tak ,że niestety chyba lunie. A w pracy jak zwykle tyrka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuchate Mamusie ;-) Trochę mnie nie było bo się urlopowałam i włóczyłam się po Słowacji i Mazowszu. Wróciłam z bagażnikiem wypchanym dziecięcymi ubrankami bo mi siostra zbiórkę na osiedlu urządziła i mamusie większych dzieci opróżniły szafki ;-) Widzę, że przybyły nowe mamusie więc serdecznie witam ;-) Mam dzisiaj wizytę i może w końcu się dowiem jakiej płci dziecię we mnie rośnie bo poprzednio widać nie było :-/ Będę mogła też coś powiedzieć na temat wielkości bo póki co to po kopniakach czuje, że rośnie ale o wymiarach nie mam pojęcia. Co do wyglądu i samopoczucia w ciąży to ja w życiu nie przypuszczałam, ze mogę być taka ciężka, tak szybko się męczyć i puchnąć jak balon ale pocieszam się, że jak się ochłodzi to chociaż puchnąć przestanę ;-) Dziewczyny gdzie jest tabelka do której mam się wpisać bo ja jakaś nie tete jestem i znaleźć nie mogę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecik - oto tabelka 01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............29.09..Franek 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10...Zuzia 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10....Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10...Blanka 13.asia555............22......Kalisz.................... 10.10...xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 16.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 19.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 20.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 21.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 22.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. Florian? 23.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0..Jagódka 24.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 25.unefille.............27......Katowice................ .18.10 26.Karo91............24......Francja.. ................19.10..Damian 27.Kami25...........25......Słupsk.....................1 9.10...Michalina 28.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10...Kacper?? 29.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 30.lillen...............24......Warsza wa...............14.10...Zosia 31.kamika_25.......25......Kaszuby.................21.10 .niespodzianka 32.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..Oliwier 33.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ..Oliver? 34.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 35.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 36.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ...Dawid 37.margerytka11...32.....pomorskie...............26.10.. .M..? 38.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 39.magdzikm........30......Redditch-UK........27.10...M. .Maksymilian? 40.usana.............27......Boston... ................28.10...M..? 41.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 42.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10...M..? 43.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M.? 44.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 M .. Szymon? 45. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 46. doris_78.........30......szczecin..................01.11... Bartosz 47.oomartynqaaoo...21.....Zielona Góra............21.10..Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×