Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Gość unefille
Witajcie! Pierwszy raz jestem na forum. Mam maluszka w brzuszku,który terminowo przybedzie 18 pazdziernika. Niestety całą ciąże mam jakieś problemy(krwiaki na początku, potem infekcje bakteryjne, teraz cukrzyca i ciągłe twardnienie brzuszka no i fenoterol i isoptin) no i siedze (a raczej w wiekszosci leze) w domu od połowy marca. czesto mnie trafia już, szczególnie teraz- w wakacje- znajomi jezdza po ciepłych krajach a ja leze..maz calymi dniami pracuje a do tego ma mnostwo zajec domowych wiec nawet jak jest to go nie ma. Pocieszajace jest tylko to malenstwo pod sercem..jak sie rusza to czuje ze zyje i mam dla kogo tak lezec bo to cudzik malenki, ktorego nie moge sie juz doczekac. Jak reaguja wasi panowie na ciaze i ruchy malca...ja staram sie meza namowic na mowienie do malego i obserwacje brzuszka jak sie maly rusza ale jego to nie bierze..mowi ze bedzie mowil jak malego zobaczy... jakos my kobiety odbieramy ta ciaze inaczej- macie takie same odczucia?calymi dniami moglabym siedziec i patrzec na brzusio oczekujac niecierpliwie kazdego drgniecia... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj unefille :) Nie martw się tym, że mąż nie rozmawia z maleństwem:) mój mąż też do naszego szkraba nie mówi a ja nie mam zamiaru go namawiać bo nie ma nic gorszego jak zmuszać kogoś. A co do patrzenia na brzuch to mój mąż raczej rękę przykłada ale najczęściej jak jest w pobliżu to małe siedzi cichutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar 1
Witam, gorąco wszystkie brzuchatki. Od dawna czytam wasze wypowiedzi , ale dopiero dziś cos napisze.Ja mam termin na 22 10 podobno ma być dziewczynka Julka , mój mąż bardzo dużo z brzuszkiem rozmawia co mnie bardzo cieszy , że nawiązuje od początku kontakt.Oj ja również dużo w łóżku leże mam anemia przytyłam 4 kg i bardzo często mam twardy brzuszek.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mar 1 :) A ja właśnie skończyłam rozlewać miód no i okropnie boli mnie tyłek :( a poza tym musiałam to robić w ciepłej kuchni, żeby miodzio ładnie się lało i teraz nie pozostaje mi nic innego jak się położyć :) A i nowe dziewczyny zapraszamy do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny i te nowe i te \"stare\" :) nowy samochodzik stoi juz przed domem, za starym moim prawie sie rozplakalam, ale glupio tak przyzwyczajac sie do samochodu, wiem.. ja sie niestety przyzwyczailam troche i mi strasznie go szkoda. ale to dla wygody, bo jeste wiekszy, mniej pali, wygodniejszy i 4-drzwiowy. poza tym to bylam w klinice na badaniach i musze wrocic za tydzien bo polozna nie mogla mi podbrac krwi i do tego jeszcze dowiedzialam sie, ze na te moje paciorkowce bede musiala przyjac przed porodem antybiotyk w kroplowce raz na 4 godziny a potem jeszcze zostac o 1 dzien dluzej w szpitalu i ziutek tez bedzie musial byc dokladniej zbadany :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze godzine musze siedzieć w pracy , ale mam już tego dosyć tak tu jest gorąco , że ja dziękuje chyba jednak nie dam rady pracować do końca sierpnia , a przez chwile to nawet myślałam , że jeszcze we wrześniu bede przychodziła , ale w te upały to nie daje rady męcze tylko dzidziusia i siebie .Na szczeście jutro mam wolne to sobie odpoczne od tego gorąca . Wilam nowe dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj mar 1! ja mam termin z usg na 22.09 i bedzie Juleczka:) takze jestesmy we dwie z juleczkami kuleczkami:) dziewczynki moje kochane dzis sie zwazylam i +12kg od poczatku. do tego przybylo kolejne 4 cm w pasie czyli mam 104cm:) ale coz dla mojego robaczka jestem godna to zniesc jeszcze 5-6 tyg wiec wytrzymam:) dzis popralam wszystkie ciuszki i okazalo sie ze nawet sporo tego juz mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja--> Co do dodatkowych kg to ja położyłam na nie ręke juz dawno. Wogóle się nie ważę w domu . Na wagę wchodze jak jestem u lekarza i jak dotąd to co wizyta było +1kg (tylko teraz +0,5). Więc chyba to jest jakiś sposób żeby nie martić się rosnącą wagą :) Mój juniorek ma dzisiaj wyjątkowo dobry dzień :D Cały dzień szaleje i prawie cały czas jak siedze czy leżę to czuję jego kopanie ;) Czy wy też czasami czujecie jak pulsuje wam brzuszek?? Bo mi sie to zdarza często , czuję wtedy jakby pępowina była niedaleko ścianki brzucha i czuje puls. Bynajmniej ja sobie to tak tłumaczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.... zapomniałam przywitać nowe brzucholki na naszym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar 1
Oj ja to czuje , bo dzidzia raczej do energicznych należy.Nie wiem jak Wy ale ja to już nie mogę się doczekać jak zobaczę córeczkę.Ostatnio jak byłam w sklepie do oglądałam ciuszki to takie słodkie , a skarpetki to takie malutkie.Oj ja to na razie nie kupuje , bo w rodzinie dużo maluchów więc każdy zbiera a po 3 dziewczynkach to będzie ich sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - a jak dowiedziałas sie o tych pociorkowcach? bo ja mam gronkowca od niepamietnych czasów a ciekawi mnie jak wykryli u ciebie paciorkowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki ! witam również nowe forumowiczki :) Melduję że wyjeżdżam na 5 dni i niestety nie będę miała dostępu do neta :( Co do brzuszka to mój raz skacze raz faluje a raz pulsuję i przyznam się szczerze że uwielbiam jak tak się dzieje i najchętniej wtedy nie odrywałabym od niego wzroku :) Co do wagi to u mnie brak słów już tak dużo przytyłam ale powiem wam że to olewam i zacznę nad tym pracować po porodzie bo teraz poprostu chcę się cieszyć tą ciążą i faktem że z maluszkiem wszystko jest ok A i jeszcze o moim misiu coś dodam a mianowicie że jestem z niego dumna bo mówi do brzuszka często go całuję , a ostatnio jak kupiłam dla maluszka czytankę to postanowił że będzie co wieczór czytał i tak właśnie robi... nawet jak ja już przysypiam czasami to i tak czyta bo mówi że to w końcu dla juniorka a nie dla mnie :) kochany jest dziś mieliśmy spotkanie z pediatrą i ortopedą i nawet nie zdawałam sobie sprawy że tak ważna jest symetria dzieciątka i dużo dużo innych ważnych rzeczy które mogły by mieć negatywny wpływ na rozwój naszego skarbka- co ja bym zrobiłe bez tej szkoły rodzenia... Dobra to narazie tyle , życze wam kolorowych snów i idę się pakować, odezwę się w niedzielę, trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzikm --> w czasie wizyty kontrolnej poprosilam o swab test (czyli wymaz), bo mam uplawy i infekcje grzybiczna i mi przyslalai list ze rzeczywiscie infekcja jest i przy okazji ten GBS czyli paciorkowiec.. podobno co czwarta kobieta w ciazy to ma, ale nie robi sie na to testow normalnie, wykrywa sie tylko przy okazji i wtedy nie maja wyjscia i musza cos z tym zrobic w czasie porodu. dostalam nawet taki znaczek w moich dokumentach zolty z napisem \"alert - GBS positive\". no coz.. bede musiala przyjmowac co 4 godziny kroplowke z antybiotykiem i zostac dluzej w szpitalu, ale wole to niz potem mialabym sobie w twarz pluc ze czegos nie dopilnowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj facet to tez raczej nieskory sie zaprzyjazniac z moja beczulka, zreszta rozumiem, ze faceci tego tak nie czuja jak my, z tego co widze jak moj chlopak traktuje dzieci swojej siostry i jak one go uwielbiaja nie boje sie, ze po urodzeniu bedzie ignorowal naszego ziutka. po prostu on widzi narazie duzy brzuch i nic wiecej, a jak polozy reke to jakos ziutek nie chce kopac wiec go nie zmuszam. za niedlugo bedzie dzieciaczka mial po same pachy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, widzę że znów z rana pustki ;) U mnie powtórka z dnia wczorajszego. Siedzę w pracy od prawie 2h a juniorek sobie skacze :) Już chyba z mężem zdecydowaliśmy sie na pierwsze imię dla Juniorka będzie Szymonek a nad drugim walczymy ;) Jak znajdę tabelkę to dopiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Polal - tabelka chyba nie jest daleko bo ostatnio ja odkopalam. Witam tez nowe forumowiczki, i tez wpisujcie sie do tabelki! :) Ja z tymi kilogramami to przypomne ze na ostatniej wizycie mialam +14kg i ostatnio mnie polozna troche okrzyczala, ze jest to niebezpieczne dla dziecka, i bedzie sie strasznie meczyl przy porodzie itd.. wiec teraz bardzo uwazam, ale sie nie ochydzam tylko nie jem slodkiego ani zadnych chrupek itd, no i nawet chyba mi kilogram zpadl od ostatniej wizyty. Polozna powiedziala ze teraz moge zostac juz na +14 do samego konca, ze tak by bylo najlepiej no i ze dzidzia bedzie czerpala z tego co juz w cialku mam ;) wiec oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokopalam sie, byla na stronie 202 to nawet bliziutko :) : 01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............29.09..Franek 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10...Zuzia 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10....Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10...Blanka 13.asia555............22......Kalisz.................... 10.10...xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 16.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 19.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 20.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 21.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 22.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. Florian? 23.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0..Jagódka 24.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 25.Karo91............24......Francja.. ................19.10..Damian 26.Kami25...........25......Słupsk.....................1 9.10...Michalina 27.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10...Kacper?? 28.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 29.lillen...............24......Warsza wa...............14.10...Zosia 30.kamika_25.......25......Kaszuby.................21.10 .niespodzianka 31.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..Oliwier 32.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ..Oliver? 33.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 34.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 35.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ...Dawid 36.margerytka11...32.....pomorskie...............26.10.. .M..? 37.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 38.magdzikm........30......Redditch-UK........27.10...M. .Maksymilian? 39.usana.............27......Boston... ................28.10...M..? 40.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 41.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10...M..? 42.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M.? 43.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 ...M..? 44. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 45. doris_78.........30......szczecin..................01.11... Bartosz 46.oomartynqaaoo...21.....Zielona Góra............21.10..Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuszko. Wróciliśmy wczoraj o 20;00 bo się okazało że jeszcze jedno miejsce było po drodze do zrobienia, ale zakakująco dobrze się czułam i w ogóle swietnie zniosłam ponad 200 km podróż. Dziś od rana siedze i wystawiam na allegro piorniki, w końcu rok szkolny za pasem a w zeszłym roku sprzedałam ich całkiem sporo. witam serdecznie nowe brzuszki. Co do wagi to ja mam w plecy ten kilogram co to go przytylam w 7 miesiacu więc wychodze znowu na wage sprzed ciąży. Wczoraj odebrałam wyniki na odczyn Coombsa - ujemny! CUDOWNIE. Tylko znowu te nieszczęsne bakterie w moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki Ech ile czlowiek sie nadenerwuje zanim urodzi .Wczoraj wróciłam ze szpitala ... w sobote rano zaczelam plamic ... to my od razu do szpitala ... zatrzymali mnie na obserwacji z tego wzgledu , ze ciaza jest wysokiego ryzyka (w 8 tyg ciazy tez mialam plamienia i lezałam miesiac - w domu na szczescie , pozniej z łozyskiem problem ) Przy badaniu okazało sie , ze oprocz plamienia mam jeszcze szyjke nieco skróconą(2 cm) i do tego miekka . Prawdopodobnie miałam juz przedwczesne skorcze ... Z corunia na szczescie wszystko w porzadku . Pod 3 dniach mnie wypuscili i powiedzieli , ze mnie nie chca wiecej widziec :) ze mam sie bardzo oszczedzac , duzo wypoczywac , zeby wszystko bylo ok ... Ilez ja sie strachu najdałam ...:( chcialabym , zeby juz było \"po wszystkim\" pozdrowionka dla wszystkich przyszlych mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wspomne , ze spadłam z wagi w tym okropnym szpitalu . Dodam , ze lezałam i do tego mialam potworne zaparcie . Mimo tego ubylo mi prawie 1,5 kg . Od piatku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek ładne mamy te imionka:) witam serdecznie nowe forumowiczki:) u mnie z zainteresowaniem męża naszym kacpekiem to jest średnio - z tego co piszecie. znaczy dotyka brzuszka, całuje, mówi ale nie tak jak u dziagusi. w każdym razie juz widzę że sie przejmuje. i bardzo mnie to cieszy. czytałam też że wielu facetów dopiero po porodzie ma \"instynkt\" jak zobaczą dzidziusia. narazie nie ma sie czym przejmowac dziewczynki ja mam jutro wizyte i nie moge się juz doczekać. nie zrobi mi usg ale wyznaczy termin. tak bym chciała podejrzec znowu małego:) zrobiłam sobie wczoraj badania i krew wyszła super a w moczu cos jest ale nie moge rozszyfrować co bo nabazgrała baba. może lekarz to odczyta. na razie sie nie stresuje. miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka współczuje pobytu w szpitalu, dobrze jedynie że był krótki i nie kazali ci tam byc do porodu. weź sobie do serca teraz to że masz odpoczywać o odpoczywaj ile wlezie. w naszej sytuacji każdy dzień i tydzień to dla maluszka bardzo wiele. ogladałam ostatnio ta odyseje życia i tak babka była w identycznej sytuacji jak ty kitka i urodziła w 37 tyg w końcu:) także luzzzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oomartynqaoo :-) widze ze Ty jak ja z Zielonej Góry, ja tez miałąm chcłopca i urodziłam 21 pazdziernika 2007w dniu wyborow tyle ze przez cc:) Powodzenia dziewczynki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............29.09..Franek 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10...Zuzia 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10....Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10...Blanka 13.asia555............22......Kalisz.................... 10.10...xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 16.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 19.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 20.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 21.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 22.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. Florian? 23.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0..Jagódka 24.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 25.Karo91............24......Francja.. ................19.10..Damian 26.Kami25...........25......Słupsk.....................1 9.10...Michalina 27.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10...Kacper?? 28.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 29.lillen...............24......Warsza wa...............14.10...Zosia 30.kamika_25.......25......Kaszuby.................21.10 .niespodzianka 31.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..Oliwier 32.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ..Oliver? 33.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 34.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 35.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ...Dawid 36.margerytka11...32.....pomorskie...............26.10.. .M..? 37.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 38.magdzikm........30......Redditch-UK........27.10...M. .Maksymilian? 39.usana.............27......Boston... ................28.10...M..? 40.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 41.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10...M..? 42.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M.? 43.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 M .. Szymon? 44. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 45. doris_78.........30......szczecin..................01.11... Bartosz 46.oomartynqaaoo...21.....Zielona Góra............21.10..Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka --> dobrze, ze juz wszystko w porzadku, nie zazdroszcze strachu ktorego sie najadlas, w koncu wszystkie jedziemy na tym samym wozku.. z tego co slysze, to nie ma dziewczyny, ktora by po prostu byla sobie w ciazy i urodzila, zawsze jest cos w ciagu tych 9 miesiecy, ale damy sobie rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! My dziś wyjeżdzamy na ten długi weekend do Torunia :) jedziemy sobie odpocząć i świętować naszą 8 rocznicę :) mam nadzieję, że ta ponad 2 godzinna podróż nie będzie katorgą! Co do mojego mężczyzny to muszę przyznać, że jest bardzo kochany! Codziennie mówi do mojego brzuszka, opowiada jak było w pracy, co ogólnie się działo w dany dzień :) Nakłada mi na brzuszek słuchawki i puszcza Michalinie muzykę poważną :) jak wraca z pracy dostaję pierw ja buziaka, a później brzuszek :) kitka--> odpoczywaj kochana! dobrze,że już Cię wypuścili z tego szpitala! witam nowe mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) A ja już jestem padnięta a to dopiero południe i już coś czuję, że dziś za dużo nie zrobię bo po prostu coraz bardziej mi się nie chce i coraz szybciej się męczę :) No ale na moje szczęście jeszcze mi wolno :D Kitka dobrze, że już u Ciebie wszystko ok i obyśmy nie rozsypały się przed październikiem :D co maluszki urosną :) Moja siostra urodziła w 8 miesiącu ale Kingusia to była naprawdę maluśka wtedy i aż strach było wziąć na ręce taką kruszynkę bo aż kości można było policzyć. A mnie znowu coraz bardziej zaczyna przerażać sam poród i aż się boję zaczynać jakiekolwiek pakowanie bo to będzie oznaczało, że ten dzień coraz bliżej chociaż to niby jeszcze ze 2 miesiące ale ostatnio to te miesiące mi jakoś szybciej mijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×